محاکمه هفت بهایی بازداشتی در ایران

محاکمه هفت بهایی بازداشتی در ایران

هفت عضو تشکیلات جامعه بهایی ایران که در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۷ دستگیر شدند

حسن حداد، معاون امنیت دادسرای تهران روز شنبه اعلام کرد که «محاکمه هفت شهروند بهایی دستگیر شده، به اتهام جاسوسی و توهین به مقدسات، سه شنبه هفته جاری (۲۷ مرداد ماه جاری) از سوی دادگاه انقلاب و با حضور دیگر وکلای آنان آغاز می شود.»

این سخنان در حالی بیان می شود که پیشتر جامعه بین‌المللی بهائیان، اعلام کرده بود که که در یک سال گذشته این هفت نفر به هیچ یک از وکلای خود از جمله شیرین عبادی دسترسی نداشته‌اند و حتی یکی از وکلای آنها یعنی عبدالفتاح سلطانی در موج دستگیری‌های اخیر خود بازداشت شده است.

دیان علایی نماینده جامعه بهاییان در دفتر اروپایی سازمان ملل در ژنو، در گفت و گویی با رادیو فردا گفت: «این هفت نفر کاملاً بی گناه هستند، پس حداقل باید یک دادگاه عادلانه و علنی داشته باشند و وکلای اصلی آنها یعنی خانم عبادی و آقای سلطانی بتوانند در دادگاه از این افراد دفاع کنند.»

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا،حسن حداد در  مورد عدم حضور خانم عبادی و آقای سلطانی در دادگاه گفت: « اگر این دو وکیل نیستند، وکلای دیگر این افراد در دادگاه شرکت می کنند.»

خانم علایی همچنین افزود: «طبق قانون جمهوری اسلامی و طبق قوانین جهانی حقوق بشر آنها باید به قید وثیقه آزاد شوند و دلیلی وجود ندارد که این هفت نفر در زندان باشند.»

هفت عضو تشکیلات جامعه بهایی ایران که در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۷ دستگیر شدند و هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند عبارتند از مهوش ثابت، فریبا کمال‌آبادی، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی و وحید تیزفهم که به گفته جامعه بهاییان خارج وظیفه بررسی مشکلات پیروان این آیین در ایران را بر عهده داشتند.

به گزارش سازمان عفو بین‌الملل، بیش از سی‌صد هزار بهایی در ایران زندگی می‌کنند. این در حالی است که در قانون اساسی ایران بهاییت به رسمیت شناخته نشده و پیروان این دین پیوسته مورد اذیت، آزار و تبعیض قرار می گیرند.

neda_haghi - ایران - تهران
توی این جمهوری اسلامی ماهایی که مسلمونیم داریم اذیت میشیم وای به حال مذاهب دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 24 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
واقعا متاسفم که اینو میگم ولئ خدا رحمتتون کنه, این بئ نا...ها رحم نمیکنن اونم به بهائئ.. براتون دعا میکنم ازاد بشید
شنبه 24 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آخه ملاهای دزد بیناموس بی دین چیز مغز انگل اسهال بشما چه ارتباطی داره که چه کسی چه دینی داره!!!!!بابا این آادمها نمیخوان بیان تو اون بهشتیکه اون خمینی کثافت و این گدا علی و دکی و مزدوران دارن ترتیب فرشتگان خدا را میدن.عجب بدبختی ملت گرفتار شدن بخدا!!!!!!
شنبه 24 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
خدا بدادشون برسه تو اون نظام که این همه بچه مسلمون رو دارند تکه پاره میکنن وای به حال بهایی ها.
شنبه 24 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
خدا بدادم برسه٬ به امثال من چه انگی خواهند زد. در حال حاضر بدنبال سوسکهایه خانه ام هستم هرچه سعی می کنم نمی توانم آنها را از بین ببرم. فرض مرا گرفتند و مهر ورزی کردند یک ساعت بعد من اعتراف می کنم در سازمان موصاد دوره دیدم تا مموت جان رو از بین ببرم کلی به رهبر تجاوز کرده ام من بل فطره جاسوسم آی نفس کش مرا مجازات کنید مرگ بر نمی دانم شما بگید تمام تجاوزهای زنجره ای از اول انقلاب تا حال کار من بوده موسوی و کروبی از دار و دسته موصاد هستند می رسیم به آقا سوسکه آقا سوسه کیه نمی شناسم خودم نمی دانم شاید یک کلمه رمزه آقایان خانمها در این دیوانه خانه چیزی به دلیل و منطق نیاز نداره من بقول شما یک یهودی هستم البته درحال حاضر دین خاصی ندارم ولی به اجدادم افتخار می کنم زنده باد مردم این زمین زند با عدالت زنده باد رو راستی زنده باد زنده باد.
شنبه 24 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر دین خون و شمشیرتان که تنها هنرش پیدا کردن قربانی است از هر دینی این همه بهائی را کشتیید سیر نشدید؟؟؟؟اشغالها کثافتها قاتلها دزدها انچه که در این 30 سال کردید گرگ با بره ای نتواند کرد.مرگ بر خدایتان
شنبه 24 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . خود بهایی ها احترام زیادی به قرآن و اسلام و پیامبرش میگذارند. برعکس تو.
یکشنبه 25 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
تو ایران مسلمونا رو که هموطنشون هستند می کشن دیگه کار اینا که ساختس
یکشنبه 25 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
1-اقلیتها در ایران آزاد هستند و کسی با آنها کاری ندارد. 2- بهاییت یک فرقه بی دین و مشرک هستند ولی با این وجود در ایران زندگی خوبی دارند و پول به جیب می زنند. 3- تا آنجا که در تاریخ نوشته شده بهایی ها عقبه شان به انگلیس و اسراییل وصل است و ایرانی میهن پرست و علاقمند مردم ایران نیستند و در هیچ وقت به داد مردم نرسیده اند(زلزله- سیل- جنگـ - تحریم- پیشرفت-...). 4-اینها اگر ایران نباشند هم برای خودشان خوب است و هم برای ما و دیگر کسی آنها را به جاسوسی و شرارت و .. متهم نمی کند. 5- ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . الکی از کسی که نمی شناسی طرفداری نکن.بهاییت برای همه شیعیان یک فرقه ظاله است و بس . 6-با این حال هر جند نفر که در ایران هستند دارند زندگی می کنند اگر وضع شان بد بود قطعاْ به اسراییل مهاجرت می کردند.
یکشنبه 25 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
فریدون رخشان - ایران - تهران . نمی دانم در کجای این خراب شده هستی ولی هر کجا باشی خیلی کوچک هستی.
یکشنبه 25 مرداد 1388

گروهبان قندلی - ایران - تهران
فریدون رخشان - ایران - تهران تو که این همه ادعا داری و بهای ها را میشناسی بگو ببینم کدوم بهای را سراغ داری به اسرائیل مهاجرت کرده
یکشنبه 25 مرداد 1388

prophecy07 - امرپکا - کالپفرنپا
ایران تهران مگه ما بهائی ها کجایی هستیم که شما میفرمایید -تو ایران مسلمونا رو که هموطنشون هستند می کشن دیگه کار اینا که ساختس-؟این را درک کنید هموطن عزیز که من بهایی همان قدر ایرانی هستیم که دیگران
یکشنبه 25 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
گروهبان قندلی - ایران - تهران +Ezhaq - ایران - تهران. شهرهای اسراپیل نظیر عکا و حیفا مربوط به کیه ؟ این همه بهایی تو اسراپیل چکار می کنند ؟ شما دوستان محترم می توانید به سایت بهاییت بروید و اطلاعات کسب کنید(ساده است). با این حال باز می گویم بهایی ها یک فرقه ظاله هستند ولی در آرامش و آسایش در ایران پول پارو می کنند و هزینه ای هم برای جنگ و مصیبتهای ملی که بر سر مردم فرود می آید پرداخت نمی کنند.
یکشنبه 25 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
اقای محترم که به اصطلاح ادعای اطلاعات تاریخیت می‌شه، بهتره که اول خوب از حرفی‌ که میزنی‌ مطمئن بشی‌ و بد به زبون بیاری تا اسباب شرمساریت رو به وجود نیاره. فرمودید که بهائی‌ها جاسوس اسرائیل و انگلستان هستن و حتّی نام چند شهر اسرائیل رو هم بردید. حالا سوال من از شما اینکه می‌شه بفرمایید حکومت صهیونیست و حکومت اسرائیل از چه تاریخی‌ به وجود آمد؟ سوال دیگر اینکه میدونی‌ بهائیت کی به وجود آمد؟ از نوشته‌هایتان کاملا معلوم بود که هیچ اطلاعی از تاریخ ندارید. پس باید بگم که بهائیت حدود ۱۶۰ ساله پیش در ایران به وجود آمد که آن زمان هیچ آثاری از صهیونیست و اسرائیل نبود. اون موقع حکومت عثمانی بود. اصلا صهیونیست به وجود نیامده بود!!! نکنه می‌خواهید ادعا کنید که بهائیت خودش صهیونیست رو به وجود آورد؟!!!. در ضمن در آن زمان خود دولت ایران رهبر بهائیت رو به حیفا و عکا تبعید کرد و الا ایشان به میل خودشان به آن مکان‌ها نرفته بودند. حال می‌شه بفرمائید که بهائیت چه ربطی‌ به اسرائیل داره؟!. لازمه چند دلیل دیگه رو هم عنوان کنم در مورد عدم ارتباط بهائیت با اسرائیل یا انگلیس یا هر کشور دیگری:
یکشنبه 25 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
۱- هدف حکومت‌های استبدادی و استعماری چیه؟ هدفشان این هست که کشورهای دیگه رو تحت سلطه خود داشته باشند، از آنها به عنوانه مستعمره استفاده کنند و به طور کلی‌ قدرت طلبی و حکومت بر کشور ضعیف تر هدفشان هست. که در نتیجه اختلافات طبقاتی و نژادی هم به وجود خواهد آمد. یعنی‌ مثلا نژاد انگلیس برتر هست چون حکومت قدرتمند تر است. امعا یکی‌ از تعالیم بهائیت "تعدیل معیشت و همچنین تساوی و برابری محض و همچنین ترک هر گونه تعصبات دینی، نژادی، عقیده‌ای و .. است. که قطعا و کاملا با اهداف قدرت طلبانهٔ کشور‌های استعمار گاععر مخالف هست. حال خود شما بفرمایید که چطور میشود که یک دین با این اهداف و آرمان‌ها و تعالیم، جاسوس یک کشور استعمار گاععر باشد؟. ۲- از زمان پیدایش این دین تا به الان بالای ده‌ها هزار نفر به خاطره اینکه فقط اسمشان بهائی بوده و نه هیچ چیز دیگری، کشته شده اند. آیا واقعا عقل سالیم قبول می‌کند که ده‌ها هزار نفر ایرانی برای جاسوسی یک کشور جون خودشونو، مال خودشونو، خانواده خودشونو، همهٔ لذت‌های خودشونو رها کنند؟ که چی‌؟ که به انگلیس خدمت کنند؟ واقعا مسخره هست اگه این حرف رو قبول کدیم
یکشنبه 25 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
۳- تا به همین الان که دارم این مطالب رو مینویسم در هیچ جای ، هیچ جای هنوز که هنوز ثابت نشده که بهائی‌ها برای انگلیس و اسرائیل جاسوسی کرده باشند. اینها یک مشت حرفهای مهمل و بیهوده هست که فقط فکر انسانهای ساده‌ای مثل شما رو ممکنه به خودش جلب کنه. ۴- یک حکم دیگری بهائی دارند و آن‌ عدم دخالت در امور سیاسی هست. یعنی‌ نه طرفدار حزب و یا حکومت سیاسی هستند و نه مخالف. نه حمایت و طرف داری میکنند و نه به شورش و مخالفت دست میزنند. در کل یعنی‌ اینکه بهائی‌ها به هیچ وجه در امور سیاسی دخالت نمیکنند چه برسه به جاسوسی!! بهائی‌ها اصلا در هیچ پست سیاسی حتی کار نمیکنند پس چجوری میخوان مثلا جاسوسی چیزی رو کنند؟!!.
یکشنبه 25 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
۵- حالا بر فرض محال که جاسوسی کردن، من نمیدونم، مثلا جاسوسیه چی‌ رو کنند؟ مثلا برن به انگلیس گزارش چیو بدن؟ خوبه که اینقدر وسایل ارتباط جمعی‌ زیاد شده که اصلا احتیاجی به جاسوسی نیست. اینها چیزای بود که به عقل بنده رسید. امیدوارم که دست از این تقلید کردن‌ها و پای حرف یک مشت آدم نادان نشستن‌ها برداریم و خودمون با چشم باز تحقیق کنیم و نه کورکورنه تقلید!
یکشنبه 25 مرداد 1388

Alhan - ایران - بوشهر
نمیدونم چرا از اول انقلاب تا حالا جرم همه یا جاسوسی بوده یا اقدام علیه امنیت ملی. اقلاْ جرمهای جدید تر پیدا کنید!!
یکشنبه 25 مرداد 1388

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
فریدون رخشان - ایران - تهران از اون بالایئه سعی کن بیشتر کار بگیری...
دوشنبه 26 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
1- با تشکر از وقتی که برایم گذاشتید و مطالبی را نوشتید. 2- من ایرانی شیعه هستم و همه می دانند که بهایی کیه ؟چیه؟ در ایران مشروعیت و مقبولیتی ندارند و اصلاْ عددی نیستند. 3-بله قبول دارم که بهاییت قبل از اسراییل و صهیونیسم بوده . و قبول دارم که افراد این فرقه همه جاسوس یا خاین نیستند. 4- حرف من این بود که از نظر فقه شیه اینها مرتد هستند و حکم مرتد مشخص است و بهاییت یک فرقه من درآوردی است. مگر می شود بعد از خاتم الانبیین پیامبر دیگری ظهور کند؟و اسم خود را باب و یا به مرور بهاالله-عبدالبها-...بگذارد .
دوشنبه 26 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
5- خدا لعنت کند سرکی نیازدالگورکی (تحریک کننده علی محمد شیرازی )را که باعث شده تعدادی از مردم گمراه شوند و آویزان مسلک غیر شرعی و قانونی و دینی نظیر بیت العدل گردند. 6- این بهایی ها در زمان شاه هم حکومت دستشان بود و باعث بدبختی شاه هم شدند. اینها الان در اسراییل و انگلیس لانه کرده اند و هر بلایی توسط ابرقدرتها سر ایران و مردم در می آورند. شما باز هم می گویید اینها سیاسی نیستند؟!!!. 7- الان چند نفر بهایی بنا به دلایلی بازداشت شده اند من هم می گویم جاسوس نیستند ولی آیا شما می دانید که چه کسانی از اینها حمایت می کنند و برایشان بیانیه صادر می کنند ؟ ایران را تهدید می کنند؟.. این چه فرقه ای است که قدرتهای استعماری و استکباری برایشان یقع درانی می کنند؟!!!باز هم می گویید بهاییان سیاسی نیستند!!. 8- خدا را شکر که مملکت دست اینها نیست وگرنه ایرانی ها باید می رفتند در کوههای تورابورای افغانستان زندگی می کردند. هنوز جنایتهایی که بهایی ها در زمان شاه کرده اند در خاطر مردم هست.
دوشنبه 26 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
فریدون رخشان .. واقعا باید به شما احسنت گفت چون خللاقیت و استعداد زیادی در خلق داستان‌های تخییلی دارید. ۱. لطفا همه راا با خودتان جم نبندید. اگر شما با چشم بسته به دنبال یک مشت حرف پوچ هستید، تصور نکنید که بقیه هم همینطور هستند مثل شما!. ۲. در مورد مسالهٔ خاتم انبیا، باید بگم که این حرف کاملا درست هست و حضرت محمد خاتم النبیا هستند و بهائی‌ها هم به این امر واقف هستند. اما باید بدانید‌ که مقام نبی با رسول فرق دارد. رسول کسی‌ است که دین جدید میاورد، کتاب جدید دارد، احکام و تعالیم جدید هم دارد. مثل حضرت موسی‌ یا حضرت محمد یا حضرت مسیح. اما نبی کسی‌ هست که دین یا کتاب مخصوصی از خود ندارد و فقط دین رسول قبل از خود راا ترویج می‌کند. مثل دانیال نبی، مثل یعقوب نبی و خیلی‌ از انبیی دیگر. پس مقام انبیا با رسولان فرق داره دوست عزیز. حال در قرآن گفت شده که حضرت محمد آخرین نبی هستند. که درست است اما آیا شما جای سراغ دارید که گفته باشند ایشان آخرین رسول هستند؟ اگر فرق این ۲ کلمه و این ۲ مقام را نمیدانید، اون دیگه بحث دیگری هست!
دوشنبه 26 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
۳. باب، بها الله و عبدالبها ۳ شخص منحصر به فرد بودند و نه یک نفر. باز هم به علم ناقص شما پی می‌برند که میگوید بها الله یک بار خودشو باب معرفی‌ میکنه یک بار به یه اسم دیگه!. ۴. باز هم از تخییلات شما در عجبم. می‌شه بفرماید از چه سالی‌ تا چه سالی‌ بهائی‌ها و اصلا در کجای این عالم حکومت میکردند؟!!!!! یا لطف کنید بفرماید کدوم بهائی تا حالا آدم کشته یا کسی‌ رو ترور کرده. به شما پیشنهاد می‌کنم به جای داستان سرای و تهمت‌های الکی‌ که ۲ زار ارزش نداره و فقط علم ناقص شما رو به دیگران و خودتون نشون میده، دست از تعصب الکی‌ بردارید و یک کم از منبع معتبر تحقیق کنید.اگر هم شما آدمی‌ هستی‌ که فقط الکی‌ میخوای گرد و خاک کنی‌ و رو هوا یه حرفی‌ بزنی‌ که هیچی‌.. بهتره به همون کارت برسی‌!!! ناراحت نشید اما واقعا خندم گرفت وقتی‌ جملهٔ آخرتون رو خوندم!!!! بهائی‌ها حتّی هرگز در مقابل ظلم‌های که بهشون شد، از خودشون دفاع نکردند چه برسه به ....!!!.
دوشنبه 26 مرداد 1388

Qoldor - فنلاند - واسا
. ۵. اگر ملت‌های دیگر از بهای‌ها دادخواهی میکنند، چه ربطی‌ داره به اینکه حتما بهای‌ها واسشون جاسوسی میکنند! ببینم، همین الان همه جای دنیا حرف از مظلومیت مردم ایران در انتخابات و رهپیمی‌های روزهای اخیر هست و همهٔ دنیا هم به حمایت از تظاهرات کننده‌ها برخاستند، نکنه میخوای بگی‌ پس همهٔ اینا هم جاسوشی انگلیس و اسرائیل هستند و واسه همین کشورای غربی آزشون حمایت میکنند!!!! . ۶. البته یک تشکر بزرگ به شما بدهکار هستم. چون خود شما به طریقی باعث تبلیغ و روشن شدن حقایقی در مورد دین بهائی میشوید. چون هر آدم عاقلی با خوندن داستانه شما و جواب‌های بنده جرقه‌ای در ذهنش به وجود میاد برای پیدا کردن حقیقت. به قول معروف عدو سبب خیر شود!! بدرود.
دوشنبه 26 مرداد 1388

Azad_19 - فرانسه - پاریس
فریدون رخشان - ایران - تهران. دوست محترم - در باره همه این سوالات بارها توضیح داده ایم و از دوست خوب ما bluestar - ایران - تهران تشکر میکنم که این مطلب را به درستی یاد اور شدند که بهاییان به ایین اسلام و قران اعتقاد دارند و به ان احترام میگذارند. به موضوعات مختلفی به نادرستی اشاره کردید که دور از شان یک مسلمان است. اگر مایل به یک تبادل نظر مستند به قران و دیگر کتب مقدسه هستید در خدمت شما و دیگر دوستان محترم خواهم بود. سربلند و پیروز باشید
دوشنبه 26 مرداد 1388

Alhan - ّایران - بوشهر
البته تعدادشون هم همپین کم نیست که ایشون میگن. بزرگترین اقلیت در ایران هستند و اقلیتهای دیگر بعد از بهاپی ها هستند.
دوشنبه 26 مرداد 1388

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
فریدون رخشان این را بدان که دین بهایی ضاله نیست ضاله تو و امثال اح...ی مثل توست ا... بی...ر اول در مورد این دین تحقیق کن بعد تهمت بزن بهایها فقط زیارتگاهشون انجاست نه مرکز جاسوسی پس اگر اینطوری فکر میکنی پس چرا مسلمانهای ایران پا میشن میرن نجف کربلا مگه همون صدام به گفته شما جوانان عزیزمان را شهید کرد ایا باید برن معلومه که باید برن پس نتیجه میگیرم که دولت اسراییل ربطی به بهایها ندارد فقط زیارتگاهشون انجاست این را بدان که همه بهایهای جهان احترام خاصی نسبت به اسلام دارند این بعضی از شما مسلمانها هستید که تهمت میزنید تا کی .......
دوشنبه 26 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
Qoldor - فنلاند - واسا. 1 اول بگم من با توهین به بت پرستها هم مخالفم چه برسه به بهاییها که خداپرست هستند. و آنها را جاسوس نمیدونم. 2 همانطور که میدانید تمام رسولان نبی نیز هستند مثل پیامبر اسلام. و نمیشود کسی رسول باشد ولی نبی نباشد. پس وقتی پیامبر اسلام را خاتم النبیین مینامیم یعنی پس از او رسول هم نخواهد آمد. 3 در مورد ترور از بهایی ها چیزی نشنیدم ولی از بابی ها که منشا بهایی ها بودند(میرزا حسینعلی که او را بهاالله میدانید در ابتدا یک بابی بود) دو مورد به تکرار شنیده ام: ترور ملا محمدتقی قزوینی عموی زرینتاج به دست بابیان و در محراب عبادت و ترور ناصرالدینشاه به دست میرزا رضای کرمانی برای خونخواهی میرزا علیمحمد. 4 چرا کتاب بهاییان ((اقدس)) به زبان عربی است؟ مگر نه اینکه میرزا حسینعلی در بین قوم فارس اعلام پیامبری کرد؟
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
Qoldor - فنلاند - واسا +1k adame sadegh - کانادا - تورنتو . سلام از نقطه نظرات شما متشکرم ولی فکر می کنم لازم است مقداری مستندتر با شما صحبت کنم. 1- دوست عزیزمان bluestar - ایران - تهران در جواب شما به برخی نکات اشاره داشته است. که من هم قبول دارم. 2- آیا قبول دارید امیر کبیر در زمان ناصرالدین شاه مردی مسلمان و شیعه و ایرانی و شجاع و خدمتگذار مردم و .. بوده. انشالله که می دانید کسی که دستور اعدام علی محمد شیرازی را به عنوان مرتد داد ایشان بود و به اصطلاح باب شما را اعدام کردند. 3- همانطور که اشاره شد آیا میرزا حسین علی معروف به بهاالله شما نبود که به جان ناصرالدین شاه سوء قصد کرد و در ترور شاه نافرجام ماندند. و از ترس گیر افتادن به سفارتخانه کشور خارجی پناه بردند و از آنجا به ترکیه و سپس به عکا تبعید شد. 4- این بهالله شما که موسس بهاییت است چه رسولی بود که به خارجی ها پناه برد و بعد در عکا این رسول شما به اسهال خونی مبتلاء شد و فوت کرد.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
5- شما گفته بودید بهاییت ارتباطی به انگلیس و اسراییل ندارد. چرا پس از جنگ جهانی دوم دولت فخیمه انگلیس به پاس خدماتی که عباس آفندی(به اصطلاح رهبر وقت بهاییت) شما به ارتش انگلیس برای تصرف فلسطین کرده بود لقب (سر و نشان قهرمانی )عطا کرد. وهمچنین در مراسم فوت عباس آفندی در حیفا پیام تسلیت چرچیل قراءت شد. 6- چرا شوقی افندی یک سال قبل از اشغال فلسطین توسط اسراپیل به سازمان ملل نامه نوشت و یهودیان را بیش از مسلمانان و مسیحیان نسبت به بیت المقدس (قبله اول مسلمین ) محق معرفی کرد. 7- اسراپیل اولین رژیم بود که مسلک بهایی را به رسمیت شناخت + ارتباطات دیوید بن گوریون و سایر مقامات اسراپیلی با سران بهاییت از گذشته تا حال معرف چیست؟+ سرمایه گذاری بهاییان در اسراپیل و شکوفاپی اقتصاد رژیم نامشروع اسراپیل معرف چیست؟+ وجود قبور واماکن و معابد یهاییان در اسراپیل معرف چیست؟(نگو نمی دانم).
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
8- شما فرموده بودید که بهاییان سیاسی نیستند : آیا به یاد داری که زمان ظهور رژیم صهیونیستی یک تاجر بهایی مبلغ 400 هزار دلار رشوه به ساعه مراغه ای (دولت وقت ایران)پرداخت کرد که ایران با اسراپیل رابطه برقرار کند!!+ آیا به یاد دارید که 112 نفر از امرای ارتش و نظامی در زمان شاه بهایی بودند+ آیا به یاد دارید که هویدا نخست وزیر زمان شاه بهایی بود+ آیا به یاد دارید که 9 وزیر کابینه هویدا بهایی بودند + آیا ... (فکر کنم برای پاسخ ادعای شما کافی باشد) . عزیز من مقداری فکر کنید و اینقدر تعصب نداشته باشید تاریخ راجع به ما قضاوت خواهد کرد . عملکرد همه در محضر خدا ثبت می شود و هنوز راه بازگشت برای شما وجود دارد فقط کافی است فکر کنید و شجاعت تصمیم گیری داشته باشید . موفق باشید
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

Azad_19 - فرانسه - پاریس
فریدون رخشان - ایران - تهران. دوست محترم - نوشته اید که مستند خواهید نوشت ولی اثری از ان در نوشته هایتان دیده نمیشود ! اما در جواب مطالبی که نوشته اید:. 1- نه هویدا بهایی بود و نه هیچ کدام از وزرای ایشان ( اگر غیر از این است با اسم و سال وزارت نام ببرید) مادر هویدا مسلمان و هم سفر حج مرحوم مهدی بازرگان بودند !. 2- حضرت بهاالله در زمان سلطنت ناصرالدین شاه و سلطان غبدالمجید و پس از ان سلطان عبدالعزیز ( هر دو سلطان مسلمان ! ) به امپراطوری عثمانی تبعید شدند و در در شهر عکا از توابع دولت عثمانی فوت کردند ( در ان موقع نه دولت اسراییلی وجود داشت و نه کسی حتی فکر انرا به سر راه میداد ! ). محل صعود حضرت بهاالله مکان زیارتی برای بهاییان سراسر عالم محسوب میشود. بهاییان فقط در دو شهر عکا و حیفا جهت نگهداری اماکن مقدسه بهایی اقامت موقت دارند و بعد ار 1 یا 2 سال خدمت باید ان کشور را ترک کنند تا افراد دیگری داوطلبانه جای انها را بگیرند. در هیچ کدام از شهر های دیگر اسراییل حتی 1 بهایی هم زندگی نمیکند !.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

Azad_19 - فرانسه - پاریس
فریدون رخشان - ایران - تهران. 3- بابیان در چند مورد به دفاع از خود و حتی حمله به ناصرالدین شاه را داشتند ولی بعد از اظهار امر حضرت بهاالله بهاییان از اقدام به این امور ممنوع شدند. 4- نوشته شما در مورد نوشته حضرت ولی امرالله در مورد فلسطین و اسراییل کاملا اشتباه است - ایشان صریحا اظهار داشتند که جامعه بهایی با هر دو قوم مسمان و یهودی رابطه دوستانه و برادرانه دارند و به نفع هیچ کدام انها جانب داری نخواهند کرد. 5- دوست عزیز ! این ایین هم اکنون در بیش از 200 کشور و اقلیم مومن معتقد و ثابت دارد.‌حتما میدانید که تمامی ادیان از یک موعود و ناجی صحبت میکنند که یک روزی ظاهر خواهد شد - اعتقاد ما بر این است که حضرت بهالله همان موعودی هستند که ادیان گذشته بشارت داده اند. تمامی این مطالب نادرستی که نوشته اید ( رابطه با دولت اسراییل - امرای ارتش در زمان شاه و یا پرداخت پول به دولت ..) یک روزی باید در پیشگاه حق جوابگو باشید. با قدری مطالعه دور از تعصب در اثار اسامی و ادیان دیگر به حقیقت پی خواهید برد. سربلند و پیروز باشید.
سه‌شنبه 27 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.