عضویت خاتمی و کروبی در تشکیلات راه سبز امید / کمیته ها در حال شکل گیری است

عضویت خاتمی و کروبی در تشکیلات راه سبز امید 
کمیته ها در حال شکل گیری است

 سحام نیوز : مشاور ارشد میر حسین موسوی از عضویت سید محمد خاتمی و مهدی کروبی در شورای مرکزی تشکیلات راه سبز امید خبر داد و گفت:راه سبز امید قصد دارد دیده‌بان جامعه مدنی باشد .

سحام نیوز : مشاور ارشد میر حسین موسوی از عضویت سید محمد خاتمی و مهدی کروبی در شورای مرکزی تشکیلات راه سبز امید خبر داد و گفت:راه سبز امید قصد دارد دیده‌بان جامعه مدنی باشد . علیر ضا حسینی بهشتی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا به تشریح جزییاتی از ”راه سیز امید“،تشکیلاتی که میر حسین موسوی قرار است آن را تاسیس کندپرداخت و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا موسوی به فکر راه‌اندازی چنین مجموعه‌ای شده است،گفت:شرایطی که در طی این انتخابات پیش آمد یک شرایط خاصی است و به تعبیر برخی از دوستان جامعه‌شناس گویا یک ملتی در جریان این انتخابات دوباره متولد شد و طبیعی است که به هر حال این نیروهایی که به میدان آمدند و برای تحقق مطالبات به حق مردم تلاش کردند نمی‌توان از آنها برای یک دوره کوتاه انتخابات انتظار داشت که در میدان باشند و از مشارکت آنها برای پیشبرد اهداف متصور استفاده نکرد.
وی با اشاره به تماسهای مکرر شهروندان با دفتر میر حسین موسوی برای مشارکت در مسائل گوناگون گفت: با توجه به تخلفاتی که در انتخابات رخ داد و در حالی که دستگاه‌های مربوطه هم زیر بار این تخلفات نمی‌روند و راه‌حلی هم برای احقاق حقوق وجود ندارد باید به فکر استیفای حقوق مردم و تحقق مطالبات‌شان با توجه به این نیروی عظیمی که اغلب هم در میان زبدگان، نخبگان و فرهیختگان جامعه وجود داشت بود به همین دلیل باید به یک نوع تشکیلات می‌رسیدیم.
فرزند شهید بهشتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا موسوی با توجه به عضویت‌اش در حزب جمهوری اسلامی به فکر تاسیس حزب نیافتاد، گفت: چند نوع تشکل می‌توانست مطرح شود که یکی از آنها تشکیل یک حزب بود .آقای موسوی قبلا تجربه عضویت در یک حزب را داشته‌اند ولی مساله این بود که با توجه به جایگاهی که احزاب در ایران دارند و محدودیت‌هایی که خود حزب به صورت طبیعی دارد و نیز امکاناتی که لازم دارند آیا می‌تواند یک ساختار مناسب برای این نوع فعالیت‌ها باشد؟
موسوی شخصاَ نام ”راه سبز امید“ را برگزید
وی در پاسخ به این سوال که چه کسی پیشنهاد نام راه سبز امید را ارائه کرده است؟ گفت:اسامی مختلفی مطرح ولی شخص آقای موسوی این عنوان را پیشنهاد کردند و در بین عناوینی که پیشنهاد شد«راه سبز امید» جامع‌تر به نظر می‌رسید از سوی دیگر می‌خواستیم این نام به گونه‌ای باشد که تداعی حزب یا جبهه به معنای کلاسیک خود را ایجاد نکند و بتواند با نوع شبکه‌سازی اجتماعی تطبیق کند.
مشاور میر حسین موسوی در خصوص انتخاب رنگ سبز در عنوان این تشکیلات نیز گفت:رنگ سبز هم نمادی ملی و هم مذهبی است و در طی این انتخابات مردم رابطه خوبی با آن پیدا کردند و در همان مدت کوتاه توانست هویتی را برای خود کسب کند.
وی ادامه داد: دلیل آوردن کلمه «امید» هم این است که قرار بود، «دولت امید» تشکل شود و از مردم هم می‌خواهم علی‌رغم تمام مشکلات دچار یاس، سرخوردگی نشوند زیرا حوادثی که پیش آمده، امکان ایجاد چنین فضایی را به وجود آورده و نوعی سرخوردگی، دل‌مردگی و نومیدی نسبت به حرکت اصلاحی ایجاد شده است. امیدواریم این تشکیلات کمک کند تا مردم هم‌چنان با نشاط و پرشور و قانونی وارد فعالیت شوند بهشتی در بخش دیگری از این گفت وگو به ساختار ”راه سبز امید“ اشاره کرد و با بیان اینکه در این شبکه اجتماعی شورای مشورتی و کمیته‌های مختلفی وجود دارد،اظهار داشت: کمیته‌ها زیر مجموعه شورای مشورتی نیستند و کار خود را انجام می‌دهند دبیرخانه‌ای هم شکل گرفته که ارکانش را کم‌کم سامان می‌دهد.
مرامنامه به جای اساسنامه
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این تشکیلات اساسنامه هم دارد،گفت:این تشکیلات اساسنامه رسمی نیازی به ثبت رسمی داشته باشد ندارد ولی مرامنامه‌ای را تنظیم خواهیم کر دو تاکید هم بر این است که از تعامل بخش‌های مختلف این تشکل، مرامنامه شکل بگیرد.
بهشتی همچنین به مخالفت‌هایی که احتمالا با راه اندازی این شبکه اجتماعی در بخشی از حاکمیت صورت خواهد گرفت اشاره کرد و گفت: ما مطمئنیم که این کار مخالفینی هم خواهد داشت. مخصوصا از سوی گروه‌هایی که موافق فعالیت‌های مدنی نیستند و طبیعی است که این مقاومت‌ها خواهد بود. ولی در روند توسعه سیاسی هر کشور، این مسائل همیشه بوده و به تدریج خیلی موارد جای خود را باز می‌کند و خیلی از بدفهمی‌هاو کج‌فهمی‌ها به تدریج برطرف می‌شود و یا حداقل ما امیدواریم که چنین اتفاقی بیافتد.
وی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های شبکه اجتماعی این است که کارها از پایین به بالا صورت می‌گیرد: در این شبکه اجتماعی گروه‌های مختلف خود به خود شکل می‌گیرند، همانطور که چند مورد آن تشکیل شده است و ممکن است گروه کوچکی را هم برای تنظیم برنامه‌ها انتخاب کنند، ولی آن گروه باید نماینده همه تفکرات باشد و طبیعی است که آنچه مهم است این است که همه کمیته‌ها بتوانند با این گروه‌ها ارتباط دو سویه داشته باشند.
مشاور میر حسین موسوی افزود: ما خیلی از کارشناسان را داریم که نظرات خوبی دارند و در حوزه تخصصی خودشان بهترین افرادی هستند که می‌توانند نظر دهند، مثلا دست‌اندرکاران بنگاه‌های اقتصادی که از آسیب‌ها، فرصت‌ها وتهدیدهای کار خبر دارند و نظرات آنها بسیار مفید است. ما در جامعه هیچ سیستمی نداریم که بتواند این نظرات را جمع کند. طبیعی است که این نظرات می‌تواند در این کمیته‌ها تجمیع شده و سر و سامان یابد.
کمیته‌های ”راه سبز امید“ در حال شکل گیری است
وی با بیان اینکه کمیته‌های ”راه سبز امید“ در حال شکل گیری است در خصوص شورای مرکزی آن نیز گفت:شورای مرکزی کوچک خواهد بود و احتمالا 6-5 نفر را تشکیل می‌دهد که آقایان خاتمی،‌کروبی از جمله آنها هستند.
بهشتی در خصوص شورای مشورتی نیز گفت: علت محدود بودن شورای مرکزی ”راه سبز امید“ نیز گفت: شورای مشورتی راه سبز امید مجموعه بزرگتری از شورای مرکزی است که حدود 30-40 نفر را شامل می‌شود و به تدریج و به طور طبیعی باید شکل گیرد و چیزی نیست که از قبل تعیین شود. در واقع باید از دل کمیته‌ها افراد مناسب انتخاب شوند.
وی با بیان اینکه به لحاظ عملی این گروه می‌تواند کارهای موثری را انجام دهد که می‌توان آن را در «دیده‌بانی» تعریف کرد،اظهار داشت:حکومت‌ها در غیاب هرگونه دیده‌بانی کار خودشان را انجام می‌دهند و از سوی دیگر دستگاه‌های نظارتی درون نظام هم در برخی زمینه‌ها می‌توانند اثرگذار باشند و در برخی زمینه‌های دیگر هم اثرگذاری‌شان اثرگذاری کم می‌شود.
بهشتی در خصوص نحوه دیده‌بانی تشکیلات راه سبز امید نیز گفت: کار دیده‌بانی این است که گروه‌ها می‌توانند آنچه را در دولت به عنوان سیاستگذاری‌ها شکل می‌گیرد را نقد و بررسی ‌کنند و به اطلاع مردم برسانند. برای این کار هم به بدنه کارشناسی در حوزه‌های مختلف نیاز است تا در نهایت ضمن جمع‌بندی آنها را برای مردم اطلاع‌رسانی کنند.

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
بچه ها روزنامه های اینجا نوشته بودند که می خوان کروبی رو شلاق بزنند . درسته یا نه ؟
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

annet353 - المان - بن
توجه توجه. لیست جدیدی از اسامی دستگیر شدگان اخیر . 1-پژمان گرامی 25 ساله دوشنبه 26 مرداد در هفت تیر بازداشت و مکان نگهداری وی نامشخص. 2- احمد شجاعی 27 ساله دوشنبه 26 مرداد در کریم خان بازداشت و محل نگهداری وی نامشخص. 3- عارف خانپور 23 ساله دانشجو چهارشنبه 14 مرداد در بهارستان بازداشت و به اوین منتقل شده. 4- محمد صادق قوامی 20 ساله چهارشنبه 14 مرداد حوالی بهارستان بازداشت و به اوین منتقل شده. 5- علی پیری 32 ساله چهارشنبه 14 مرداد در بهارستان بازداشت و به اوین منتقل شده. 6- حامد کریمی نژاد 28 ساله لیسانس مدیریت دوشنبه 12 مرداد بازداشت و به اوین منتقل شده. 7- علیرضا محمودی فر 28 ساله دوشنبه 12 مرداد در ونک بازداشت و به اوین منتقل شده. 8- محسن کاکاوند 18 ساله محصل پنجشنبه 8 مرداد بازداشت و به اوین منتقل شده. 9- حمید رضا ناظری 23 ساله پنجشنبه 8 مرداد در هفت تیر بازداشت و بعد از دو روز بازداشت در کلانتری به اوین منتقل شده. 10- آرمان پزشکیان 26 ساله دانشجوی هنر جمعه 26 تیر در انقلاب بازداشت و به اوین منتقل شده.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

annet353 - المان - بن
11- محسن گنجی 24 ساله فوق دیپلم ریاضی جمعه 26 تیر نزدیک دانشگاه تهران بازداشت و به اوین منتقل شده. 12- نیما صمدی 22 ساله دانشجوی عمران جمعه 26 تیر در ولی عصر بازداشت و به اوین منتقل شده. 13- محمد حسن اسدالهی 29 ساله لیسانس روانشناسی بالینی پنجشنبه 18 تیر در انقلاب بازداشت و به اوین منتقل شده. 14- سید محمد کاظم رضوی 30 ساله لیسانس عمران پنجشنبه 18 تیر در امیر آباد بازداشت و به اوین منتقل شده. 15- حامد شریفی 24 ساله شغل آزاد پنجشنبه 18 تیر در امیرآباد بازداشت و به اوین منتقل شده. 16- مجید اکبر پور 21 ساله دانشجوی برق پنجشنبه 18 تیر در جمالزاده بازداشت و به اوین منتقل شده. 17- محمد تاجیک 31 ساله پنجشنبه 18 تیر در امیر آباد بازداشت و به اوین منتقل شده. 18-امیر ابوالقاسمی 27 ساله لیسانس جامعه شناسی چهارشنبه 3 تیر در بهارستان بازداشت و به آگاهی شاپور سپس به اوین منتقل شده. 19- سعید میثاقیان 28 ساله لیسانس شیمی دوشنبه 25 خرداد در ونک بازداشت و به اوین منتقل شده.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

Parastoo06 - استرالیا - سیدنی
Iran Protests August 17, 2009 Tehran Vanak Square. دیکتاتور حیا کن کشورو رها کن. https://www.youtube.com/watch?v=Yq3sTfyWrlY
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

green_iran - ایران - تهران
ای رهبر کودتا این اخرین پیام است.....جنبش سبز ملت اماده قیام است. شنبه اول ماه رمضان مردم از مراجعه به کلیه مراکز دولتی خوداری کرده و بار دگر به رسمیت نشناختن دولت کودتا را به حاکمیت اعلام میکنیم. توجه: حضور کارمندان و کارگران دولتی در محل کار بلامانع می باشد و فقط مردم از مراجعه به اماکن دولتی خودداری میکنیم.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
زنده باد راه سبز امید جمعه همه در ورزشکاه ازادی شعار مرگ بر دیکتاتور و در ورزشکاه پاس ای همدانیها کوجائین چرا همت نمی کنید
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
saharrr - امریکا - فلوریدا ووای چقدر بی دین بی سواد تو این سایت هست!!متاسفم......... تو که با سواد و دیندار هستی چرا خود را ناقص العقل می پنداری؟ تا آمریکا رفتی ولی هنوز کنیز تازی ها هستی.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
تشکیلات در شرف تاسیس راه سبز امید از افراد عادی هم عضو میگیرد یا نه .در صورت اری چه شرایطی را باید داشت .
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

آریامهرسبز - ایران - ایران
دوستان مانع هر موفقیتی اول ترس و دوم ناامیدی هست. میخواستم پیشنهاد بدم که بعداز دادن یک استراحت به مزدوران رژیم حالا دوباره نوبتش هست که صدای ملت رو یک بار دیگه بشنوند . دوستان جمعه ورزشگاه ازادی بهترین موقعیت برای یک تجمع سبز هست. 1- برای اینکه امکان تجمع کردن از هرجایی دیگر راحتر هست. 2- بدلیل پخش مستقیم از ماهواره راحتر میشه صدای اعتراض رو به تمامی مردم رسوند. 3- امکان برخورد به خاطر پخش زنده کمتره اگر هم برخوردی بشه انعکاس بیشتری خواهد داشت. 4- اگر یکصد هزار نفر یکصدا برن ازادی مطمئنن نمیتونن همه رو بازداشت کنند. 5- ازین قضیه فوتبال دوستان ضرری نمیکنن چون در نهایت یه مدتی بازیهای استقلال و پرسپولیس بدون تماشاگر برگزار میشه و دوستان فوتبال میتونن از تلوزیون بازی رو ببین این دئولت که هر هفته از فروش 40تا 50 هزار بلیت محروم میشه واین یک ضربه اقتصادیه
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
annet353 - المان - بن, دستت درد نکنه, منم الان میدم تو فیس بوک
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
{شیرین عبادی: شاپور کاظمی را گروگان گرفته‏اند تا موسوی و رهنورد را ساکت کنند} این آقای موسوی داره قیام ملت ایران رو فدای برادر زن خودش میکنه. از تو و دیگر دوستانت التماس میکنم؛ خواهش میکنم، اینقدر چشم بسته تصمیم نگیرید و حرف نزنید. شما دارن دقیقاً اشتباه سال 1357 را دوباره تکرار میکنید. به لینک زیر یک نگاهی بندازید. علت اعتراض های بخاطر این مسئله بود که امروز لینکش را در بالاترین دیدم. ببینید، من متعصب نبودم و نیستم، فقط حسی که از جریانات داشتم را بیان کردم. خیلی جالبه این خبر رو همین الان دیدم!!!!!!!!!!!!!!. https://www.mowjcamp.com/article/id/19585.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
حالا اگر این خبر واقعیت داشته باشه و آقای موسوی قصد داشته باشه تا مسیر قیام رو بخاطر برادر زنش منحرف کنه( شما بگو حتی 1% این احتمال وجود داشته باشه!)؛ اونوقت کسانی که کورکورانه موسوی موسوی کردند باید جوابگوی خون این همه شهید و زندانی و مفقود و ... رو بدهند.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
{. محمد خاتمی و مهدی کروبی در شورای مرکزی تشکیلات راه سبز امید خبر داد و گفت:راه سبز امید قصد دارد دیده‌بان جامعه مدنی باشد .} امیدوارم این توطئه آی برای کنترل کردن کروبی توسط اصلاح طلبان نباشد. این خبر ها دو پهلو هستند. مواظب باش حسن. خیلی خطرناکه حسن!
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
کلاغ سیاه - ایران - تهران. فعالیتهای بدنه اصلی که مردم هستند بصورت خودجوشه و شورای مرکزی فقط نقش تعیین هدف و خط دهنده رو بر عهده داره. ضمن اینکه برای اولین گام باید نام کاربریت رو به کلاغ سبز تغییر بدی.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
حرکت خوبی بود و من امیدوارم که محدودکننده نباشد. در ضمن از ابتکار مرامنامه به جای اساسنامه خوشم امد.
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

kaveam - ایران - تهران
به نظر من حرفهای( آنتی اسلام - ایران - اهواز ) در این شرایط تفرقه انگیزه...
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
زنده باد راه سبز امید مرگ بر دیکتاتور
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
kaveam - ایران - تهران-- من با نظرت موافق نیستم. عقل داری. فکر کن شاید درست باشه شاید هم نباشه. این حرفها حدس هستند. تفرقه چرا؟ بین کی و کی؟
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.