ایلخانی: سقوط هواپیمای توپولف به دلیل نقص فنی نبود

ایلخانی: سقوط هواپیمای توپولف به دلیل نقص فنی نبود

محمد علی ایلخانی، سرپرست سازمان هواپیمایی ایران، گفته است که هواپیمای توپولف 154 که در ماه تیر در حوالی قزوین سقوط کرد، دچار نقص فنی نبوده است.

هواپیمای توپولف شرکت هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ایروان پایتخت ارمنستان بود روز چهارشنبه (24 تیر) دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران در نزدیکی قزوین سقوط کرد و تمامی ۱۶۸ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، سرپرست سازمان هواپیمایی گفته است که این هواپیما پیش از پرواز بازرسی 1200 ساعت پرواز شده بود.

به گفته وی، بررسی جعبه سیاه و قطعات این هواپیمان نشان می دهد که هیچ گونه نقص فنی در هواپیما وجود نداشته و سقوط آن به دلیل نقص فنی نبوده است.

پیشتر احمد مجیدی معاون وزارت راه و ترابری ایران گفته بود که سقوط این هواپیما احتمالا ناشی از مشکلات فنی بوده و خلبان هواپیما مقصر نبوده است.

اما محمد علی ایلخانی گفته است: "احتمالا در حین پرواز، برای توپولف اتفاقی رخ داده که خارج از دستورالعمل هواپیما بوده است."

سرپرست سازمان هواپیمایی همچنین گفت که طی یک بخشنامه به تمام شرکت‌های هواپیمایی در ایران ابلاغ شده است که هواپیمای استیجاری یا فرسوده ساخت روسیه وارد نکنند.

به گزارش ایلنا در این بخشنامه به شرکت های هواپیمایی دستور داده شده است که فقط هواپیمای ملکی و ترجیحا غربی خریداری کنند و درصورت ورود هواپیمای شرقی هواپیما‌ی خریداری شده لازم است که نو باشد.‌

این مقام ایرانی تاکید کرده است که هواپیمای غیراستاندارد وارد ایران نشده است و هواپیماهای ناوگان هوا‌یی ایران همه از استانداردها لازم برخوردارند.

تحریم قطعات هواپیما به ویژه از سوی آمریکا معضلی جدی است که ایران حدود سه دهه است که با آن روبروست.

تحریم‌های آمریکا بعد از انقلاب‌ ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده و بر اساس آن ایران نمی تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات تشکیل دهنده آنها آمریکایی باشد خریداری کند حتی اگر این هواپیماها در کشورهای دیگر ساخته شود.

ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند.

beomidepirozi - ایران - تهران
ای بابا همه میدونند جز خوده حرومزاده هاشون
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
بله مرحوم خلبان و شاگردش سر نوار حمیرا دعوا می کردن که سرپیچ هوا پیچیده بوده و اینا نپیچیدن و خلاصه حالا یه فاتحه بدین .. مرتیکه فکرکرده مردم خرن هرچی تقصیر می اندازه گردن خلبان . ما هم یک پیرمردی تو فامیل داشتیم خیلی لاف می زد . حتی می گفت یوز پلنگ هم شکار کرده همیشه هم شاهداش مرحوم فلانی و مرجوم بهمانی بود .
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
جناب ایلخانی یا اینکه عقل شما معیوب است و یا هواپیمای توپولف عیب داشته است ؟از آن گذشته دانشمندان عمامه پیچیده در مسجد قم بعد از آزمایشات قطعات هواپیما در حرم قم تشخیص دادند که هواپیما نقص فنی نداشته است ؟ خجالت نمیکشید این چرندیات رو ساندویچ میکنید و می خواهید به مردم بفروشید؟ شاهدان عینی که سقوط هواپیما را دیده بودند که موتور و دم هواپیما در آتش میسوخته است نکند این ها شاهدان کافر بودند و یا مست بودند؟ هواپیما اگر سالم بوده چرا از مسیر خودش منحرف شده ودوباره سعی داشته خودش رو به فرودگاه تهران برساندو در اطراف قزوین سقوط می کند؟ مردم باید باور کنند این چرندیات را وگرنه لباس شخصی ها می ریزند و میزنند؟ - امریکا شیطان بزرگ است و امپریالیست و ضد خدا است و هزاران دفعه پرچمش هم آتش زده شده است چرا هواپیما به دارو دسته ارتجاع سیاه نمیفروشد که خالد مشعل در آن به ایران پرواز کند لطفا سفارش چند قالی پرنده به عربستان بدهید
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
هیچ معلوم هست که این بی سواد چه میگوید. اتفاق خارج از دستورالعمل حین پرواز یعنی عیب فنی . بجای جلوگیری از ورود هواپیماهای فرسوده فقط بسنده به بخشنامه میکنند .یعنی رفع مسولیت . بجای بذل وبخشش به سایر کشور ها بفکر جان مردم خودتان اگر باشید هر ماه یک هواپیمای صفر کیلومتر میتوان خرید .اما چه میشه کرد که جهیزیه نو عروسان کشور های دیگه از جان ما ها با ارزش تر است.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

chkavak - ایران - نهران
تف به قد قبر پدر پدر گور به گور شده دروغگویتان
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
نه بابا.! استاندارد !!-برائ همین در عرض 1.5ماه - 6تا تصادف.دیوار حاشا بلنده!!
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
نه هواپیما مشکل داشت و نه خلبان مقصر بود.این هواپیما حامل مقدار بسیار زیادی مواد منفجره بود که قرار بود از ارمنستان به سوریه فرستاده شود. بعلت نامعلومی ( لرزش شدید یا گرما و یا ....)مواد منفجره، منفجر میشود، و هواپیما در هوا تیکه تیکه میشود. به صورتی که هیچ کارشناس هواپیمایی تا به حال در تاریخ پرواز جهان، همچین اتفاقی را ندیده و نشنیده است.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

black chador - امریکا - ولدن
اگر نقص فنی نبوده پس باید از خدای خودتون بپرسید که چرا اینقدر از مسلمانهای ایرانی متنفر هست. وقتی 11-9 اتفاق افتاد همین اخودندهای پدرسوخته گفتند خدا جزا ی امریکایی ها رو داده. پس حالا خدا جزای شمارو داده. البته کسنی مثل من که خدا رو قبول ندارند و یک مقدار مغز توی سرمون هست میدونیم که 11-9 را یک مشت کثافت اسلامی تازی صفت انجام دادن و سقوط هواپیماهای کهنه و دست دوم روسی در ایران همن بخاطر پول ریختن در جیبهای پوتن و یک مشت اخوندهای تازی صفت و بچه هاشون هست.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

amirmontreal - کانادا - مونتریال
آنتی اسلام - ایران - اهواز . اما محمد علی ایلخانی گفته است: "احتمالا در حین پرواز، برای توپولف اتفاقی رخ داده که خارج از دستورالعمل هواپیما بوده است.". داره به همین نکته اشاره میکنه
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

hirowa - ایران - هیرو
black chador - امریکا - ولدن. خانم بی خدا میشه بگی به چی اعتقاد داری تا بفهمیم به چی پایبندی و حرفات و بفهمیم؟ زبان تو از هر زبانی حتی عربی برا نامفهوم تره
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.