سپاهان زنگ خطر را به صدا در آورد

سپاهان زنگ خطر را به صدا در آورد

هفته دوم لیگ برتر با پیروزی قاطع و پرگل سپاهان مقابل مس کرمان به پایان رسید. قلعه نویی و تیمش با برد سه بر صفر در برابر تیم سوم فصل گذشته ثابت کردند مدعی درجه یک قهرمانی در این فصل محسوب می شوند. سپاهان در بازی اول خود در تهران به استقلال باخته بود، اما شنبه شب با ارائه یک نمایش تهاجمی و کم نقص زنگ خطر را برای سایر مدعیان لیگ برتر به صدا درآورد. امیر قلعه نویی پس از این بازی، نمایش سپاهان را فراتر از آسیا دانست؛ «از اینکه توانستیم در کنار کسب نتیجه دلخواه، فوتبالی جذاب و دیدنی که در چند سال اخیر با سپاهان بیگانه بوده ارائه دهیم خدا را شکر می کنم. مطمئناً کیفیت فوتبال به نمایش گذاشته مشخص کرد سطح آن فراتر از آسیاست. در مجموع بازیکنان من تلاش قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند و سه بار دروازه مس را باز کردند اما آنها می توانستند گل های بیشتری نیز به ثمر برسانند.» مربی سپاهان در این بازی ترک عادت کرد و با استفاده از دفاع چهارنفره باعث غافلگیری حریف شد، قلعه نویی عنوان کرد احتمالاً در بازی های بعد هم با همین روش تیمش را روانه میدان می کند؛ «همان گونه که پیش از این نیز گفته بودم، بازیکنان فوتبال بازی می کنند نه سیستم ها. ضمن اینکه در هیچ جای دنیا در ترکیب و آرایش تیم برنده تغییر ایجاد نمی کنند اما باید با برگزاری جلسات تمرینی، برای بازی هفته آینده با مقاومت سپاسی شیراز به جمع بندی نهایی برسیم.» در آن سو، مس کرمان با باخت سنگینی که در اصفهان متحمل شد به انتهای جدول در پایان هفته دوم سقوط کرد، به نظر می رسد مس آن تیم قدرتمند فصل گذشته نیست. پرویز مظلومی معتقد است تیمش برای رسیدن هماهنگی به شش هفته زمان نیاز دارد؛ «برای ایجاد هماهنگی نیازمند زمان هستیم و این عدم هماهنگی، مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده بود. ضمن اینکه ITC مدافع عراقی ما نیز صادر نشده است. تیم ما بسیار سنگین بود و سپاهان هر کاری را که تصمیم به اجرای آن گرفت، انجام داد. برای ایجاد هماهنگی حداقل به شش هفته زمان نیاز داریم و امیدواریم بتوانیم در آینده با دست پر زمین مسابقه را ترک کنیم.» مظلومی بازیکنان تیمش را هم مورد انتقاد قرار داد؛ «متاسفانه در اوج تمرینات بدنسازی پیش فصل بنا به دلایل حاشیه یی، هشت روز اردوی خود را تعطیل کرده و بازیکنان را به مرخصی فرستادیم و 16 جلسه از تمرینات بدنسازی را از دست دادیم. از آنجایی که بازیکنان ما حرفه یی نیستند در آن هشت روز تنها فعالیتی که آنها انجام داده بودند خوردن و خوابیدن بود، اگر تیمی مشکل تاکتیکی داشته باشد، یک یا دو بازیکن عملکرد بدی خواهند داشت اما تمام نفرات مس بد بازی کردند. اگر درخشش عباس محمدی نبود نتیجه رقم خورده بسیار سنگین تر از سه- صفر کنونی بود.»

استیلی؛ ما مدعی نیستیم

با توجه به اینکه در دیگر بازی شنبه شب ذوب آهن نتوانست در تبریز تراکتورسازی را شکست دهد، استیل آذین تنها تیم شش امتیازی در پایان هفته دوم است. بسیاری از کارشناسان سپاهان، استقلال و ذوب آهن را مدعیان اصلی قهرمانی می دانند، این در حالی است که استیل آذین و پرسپولیس هم می توانند به این جمع اضافه شوند. مظلومی بر این باور است که مدعیان قهرمانی همان سه تیم اند و استیل آذین را نباید مدعی قهرمانی دانست؛ «استیل آذین در اندازه های یک مدعی نیست و تنها سپاهان، ذوب آهن و استقلال تهران را مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ نهم می دانم.» جالب اینکه حمید استیلی سرمربی استیل آذین هم چنین نظری دارد؛ «چون استیل آذین تازه به لیگ برتر آمده است، هدف اصلی ام نگه داشتن این تیم در لیگ برتر است و بعد به کسب رده های بالای جدول فکر می کنم.» البته با توجه به اینکه تنها دو هفته از شروع لیگ گذشته شاید نتوان به صورت واضح درباره مدعیان قهرمانی پیش بینی کرد. منصور ابراهیم زاده سرمربی ذوب آهن نایب قهرمان فصل گذشته چنین نظری دارد؛ «هنوز هفته های بسیاری از مسابقات لیگ باقی است و ممکن است تیم های زیادی در طول بازی ها دچار تزلزل شوند. اکنون نمی توانیم درباره عملکرد تیم های مختلف از جمله مدعیانی که روی کاغذ از آن نام می برند، صحبت کنیم. شرایط تزلزل یا افت برای هر تیمی وجود دارد که پیش بینی ها را در حال حاضر ناممکن می سازد.» در این میان بیشترین ابهام درباره پرسپولیس وجود دارد. شرایط متزلزل این تیم موجب شده مربیان دیگر تیم ها نتوانند درباره آینده قرمزها پیش بینی کنند.

نگاهی به آمار لیگ

یکی از نکات جالب لیگ در پایان هفته دوم این است که تمامی تیم ها موفق شدند در این دو هفته امتیاز بگیرند. درباره لیگ برتر این آمار قابل توجه وجود دارد. بهترین خط حمله؛ در پایان دومین هفته از لیگ برتر تیم تازه وارد استیل آذین با شش گل زده بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. بدترین خط حمله؛ پاس همدان بدون به ثمر رساندن حتی یک گل در دیدارهای داخل و خارج خانه، بدترین خط دفاع را در اختیار دارد. بهترین خط دفاع؛ قهرمان فصل گذشته لیگ مثل همیشه در خط دفاع مدعی است و در دو دیدار نخست لیگ هیچ گلی دریافت نکرد. این تیم در این زمینه با مقاومت سپاسی برابر است. بدترین خط دفاع؛ مس کرمان با دریافت شش گل که نیمی از آن در یک بازی داخل خانه بوده، دارای بدترین خط دفاع است. موثرترین بازیکن؛ تاثیرگذارترین بازیکن لیگ تا اینجای کار علی کریمی است. او با دو گل و سه پاس گل در دو بازی نخست استیل آذین در صدر جدول قرار دارد.

palmera - ایران - اصفهان
فقط سپاهان و دیگر هیچ!
دوشنبه 26 مرداد 1388

esfahan - انگلیس - لندن
palmera - ایران - اصفهان. فقط!سپاهان!
دوشنبه 26 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
آفرین ژنرال برات آرزویه موفقیت میکنم امیدوارم دوباره با کسب افتخار به تیممون برگردی
دوشنبه 26 مرداد 1388

armita100 - ایران - اصفهان
فقط سپاهان و دیگر هیچ!. دوست عزیز من با نظرت موافقم (-:
دوشنبه 26 مرداد 1388

mazany - ایران - آمل
تیم فقط شموشک و نساجی مازندران به امید صعود ایندو به لیگ برتر.
دوشنبه 26 مرداد 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ساکت سرپرست سپاهان یکی از خائنین کثیف به همراه تاج چرا؟هفته گذشته این اشغال سفری به لبنان داشت تا با تیمی که پارسال قراداد خواهر خواندگی بسته بودن ملاقاتی داشته باشه این تیم وابسته به حزب الله کثیف لبنان میباشد که ادم هاش در تجاوزات اخیر جوانان غیور ایران دست داشتن .پس نتیجه میگیریم که این ساکت اشغال از خائنین وطن فروش و دشمن جوان ایرانیست.حیف نام زیبای سپاهان که با وجود این وطن فروشان لکه دار شده است ما طرفدارهای سپاهان باید با اگاهی کامل برای ازادی تیم مردمی و محبوب اصفهان بکوشیم..ننگ بر جمهوری واپسگرای اسلامی و لعنت خدا بر ساکت و تاج وطن فروش.
دوشنبه 26 مرداد 1388

shahram khosh maram - ایران - تهران
رایحه آبی به هر جا برسه٬‌ کولاک میکنه . تازه ژنرال فقط یه چشمه اومد.
دوشنبه 26 مرداد 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
پرسپولیس رو عشق است.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
kili_patilaki - قطر - دوحه . کدومش استیل آذین یا لنگ قدیمیه:)
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

kili_patilaki - قطر - دوحه
$persian$ - ایران - تهران. همونی که 6 تاییتون کرد :) .. خوبی پرشین جان؟
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
kili_patilaki - قطر - دوحه . چاکرتم شما چطوری؟. راستی اگه اون قدیمیه رو میگی اون رو دیگه کسی دوست نداره:)
چهار‌شنبه 28 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.