میرحسین موسوی شکل گیری ”تشکیلات راه سبز امید“ را اعلام کرد

میرحسین موسوی شکل گیری ”تشکیلات راه سبز امید“ را اعلام کرد

در حالی نخست وزیر دوران دفاع مقدس پیشتر وعده تشکیل شبکه اجتماعی را داده بود، در دیدار با اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران تلویحاَ نام این مجموعه را ”تشکیلات راه سبز امید“ عنوان کرد و به شکل‌گیری این تشکیلات به عنوان یک نهضت فراگیر اشاره کرد و گفت: رنگ سبز نماد این راه و مطالبه اجرای بدون تنازل قانون اساسی شعار آن است و شبکه‌های اجتماعی خودجوش و خودمختار بی‌شمار و گسترده در سطح جامعه، بدنه این جنبش هستند.


به گزارش ایلنا، میر حسین موسوی گفت: اگر به جای آنکه مردم را تحقیر کنند و در صدا وسیما شروع به جو سازی کنند، مواضع منصفانه‌ای می‌گرفتند و اگر قبل از آن که مردم به خیابان‌ها بیایند در چارچوب قانون و با احترام به حقوق مردم با آنان برخورد می‌کردند ما امروز با بسیاری از بحران‌ها روبرو نبودیم.


موسوی خاطر نشان کرد: شعارهای ما در طول انتخابات در چارچوب قانون اساسی واصولی که مردم باور دارند انتخاب شد، امروز هم به همان شعارها پایبند هستیم و یقین داریم اگر با خواست مردم منصفانه برخورد می‌شد و دستگاه‌های تبلیغی به جای پیوند دادن حرکت‌های خودجوش مردم به بیگانگان و وارونه نشان دادن حقایق سعی در اقناع افکار عمومی با نقد منصفانه و التزام به راست‌گوئی می‌کردند به نفع نظام بود و روح بدبینی و بی‌اعتمادی به جامعه دمیده نمی‌شد.


نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این دیدار به تشریح بخشی از ناگفته‌های روز انتخابات پرداخت و گفت: از چند روز قبل از 22 خرداد ستادهای ما با موج عظیمی از تماس‌های مردمی که حاکی از اطلاعات دقیقی در مورد تحرکات در دست انجام و سناریوهایی که برای روز انتخابات و بعد از آن طراحی شده است مواجه گردید، به صورتی که در شب انتخابات مجبور به صدور اطلاعیه‌ای برای فراخواندن مردم به خوش‌بینی نسبت به مجریان و پرهیز از قصاص قبل از جنایت شدیم. اما آنچه در فردای آن شب دیدیم عبارت از به اجرا درآمدن پیش‌بینی‌های ارائه شده به ما یکی پس از دیگری و قرائن بی‌شماری بود که سلامت جریان حوادث را زیر سوال می‌برد.


وی با بیان اینکه تعلیمات اسلامی ما را ملزم می‌کند که نسبت به اعمال مومنین با حسن ظن برخورد کنیم،گفت: اما همین تعلیمات به ما اجازه نمی‌‌دهد که تن به دروغ دهیم.


موسوی در ادامه سخنان خود به حوادث روز انتخابات پرداخت و گفت: با تمام این احوال ما در ابتدا فکر کردیم که شاید آنچه شاهد آن هستیم ناشی از سوء تدبیر است، برای همین خود من تلاش کردم با مسئولان کشور تماس بگیرم و همان روز دوبار با رئیس قوه قضائیه، دو بار با دادستان کل کشور، دو بار با رئیس مجلس و چهار بار با بیت رهبری موضوع را مطرح کردم. علاوه بر این گروهی از طرف ستاد به دیدار وزیر کشور رفتند تا نگرانی‌های مردم را منتقل کنند و عجیب بود که وزیر کشور در حالی که در آن روز قاعدتا تنها کارش باید رسیدگی به مسائل مربوط به انتخابات باشد پس از مدت زیادی معطل کردن افراد اعزام شده به آنان وقت ملاقات نداد.

 وی ادامه داد:این موارد قرائنی بود که یکی پس ازدیگری انباشته می‌شد تا این که از عصر روز 22 خرداد حمله به ستادهای انتخاباتی اینجانب آغاز شد و سپس به ستاد مرکزی و سایر ستادها در سطح کشور گسترش یافت.


نخست وزیر دوران امام تصریح کرد: بنده یک رای بیشتر نداشتم و می‌توانستم از حق خودم بگذرم، ولی از حقوق مردم نمی‌توانستم بگذرم، چون ما مسلمان هستیم وآموز‌ه‌های دینی به ما اجازه نمی‌دهد به دروغ تن بدهیم. قصد ما این بود که پس از تلاش نفس گیر ایام انتخابات، نتیجه هر چه باشد آن را بپذیریم، اما آنچه اتفاق افتاد ما و جامعه را به این سمت کشاند.


وی در ادامه سخنان خود با نقد عملکرد متصدیان رفتار آنان را فراقانونی دانست و گفت: اگر در جریان انتخابات وحوادث پس از آن مطابق قانون و انصاف عمل می‌شد ما شاهد این حوادث نبودیم، بلکه اگر بنده هم برروی مسائلی پا فشاری می‌کردم مورد اعتراض مردم قرار می‌گرفتم که چرا تندروی می‌کنم. اما نادیده گرفتن قانون و فراتر از قانون عمل کردن و نادیده گرفتن کرامت و حقوق ذاتی شهروندان موجب پیدایش جنبش اعتراضی و ابعاد روز افزون آن شد.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عوامل تحریک احساسات مردم و تداوم موج اعتراضات گفت: به فاصله کمی از انتخابات فردی که به فراخور عنوانش باید نمونه ادب باشد یک ساعت و اندی در تلویزیون صحبت کرد و 37 مرتبه نام بنده را به زبان آورد و این برنامه 3 بار از صدا وسیما پخش شد بدون آن که کوچکترین فرصتی برای پاسخگویی داده شود. این تنها یک نمونه از رفتارهای غیرمنصفانه و تحریک‌کننده‌ای بود که مردم را عصبی کرد وموجب گسترش آشوب‌ها شد. حال آن که اگر مردم از مسئولان نظام انصاف و احترام به حقوق ذاتی‌شان را می‌دیدند تجمعی همانند راهپیمائی چند میلیونی25 خرداد می‌توانست آبی بر آتش خشم آنان باشد .در حالی که با رفتارهای غلط و زشت بعدی روز به روز از چنین سرانجامی دورتر شدیم.


وی سپس به سوء استفاده از ظرفیت و جایگاه برخی نهادها و رو در رو قرار دادن آنها با مردم اشاره کرد و گفت: همه ما به انقلاب علاقه داریم. ما به نهادهائی چون بسیج وسپاه علاقه داریم، چون فکر می‌کنیم بسیج برای مقابله با دشمن است و سپاه برای آن ایجاد شده تا در مقابل دشمنان بایستد. آیا تلاش برای وابسته نشان دادن حرکت خودجوش مردم از سوی صداوسیما و سایر رسانه‌های دولتی زمینه بی‌اعتمادی مردم به دستگاه های تبلیغاتی را فراهم نمی‌کند؟ ما می‌گوئیم به جای آن که جمعیت‌های میلیونی مردم رامتهم کنید، برای یافتن متهمان اصلی در بین کسانی بگردید که با کارگردانی وصحنه‌گردانی جنگ مسموم تبلیغاتی اعتماد و آ رامش مردم را هدف گرفتند و با تحلیل‌های مالیخوالیایی خود به دشمن خدمت می‌کنند.


موسوی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تنها هدف دادگاه‌های هفته‌های اخیر را اثبات یک توهم بی‌اساس دانست و با اشاره به نقض اصول اولیه دادرسی قضایی از جمله دسترسی آزاد متهمان و خانواده‌های آنان به وکیل و آزادی‌‌ آنها در دفاع از خود تاکید کرد:آیا نباید در برپایی یک دادگاه اصول اولیه دادرسی در مورد دسترسی متهمان و خانواده آنان به وکیل و آزادی آنان در دفاع از خود رعایت شود.


موسوی به شکل‌گیری تشکیلات راه سبز امید به عنوان یک نهضت فراگیر اشاره کرد و گفت: رنگ سبز نماد این راه و مطالبه اجرای بدون تنازل قانون اساسی شعار آن است و شبکه‌های اجتماعی خودجوش و خودمختار بی‌شمار و گسترده در سطح جامعه بدنه این جنبش هستند. در حقیقت راه سبز امید ادامه شعار راهبری هر شهروند یک ستاد است که این بار برای مطالبات به حق مردم و استیفای حقوق آنان شکل می‌گیرد.

*ali* - ایران - تهران
خفه شو.
شنبه 24 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
الان موقع آن است که کمی محکمتر حرف بزنه.دیگه داره دیر میشه و هر چه زودتر باید مزدوران را که داخل بسیج و سپاه و نیروی انتظامی و با هر مکانی و تشکیلات و دستگاهی هستن را مستقیم و بدون ترس از گدا علی و دکی و.....رسوا کنه.ملت خونها دادن و در ابن راه جان و حتی ناموس خودشون را از دست دادن و شما میگید بسیجیان و سپاهیان عزیز!!!!!!!!لااقل مزدوران و جنایتکاران و بیناموسان دزد و بیشرف و جنایتکار و......را از بقیه جدا کن!!!!!! نترس .محکم باش و از سهرابها و شهدای راه سبز یاد بگیر .مگر جان ما یا خون ما از آنهایکه شهید شدن پر ارزشتراست؟!!!!!!!!!!!.
شنبه 24 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
درود بر میرحسین!!!
شنبه 24 مرداد 1388

Alireza88 - ایران - تهران
یا حسین ، میرحسین
شنبه 24 مرداد 1388

palmera - ایران - اصفهان
نردبان پله به پله. دوستان من ما همگی باید دست در دست هم بدیم و به رهبری میرحسین موسوی این رژیم رو قدم به قدم به عقب هل بدیم. باید هوشیار باشیم و بدونیم که خواسته موسوی پله اول نردبان مبارزات ما خواهد بود.
شنبه 24 مرداد 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
این شروع کوچکیه برای یک پایان بزرگ.... میر حسین ما هم هستیم.. من که حتما عضو این تشکیلات خواهم شد. ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند
شنبه 24 مرداد 1388

BBC - انگلستان - لندن
نگفتم سگ زرد برادره شغاله.دوباره مطلب بالا را بخوانید..این موسوی کثیف این جنبش ضد تمامیت رژیم را(گسترش اشوب)خواند..این پلید به کمک رفسنجانی دزد.فقط می خواهد از کشته شدن مردم به نفع خودش و دارو دسته اش استفاده کنه.همین!!خواهش میکنم مطلب رو خوب بخونید!!این اقا حامی بدون تنازل(قانون اساسی رژیم خونخوار اسلامیه).همان قانونی که هیچ حقی برای بیشتر از نصف جمعیت ایران(زنان)قائل نیست.اگاه باشید.
شنبه 24 مرداد 1388

freedomforiran - انگلستان - لندن
روح شــاهــنــشــاه آریــامــهــر شـــاد کــه بــفــکــر ایــران و ایـــرانــی بــود. مـــرگ بـــرخـــامــنــه ای . مــــرگ بـــر جــمــهــوری اســـلامــی . .
شنبه 24 مرداد 1388

adi - ایران - تهران
ali* - ایران - تهران خودت خ..ه شو با ....
شنبه 24 مرداد 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
درود به شما ایرانیان غیور .میخواستم به دو نفر عزیزان انگستان- لندن و کسان دیگری که مثل شما فکر میکنند سوال کنم سی سال است انقلاب شده و در این سی سال خانواده درجه یک تا درجه صد شاه با چه پولی در امریکا و فرانسه ودیگر کشورها زندگی شاهانه میکنند ایا این پولهای نفت من وشما نیست ایا میدانید یک امریکایی در زمان شاه در ایران اگر خلافی میکرد پلیس یا دستگاه قضائی ایران حق دستگیری ومحاکمه او را نداشت و صدها مسئله مشابه اینها .اکر رژیم فعلی هم دوزد هست و مردم را در خفقان نگهداشته ودیکتاتوری به بدترین نوع را دارد دلیل بر این نمیشود که شاه خوب بوده اشکال اینجاست که ما شاه را با این رژیم مقایسه مکنیم چون شناخت دیگری نداریم ما باید در پی یک حکومت کاملا ازاد مستقل و مردمی باشیم نه حکومت هزار فامیل قبلی و فعلی درود به تمام ایرانیان ازاد اندش
شنبه 24 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
پالمرا دوست عزیز اینکه میگی نردبان پله پله خداکنه به عمر ما قد بده و ما شاهد سرنگونی این جنایتکاران باشیم.
شنبه 24 مرداد 1388

iran-azad88 - ایران - تبریز
*ali* - ایران - تهران. خ..ه خودت و ..ت و ....دت و رهبرت و رپیس جمهور کثیفت بشه
شنبه 24 مرداد 1388

شاندل - ایران - تهران
adi - ایران - تهران. می خواستم بگم. تو زحمتشو کشیدی!
شنبه 24 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
*ali* - ایران - تهران, ت..له , ..ن , خ..ه تو شو با دارو دسته اوباشت
شنبه 24 مرداد 1388

playboy972 - ایران - گرگان
اهنگ ایدین به نام شبنامه رو گوش کنین. هموطن عزیزی که خونت را بر زمین ریختند تو حق زندگی وازادی را داشتی. یا همه ما رو بکشید یا بروید کنار بذارید قدرت دست ما مردم باشه. قسم به خون شهیدی که خاک ایرانش هنوزم ترانه میسازه نذار به ویرانه بکشه مرزو بومت.
شنبه 24 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
BBC - انگلستان - لندن.دوست عزیز بعد از سی سال میر حسین و دیگر یارانش اتحاد بزرگی را بر علیه دیکتاتوری حاکم تشکیل داده اند.در حال حاضر تنها باید دعوت به اتحاد کرد.مطمین باش این قانون اساسی که دیکتاتوری را در خود نهادینه کرده است باید عوض شود.درود بر جنبش سبز ایران.زنده باد آزادی.
یکشنبه 25 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
زنده باد میر حسین. بالاخره گروه دامول را تشکیل داد تا ریشه اینها رو بالا بیاریم.
یکشنبه 25 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . رفیق چطور میشه به طور رسمی به گروه دامول سبز بپیوندیم خبر داری چیزی اعلام شده؟
یکشنبه 25 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
$persian$ - ایران - تهران . اینطور که پیداست عضوگیری رسمی نداره و هر کس با هر سلیقه ای و با هدف اجرای کامل قانون اساسی باید بصورت خودجوش هرکار از دستش بربیاد انجام بده. حواست باشه یه وقت در سایتها یا وبلاگهای ناشناخته که از عنوان راه سبز استفاده کردند مشخصات ندی.
دوشنبه 26 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . به امید روزی که تو جشن پیروزیه جنبش سبزمون هورا بکشیم. نه رفیق خیالت راحت من به مادرمم مشخصات نمیدم
دوشنبه 26 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.