قلعه نویی و مرفاوی شاکی از تیم ملی

قلعه نویی و مرفاوی شاکی از تیم ملی

بازی های هفته دوم لیگ برتر امروز با انجام سه بازی به پایان می رسد، در شیراز دو تیم موفق هفته اول برابر هم قرار می گیرند. استقلال تهران که در بازی نخست خود سپاهان را مغلوب کرد میهمان مقاومت شیرازی است که در هفته اول توانست در قزوین پیکان را شکست دهد. با اینکه همه استقلال را یکی از مدعیان قهرمانی می دانند، اما صمد مرفاوی از آمادگی تیمش چندان راضی نیست و سازمان لیگ را عامل ناآماده بودن تیمش می داند؛ «طی هفته گذشته چهار بازیکن استقلال در اردوی تیم ملی به سر می بردند و سه بازیکن هم مصدوم بودند. این قضیه باعث شد تا حدودی دست و پای ما بسته باشد و نتوانیم آن طور که باید تمرین کنیم.

امید زیادی داشتیم که برخلاف سال پیش امسال سازمان لیگ با یک برنامه ریزی دقیق و مدون تا پایان مسابقات به کار خود ادامه دهد اما متاسفانه می بینیم در ابتدای مسابقات و هنوز فصل شروع نشده وقفه ها آغاز شده است؛ «بیژن کوشکی و مجتبی جباری به دلیل مصدومیت به این دیدار نخواهند رسید. اما حضور جانواریو مشخص نیست. حیدری، طالب لو، کاظمی و برهانی هم به همراه تیم ملی به سارایوو رفته بودند و مرفاوی نگران آمادگی آنها است. سال گذشته استقلال سنگین ترین باخت فصل خود را در شیراز مقابل همین مقاومت متحمل شد، به همین دلیل داود مهابادی سرمربی این فصل مقاومت با خوش بینی نسبت به بازی امروز صحبت می کند؛ «با پیروزی خارج از خانه خوبی که در هفته اول برابر پیکان کسب کردیم، شرایط روحی بازیکنان ما فوق العاده بوده و از نظر فنی هم روز به روز بهتر می شویم. فکر می کنم به خصوص در هفته گذشته سطح کیفی تیم مقاومت نیز بالاتر رفته است و تلاش می کنیم این وضعیت را تا بازی حفظ کرده و بتوانیم سه امتیاز شیرین را از استقلال تهران بگیریم. ما کار بسیار سختی برابر استقلال داریم؛ اما نکته قابل توجه این است که بازیکنان مقاومت به حدی انگیزه داشته و شادابند که من هم از آنها روحیه می گیرم و با این وضعیت، بازیکنان مقاومت از رویارویی با برزیل هم هراس و نگرانی ندارند چه برسد به استقلال تهران که مقاومت در گذشته نتایج قابل تاملی را برابر این تیم کسب کرده است.»

سپاهان به دنبال اولین برد

در یکی دیگر از بازی های امروز، ذوب آهن که در هفته اول یک برد پرگل را مقابل سایپا جشن گرفت میهمان تراکتورسازی است. تراکتور که هفته قبل شکست خورده بود، در این دیدار خانگی و در جلوی چشمان هواداران پرشمارش دیدار دشواری برابر ذوب آهن خواهد داشت.

منصور ابراهیم زاده از شرایط کنونی تیمش کاملاً راضی است؛ «خوشحالیم که ذوب آهن امسال را خوب شروع کرد و اکنون نیز نسبت به سایر تیم ها شرایط بهتری دارد. ممکن است عده یی نتیجه سه بر صفر تیم ما در هفته نخست برابر سایپا را به حساب ناهماهنگی های لیگ بگذارند اما سعی می کنم توجهی به این مطالب نداشته باشم و پیرامون آن صحبتی نکنم.» در آن سو فراز کمالوند سرمربی تراکتورسازی تبریز با اینکه معتقد است تیمش توانایی پیروزی در این بازی را دارد، اما از بهتر شدن تراکتورسازی در هفته های بعد می گوید؛ «من همچنان که پیش از این گفته بودم چهره واقعی تراکتورسازی از هفته پنجم به بعد خواهد بود چرا که تیمی که از لیگ یک به لیگ برتر آمده برای ایجاد شرایط مسابقه یی حداقل به این فرصت نیاز دارد.»

امروز در اصفهان هم دیدار حساسی برگزار می شود و سپاهان و مس تیم های چهارم و سوم فصل گذشته به مصاف هم می روند. این برای نخستین بار است که امیر قلعه نویی در یک دیدار رسمی در اصفهان سپاهان را هدایت خواهد کرد. سپاهان که هفته قبل برابر استقلال شکست خورده بود، این بار باید رودرروی تیمی قرار گیرد که هفته گذشته از مصاف با پرسپولیس یک امتیاز کسب کرد. در آستانه این بازی پرویز مظلومی شرایط بازیکنان تیمش را مناسب دانست؛ «بعد از تساوی مقابل پرسپولیس، تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم و روی نقاطی که باعث شد از حریف سه گل دریافت کنیم به خوبی کار کردیم. به همین دلیل با شرایط ایده آل به مصاف سپاهان خواهیم رفت. در بازی مقابل شاگردان قلعه نویی تنها امیرحسین یوسفی را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم و سایرین می توانند ما را در این دیدار همراهی کنند، ضمن اینکه مدافع عراقی ما نیز مشکلی برای بازی ندارد و به احتمال زیاد مقابل سپاهان به میدان می رود.» امیر قلعه نویی از بازی امروز تنها برد می خواهد، با این حال او از شرایط برگزاری این دیدار گلایه مند است ؛«من فکر می کنم در بازی اول نمایش خوبی داشتیم و فقط بدشانس بودیم. بعد از این بازی هم تمرینات را دنبال کردیم و این در حالی بود که هفت بازیکن ملی پوش خود را در اختیار نداشتیم. به هرحال چاره یی نیست و باید با این برنامه ریزی کنار بیاییم. ما حتی درخواست کردیم بازی ما مقابل مس 24 ساعت به تعویق بیفتد ولی متاسفانه با درخواست سپاهان موافقت نشد و باید با یک لشگر بازیکن خسته به مصاف مس برویم.»

برنامه بازی های امروز

تراکتورسازی تبریز- ذوب آهن اصفهان، ورزشگاه تختی، ساعت 17

مقاومت سپاسی شیراز- استقلال تهران، ورزشگاه حافظیه شیراز، ساعت 17

فولاد مبارکه سپاهان- مس کرمان، ورزشگاه فولادشهر اصفهان، ساعت 9/15

dannni - سوئد - استکهلم
یادت بخیر ژنرال. وقتی رفتی گریه کردم
شنبه 24 مرداد 1388

ali omidi - ایران - کرج
اقای قلعه نویی تا زمانی که تیمش میبره خوشحاله اما اگه یه روز تیمش به مشکل بخوره از زمین و زمان ایراد میگیره و خودش را توجیه میکنه
شنبه 24 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
dannni - سوئد - استکهلم . دیدی تیم ژنرال رو بازیش رو با بازیه خودمون مقایسه کن به اون تک بازیم که بردیمشون دقت نکن از اینجا به بعدش رو ببین
یکشنبه 25 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.