واکنش ارنی برندتس به اتفاقات بازی ملوان و راه آهن : به بازیکنان تان یاد بدهید گاز نگیرند

واکنش ارنی برندتس به اتفاقات بازی ملوان و راه آهن :
به بازیکنان تان یاد بدهید گاز نگیرند

هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور حاشیه های زیادی به همراه داشت که در نوع خود بی نظیر بود. در پایان بازی بین دو تیم ملوان بندر انزلی و راه آهن که به میزبانی انزلی چی ها در رشت برگزار شد، کمال کامیابی بازیکن جوان راه آهن با عجله به سمت ناظر داوری رفت و بازوی خود را به او نشان داد.

کامیابی مدعی بود فلیپه دسوزا بازیکن برزیلی ملوان دست او را در جریان مسابقه گاز گرفته است. این اتفاق که نمونه های مشابه کمی در فوتبال دارد، هر چند هنوز اثبات نشده اما تنها حاشیه دیدار دو تیم ملوان و راه آهن نبود. در پایان مسابقه و در حالی که دوار به نشانه پیروزی شاگردان محمد احمدزاده در سوت خود دمیده بود، درگیری رضا نورمحمدی مدافع راه آهن با آدریانو آلوز برزیلی نیز به بیرون زمین کشیده شد. این دو بازیکن که در طول بازی با هم درگیری لفظی پیدا کرده بودند پس از سوت پایان مسابقه همچنان به جر و بحث ادامه دادند. در این لحظه برخی نفرات دو تیم نیز وارد معرکه شدند و گفته می شود محمود پیشگاه هادیان سرپرست ملوان که برای جدا کردن نورمحمدی و آلوز به داخل زمین آمده بود، یکی دو ضربه دریافت کرده است. این در حالی است که بازیکنان راه آهن می گویند نورمحمدی تنها او را هل داده است.اما سرپرست ملوان اعتقاد دیگری دارد. او با بیان اینکه قصد دارد از رضا نورمحمدی به فدراسیون فوتبال شکایت کند، در تشریح اتفاقات روز جمعه در انزلی می گوید؛ «از اواخر بازی بر سر تصاحب توپ، میان آلوز و نورمحمدی درگیری به وجود آمد. این درگیری در پایان بازی به برخورد فیزیکی و گرفتن گلوی آلوز از سوی نورمحمدی کاپیتان راه آهن منجر شد.»محمود پیشگاه هادیان در ادامه از ورود خودش به زمین به قصد جدا کردن دو بازیکن می گوید؛ «در این لحظه برای دور کردن بازیکنان تیم خود و آرام کردن وضع موجود به زمین آمدم که با فحاشی های نورمحمدی علیه بازیکنان و مردم استان مواجه شدم. وقتی به او گفتم پسر آرام باش بازی تمام شده، او در حضور نماینده فدراسیون فوتبال به من فحاشی کرد و ضربه محکمی به صورتم زد.»

کاپیتان دهه 60 ملوان سپس با گلایه از برنامه ورزش از نگاه دو به خاطر به تصویر نکشیدن اتفاقات پایان این بازی، می گوید؛ «من از برنامه ورزش از نگاه دو و آقای کوثری گله دارم که از این مساله به راحتی گذشت. آیا نباید از این حرکت بدی که اتفاق افتاد، در تلویزیون حرفی زد و این کار را نکوهش کرد؟»

سرپرست ملوان در پایان اضافه می کند؛ «منشور اخلاقی کجاست؟ افرادی که پول حرفه یی می گیرند چرا چنین حرکات غیراخلاقی انجام می دهند؟ باعث تاسف است، بازیکنی که باید الگوی دیگران باشد حرمت پیشکسوت و بزرگ تر را نگه نمی دارد. متاسفم که چنین برخوردهایی را از تیم انصاری فرد مشاهده می کنم.»اما این تنها روایت یک طرف دعوا است و بدون شک نمی تواند مبنای قضاوت درست در مورد اصل ماجرا باشد. پس به ناچار باید صحبت های مدیران و مسوولان راه آهن را هم لحاظ کرد. ارنی برندتس سرمربی راه آهن که به دلیل شکست تیمش چندان راضی به نظر نمی رسد، در مورد اتفاقات حاشیه بازی و درگیری رضا نورمحمدی می گوید؛ «این درگیری از داخل زمین شروع شده بود و به بیرون زمین کشیده شد. با این حال هیچ دلیلی نداشت که آدم های دیگری در آن دخالت کنند و این حر ف های عجیب و غریب را بزنند.»برندتس در تشریح دیده هایش از درگیری کاپیتان تیمش و سرپرست ملوان می گوید؛ «آنچه من دیدم این بود که اصلاً ضربه یی به کسی زده نشد. این چیزها در فوتبال طبیعی نیست. من در آخر بازی با شکایت بازیکنم مواجه شدم که بازویش را نشان می داد. کمال کامیابی از اینکه بازیکن حریف بازویش را گاز گرفته، عصبانی بود. برای من هم تعجب آور بود، چون در فوتبال گاز گرفتن نداریم و داور باید بازیکن خاطی را تنبیه می کرد. مربیان ملوان باید به بازیکنان خود یاد بدهند که گاز گرفتن در فوتبال جایی ندارد.»سرمربی هلندی راه آهن در حالی در مورد اتفاقات روز جمعه سخن می گفت که کنفرانس مطبوعاتی اش در پایان بازی نیز حاشیه های زیادی به دنبال داشت و پس از گذشت تنها 50 ثانیه نیمه کاره رها شده بود. ارنی برندتس در این باره می گوید؛ «اگر یک بار دیگر اتفاقاتی مثل این تکرار شود من دیگر در کنفرانس های مطبوعاتی شرکت نمی کنم. بی احترامی تحت هر شرایطی بد است و اگر ما در جام حذفی به انزلی بیاییم، من در جلسه مطبوعاتی حاضر نخواهم شد. اگر چه من برای همه خبرنگاران و البته ایرانیان احترام قائل هستم و این حرکت را فقط به حساب یک فرد می گذارم که با دخالت بیجا کنفرانس مطبوعاتی را به هم زد.»ماجرای کنفرانس 50 ثانیه یی برندتس از جایی شروع شد که یکی از خبرنگاران محلی رو به سرمربی راه آهن با لحنی کنایه آمیز پرسید اگر از ملوان شناخت داشتید، پس چطور از بازیکن ذخیره این تیم گل خوردید؟ این سوال تعجب و دلخوری برندتس را به دنبال داشت.

مجموعه اتفاقات روز جمعه باشگاه راه آهن شهر ری را وادار به موضع گیری کرد. آنها معتقدند در حالی که بازیکنان شان تمایلی به رسانه یی شدن مسائل نداشته اند، بزرگ نمایی مسوولان تیم ملوان از این اتفاقات تعجب برانگیز است. البته مسوولان این تیم تاکید دارند اگر خطایی از سوی بازیکنان راه آهن سر زده باشد، این باشگاه با بازیکنان خاطی برخورد خواهد کرد. حسین قدوسی مدیر روابط عمومی راه آهن نخستین مسوول رسمی این باشگاه است که به اتفاقات بازی با ملوان واکنش نشان می دهد؛ «در نشست خبری پایان بازی به سرمربی راه آهن بی احترامی شده است. ملوانی ها به ارنی برندتس فرصت کوتاه کمتر از یک دقیقه دادند و بلافاصله پس از آن یکی از مسوولان تیم ملوان در میان تعجب خبرنگاران و سرمربی راه آهن به این نشست پایان داد. سپس محمد احمد زاده سرمربی ملوان مدتی طولانی پاسخگوی سوالات مختلف بود. در این باره راه آهن گزارشی را به صورت مکتوب به سازمان لیگ برتر ارسال کرده و نسبت به آن اعتراض خواهد کرد. قطعاً این حرکت را نوعی بی احترامی به فوتبال ایران می دانیم.»

مدیر روابط عمومی باشگاه راه آهن در مورد درگیری کمال کامیابی و فلیپه دسوزا هم می گوید؛ «در جریان بازی دو تیم، بازوی دست راست کمال کامیابی بازیکن تیم راه آهن توسط دسوزا یکی از بازیکنان برزیلی ملوان گاز گرفته شده است که البته آثارش هم هویدا بود. این بازیکن در پایان مسابقه دستش را به نماینده فدراسیون و ناظر بازی نشان داده است. این مساله را هم در گزارش اولیه راه آهن به سازمان لیگ قید خواهیم کرد.»

هنوز هیچ یک از مسوولان سازمان لیگ یا کمیته انضباطی به اتفاقات بازی راه آهن شهر ری و ملوان بندرانزلی واکنش نشان نداده اند، اما به نظر می رسد پس از ارائه گزارش داور و ناظر این مسابقه، طی هفته جاری شاهد تصمیم گیری مسوولان در مورد این موضوع باشیم.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.