فقط کروبی ادعاهایش را اثبات کند/ حرف آقایان وحی منزل است

فقط کروبی ادعاهایش را اثبات کند
حرف آقایان وحی منزل است

عصرایران ؛ سیدضیاء الدین احتشام - نامه مهدی کروبی به هاشمی رفسنجانی ، توفانی بپا کرده که هنوز ادامه دارد و موجی از واکنش های حمایتی و انتقادی را در محافل سیاسی ، رسانه ای و مردمی به دنبال داشته است.

کروبی در این نامه جنجالی ، با طرح ادعای تجاوز جنسی به برخی بازداشت شدگان حوادث بعد از انتخابات ، از هاشمی خواسته است به عنوان یک شخصیت انقلابی ، موضوع را بررسی کند.

در پی انتشار این نامه ، قرار شد قوه قضاییه هیأتی را برای گفت و گو با کروبی نزد او بفرستد و رئیس قوه مقننه نیز با تکذیب ادعای کروبی گفته است که آماده دریافت مستندات وی هست.

در همین حال روزنامه ها و سایت های جریان حامی دولت و نیز چهره های شاخص این طیف در کنار دهها تن از ائمه جمعه ، در روزهای اخیر ، بر حجم حملات علیه کروبی افزوده و خواستار آن شده اند که اگر کروبی نتواند ادعایش را ثابت کند ، محاکمه شود و شلاق بخورد.

البته اگر منصفانه به ماجرا بنگریم ، حق با آنهاست چه آنکه اگر کروبی بدون سند ومدرک ، چنین اتهام سنگینی را مطرح کرده باشد ، از یک سو به اعتبار خود وجبهه اصلاحات آسیب زده و از دیگر سو ، طبق قانون ، مرتکب خطا شده است و از آنجا که همه افراد دربرابر قانون یکسانند ، می بایست تاوان تهمت و ادعای بی سند خود را بدهد.

حال که سخن از قانون و برابری همه افراد در برابر آن شد ، بحث تهمت و ادعاهای بی سند را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم تا در کنار انصاف ، عدالت را نیز در نوشتار خود لحاظ کرده باشیم.

اگر قرار باشد در نگاه به قانون ، حامی یک بام و دو هوا باشیم ، بهتر است اصلاً قانون نداشته باشیم و لذا اگر کروبی افترا بسته ، تهمت زده و تشویش اذهان عمومی کرده و شایسته محاکمه و مجازات است ، دیگرانی هم که چنین کرده اند ، نباید از عدالت مستثنی باشند.

به عنوان مثال نگاهی به برخی رسانه های جریانی که این روزها دم از قانون می زند و تهمت زدن را کاری کثیف می نامد و خواستار مجازات کروبی است بیندازید و نیم نگاهی هم داشته باشید به سخنان و اظهارات افراد شاخص این جریان که خواستار اعمال قانون درراه کروبی هستند ؛ در این صورت خواهید دید که به ویژه در یکی دو ماه اخیر ، چه اتهامات سنگینی از سوی آنان علیه رقبای سیاسی و چهره های انقلاب مطرح شده است که اگر ثابت نشوند ، مصداق تهمت و افترا و تشویش اذهان عمومی اند.

اگر کروبی می گوید که در بازداشتگاه ، چند مامور به چند زندانی تجاوز کرده اند و حتماً باید این ادعا را ثابت کند ، کسانی که اتهاماتشان نه متوجه چند مامور که متوجه چهره های سیاسی و انقلابی مورد توجه مردم است نیز باید ادعاهایشان را ثابت کنند و اگر کروبی در صورت عدم اثبات ادعایش مستوجب محاکمه  و مجازات است ، اینان نیز اگر نتوانند ادعاهایشان را با دلایل محکمه پسند - و نه مقالات هیجانی و بازی با کلمات هیاهو - ثابت کنند ، حتما باید به مجازات قانونی برسند؛ به عنوان مثال ،آیا کسانی که بی هیچ پروایی خاتمی و موسوی و کروبی و بسیاری دیگر را مزدوران بیگانه معرفی کرده اند و آنان را خائن ، وطن فروش ، قاتل ،شریک قتل ، اجیرکنندگان اراذل و اوباش برای تیراندازی به مردم ، تروریست و عاملین ترور شهیدان رجایی و باهنر و آیت ، دزد ، رانتخوار و ... نامیده اند ، نباید ادعاهای خود را ثابت کنند؟! حال اگر ثابت نکردند چه رفتاری باید با آنان داشت؟ جواب این سوال را خود آنان در ماجرای اخیر کروبی داده اند: در صورت عدم اثبات باید محاکمه و زندانی شوند و شلاق بخورند.

به راستی اگر نسبت دادن تجاوز به چند مامور ، تشویش اذهان عمومی است - که در صورت عدم صحت چنین است - آیا نسبت دادن بزرگترین خیانت ها و جرائم به کسانی که تا پیش از دولت نهم ، مدیران ارشد نظام و انقلاب بوده اند ، تشویش اذهان عمومی نیست؟

نمی شود که ادعاهای یک طرف ماجرا ، به محض آن که از دهانشان خارج یا بر قلم شان جاری شد ، عین حقیقت باشد و - نعوذ بالله مانند وحی الهی غیر قابل انکار و تردید - ولی ادعاهای طرف دیگر ، حتماً باید با سند و مدرک و شاهد عادل و ... ثابت شود و الا باید بر مدعی حد جاری گردد.

اگر قرار است که مدعیان حتماً ادعاهای خود را ثابت کنند (که باید هم اینگونه باشد) ، هم باید کروبی به اثبات گفته هایش بپردازد ، هم موسوی چنین کند و هم احمدی نژادی که در برنامه مستقیم تلویزیونی ، ادعاهایی علیه برخی اشخاص مطرح نمود(که حتی مورد انتقاد رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت) و هم افرادی مانند حسین شریعتمداری که که در متهم کردن خلق خدا ، شهره آفاق است و هم بقیه کسانی که بر این باورند "حرف و ادعا کنتور ندارد" و پلید ترین ادعاها و تهمت ها را نثار این و آن می کنند غافل از آن که اگر در این دنیا هم بتوانند به مدد رانت و قدرت ، از پیگرد قانونی معاف باشند ، برایشان گریزی از عقوبت دردناک الهی نیست در دینی که در آن ، آبروی انسان ها با حرمت کعبه مقایسه شده است.

منبع : عصر ایران

نظرات بینندگان سایت عصر ایران :
اگر کشور مشکلاتی دارد که حتما دارد!!!!
ولی نوع رفتار آقای کروبی مرا دقیقا به یاد ابوموسی اشعری در سپاه امام علی (ع) می اندازد.
خدای بزرگ هم ایشان و هم ما را هدایت کند.
دمتون گرم
احسن... این شد حرف درست و بی طرفانه ، اگر قانونی وجود داشته باشد پس برای همه یکسان است.
خدا خیرتان دهد. حرف دل منم بود . من نه تعلقی به چپ دارم نه به راست. اما وجدان دارم. هر چه به ذهنشان رسید به مخالفانشان در این مدت گفتند. حتی مردم را که تظاهرات کردند محارب نامیدند و خواستار برخورد بیرحمانه شدند. در مورد آقای کروبی به عنوان یک انسان -یک ایرانی -یک مسلمان آرزو میکنم گزارشاتشان غلط باشد. اما خوب با ایشان همکاری شود تا اگر فسادی وجود داشت عامل آن نابود گردد. این داستان مشابه قتلهای زنجیره ایی است . یک کم صبر هم خوب چیزیست
تا به حال چهره ایی معتدل و منطقی از سایت شما در ذهن داشتم . ولی نمی دانم چه شده که به یک باره عصبانی شده و گارد گرفته اید
بنظر می رسد همه می دانیم که امروز آرام نمودن جو و دوری از التهاب واجب است.
آیا شما شک دارید که اعلام موضوع تجاوز جنسی به بازدداشت شدگان قبل از بررسی و اثبات بصورت عمومی محل اشکال است.
اگر لازم است به رفتار وگفتار هر کسی که اشتباه نموده ،نقد کنید ولی اگر قرار باشد که بدلیل اشتباهات افراد مختلف چشم پوشی از گفتن و نقد اشتباه کنیم پس گروهها و جناحها به هم نان قرض دهند و از بیان اشتباهات چشم پوشی نموده و امتیاز بگیرند. فاتحه به عدالت و دموکراسی و ...
البته مرور تجربیات گذشته براحتی نشان از سادگی و عجله آقای کروبی در قضاوت و اعلام نظر در خصوص مسائل مختلف دارد.
ممنون از این مقالتون! کاش همه مثل شما منصفانه قلم میزدند!
دمت گرم
مگر گوش شنوایی در این مملکت وجود دارد.
واقعا به حق است
کجای کاری برادر
ازنویسنده آقای احتشام بسیار سپاسگزارم،ازصمیم قلب . ازکسانی که نظریات مخالف بابرخی مقالات عصرایران دارندتقاضا می شوددلیلی بر رد این نوشته بیاورند.دراین صورت است که عقل ومنطق وانصاف آنهازیرسوال خواهدرفت.
چطور شد که همین به اصطلاح معترضین به انتخابات، و طرفداران اصلاحات که زنا و لواط و روابط دختر با پسر را روا می دانستند و از همجنس بازی در ایران دفاع می کردند، حالا مدافع این موضوع شده اند. خوبه توبه کنند و دست از این مسخره بازی ها بردارند
من حدود دو سه سال است که مرتب اخبار عصر ایران را میخوانم با این جهت گیریهای یکطرفه شما دیگه به این عصر ایران اعتماد ندارم
این داستان آخر تلخی دارد مگر آنکه به حرف بزرگانی مثل آقای هاشمی و...گوش کنید .رخداد و تحول اجتماعی زمان را می خورد آنوقت حسرت خواهید خورد.
تبارک الله برادر. بسیار زیبا بود
سلام. مطلب خوب و منطقی بود. من مطالب اینچنینی را که نگاهی چند سویه یا حداقل دو سویه دارند را میپسندم.
مجید جان : حرفی که آقای کروبی بیان نموده است فقط تشویش اذهان عمومی نیست بلکه انتشار خبر یک گناه کبیره است!!!!!!!؟؟؟؟؟ شماها که شنیده اید که اگر شنیدید کسی مرتکب زنا گردیده است تا چهار نفر عادل شهادت ندهند که دخول صورت گرفته است نباید کسی را متهم نمود.
فردی که در ابتدای اظهار نظرها کروبی را با ابو موسی اشعری مقایسه کرده باید بداند (یا خودش را به نادانی نزند) که ابو موسی اشعری خود از کارگزاران نظام بود و نظام را تایید می کرد. اما کروبی بیچاره که از دست اندرکاران نظا نیست. پس یک افراد بسیاری که روند فعلی دولت، قوه قضاییه و نیروی انتظامی را تایید میکنند بایستی با ابو موسی اشعری مقایسه شوند.
در کل متن عصر ایران قابل قبول و قابل تحسین بود، ممنون.
خیلی جالب است همه کسانی که راجع به مطالب سایتها اظهار نظر میکنند معترضند چرا نوشته مطابق میل نیست ؟ و این بزرگترین مشکل موجود فرهنگی و بخصوص سیاسی است . می بینیم کسی که طرفدار استقلال یا پیروزی است بعد از هر بازی بجای نقد بازی بر موضع خود یعنی خوب بودن تیم مورد علاقه اش پافشاری میکند . خوب است که بجای مرتبط نمودن هزاران مشکل و آسمان به ریسمان بافتن ها به این نکته توجه کنیم یک مطلب یا تا حدودی درست است یا کاملا درست است یا کاملا غلط است و خلاصه نقد مطلب را داشته باشیم و مفهوم آن نه برای منطبق کردن یک موضوع با آنچه میخواهیم به غلط املایی و فونت نوشته و تاریخ بیست سال گذشته السالوادر یا جنگ ویتنام و فیلم ترمیناتور و زندگینامه اسمی در آن متن یا تاریخ نوشتن و اتفاقات آن روز و غیره بپردازیم . یک مطلب منطقی از زبان یک احمق منطقی است و یک مطلب غیر فلسفی از زبان یک فیسوف غیر فلسفی است . اگر کارشناس مطلبی نیستی هرچه ساده تر به یک مطلب نگاه کنی بهتر است ولی چه فایده که همه در همه امور کارشناس و متخصصیم
دیگه همه می دونن که این آقایان (همون هایی که این جنجال ها رو به راه انداختن و مخالف نتایج انتخابات بودن) چه به روز بیت المال آوردن و چه پول هایی که نخوردن ، دیگه لازم به ثابت کردن نداره . (چیزی که عیان چه حاجت به بیان)
این برادر یا خواهر محترمی که فرموده اند "طرفداران اصلاحات که زنا و لواط و روابط دختر با پسر را روا می دانستند "بفرمایند گناه تجاوز بالاتر است یا "زنا و لواط"؟
ماهی از آب گل آلود نگیریم، گفتند: اگر کروبی نتواند ادعایش را ثابت کند ، محاکمه شود و شلاق بخورد. این حرف مگر اشتباه است همه اگر در برابر قانون برابریم پس فرقی بین کروبی و شریعتمداری و من خواننده نباید باشد. به جای منفی نگری اقدام کنیم بیاییم بخواهیم از قوه قضائیه همه طرفهای دعوا را به پای میز محاکمه کشاند
واسه کسی که کامنتا رو انتخاب می کنه متاسفم که چند تا حرف که هیچ پایه و اساس نه تنها مستند بلکه حتی عقلی هم نداره منتشر میکنه اما از بعضی های دیگه احتمالا با یه پوز خند می گذره
آقای احتشام اگر آقایان موسوی وخاتمی و هاشمی شکایتی دارند به دادگاه بدهند و دنبال حقشان بروند والا آنها و شما خفه بشوید .
اگر قانونی وجود داشته باشد پس برای همه یکسان است
اگر خاتمی و موسوی و کروبی شکایتی دارند خوب است مطرح کنند اگر مردند و ادعا یی دارند جلو بیایند .
تاوان این همه جنجال پس از انتخابات را مردم بدبخت و فقیر و تهیدست دارن میپردازن وگرنه اقایون هم چپ و هم راست فقط بخاطر منافع خودشون دارن به هم تهمت میزنن و مردم باید تاوان این همه هیاهو را بپردازند وگرنه همه میدونن نه اونا خائن (البته نادان سیاسی ) و نه اینها اینکاره(زیاده خواهان) اند
همه این هیاهو ها برای قدرت طلبی و منافع بیشتر است و گرنه مردم رای دادن و انتخاب کردند و تمام شد
واقعا به آقای کروبی به خاطر نامه سراسر کذب شان به آقای هاشمی تبریک می گویم.این شعر از طرف فردوسی شاعر بزرگ ایران زمین و پاسدار عزت ایران به ایشان تقدیم می شود:
چو فردا بر آید بلند آفتاب
من وگرزو میدان افراسیاب
چنانت بکوبم بگرز گران
که با پتک کوبند آهنگران.
خدا رحمت کند پدر ومادرت
همین کسی که در کامنتها گفته : چطور شد که همین به اصطلاح معترضین.... اگر نتواند حرف مفتش را ثابت کند باید حد بخورد
بعضی ها که می گن این مطلب یک طرفه هست ، بفرمایند کجایش یک طرفه است؟ مگر نویسنده نگفته که هم باید کروبی ادعایش را اثبات کند و هم بقیه؟ مگر نگفته که هر کدام اثبات نکردند مجازات شوند چه کروبی و چه شریعتمداری و دیگران؟ بابا یک کم انصاف داشته باشیم. حتما باید صددرصد مطابق میل ما باشد تا بگوییم منصفانه است؟
حرف دلم بود . ممنون

bluestar - ایران - تهران
فرق ما هواداران جنبش سبز با طرفداران کودتا یک جمله است آنها مصداق بارز آیه زیر هستند:. ((صُمٌّ بُکْمٌ عُمْی فَهُمْ لَا یرْجِعُونَ))
یکشنبه 25 مرداد 1388

rakhsh - سوپد - گوتنبرگ
هر وقت عامل کشتار - ضرب و شتم - شکنجه - هتک حرمت به مردم شناسائی و مجازات شد انوقت شما میتوانید کروبی را در صورت نداشتن مدارک کافی برای اثبات ادعایش محاکمه کنید در غیر اینصورت بیشر فرو خواهید رفت .
یکشنبه 25 مرداد 1388

amirmontreal - کانادا - مونتریال
bluestar - ایران - تهران. ما ایرانی هستیم و زبان ما فارسی لطفا از جملات فارسی استفاده کنید که ما هم سر در بیاریم. مرسی
یکشنبه 25 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . سبز علی جان آرامتر..
یکشنبه 25 مرداد 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
bluestar - ایران - تهران. مزدور بسیجی! باز هم رنگ عوض کردی و شروع به آیه آمدن کردی! بابا به چه زبونی به امثال شماها حالی کنیم که ملت ایران مدتهاست نظام نکبت بار اسلامی و دین سراسر رذالت و جنایت اسلام را استفراق کرده اند! . آیه میای که چی؟! مگه چند روز پیش خط نمیدادی که مردم از هرکس که شعار مخالف میده عکس بگیرن؟ حالا تو مامور رژیم هوادار جنبش مردم شدی؟ دست شما ماموران رژیم برای همه رو شده! . بسیجی...استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی!
یکشنبه 25 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
amirmontreal - کانادا - مونتریال . ببخشید. ترجمه یادم رفت.((آنها کران، گنگها و کورانند؛ لذا (از راه خطا) بازنمی‌گردند!))
یکشنبه 25 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
rakhsh - سوپد - گوتنبرگ- نه بابا فعلا که اینا همچنان دارند می تازونن شش نعل
یکشنبه 25 مرداد 1388

porteghal - ایران - درغوزاباد
آی که راست گفتی
یکشنبه 25 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . به نظرت اگر تفسیر این آیات رو بنویسی و اشاره به کلمات عربیش نکنی تاثیر بیشتری روی اعضا داشته باشه؟
یکشنبه 25 مرداد 1388

rezanl - هلند - امستردام
bluestar - ایران - تهران . این ...دیات که نوشتی یعنی چه؟
یکشنبه 25 مرداد 1388

mmansooji - ایران - تهران
حکم تهمت زنا بدون داشتن شاهد از نظر اسلام 80 ضربه شلاق است. لیکن حکم تهمت به تشکیل جبهه قدرت و فساد مالی به بستگان افراد در صورت عدم اثبات تعزیری است نه حد شرعی
یکشنبه 25 مرداد 1388

فضول میرزا - سوئد - استهکلم
اگر همخوابگی با یک دختر جوان باکره که قرار است صبح فردایش او را اعدام کنند، تجاوز نیست پس بفرمائید تجاوز به چه چیزی میگویند؟. مرده شور چنین دینی را ببرد که هر عملی را که دوست دارند انجام میدهند و برای لاپوشانی یک کلاه شرعی هم برایش درست می کنند!
یکشنبه 25 مرداد 1388

nimaaa - امریکا - نیویورک
چرا مسئولان بازداشتگاه کهریزک نمیان جلوی دوربین جوابگوی سوالات مردم باشند؟چرا پس امسال حسین فدایی و مرتضوی محاکمه نمیشن؟ ما خواستار محاکمه این افراد هستیم
یکشنبه 25 مرداد 1388

ali diki - ایران - مرگ بر علی دیکی
اگه قانون قانون اولین قانون شکن بعد از انتخابات و قبل از انتخابات همین علی گداست که باید اعدام شود
دوشنبه 26 مرداد 1388

سید طاهر - ایران - تهران
خوشوم به هوشت ایی چند دقیقه وقت داره مو چند دقیقه .. واقعا که پایه خندس ایی شیخ مهدی
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.