یک روانشناس: زنان دو برابر مردان افسرده می‌شوند

یک روانشناس: زنان دو برابر مردان افسرده می‌شوند

یک روانشناس در یزد گفت: براساس تحقیقات و پژوهشهای انجام شده زنان دو برابر مردان در معرض خطر افسردگی هستند.

ابوالفضل عباسی، در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار داشت: افسردگی زمانی به وجود می‌آید که شخص به مدت دو هفته علائمی نظیر کاهش یا افزایش اشتها، اختلال خواب (بی خوابی یا خواب بیش از حد)، کاهش انرژی، احساس خستگی و عدم توانایی کار کردن داشته باشد.

وی ادامه داد: برای فرد افسرده فعالیت‌هایی که قبلا لذت بخش بوده دیگر لذتی ندارد، احساس بی ارزشی می‌کند،‌ خودسرزنشی دارد، توانایی تفکر و تمرکز وی کاهش پیدا می‌کند و افکار مرگ و خودکشی در ذهنش تداعی می‌شود.

وی در خصوص درمان افسردگی، تصریح کرد: در مرحله اول فرد باید موقعیت هایی که سبب بروز افسردگی شده از قبیل طلاق، از دست دادن عزیز،‌ شکست خوردن در امتحان و... را بپذیرد، به عبارت دیگر شخص افسرده باید موقعیت‌های ناخوشایندی که خارج از کنترلش است را بپذیرد و همچنین روابط خود را با افراد دیگر تقویت کند.

این روانشناس با بیان اینکه افکار اشتباه و ارزیابی‌های غلط باعث افسردگی شخص شده است، گفت: شخص افسرده باید افکار خود را زیر سوال برده و افکار غلط را اصلاح کند، چرا که این افکار است که او را عذاب می‌دهد بدین معنا که افکاری مانند "من توانایی کار کردن ندارم، هیچ کس دوستم ندارد و ..." را روی کاغذ نوشته و با آنها مقابله نماید و از سوی دیگر افکار مثبت و واقع بینانه را جایگزین آنها کند.

وی افزود: ‌شخص افسرده باید افکار منفی که ذهنش را مشغول کرده از طریق نوشتن کنترل کند.

وی حمایت خانواده، جامعه، اطرافیان و محبت کردن به فرد افسرده و ورزش کردن را در درمان بسیار کمک کننده دانست و گفت: مشکلات و تنش‌ها برای همه اشخاص بوجود می‌آید برای پیشگیری از بروز افسردگی، افراد باید مهارت‌های زندگی را بیاموزند، برخورد واقع بینانه و منطقی با مشکلات را یاد بگیرند، ‌تفریح مناسب، دوستان خوب داشتن، تغذیه و ورزش کردن هم به پیشگیری از این بیماری کمک می‌کند.

elektris - فرانسه - پا ر یس
تجاوز احمد خاتمی به محمود احمدی نژاد. https://i25.tinypic.com/2zqscgk.jpg
دوشنبه 26 مرداد 1388

راه شب - آلمان - فرانکفورت
من فکر میکنم آمارش بین مردا و زنها یکیه ولی فکر میکنم گاهی علت زیاد شدن افسردگی خانومها خوندن این جور مقاله ها باشه که به آقای ایرانیان یو کی! پیشنهاد میدم به جای این مقاله ها براشون بیشتر مد لباس و طرز تهیه خوراکیهای خوشمزه بزارید (:
دوشنبه 26 مرداد 1388

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
elektris - فرانسه - پا ر یس. مرسی ...
دوشنبه 26 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
آیا زنانی که برده و یا کنیز دین و سیاست نیستند دوبرابر مردان افسرده می شوند؟. زنانی که در دینها آنها را ناقص العقل مینامند و زنانی که در سیاستهای زشت دنیا آنها را نهادینه (سمبل) سکس میکنند، آری بهتر از این نخاهند شد. چرا شیرزنان ایرانی تا پیش از تازش اسلام به ایران دچار افسرده گی نمی شدند؟ آیا در تاریخ جایی آمده که زنان ایرانی افسرده بوده باشند؟؟؟ هر نادانستگی را نباید باور کنیم. زنان ایرانی با این همه فشارهای حکومت تازی در ایران، شیر زنان ایرانی در دانشگاه، در کارهای آزاد، در مبارزه ها، راهپیمایی ها، و کارهای دولتی و.. از مردان پیش روی گرفتند.
دوشنبه 26 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
این روانشناس کاملا درست گفته / چون به جوون مران نق میزنند / زنان دو برابر مردان افسرده میشن / ولی دو برابر مردان هم عمر میکنن.........تحقیق کنید... (( و خداوند زن را آفرید تا هیچ مردی به مرگ طبیعی نمیرد )) /// سوره سکته / آیه ی نق تا دق.............. زن فقط شیر زن ایرانی / نه نق نقو. لوووووووووووووووووول
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
punisher - ایران - شیراز, کلئ خندیدم هههههههه با حال گفتئ
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

symbol - کانادا - ونکوور
از بس که از خنگ بازیای مرداحرص می خورن ...
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

سید طاهر - ایران - تهران
بیخود نیست این شیخ مهدی کروبی هم مدام اقسردگی داره میگند به نزدیکانش گفته من برا یه شبم که شده بایستی رییس جمهور بشم بعدش بمیرم هم برام مهم نیست
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

Maryam39 - ایران - تهران
من نمی دونم چرا بعضی از کاربرا عادت دارند همه چی رو با اسلام قاطی کنن . هرچیزی جای خودشو داره . افسردگی هم تو همه جوامع اعم از اسلامی و غیر اسلامی وجود داره . این بر می گرده به روحیه اشخاص و تحمل پذیری اونها در برابر مشکلات و مسایل زندگی .
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

flora_germany - آلمان - دوسلدورف
اگه آقایون نباشین، خانمها هم افسرده نمیشن!.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
بله بخاطر این که زنها اول مردشون به جنون می رسونن بعد می فهمند که چه گلی را پژمرده کردن بعد افسرده می شن .
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.