روایت مهدی کروبی از ماجرای ترانه موسوی

روایت مهدی کروبی از ماجرای ترانه موسوی

رادیو زمانه : مهدی کروبی نامزد معترض به نتیجه انتخابات می‌گوید دو زنی که در تلویزیون ایران به عنوان مادر و خواهر ترانه موسوی معرفی شده‌اند، هیچ ارتباطی با دختری که با همین نام مورد تجاوز قرار گرفته و کشته شده است، ندارند.

ترانه موسوی بنا بر برخی گزارش‌ها در هفتم تیرماه مقابل مسجد قبا در تهران دستگیر شد و چندی بعد اعلام شد که پس از «تجاوز» کشته شده و «جسد سوخته‌اش» در نزدیکی‌های شهر قزوین پیدا شده است.

تلویزیون ایران در واکنش به این گزارش‌ها، با تهیه برنامه‌ای ضمن تکذیب این گزارش‌ها به نقل از خانواده دختری که هم اسم ترانه موسوی است اعلام کرد که وی در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کند.

مهدی کروبی امروز یکشنبه با رد گزارش تلویزیون ایران، برای نخستین بار فاش کرد که دو زنی که گفته شده مادر و خواهر ترانه موسوی هستند، هیچ ارتباطی با دختری که با همین نام کشته شده، ندارند.

کروبی افزود که دختری که در گزارش تلویزیونی، گفته شده زنده است و در حال حاضر در کانادا زندگی می‌کند، «عروس خانواده‌‌ای نسبتا» سرشناس است.

به گفته دبیرکل حزب اعتماد ملی، «سناریویی» که در این خصوص در تلویزیون ایران پخش شده است، محصول «طراحان نابغه و مدیرانی دوراندیش» است و «مردم این‌قدر هوشمند هستند که اصل موضوع را بفهمند.»

کروبی که با وب‌سایت سحام نیوز گفتگو می‌کرد، افزود که با انتشار خبر «تجاوز و سوزاندن جسد ترانه موسوی» برخی مسئولان «دوراندیش» تصمیم گرفتند که سناریویی طراحی کنند تا این موضوع را در «داخل و خارج» به انحراف بکشند.

این نامزد معترض به نتیجه انتخابات ادامه داد که مسئولان با شناسایی خانواده‌ای که عروس آنها هم اسم دختر کشته شده است، نزد آنها می‌روند و به آنها می‌گویند که «ترانه موسوی دچار سانحه سوختگی شده و برای آنکه معلوم شود این عروس آنها هست یا خیر، بیایند و جنازه‌اش را تحویل بگیرند.»

به روایت آقای کروبی، پدر خانواده در واکنش به خبر اظهار می‌دارد که عروس آنها در ایران به سر نمی‌برد و از یکی از پسرانش که به گفته کروبی یکی از چهره‌های شناخته شده سیاسی و علمی است، می‌خواهد موضوع را پیگیری کند.

دبیرکل حزب اعتمادملی ادامه داد زمانی که مشخص شد عروس این خانواده زنده است، برخی از افراد نظامی، ‌انتظامی و اطلاعاتی که چهره‌هایی شناخته شده هستند، از این خانواده می‌خواهند که برای «حفظ نظام» از خانواده عروس خود بخواهند که موضوع کشته شدن ترانه موسوی را تکذیب کنند.

به گفته آقای کروبی، این درخواست ابتدا با مخالفت برادر شوهر ترانه موسوی (ساکن کانادا) روبرو می‌شود و او می‌گوید: «اصل این قضیه صحیح نیست و از سوی دیگر ما هم تاحدودی چهره‌هایی شناخته شده هستیم و چنانچه چنین کاری انجام شود با ترانه واقعی چه کار خواهید کرد که آن افراد گفته‌اند که شما به این کارها کاری نداشته باشید و نگران نباشید.»

به گفته دبیرکل حزب اعتماد ملی، این‌گونه شد که «مادر و پدر ترانه موسوی در مقابل دوربین قرار گرفتند و گفتند که دخترشان زنده است و در کانادا زندگی می‌کند.»

مهدی کروبی همچنین گفت که «بعد از این‌که این خانواده متوجه شده‌اند که اصل ماجرا چه بوده است، بسیار ناراحت شده‌اند و می‌خواستند که ماجرا را بازگو کنند که همین برادر شوهر ترانه به آنها گفته که حرفی نزنید و گرنه سرنوشت شما معلوم نیست که چه شود.»

کروبی پس از شرح این ماجرا از «دروغ گویی‌های مسئولان» ابراز تاسف کرد و افزود: «این افراد اظهار کرده‌اند که برای حفظ اصل نظام، باید این خانواده اقدام به چنین کاری کنند.»

او در ادامه سخنان خود پرسید: «آیا مسئولان از این طریق می‌خواهند اعتماد مردم را جلب کنند؟»

وی با اشاره به موثق بودن منبعی که جزئیات ماجرای ترانه موسوی را به وی منتقل کرده است، افزود: «‌می‌دانم که آنها(مسئولان) از چه طریقی این ترانه موسوی را پیدا کرده‌اند و منبع خبر نیز موثق است و اگر لازم باشد در این باره صریح‌تر صحبت می‌کنم تا مشخص شود که نقش افراد تا چه اندازه بوده است.»

آقای کروبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که «برخی فکر می‌کنند که با این تهمت‌ها و فحاشی کردن‌ها من از میدان کنار می‌روم.»

او که گفته بود به زودی پاسخ «دین‌فروشان» را خواهد داد، با انتقاد از حملاتی که در خطبه‌های نماز جمعه چند شهر علیه‌اش مطرح شده، گفت: «تریبون مقدس نماز جمعه به تریبونی برای فحاشی» تبدیل شده است.

دبیر کل حزب اعتماد ملی در پایان سخنان خود خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی گفت که «اکنون شرایطی را ایجاد کرده‌اید تا دیگر کسی جرات حرف زدن نداشته باشد، ولی من باز می‌گویم که این رفتارها و ایجاد رعب و وحشت، مرا به سکوت وادار نمی‌کند.»


یک «ترانه موسوی» دیگر پیدا شد

موج سبز آزادی : در حالی که صداوسیما چند روز پیش با پخش گزارش مفصلی ادعا کرده بود تنها سه ترانه موسوی در فهرست ثبت احوال ایران ثبت شده و فقط یکی از آنها داخل ایران است که او هم تنها دو سال دارد، سایت آینده یک صفحه از اطلاعات کتاب اول را منتشر کرد که خبر از وجود یک خانم دیگر به نام ترانه موسوی در شهر گرگان می‌دهد. پیش از این هم «موج سبز آزادی» با اشاره به عضویت فرد دیگری با نام ترانه موسوی در گروه موسیقی ارکیده، از دروغ صداوسیما پرده برداشته بود. در همین رابطه، برخی منابع اینترنتی هم خبر داده‌اند که شخصی که به عنوان مسئول ثبت احوال در این گزارش نشان داده شده، سردار روزبهانی از فرماندهان نیروی انتظامی است!


سایت آینده نوشته است: بعد از اعلام نظر صداوسیما که از وجود فقط سه ترانه موسوی در لیست ثبت احوال خبر داد که یکی متولد 1363 در پاریس است و در همانجا زندگی می کند، دیگری 40 ساله که از ایران خارج شده و بازگشت نداشته و دیگری کودکی دو ساله است، بعد از جستجو در اینترنت، این‌بار نام ترانه موسوی در کتاب اول پیدا شد. وی مدیر یک آموزشگاه کامپیوتر در شهر گرگان است.
 


کروبی: از میدان کنار نمی روم

"انسان های مسئول ، دلسوز و آگاه باید احتیاط و تحفظ را کنار بگذارند"

بی بی سی : مهدی کروبی، در تازه ترین واکنش به انتقادها از نامه او به اکبر هاشمی رفسنجانی درباره احتمال تجاوز به دختران و پسران زندانی در ایران، گفته است که "با این تهمت ها و فحاشی کردن ها" از میدان کنار نمی رود.

اشاره آقای کروبی به اظهارات تعدادی از ائمه جمعه شهرهای بزرگ ایران و مقام ها و رسانه های هوادار دولت است که با انتقاد شدید از مسائل مطرح شده در نامه او در باره بدرفتاری با زندانیان حوادث اخیر، خواهان بازداشت و محاکمه این نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری شده بودند.

مهدی کروبی در گفت و گویی با سحام نیوز، پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی، حوادث بعد از انتخابات را از نظر خشونت، بی قانونی ، خودسری و دخالت افراد غیر مسئول، بی سابقه خواند و گفت "انسان های مسئول، دلسوز و آگاه باید احتیاط و تحفظ را کنار گذاشته و به هر صورتی که صلاح می دانند اقداماتی انجام دهند که مانع از تکرار این حوادث شده و ریشه برخوردهای این چنینی خشکانده شود."

آقای کروبی درباره مسائل مطرح شده در نامه اخیر خود بار دیگر از مراجعه افرادی به خود خبر داد که مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و با اشاره یک مورد خاص گفت "هنگامی که به منزل زن جوانی مراجعه کرده اند تا او را بازداشت کنند این زن را در مقابل چشمان مادرش به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده اند."

"در عرض چند روز تعدادی کشته شده و برخی آسیب دیده اند به طوری که دندان ها و سرها شکسته شده است و حتی چشمانی کور شده و برخی تحت شکنجه ها جان باخته اند."

مهدی کروبی

مهدی کروبی رفتار ماموران امنیتی پیش از انفلاب را در دستگیری مخالفان ملایم تر از رفتارهای فعلی توصیف کرد و گفت "در عرض چند روز تعدادی کشته شده و برخی آسیب دیده اند به طوری که دندان ها و سرها شکسته شده است و حتی چشمانی کور شده و برخی تحت شکنجه ها جان باخته اند."

او مسائل مطرح شده درباره احتمال تجاوز جنسی به پسران و دختران در زندان را حاصل بعضی شنیده ها از جمله از طرف " آشنایان خود" عنوان کرد و گفت که مدعی نشده است که چنین اتفاقی حتما روی داده، بلکه خواهان تحقیق در این باره شده است.

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی در گفت و گویی با بخش فارسی بی بی سی به نقل از پدرش گفت که آقای کروبی می گوید: "اگر این هتاکی ها پایان یابد و بازداشت شکنجه گران و کسانی که مرتکب جنایت شده پیگیری شود، من (مهدی کروبی) دیگر سکوت می کنم و کار را به دست مسئولان قضایی می سپارم. در غیر این صورت در روزهای آینده به افشاگری ادامه خواهم داد."

حسین کروبی در پاسخ به اینکه که آیا تجاوز به دختران و پسران در زندانها برای پدرش مسجل است، گفت که کسانی بودند که مورد تجاوز قرار گرفته اند و به آقای کروبی دیدار کرده اند.


هشدار مهدی کروبی درباره افشاگری های بیشتر

احمد خاتمی، نامه آقای کروبی را نامه ای انحرافی خوانده بود
انتشار نامه مهدی کروبی با عکس العمل شدید محافظه کاران ایران روبرو شد و علی لاریجانی، رئیس مجلس موضوع تجاوز به بازداشت شدگان را تکذیب کرد.

امامان جمعه تهران، قم و مشهد در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مرداد، نامه مهدی کروبی به آقای رفسنجانی را حاوی "اتهامات ناروا و دروغ" علیه مسوولان حکومت خواندند و خواستار مجازات او شدند.

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در خطبه های خود، نامه آقای کروبی را نامه ای "انحرافی" خواند که انتشارش "جشن آمریکا، اسرائیل و بیگانگان" بوده است.

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد نیز آقای کروبی را "پیاده نظام دشمن و عامل استکبار" خواند و گفت او با طرح این "اتهام های ناروا" می خواهد "آبروی نظام را در سطح ملی و بین المللی" ببرد.

مهدی کروبی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی گفت بعد از انتشار نامه بسیاری از دلسوزان نظام او را تحسین کردند و برخی هم دوستانه انتقاداتی را مطرح کردند، ولی برخی از تریبون نماز جمعه ،‌مجلس ، وابستگاه به نهادهای نظامی ، سایتها و خبرگزاری ها ، مطبوعات و صدا و سیما به او "فحاشی" کردند.

آقای کروبی گفت از نظر این نهادها و مراکز و به ویژه بعضی مطبوعات "کسانی که هم فکر آن ها نیستند، جاسوس، ساده اندیش و افراطی هستند که دچار فساد اخلاقی و اقتصادی شده اند."

او گفت آن چه که بیش از همه باعث تاسفش شده، مطالب مطرح شده علیه او از تریبون نماز جمعه بوده است. آقای کروبی در این مصاحبه، برخی سوابق و ویژگی های امامان جمعه تهران، مشهد و قم را که به او حمله کرده بودن، از زبان خود بازگو کرد.

او همچنین به انتقاد بعضی از "وابستگان به نهادهای نظامی" از خود اشاره کرد و گفت: "برخی از برداران نظامی که چنین حرف هایی را می زنند باید هم این گونه موضع گیری کنند چرا که آنها اکنون تمام مراکز اقتصادی و سیاسی را در اختیار دارند."

مهدی کروبی گفت چنان چه این روند ادامه پیدا کند، مسائل دیگری را صریح تر از گذشته مطرح خواهد کرد.

7-aseman - اتریش - وین
درود بر تو کروبی. تو را خدا به داد بازداشت شدگان برسید و خانوادها را از نگرانی در بیارید .
یکشنبه 25 مرداد 1388

bahar miayad - المان - المان
یک موضوع تا این حد وحشتناک رو نمیشه با فحاشی و کذب دانستن ماست مالی کرد با عکس العملهای اینچنینی ممکنه افرادی که تحت تعرض قرار گرفتن خودشون در رسانه ها صحبت کنند اما انگار اقایون خودشون هم میدند که واقعیت همین هاست که گفته میشه اما اگه قبول کنند باید از بالا تا پایین نظام محاکمه بشن
یکشنبه 25 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
موسوی خاتمی کجا هستید چرا از کروبی حمایت نمیکنید او تنهاست
یکشنبه 25 مرداد 1388

arefam - فرانسه - فرانسه
ما همه از اقای کروبی ممنون هستیم و حمایت میکنیم و خامنه ای را نفرین و لعن میکنیم. مرسی اقای کروبی. خاک تو سر خودت و بسرای الدنگت خامنه ای
یکشنبه 25 مرداد 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
درود بر تو ای شیخ شجاع اصلاحات. این روزها خبری از موسوی نیست ٬ چه خوب بود که او هم به پشتیبانی از کروبی یه بیانیه ای صادر میکرد و این بنده خدا رو بین این همه گرگ تنها نمیگذاشت.
یکشنبه 25 مرداد 1388

venoosi - بلژیک - ورویر
من شخصا دیگه گذشته ی اقای کروبی واسم مهم نیست.مهم این که الان داره کار بزرگی رو انجام میده.
یکشنبه 25 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
درود به کروبی!!!
یکشنبه 25 مرداد 1388

irany awareh - سوید - ستگهلم
اى کاش همه اعضا دولت مانند اقاى کروبى جسور بودند.کروبى به وجودت افتخار میکنیم.بهترین موقعیت براى رسوا کردن مزدوران رژیم که دستشان به خون این ملت اغشته است همین الان است.هرچه درباره این جانیان میدانى بگو ومطمین باش بیش از٨٠٪ مردم پشتیبان شما و طرفدار ازادى و رهایى ازچنگ این ددمنشان هستند.هر چه میخواهد دل تنگت بگو
یکشنبه 25 مرداد 1388

siavash b - ایران - تهران
برادر شوهر ترانه موسوی (ساکن کانادا) روبرو می‌شود و او می‌گوید: «اصل این قضیه صحیح نیست و از سوی دیگر ما هم تاحدودی چهره‌هایی شناخته شده هستیم .... برادر شوهری به این جفنگی ندیدم مردک تو خجالت نمیکشی مملکتی که تو یالقوز چهره شناخته شدش باشی باید فاتحش رو خوند کاری که تو کردی از نظر من خودم رو میگم هیچ شباهتی با کسانی که به ترانه تجاوز و کشتنش و این نقشه شوم را کشیدند نداره همین شماها هستید که این مملکت رو به گند کشیدین کبک نادون
یکشنبه 25 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
من که گفتم ولایت خامنه ای از تاریخ 15مرداد هشتادو هشت باطل و طبعیت از ایشان حرام است اما شما باور نکردید،این موضوع یقینا مورد تایید امام زمان(عج)نیز میباشد؛اکنون جمعی از مراجع نامهای به مجلس خبرگان نوشته اند و خواستار بر کناری خامنه ای شده اند،در ضمن جنایات محمد یزدی هم فاش شده،درود بر کروبی شجاع،ادامه دهنده راه امام راحل(ره) و ادامه دهنده راه علی(ع)دست خدا بهمراهت ای شیر مرد عرصه تاریخ،به خدا قسم اگر حکم جهاد دهی تا تهران در حمایت و دفاع از تو خواهم آمد و جان ناقابلم را در راه حق و اسلام نلب محمدی نثار خواهم کرد،مرگ بر احمدی نژاد کودتا چی و حیله گر،مرگ بر حامیان احمدی نژاد،مرگ بر آنانی که پشت سپر اسلام جنایتها کردند و میکننددر ضمن خبری هم دارم نخستین ادعانامه روحانیون. علیه ادامه رهبری خامنه ای. جمعی از علما و فضلای حوزه های علمیه قم، اصفهان و مشهد در نامه سرگشاده ای به اعضای مجلس خبرگان خواستار ارزیابی صلاحیت های علی خامنه ای برای ادامه رهبری جمهوری اسلامی شده اند. به زودی خامنه ای میره، و سند جنایات محمد یزدی رو شده اینم منبع خبری www.peiknet.com
دوشنبه 26 مرداد 1388

سید طاهر - ایران - تهران
بازم میگم چون دارند پته کروبی رو میریزنند روی اب داره فرار بجلو میکنه تا سروصدا کنه کسی جرات نکنه حرفی بهش بزنه .. خودتی با اون ننجونت
دوشنبه 26 مرداد 1388

khalije hamishe fars - ایران - خارگ
از اینهمه شجاعت و روراستی با مردم لذت میبرم...درود بر تو شیخ اصلاحات
دوشنبه 26 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
shayan2uk - انگلیس - هال . موسوی چند روز پیش در حمایت از کروبی بیانیه داد. متن این بیانیه در سایت اعتماد ملی موجود است.
دوشنبه 26 مرداد 1388

el-so - ایران - تهران
ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک. نه جانم خیالت راحت. کروبی از جنس ملاست. بدان اگه اون پشتوانه محکمی نداشت این قدر خودشو به اب و اتیش نمی زد.
دوشنبه 26 مرداد 1388

ramin1365 - انگلیستان - لندن
سید طاهر - ایران - تهران انگارئ فکرمی کنئ حالیته واز همه چیز خبر داری.همیشه باید کسی رو هم که بامردمه خودمون با فرضیه هامون خرابش کنیم منتظری یکی از اینور بیاد که بگی خوبه؟درود بر کروبی تودل همه ما وطن وستا میمونئ...
دوشنبه 26 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
یا علی مدد شیخ تنها نیستی ما همه باهاتیم
دوشنبه 26 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
el-so - ایران - تهران - دوست عزیز روزی که به جرم اقدام علیه امنیت ملی محاکمه و اعدام شد به بزرگی او پی خواهید برد که آن وقت هم دیر خواهد بود
دوشنبه 26 مرداد 1388

raana8888 - ایران - تهران
venoosi - بلژیک - ورویر. آفرین.. منم همینطور
دوشنبه 26 مرداد 1388

غصه دار - ایران - تهران
سیاست موضوعی بسیار پیچیده است و راجب اعمال این آقایون در گذشته اطلاعی نداریم ولی در این پیچیدگی و نبود مردانگی و خداشناسی ، آقای کروبی ایستادگی کردند تا خیلی مسائل را برای مردم مشخص کنند که کمتر کسی دارای این جرات می باشد.
دوشنبه 26 مرداد 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
سید طاهر - ایران - تهران . سید دوغی!شماها مرده توجه هستین.حاظرین فحش بخورین اما حس کنین قاطی آدما حسابتون کردن.کی میخواین چشمتون رو باز کنین و با شرافت مثل مردم جامعتون زندگی کنین؟از روزی که این تصمیم رو بگیرید قول میدم عقده حقارتتون هم از بین بره
دوشنبه 26 مرداد 1388

playboy972 - ایران - گرگان
با ابراز تاسف شدید نسبت به اوضاع کشور عزیزی که در این مدت بار دیگر موج شدید وحشیگری ها و جنایات نظام فاسد جمهوری اسلامی شده است حمایت خود را از مهدی کروبی اعلام میکنیم و خواستار تجاوز شدید جنسی به اقایان امام جمعه که به کروبی توهین کرده اند داریم. تا زمانی که این ابلهان وحشی به درک واصل و جسدشان را سوزانده و سردر شهر نصب میکنیم تا عبرتی باشد برای تمام مسئولان فاسد نظام.
دوشنبه 26 مرداد 1388

ardesheer - امرپکا - نپو پورت
سید طاهر - ایران - تهران زیاد حرف میزنی ها میگم شیخ بیاد ...تو رو هم مثل ننه ان صیغه کنه ها
دوشنبه 26 مرداد 1388

dokhtare iran - ایران - تهران
دوستانی که میگن چرا آقای موسوی از آقای کروبی حمایت نمی کنه باید بدونند که آقای موسوی در حصرخانگی بسر می بره و کاملا تحت مراقبت شدید امنیته خب شما جای ایشون بودید چه میکردید ؟ مطمئن باشید آقای موسوی هم در صراحت و شجاعت بیان از آقای کروبی کمتر نیست ولی طفلک تحت فشارو حبس خانگیه و عملا به هیچکس و هیچ چیز دسترسی نداره. ولی یادمون باشه این جنبش و رسواگریهای نظام فاشیستی جمهوری اسلامی رو مدیون شجاعت موسوی کروبی و البته خاتمی هستیم. به امیدنابودی ظلم و فساد در ایران عزیز و همیشه پایدار.سید طاهر: مرگ همون رهبر چلاقت سکوت کن بذار ما کمتر دچار حالت تهوع بشیم.
دوشنبه 26 مرداد 1388

آناهید - ایران - ایران
آفرین به این شجاعت، با این که کروبی یک آخوند است اما از جنس دیگری است . فقط می خوام به آقای کروبی بگم شما و آقای موسوی ملزم هستید از مردمی که فقط جرمشان طرفداری از شما بود دفاع کنید .این صدا و سیمای پر از دروغ و ریا واقعا" حال ادم رو بهم میزنه، یا اون خطیب های جمعه که به خاطر جیب های گشادشون اینظور دروغ می گن .شماها باید انتقام این مردم را از این سفاکان بگیرید.
دوشنبه 26 مرداد 1388

razm - امارات - دبی
توروخدا توجه کنید میگن کروبی ثابت کنه درزندان تجاوز شده!اگر آقا مجتبی بود حاضر بود قومبول کنه جلوی تلویزیون واونجشو نشون بده تا ثابت بشه؟درخواست ثابت کردن واقعا مسخرس.
دوشنبه 26 مرداد 1388

neda85 - ایران - تهران
تنها فردی که جرات و شهامت افشای جنایات رژیم رو داره همین آقای کروبی هست .درور بر کروبی
دوشنبه 26 مرداد 1388

farid_ghl - ایران - تهران
سید طاهر - ایران - تهران. تو انقدر باهوشی چرا اسمتو نمیذاری ای کیو سان. درود بر تو کروبی ضربه هایی که تو داری به این نظام کثیف می زنی حکومت رو فلج کرده دست مریزاد
دوشنبه 26 مرداد 1388

mehrnazdiba - نروژ - اسلو
مصاحبه ی اون گزارشگر با مادر و خواهر ترانه موسوی رو دیدید؟وقتی گزارشگره با ریاکاری میگه(حالا برای نماز صبح پا میشن)کلی حرص خوردم
دوشنبه 26 مرداد 1388

el-so - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران.راستش من چشمم از ملا ترسیده. در واقع مارگزیده شدم. وگرنه چرا که نه! احسن به شجاعتش!
دوشنبه 26 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
درود بشرفت آقای کروبی.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

souroosh - ایران - ساری
ما به گذشته تو کاری نداریم ولی ایمان داشته باش رسم درویشی و مردانگی نیست که تو را تنها گذاریم . این را ایمان داشته باش.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

souroosh - ایران - ساری
ما به گذشته تو کاری نداریم ولی ایمان داشته باش رسم درویشی و مردانگی نیست که تو را تنها گذاریم . این را ایمان داشته باش.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.