ایران خواستار ممنوعیت حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای شد

ایران خواستار ممنوعیت حمله نظامی به تأسیسات هسته‌ای شد

ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشنهاد کرده است که موضوع ممنوعیت هرگونه حمله نظامی علیه تأسیسات هسته ای در سراسر جهان را بررسی کند.

علی اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس، روز چهارشنبه ۲۱ مرداد (۲۱ اوت) این پیشنهاد را در نامه ای رسمی به مدیرکل آژانس ارائه کرده است تا در کنفرانس سالانه این نهاد بین المللی که از ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) آغاز می شود، مورد بررسی قرار گیرد.

این پیشنهاد در شرایطی از سوی ایران ارائه شده است که در ماه های اخیر گزارش های متعددی از احتمال حمله نظامی اسرائیل به تأسیسات اتمی ایران منتشر شده بود.

مقامات اسرائیلی همواره گفته اند برای مهار "بلندپروازی های هسته ای ایران" که به گفته آنها "موجودیت" اسرائیل را تهدید می کند همه گزینه های ممکن را در نظر می گیرند.

ما نگران اسرائیل نیستیم، هیچ کس جرأت ندارد علیه ایران کاری کند

علی اصغر سلطانیه - نماینده ایران در آژانس

با این حال آقای سلطانیه می گوید که پیشنهاد تازه ایران ربطی به تهدیدهای اسرائیل ندارد.

او به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است: "ما نگران اسرائیل نیستیم، هیچ کس جرأت ندارد علیه ایران کاری کند".

آقای سلطانیه گفته است که ایران "به طور اصولی" خواستار ممنوعیت بین المللی تهدید نظامی علیه تأسیسات هسته ای است و از آنجا که جامعه بین المللی در این مورد نگرانی دارد، انتظار می رود همه کشورهای عضو از پیشنهاد ایران حمایت کنند.

کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در سپتامبر سال ۱۹۹۰ هم قطعنامه ای صادر کرده بود که هرگونه حمله نظامی علیه تأسیسات هسته ای –چه فعال و چه در حال ساخت- را که به اهداف صلح آمیز اختصاص دارد ممنوع می کرد.

آقای سلطانیه می گوید پیشنهاد دهنده آن قطعنامه هم ایران بوده است.

هواپیماهای نظامی اسرائیل در سال ۱۹۸۱ رآکتور هسته ای "اوزیراک" را در خاک عراق مورد حمله قرار دادند و نابود کردند.

مقامات اسرائیلی معتقد بودند که صدام حسین، رئیس جمهوری وقت عراق رآکتور مذکور را در جهت دستیابی به سلاح اتمی به کار گرفته است.

حدود دو سال پیش هم گزارش هایی منتشر شد که از حمله هوایی اسرائیل به یک رآکتور هسته ای در حال ساخت در سوریه حکایت داشت که تقریبا تکمیل و آماده بهره برداری شده بود.

hezarpa - ایران - تهران
بد بختها توی حرفاشون دم از شجاعت و نترس بودن میزنن ولی در عمل از ترس داخل و خارج به خود ....د.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
امیدوارم حمله کنند.یه تار مو از سر هیچ کس کم نشه.فقط داغ این تاسیسات مسخره ی هسته ایشون به دلشون بمونه.خودشون هم همره طرفدارای دو اتشیشون برن تو هوا یه ملتی نفس راحت بکشه.الهی امین.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
بدبختا بد جوری به وحشت افتادن!
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
رژیم اسلامی اسرائیلیست وبرای ماندن فکرکردن درگیر جنگ بشوندو ظهور امام غایبشان نیز جلو مییفتدودنیادراتش خواهد سوخت.همه مامیدانیم احمقی نژاد سپورچیان به 140 دلیل بهتر ین همکاروجاسوس اسرائیلیست.این اواخر هم فاش شد سپورچیان اسم فامیل تیرخلاص زن یهودیست.مرگبرخامنه ای وهمه مرتجعین.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
ما نگران اسرائیل نیستیم. نخیر خیلی هستید بدبختها چطور یکدفعه یاد این موضوع افتادید به اژانس نامه میدید .
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

majid_khoramshahry - انگلیس - لندن
اِه !! این ابلحی نژاد که میگفت: ما واسه این غربیها تره هم خرد نمی کنیم. ها ها ها
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
بابا تا کفن ارزونه برو بمیر
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

آسودگی - ایران - تهران
با توجه به مطالعۀ خوبی که صهیونیست ها راجع به مذهب تشیع دارند، بعید به نظر می رسه دست به چنین حماقتی بزنند . حداقل در این زمینه سعی می کنند از عقلشون استفاده کنند !
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

TAAT - ایران - اردبیل
تأخیر روسها نشان داد که باید در واگذاری پروژه های ملّی به کشورهای دیگر جهان، با احتیاط و رعایت همه جوانب حرکت کرد.این روزها اگر برق این نیروگاه در مدار قرار میگرفت،شاید شهروندانمان در سواحل بوشهر،در گرمای تابستان، میتوانستند با اطمینان بیشتری از تجهیزات تهویه مطبوع و سرمازا استفاده کنند.اینکه به این کشور بزرگ شمالی اطمینانی چنین پیدا کردیم،تجربه تأسّف آوری است.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
سلطانیه دهنتو ببند! مرگ بر جمهوری اسلامی! مرگ بر علی شیره ای لات و بی سروپا و سر دسته چماقداران اسلامی! مرگ بر احمدی نژاد کثیف و زشت و دیوانه! مرگ بر سردار رادان لات و چاقوکش و آدمکش و تجاوزکار! مرگ بر مرتضوی آدمکش و جانی و روانی و خونخوار! نفرین بر استخوانهای پوسیده و گندیده خمینی!
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
آسودگی - ایران - تهران . آسودگی (اعتراض سابق) این بقول تو صهیونیستا چه جور مطالعه ای اونوقت راجع به اسلامیون ک...ف شیعه که بزور 200 ملیون هم نیستین , دارن!?!?. بعدشم چرا میگی حماقت !? فکر میکنی اسراییل اگه هم بخواد حمله کنه از راه زمین حمله میکنه !? اقای عبدالله یهودیا که از باهوش ترین و مارموزترین موجودات دنیا هستن ! یادت رفته!?
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

آسودگی - ایران - تهران
immortal1977 - هلند - امرسفورت. هیچ کس به اندازۀ صهیونیست ها رو دین اسلام و به ویژه مذهب تشیع تحقیق و مطالعه نکرده . اونها(صهیونیست ها) برای مقالبه با دشمنانشون، مقل شما و دوستانتون فقط به فحش و نفرین متوسل نمی شن ! تا حالا هم اگه حمله نکردند و فقط بلوف زدن بر می گرده به همون اطلاع دقیقی که از مذهب تشیع دارند که نمونه کوچکی از اون رو تو جنوب لبنان لمس کردند . در مورد دوم ، اتفاقا بنده هم می دونم که اسرائیل هیچ وقت این دیوانگی محض رو مرتکب نخواهد شد و به ایران از راه زمینی هیچ وقت حمله نخواهد کرد و اصلا این کار برای اسرائیل غیرممکن است (به لحاظ نظامی) . اما ایران برای حملۀ هوایی اسرائیل هم برنامۀ مفصلی داره که اتفاقا چون خود اسرائیلی ها از این مسئله کم و بیش اطلاع دارند و نفاط آسیب پذیرشون رو خوب می دونند دست به هیچ نوع حماقتی (حتی هوایی) هم نمی زنند . ( البته شما و دوستانتون در این جور مواقع میگید برو بابا آخه ایران چی داره و چیکار می تونه بکنه ! )... بازم برای سرنگونی جمهوری اسلامی دعا می کنه ؟ سلام منو بهشون برسون بگو یخورده واسه خودتم دعا کنه . فعلاً !
جمعه 23 مرداد 1388

shirdelan2009 - هلند - ایده
مرگ و جهنمی پر درد و عذاب برای نظام کثیف جمهوری روسی ایران. و همچنین طرفدارانش.
جمعه 23 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
شماها نشون دادین چقد از نوجوون های ایرانی مثل سگ می ترسین حالا از اسراییل نترسین ؟ معلومه الان که پایه های حکومت از داخل سست شده وقتشه که با یه حمله به تاسیسات آخوندها حالشون گرفته بشه و اینو خودشون هم میدونن که از ترس دارن تر میزنن
جمعه 23 مرداد 1388

siavash b - ایران - تهران
khaneyeh parsian - ایران - شیراز . بدبخت بچه تو چی فکر میکنی تو اصلا ایرانی هستی جواب بده ایرانی هستی که حاضری یه مشت یهودی که از همه جای دنیا امدن یه جا کشور کوچک تشکیل دادند به ایران اونم کشوری با این همه سابقه تمدن و امپراطوری دنیا که شاهانی همچون کورش کبیر داشته حمله کنه تو اینقدر بچه ایی که همه موضوعات را با هم قاطی میکنی تعصب ایرانی بودنت کجا رفته من واقعا تعجب میکنم از بعضیا که همه مسائل رو به هم ربط میدن مطمئن باش اگر اسرائیل این ...را بخورد اول از همه باید با جنبش سبزتون بابای کنید این رو به شرافتم بهت قول میدم میدونی چه قدر میشه از این حرکت بهره برداری کرد از این بگذریم میدونی که انهدام تاسیسات هسته ایی به مثابه یک بمب هسته ایی است که منفجر بشه اونوقت تو...رفت که به جهنم بقیه مردم ایران هم اسیب خواهند دید چو ایران نباشد تن من مباد بگذریم از سیاست یعنی تو واقعا حاظری به چه قیمتی میدونم این 50 روز سخت بوده من میگم قبلش هم سخت بوده اما چرا مسائل را قاطی میکنی از بقیه نمیدونم اما وقتی اسرائیل این قلط رو بکنه اولین نفر من هستم که جانم را برای ایران میدم
جمعه 23 مرداد 1388

khaneyeh parsian - ایران - شیراز
siavash b - ایران - تهران میدونم اگر حمله کنه خیلی ها میمیرند.منم اینو دوست ندارم.از درد دلم گفتم.ولی میدونی اگه این اخوندا انرژی هسته ایشون به ثمر برسه جنگ جهانی سوم رو راه میندازند؟
جمعه 23 مرداد 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
آسودگی - ایران - تهران . اهاااان چه عجب! نمردمو دیدم جواب یکی از کامنتامو دادی. بازهم متوجه منظورت راجع به تحقیق اسراییلیا درباره تشیع نشدم. امیدوارم هرگز جنگی برای ایرانم پیش نیاد.چون توی همون جنگ با عراق پدر و برادرم رو از دست دادم. تو و امثال تو خیلی تبلیغات رسانه های وابسته به رژیم اسهالی روتون اثر گذاشته.واقعا فکر مینین که از نظر تسحیلات نظامی ایران تاب مقاومت روبروی قدرت نظامی اسراییل داره!
جمعه 23 مرداد 1388

immortal1977 - هلند - امرسفورت
آسودگی - ایران - تهران . در ادامه کامنت اول بگم که اعتراض یا منطق یا اسودگی . جای دیدن 6 تا کانال رژیم اسهالی و تلویزیون حمید شب خیس و کانالای xxx دنبال شبکه های discovery و یاNational Geographic باش تا برتامه های مستند و معرفی سلاحهای جنگی مدرن رو که امریکا و اسراییل درش پیشگام هستن رو ببینی!. بعد دعا میکنی که هیچوقت جنگی پیش نگیره.
جمعه 23 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
چی شد.چرا ترسیدید.امید وارم چنان بزند که این قبر خمینی هم ویران شود.چاه جمکران هم روی سر مهدی تازی فرو ریزد.
جمعه 23 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
این بدبخت ها از .. گو..ی خودشون میترسن...از حالا. تو خودشون.....
شنبه 24 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.