لاریجانی: تکذیب آزار جنسی زندانی ها شتابزده نبود

لاریجانی: تکذیب آزار جنسی زندانی ها شتابزده نبود

لاریجانی از کروبی خواسته است مستندات خود را ارائه کند

علی لاریجانی رییس مجلس ایران "شتابزدگی" در اعلام نتیجه بررسی کمیته ویژه در رابطه با آزار جنسی بازداشت شدگان ناآرامی های اخیر این کشور را رد کرده است.

آقای لاریجانی در پاسخ به انتقاد مهدی کروبی، نامزد اصلاح طلب ریاست جمهوری و رئیس اسبق مجلس ایران، از تکذیب موضوع تجاوز ماموران به زندانیان دختر و پسر به وسیله او، اعلام نتیجه پیگیری کمیته ویژه مجلس را شتابزه ندانست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، آقای لاریجانی گفت از این که آقای کروبی از تکذیب این ماجرا "برآشفته" شده، تعجب کرده است.

آقای لاریجانی همچنین از آقای کروبی خواست مستندات خود را به او یا کمیته ویژه مجلس ارائه کند.

علی لاریجانی با تاکید بر نتیجه کار این کمیته ویژه مجلس خطاب به آقای کروبی گفت: "برخلاف تصور، جنابعالی حتماً مطلعید که ما هم کسانی نیستیم که با چند موضع نیشدار و تند شما مسیر خود را عوض کنیم."

در پی تکذیب مطالب مطرح شده در نامه مهدی کروبی به علی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به وسیله علی لاریجانی، آقای کروبی در مصاحبه ای که پنجشنبه منتشر شد از او به شدت انتقاد کرد.

آقای کروبی با "شتابزده" دانستن واکنش علی لاریجانی و علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آن را ناشی از تحت فشار بودن این افراد برای حفظ مناصبشان دانست.

همزمان با پاسخ آقای لاریجانی، امامان جمعه چند شهر بزرگ ایران نیز به طور بی سابقه ای از مهدی کروبی انتقاد کرده اند.

احمدی خاتمی، امام جمعه تهران و امامان جمعه قم و مشهد در خطبه های نماز جمعه ۲۳ مرداد، نامه آقای کروبی به آقای هاشمی رفسنجانی را حاوی "اتهامات ناروا و دروغ" علیه مسوولان حکومت خواندند و خواستار مجازات او شدند.

آقای کروبی در این نامه از آقای هاشمی رفسنجانی خواسته بود درباره شایعه تجاوز جنسی به دختران و پسران بازداشت شده در جریان ناآرامی های اخیر تحقیق کند و آن را هر طوری که صلاح می داند به اطلاع رهبر برساند.

آقای کروبی در مصاحبه ای که پنجشنبه به وسیله سایت سحام نیوز، پایگاه خبری حزب اعتماد ملی، منتشر شد، گفت: "چطور می شود که بدون آن که تحقیقی صورت گیرد و جلسه ای تشکیل شود می گویید این ماجرا کذب محض بوده است."

آقای کروبی همچنین با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه برای پیگیری ماجرا به وسیله دادستان کل کشور گفت: "آخر نباید آقای لاریجانی و بروجردی این قدر شتاب زده درباره محتوی این نامه موضعگیری می کردند و شاید بهتر بود که این دوستان نیز به مانند آقای شاهرودی حداقل هیاتی را می فرستادند تا اصل ماجرا را از من جویا شود."

علی لاریجانی در پاسخ گفت انتشار عمومی نامه آقای کروبی به علی اکبر هاشمی رفسنجانی باعث شد تا نظر کمیته ویژه پیش از تماس با او منتشر شود.

آقای لاریجانی گفت: " اگر جنابعالی علنی موضع نمی گرفتید و قبلاً طی تماسی به کمیته موضوع را می فرمودید قطعاً با شما تماس می گرفتند ولی ظاهراً شما نیازی به این امر ندیدید و اعلام موضع کردید. اگر بحث شتابزدگی در میان باشد این اقدام شما شتابزده بود که قبل از رسیدگی در مرجعی یا قوه قضاییه و یا مجلس اعلام موضع کردید."

آقای لاریجانی با تاکید بر شتابزده نبودن واکنش کمیته ویژه مجلس گفت این کمیته در یک ماه گذشته اطلاعات مشابهی را که در سایت ها منتشر شده است را بررسی کرده و نتیجه آن را اعلام کرده است.

او همچنین از آقای کروبی به علت "اتهام زدن" به خود و همکارانش انتقاد کرد.

آقای لاریجانی گفت:" اتهام زدن به اینجانب یا کمیته یا رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس آقای بروجردی که اینها تحت فشار یا ترس از موفقیت این اقدام را کردند روش پسندیده ای نیست و نوعی فرار به جلو محسوب می شود. چون دقیقاً همین حرفها را می توان نسبت به جنابعالی زد که تحت القائات دیگران این مطالب را می گویید."

'فرار به جلو'

freedomforiran - انگلستان - لندن
مـــرگ بـــرخـــامــنــه ای . مــــرگ بـــر جــمــهــوری اســـلامــی
شنبه 24 مرداد 1388

sorosh_godarzi001 - افغانستان - کابل
مرگ بر این مجلس مردم فریب . طی این 30 که از حکومت استبدادی آخوندهای خائن می گذرد این دور مجلس از کثیف ترین و بی وجدان ترین مجلس هایی بود که مردم ایران به چشم خود دیده اند در ایران عزیزم تا بوده خیانت بوده و شکنجه و ظالم و بیداد ولی این مجلس فرمایشی از همة این خیانتها مرگ بار تر بود تمام این نمایندگان انتخاب مستقیم امام چهاردهم و خود احمدی نژاد و مجتبی خامنه ای است وای به حال شما نمایندگان منتخب امامتان که چقدر پست و بی وجدانید که به خاطر راحتی فرزندانتان حاضرید از خون بهترین جوانان این مملکت به راحتی بگذرید و نان خود وخانوادهتان را به خون این جوانان از گل پاک تر آغشته می کنید بترسید از روزی که روز محاکمه شما جلادان برسد به امید آن روز که فکر می کنم خیلی هم دور نیست الهی رب العالمین
شنبه 24 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
چرند نگو مرتیکه ریشوی مزدور. قبل از تشکیل یک هیات تحقیق و تفحص اصولی در ارتباط با این جنایات بی آنکه حتی بتوانی یک مدرک جعلی جهت رد ادعای تجاوزات ارائه بدهی با دستپاچگی که نشان از ترس و واهمه شماها دارد فورا به فرمان اربابت چلاقغلی خامنه ای وجود و ارتکاب جنایاتی را که مزدورانتان مرتکب شدند را نفی کردی. خر ....رت گور به گور شده ات است لاریجانی. آیا تو نماینده مردمی یا نوکر سر سپرده حکومت؟ مگر مبنا و اصول شغل تو حمایت از مردم و ستاندن حقوقشان از دولت و حکومت نیست؟. تف به گور... تو و فاضلاب به گور .... خامنه ای
شنبه 24 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
لاری جانی.واقعا این مرتیکه جانیست.از چشماش داره خون میچکه. خوب معلوم است که اینها باید جنایات و دزدیها و بیناموسیها و تجاوزات به ملت و کشور و... را تکذیب کنند و نیازی هم به نحقیق ندارند.
شنبه 24 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
لاریجانی چند سال پیش در یک مصاحبه گفت: مردم ایران وحشی بودند اما اسلام که امد انها را ادم کرد. فقط خدا می داند این مزدور چقدر با مردم ایران دشمن است
شنبه 24 مرداد 1388

elcido - ایران - شیراز
امروز اگر به اخبار یورونیوز نگاه کنید می بینید که لباس فرم حماس کاملا" شبیه یونیفرم سرکوبگرهای خودمونه. مرگ بر خامنه ای و ا.ن. و مصباح
شنبه 24 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
مردک ازنسل دایناسورهاست. ازدوره ماقبل تاریخ پرتاب شده به این دوران
شنبه 24 مرداد 1388

tiam_asal - ایران - اهواز
عین مرغ و خروس یا شایدم بگم سگ و گربه میپرن به هم . حال کردم از این همه ابراز ضعف نظام جمهوری اسلام.....ی . خداییش کروبی خیلی باحاله
شنبه 24 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
خودتان ...هستید با ان مذهب خرافاتی تان.
شنبه 24 مرداد 1388

mehranmy - ایران - تهران
لاریجانی جون ما هم استاد فنیم نترس ما هم شتابزده باهات کاری نداریم ما هم یواش یواش شیشه نوشابه ...حالشو ببری داریمت بعد بگو ملت ایران بدانند
شنبه 24 مرداد 1388

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
حیف که هیچ جانوری حاضر نیست خدمتت برسه و گرنه مفهوم تجاوز رو بایستی کاملا لمس کنی کثافت تا اقدامی کنی
شنبه 24 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
کروبی خطاب به هوادارن افزود: بنده نیز به همراه شما برای حمایت و تشکراز دست اندر کاران روزنامه اعتماد ملی و بیان نظرات و پیشنهادها ، روز دوشنبه ساعت 16مقابل ساختمان روزنامه اعتماد ملی حضور خواهم یافت. فردا (شنبه) همه ایرانیان با غیرت برای حمایت از مهدی کروبی در ساعت چهار بعد از ظهر در میدان هفت تیر٬ ابتدای پل کریمخان زند مقابل دفتر روزنامه اعتماد ملی تجمع خواهند کرد. هرچه سریعتر اطلاع رسانی کنید/ زمانی نداریم.
شنبه 24 مرداد 1388

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
لاریجانی همان حیوانیه که چند سال پیش گفت ایرانیان قبل از اسلام یک مشت وحشی بودند و با امدن اسلام ادم شدند!!! اسلام کثیف باید از این مملکت گورشو گم کنه ما میخواهیم وحشی باقی بمانیم لاریجانی مزدور!!!
شنبه 24 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
زنده باد کروبی قهرمان
شنبه 24 مرداد 1388

wine leaves - انگلستان - لندن
اگه زن ودختر خودش هم تو اون زندان بودند وترتیبشون رو داده بودن بازم اینطوری حرف میزد. اومیدوارم که روزی اون بلا سرشون بیاد.
شنبه 24 مرداد 1388

HASTI40 - ایران - تهران
مگه میشه به این زودی جواب داد یعنی شما اینقدر زرنگ تشریف دارید تا نامه به دست شما رسید شما هم فورا" رفتید بازدید و فورا" هم نتیجه رو توی تمام رسانه ها عنوان کردید خر شما هستید یا فکر میکنید مردم نمیفهمند مردم دیگه بعداز سی سال دقیقا"میدونند شما مزدورها چقدر دروغگو وکثافت هستید. مرگ بر رژیم جمهوری اسلامی
شنبه 24 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
یه فیلم مگه خودشان نساختن بنام زندان زنان در همان فیلم نشان داده شده که تو زندان زنان به انها تجاوز میشود . چرا اون موقع که فیلم رفت رو پرده ی سینما همین احمد خاتمی و لاریجانی کاری نکردن خود پوف یوزشان تجاوز گران
شنبه 24 مرداد 1388

سید طاهر - ایران - تهران
کروبی باید بگه 300 تا رو چیکار کرده وجعبه سیاه دوران کروبی در بنیاد هم باز بشه تا تکلیف این بابا روشن بشه تا دیگه اراجیف نگه
شنبه 24 مرداد 1388

delmorde - سوپد - یوتوبوری
هموطنان عزیز مسئولین این نظام و در راس ان خامنه ای که بعنوان رهبر این حکومت و مسئول اصلی است بایستی در دادگاه بین المللی محاکمه شود. برای رسیدن به این خواسته انها که خون و غیرت ایرانی در خود دارند به سایت www.petition.com مراجعه و انرا برای تحقق این امر امضا نمایند تا از طریق دولت کانادا پیگیری شود و ان در صورتی خواهد شد که تعداد امضا ها به حداقل صد هزار برسد . با شعار دادن ها چیزی حل نمی شود باید برعلیه این جنایات اقدام عاجل کرد. درود به هموطنان سلحشور و غیرتمند. پاینده ایران ازاد از اخوند
شنبه 24 مرداد 1388

ali-orumyeh-london - انگلیس - لندن
جناب لاریجانی ضرب المثلی هست که میگه.گذر پوست به دباغ خونه میرسه .عزیزه برادر. . علی بابا-
شنبه 24 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
اسلام وحشی همینه. اگر دختر با پرده بکارت بمیرد گناه است. بهمین خاطر از زمان محمد تازی تا حالا این جنایت ادمه داره. موسوی با دختران مجاهد خلق و کروبی با خانواده شهدا و احمدی نژاد با معترضانش. به زن ارزش قائل شوید و نه به اسلام.
شنبه 24 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
هارئ جانئ !!!! ...و ......هر جا دوست دارین به سلیقه یه ز اضافه کنید
شنبه 24 مرداد 1388

davoud21 - ولز - کاردیف
میشه بگن چه جوری تحقیق کردن .رفتن کجای طرف معاینه کردن
شنبه 24 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
مگر این لاریجانی حرامزاده فراموش کرده که بسیج در همدان با دختر یه جانباز زهرا بنی یغوب چه کرد . این دختر خانم شریف ایرانی دکتر این مملکت بود . خون این جوانهای شهید دامن شما را گرفت . حالا دیگه حرامزادها باید جواب پس بدید . مخصوصا این لاریجانی و برادرهای حرامزادش و رهبر کثافت
شنبه 24 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
سید طاهر - ایران - تهران . کروبی باید بگه 300 تا رو چیکار کرده وجعبه سیاه دوران کروبی در بنیاد هم باز بشه تا تکلیف این بابا روشن بشه تا دیگه اراجیف نگه . ------------وقتی که اومد بیرون بهش گفت (( مهر ننه ات کردم )).
شنبه 24 مرداد 1388

niagara - ایران - تهران
. سید طاهر - ایران - تهران . . شماها عجب زبون ن....ایی هستینا.مثل کور که یه چیزیو بگیره ول نمیکنه چسبیدین به 300 مبیون.مردک مگه ا.ن اون موقع جواب کروبیو داد که پرونده نفت اردبیل چی شد؟مگه الان قضبه 18 ملیاردو مشخص کزده؟اون 1 ملیارد دلار خزانه رو چی؟تازه تهش اینه کروبیو امثالشو خمینی گذاشته بوذ سرکار کاری هم به چاپیدناشون نداشت.افتاد حالا یا باز میگی 300 ملیون؟اخه دیگه حرفیم نداری بدبخت
شنبه 24 مرداد 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
سید طاهر - ایران - تهران . اگه جعبه سیاهی وجود داشت مطمن باش تا حالا باز شده بود....ولی جعبه سیاه خامنه ای و احمدی نژاد بزودی باز خواهد شد و خواهی دید بوی گند آن تمام دنیا را خواهد گرفت....
یکشنبه 25 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.