گوشت قرمز و برنج گران شد

گوشت قرمز و برنج گران شد

بانک مرکزى متوسط قیمت خرده فروشى برخى از مواد خوراکى در تهران در هفته منتهى به شانزدهم مردادماه جارى را اعلام کرد. به گزارش  بانک مرکزی، در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات قیمت همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل ثابت بود. بهاى تخم مرغ کاهش یافت و شانه اى 23 هزار الى 30 هزار ریال فروش مى‌رفت. در گروه برنج، بهاى برنج داخلى درجه یک افزایش یافت و قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهاى نخود نسبت به هفته قبل کاهش جزئى ولى بهاى لوبیا سفید افزایش جزئى داشت. قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. در خواروبار فروشى‌هاى مستقر در میادین زیر نظر شهرداری، حبوبات عرضه شد.

لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت همه اقلام این گروه نسبت به هفته قبل بدون تغییر بود. بهاى تخم مرغ معادل4/2 درصد کاهش داشت.

برنج و حبوب
در هفته مورد بررسی، در گروه برنج قیمت برنج ایرانى با افزایش قیمت مواجه بود.انواع برنج ایرانى بین 2400 تا 3000 تومان در نوسان است . برنج برنج وارداتى نیز به 1800 تومان در هر کیلو رسیده است. در گروه حبوب قیمت لوبیا سفید معادل2/0 درصد افزایش ولى قیمت نخود 3/0 درصد کاهش یافت. بهاى سایر اقلام این گروه ثابت بود.

میوه‌ها و سبزى‌هاى تازه
در هفته مورد گزارش، در گروه میوه‌هاى تازه قیمت گلابی، انگور، خربزه و هندوانه به ترتیب معادل 4/74 درصد، 1/2 درصد، 1/8 درصد و 4/1 درصد نسبت به هفته قبل کاهش ولى بهاى سایر اقلام این گروه بین 2/0 درصد تا 5/6 درصد افزایش یافت. در گروه سبزى‌هاى تازه قیمت خیار معادل5/5 درصد و گوجه فرنگى و بادنجان هریک 1/1 درصد افزایش ولى بهاى سایر اقلام این گروه بین 5/0 درصد تا 5/6 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد بررسى نسبت به هفته قبل بهاى گوشت گوسفند 1/0 درصد و گوشت تازه گاو و گوساله 1/0 درصد نسبت به هفته قبل افزایش یافت. هر کیلو گوشت گوسفندى به 13 هزار و 500 و گوشت گوساله به 9 هزار و 500 تومان رسیده است.گوشت مرغ نیز به کیلویى 3 هزار تومان رسیده است.

قند، شکر، چاى و روغن نباتی
در هفته مورد گزارش نسبت به هفته قبل قیمت قند معادل4/0 درصد کاهش داشت. بهاى شکر، چاى خارجى و روغن‌هاى نباتى جامد و مایع بدون تغییر بود. 

monte - ا - کالی فرنیا
هر دم از این باغ بری می رسد
شنبه 24 مرداد 1388

zoroye iran - اتریش - وین
فدای سر رهبر علی شیره ای گوشت بخوره میمون بخوره فیروزابادی بخوره مردم با نگاه کردن حسرت بخورن سیر میشن
شنبه 24 مرداد 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
ای خدااااا ببین چی بر سر ملت آوردند گرونی داره بیداد میکنه . دیگه خوردن یه وعده آبگوشت داره رویا میشه. لعنت بر حکومت اسهالی. مرگ بر ولی وقیح شیره ای. مرگ بر همه بسیجی ها که خوب توشون نیست و همه اشون سرا پا یه کرباسند ٬ اگه خوب توشون بود باید تا حالا جلوی بداشون در میامدند.
شنبه 24 مرداد 1388

parsaus - امریکا - هارزطظ
بابا بریزید جماران تزاهرات ولی عصر یا هفت تیر نون و اب نمیشه.این حروم زادها صندق صندق و شغه شغه گوشت و میوه براشون میارن . برین نماز جمعه همه چیز رو به هم بریزین چیکار دارین کی امام جمعه است بریزین دم خونه اخوندای گردن کلفت تا به داد برسن با این سوسول بازی ها که کسی حقمونو نمیده اخوندا زنو بچه دارن مادر پدر دارن برین گردناونا رو بزنین مگه از زنو بچه های ما بالاترن برین یخه وزیرا نمایندها رو بگیرین دو تا ادم اگه ترور شده بود بقیه الان حواسشون به مردم جم میشد .رعیس مجلسو گردن کلفت کرده اون وقت مردم بدبخت از فقر وبی پولی تن فروشئ میکن دو تا داهاتئ سوار موتور میشن میریزن 500 تا ادمو میتسونن . بابا همچین با چوب بزنین تو سرشون که مغزشون بترکه ...دوره ما جوونا با خ.. بودن الان .......
شنبه 24 مرداد 1388

playboy972 - ایران - گرگان
چند روز پیش در یک سوپرمارکت بودم. دو نفر فرد مسن حضور داشتند که ظاهرا فریب محمود ا.ن را خورده بودند میگفتند اره همه چی داره گرون میشه سهام عدالت هم ندادن و به ما دروغ گفتن. هرچی میگذره تازه دارن ملت یادشون میاد این 4سال چه بیچارگی کشیدیم و تورم سنگین را تحمل کردیم و دست اخر با امارهای دروغ در تلویزیون مردم را فریب دادند. اوضاع کشور سیر بحرانی را طی میکنه. این دولت که با زور و با دروغ و بیشرمی به قدرت رسیده هر روز به نابودی کامل نزدیکتر میشود. اقای ا.ن که خود را نخبه میدونی ما ملت ایران بیداریم و روزی ترتیب تو و رهبر نجس تو را میدهیم.
شنبه 24 مرداد 1388

TAAT - ایران - اردبیل
در حالیکه گفته میشود حدود 000 200 تُن برنج روی دست شالیکاران گیلانی مانده و خریداری برایش نیست، جالب است که همین برنج را کیلوئی کمتر از 000 30 ریال ایران نمیتوان در بازار این کشور تهیه کرد که همین مبلغ یک درصد کل درآمد یکماهه کارگر نیمه ماهر در ایران است.این امر نشان میدهد که سیستم بازار بیمار ایران در مسیر بهبود حرکت نکرده و همچنان فشار سنگین و طاقت فرسای خود را بر پیکر نحیف مالی در خانوارهای ایرانی وارد میکند.فشاری که اکثراً با عدم افزایش سطح دستمزدها، باید منتظر عواقب بدتر آن باشیم.
شنبه 24 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
من 15 روز پیش گوشت گوسفند رو کیلویی 14500 خریدم. و گوشت گوساله کیلویی 12 تومان. این قیمت هایی که اینجا نوشته به همراه چربی واستخوانه که اگه اونا رو ازش کم کنیم هزینه ای که مردم بابت گوشت میدن بیشتر ازاین حرفاست. یادش بخیر برنامه صبح جمعه باشما درآن سالی که قیمت گوشت هرکیلو 120 تومان رسیده بود و منوچهر آذری یه آیتم کمدی رو دراین رابطه اجرا کرد.
شنبه 24 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
....ه تو گور همتون بیاد مخصوصا انتری نژاد و آدمای کثافتش با این مملکتی که درست کردند
شنبه 24 مرداد 1388

ali omidi - ایران - کرج
احمدی نزاد اعلام کرده که سر کوچه انها نه اینکه قیمتها زیاد نشده بلکه کاهش هم یافته است مثل قیمت گوجه در سالهای قبل
شنبه 24 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
دوباره قیمت کالاهای اساسی و مسکن را خود رژیم دارد بطور کاذب بالا می برد تا فشار اقتصادی بر مردم را زیاد کنند و توان مردم را بگیرند. اینها خیال می کنند با این کارها حکومتشان مصون از نابودی خواهد ماند. مرگ بر رژیم کثیف اسلامی. مرگ بر اسلام ارتجاع سیاه
شنبه 24 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
TAAT - ایران - اردبیل . چند روز پیش یک تاجر ایرانی را اینجا دیدم که برای خرید برنج باسماتی انهم 50 تن امده بود هند . منهم ازش همین سوالو کردم و گفت وقتی برنجکارا خودشون قیمت برنجو نمی یارن پایین ماهم مجبوریم از خارج بیاریم . .
شنبه 24 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
تازه این اولش بزودی ایران به کره شمالی تبدیل خواهد شد و مردم باید شکمشونو با سویا سیر بکنند
شنبه 24 مرداد 1388

یکی مثل همه - انگلستان - لندن
سوپرمارکت بغل خونه احمدی نژاد گوشت داره کیلویی 2000 تومان! البته نمیدونم گوشت چیه! .
شنبه 24 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اتوبوس 2ریالی و گوشت گوسفند7 تومان خانه های سازمانی و شهرک های 400 دستگاه و نهم آبان و دولت آباد و........مفت و در حقیقت رایگان و درمان و بهداشت رایگان و آموزش و پرورش با تغذیه و دانشگاه های رایگان در ایران و سراسر جهان برای ملت ایران و بیمارستانهای رایگان و حتی هزینه عمل جراحی پزشک و دارو و هزاران خدمات دیگر از امنیت اجتمایی تا امنیت و صلح در منطقه و احترام ملت ایران در دنیا و آزادی جوانان و غیره هر کسی در هر دینی یا مسلکی و.......را زمات شاه داشتیم و خمینی دجاله با دروغ ملت را فریب داد و گفته بود به این مقدار دلخوش نباشید. ما آب و برق و مسکن را رایگان میکنیم ما شما را بمقام انسانیت میرسانیم و آن دنیای شمارا هم آباد میکنیم!!!!! همینکه قدرت را در دست گرفت هزاران نفر را بازداشت و زندانی اعدام کرد و در جنگ مسخره که آن هم بدلیل انتقام شخصی از صدام حاضر به آتش بس نبود تا اینکه چند میلیون شهید و مجروح از مسلمانان بیگناه از هر کشور و بدورن نتیجه پذیرفت.این ملاها کشور و ملت را نابود کردن و موجب تورم و بیکاری و اعتیاد و .....شدن.گ.ه تو روح و قبر خمینی و..
شنبه 24 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
خدا بیامرزد شاه را وقتی رفت برکت هم با خودش برد ولی ما هنوز دست از. کمرمان بر نمیداریم و نمی خواهیم قبول کنیم اشتباه کردم
شنبه 24 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
parviz1 - انگلستان - کترینگ. ان زمان شاه فقید بود. خمینی هم در بهشت زهرا برای مرده ها گفت برق و آب مجانی .نفت و گاز مجانی و..........
شنبه 24 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
دوستانی که مرتب می گید شاه شاه . درزمان شاه هم حقوق مردم بسیار پایین بود . البته تورم به این نسبت نبود ولی مردم اکثرا بدبخت بودن . یک جاده درست و حسابی نداشتیم . ولی توقع مردم خیلی پایین بود و دل مردم خوش . همینو بس . الان با اینهمه گرونی خونه اکثر ایرانیها پراز تجملاته . بازار پراز لوازم لوکسه و خریدارهم دارند . ولی توقغ ماها پایان ناپذیره .خودمونو غرق کردیم تو قسط و وام که تیرو تخته بخریم و فکرمی کنیم زندگی همینه .
شنبه 24 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.