حمله شدید روزنامه کیهان به مهدی کروبی

حمله شدید روزنامه کیهان به مهدی کروبی

حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان چهارشنبه، ۲۱ مردادماه، به بهانه نامه‌ای که کروبی به هاشمی نوشته بود، به شدت به وی حمله کرد. شرح کامل این هجوم بی‌پرده به یکی از مقامات بلندپایه کشور توسط نماینده ولی‌فقیه در کیهان که البته مهر تاییدیست بر جنایات و تجاوزهای وحشیانه صورت گرفته اخیر را در زیر می‌خوانید:

سر مقاله کیهان چهارشنبه 21 مرداد در حمله به کروبی :

1- می‌گویند پادشاهی با تعجب آمیخته به تقدیر، وزیر خود را گفت؛ فلان صاحب منصب از اردوگاه دشمن، در میان اهل دیار خود قدر و منزلت بالایی داشت و جز به مقام بلند در کشور خویش تن نمی‌داد، چه ارزان او را خریدی و به آستان بوسی ما آوردی؟ آنهم در جمع چاکران و غلامان، نه بزرگان و امیران؟! و زیر زمین ادب بوسید و گفت: او را هنگامی خریدم که قدر و قیمت پیشین بر باد داده و به غایت ارزان شده بود! هنر من آن نیست که متاع گران را ارزان خریده باشم، بلکه کالای ارزان را به قیمت خریده‌ام!


2- شامگاه روز یکشنبه 18 مردادماه 88 سایت اینترنتی حزب اعتماد ملی نامه‌ای از مهدی کروبی خطاب به آقای هاشمی رفسنجانی را منتشر کرد که بلافاصله با استقبال گسترده خبرگزاری‌های خارجی و سایت‌های خبری گروه‌های ضد انقلاب روبرو شد. در این نامه مهدی کروبی از رئیس مجلس خبرگان خواسته است «درباره شایعه تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاه‌ها تحقیق کند»! این نامه تاریخ 7 مرداد، یعنی 14 روز پیش را دارد و پسر کروبی در توضیح آن می گوید پدرش این نامه را ده روز بعد از ارسال خصوصی برای آقای هاشمی رفسنجانی و در حالی که جوابی از او نگرفته است برای عموم منتشر می‌کند! در نامه کروبی آمده است «عده ‌ی از افراد بازداشت شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند(!) که منجر به ایجاد جراحات و... گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند، به طوری که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده ‌ند»! کروبی در این نامه از منابع خبری خود نام نمی‌برد و تنها می‌نویسد: «افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند»!


3- «منبع سیاه» یکی از ترفندهای شناخته شده و معروف در عملیات روانی است که بیشترین کاربرد آن در «شایعه پراکنی» است. در این ترفند، «شایعه» مورد نظر دشمن به نقل از یک منبع ناشناخته و نامعلوم، ساخته و منتشر می‌شود که اصطلاحاً به «منبع سیاه-Black Source» معروف است. انتخاب منبع سیاه با این منظور صورت می‌پذیرد که مخاطبان شایعه فقط شنونده باشند و مراجعه به منبع و کشف واقعیت برای آنان امکان پذیر نباشد، چرا که اگر منبع ارائه شده از نوع «سفید» -روشن و قابل دسترسی- و یا «خاکستری»- نیمه روشن و نهایتاً قابل کشف- باشد، علاوه بر رسوایی شایعه‌پردازان، کارآیی شایعه نیز از بین می‌رود. کارشناسان و صاحب نظران برجسته عملیات روانی، تاکید می‌کنند که شایعات برخاسته از منبع سیاه، دوام چندانی ندارد و در فاصله کوتاهی پس از انتشار، بی‌اثر می‌شود. از این روی معتقدند که از ترفند منبع سیاه فقط باید در فضای غبارآلود و با اهداف کوتاه مدت استفاده کرد. «منبع سیاه» با واژه‌هایی نظیر «گفته می‌شود»! «شنیده شده است»! «افرادی که نمی‌خواهند نامشان فاش شود گفته‌اند»! و... ارائه می‌شود و در برخی از موارد نیز برای این که «شایعه» برخاسته از منبع سیاه، واقعی جلوه داده شود، سازندگان شایعه، ضمن ارائه «منبع سیاه» از مخاطبان می خواهند که خود درباره صحت و سقم آن دست به تحقیق و بررسی بزنند!


در نامه کروبی به آقای هاشمی رفسنجانی، تمامی ویژگی های «شایعه سازی با استناد به منبع سیاه» دیده می شود. در این نامه به جای ارائه منابع قابل بررسی، از واژه هایی نظیر «عده ای از افراد بازداشت شده مطرح نموده اند»!، «از افرادی که در کشور پست های حساس داشته اند، شنیده ام»! و... استفاده شده که شامل افراد فراوان و بی شماری می شود و هیچکدام از آنان نیز بدون اشاره به نام و نشان آنها قابل دسترسی نیستند. نکته درخور توجه این که در ادامه نامه مهدی کروبی به آقای هاشمی رفسنجانی از دومین شگرد در «سازه شایعه با منبع سیاه» نیز استفاده شده و خطاب به آقای هاشمی از وی خواسته شده است «مسئولیت تحقیق و بررسی جهت تعیین صحت و سقم این اخبار را برعهده بگیرد»!

همانگونه که دیده می شود در نامه مهدی کروبی از یکسو شایعه‌ای خطرناک و مشمئزکننده ساخته می‌شود و از سوی دیگر هیچ منبع قابل دسترسی برای تحقیق درباره آن ارائه نمی‌شود. یعنی دقیقاً شایعه‌ای برخاسته از منبع سیاه ساخته و منتشر شده است و با شناختی که از مهدی کروبی در دست است و مخصوصاً طی چند ماه اخیر آشکارتر شده است به جرأت می‌توان گفت وی در حد و اندازه‌ای نیست که خود این شایعه را با رعایت تمامی ترفندها و ریزه کاری های فنی تهیه کرده باشد. اما چه کسانی آن را ساخته اند؟ کافی است به اطرافیان مهدی کروبی و سوابق شناخته شده آنها نظری افکنده شود!

4- در آموزه‌های عملیات روانی، شایعه برخاسته از منبع سیاه در حد یک شبنامه ارزیابی می‌شود که فاقد اثرگذاری مورد نظر شایعه سازان است، کارشناسان عملیات روانی برای جبران این نقیصه توصیه می‌کنند که ارائه «منبع سیاه» را یک «شخص حقیقی» و شناخته شده برعهده بگیرد تا نگاه مخاطب قبل از «منبع» به شخص ارائه کننده «منبع سیاه» جلب شود که این وظیفه را مهدی کروبی برعهده گرفته است. اما، همین کارشناسان، از این حالت با عنوان «ترفند کثیف DIRTY TRICK» یاد می‌کنند و معتقدند شخصی که مأموریت ارائه منبع سیاه را برعهده می‌گیرد باید از شخصیت خود عبور کرده باشد و یا به اندازه ای کم شعور باشد که قدرت درک پایان ماجرا را نداشته باشد، چرا که شایعه برخاسته از منبع سیاه، بسیار کم دوام است و بی اساس بودن آن خیلی زود بر ملا شده و برای شخص مفروض رسوایی برانگیز خواهد بود. باید توجه داشت که میزان این رسوایی با نوع شایعه ارتباط مستقیم دارد و هر چه شایعه مشمئز کننده تر، رسوایی حاصل از آن بیشتر... و اما دشمن در مهدی کروبی کدام ویژگی مورد لزوم برای «ترفند کثیف» را کشف کرده که او را برگزیده است؟! آنچه به جرأت می توان گفت این که؛ کروبی طی چندماه اخیر به یکی از سهل الوصول ترین شخصیت‌های مورد نیاز برای دشمنان ایران اسلامی و مردم شریف آن تبدیل شده و به قول وزیر آن پادشاه، ارزان شده است که ارزان خریده می‌شود

 

-5چرا کروبی نامه مورد اشاره را خطاب به آقای هاشمی نوشته است؟ این نامه، مطابق معمول و به روش جاری و معقول باید خطاب به آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه نوشته می‌شد. ولی تهیه کنندگان نامه کذایی می‌دانسته‌اند که نامه‌نگاری به قوه قضائیه و درخواست بررسی از این قوه الزاماً بایستی با ارائه سند، دلیل و یا شواهد و قرائنی همراه باشد و دست کروبی- بخوانید تهیه‌کنندگان اصلی نامه- از این اسناد و شواهد خالی است. و اساساً هدف از ارسال نامه یاد شده، شایعه پردازی و فضاسازی برای سوءاستفاده دشمنان بیرونی بوده است و چنانچه کروبی این نامه را برای آیت الله شاهرودی می‌فرستاد، ایشان بلافاصله از وی درخواست سند و شاهد کرده و بررسی برای صحت و سقم این شایعات را در دستور کار قرار می‌داد. در این حالت -مفروض- اولا؛ دست کروبی - بخوانید دست‌های پنهان در پشت ماجرا- خیلی زود برملا می‌شد. و ثانیاً کروبی نمی‌توانست ادعا کند که نامه را ابتدا به طور خصوصی برای آقای رفسنجانی فرستاده و بعد از آن که پاسخی نگرفته اقدام به انتشار عمومی آن کرده است! و حال آن که مقصود اصلی نامه، سیاه نمایی علیه اسلام و انقلاب و مقصد اصلی آن، رسانه ها و محافل بیگانه بوده است و اگر نامه خطاب به آیت الله شاهرودی نوشته می شد، این مقصود و مقصد به دست نمی آمد، چرا که ارزشی بیشتر از یک ترفند نداشت. دقیقاً مانند این که، شخصی با ارسال نامه به یکی از مسئولان غیرقضایی و غیرامنیتی ادعا کند «برخی از افراد و کسانی که قبلاً در کشور مسئولیت داشته اند، خبر داده اند که مهدی کروبی تعدادی از جوانان را به بهانه اشتغال به یک خانه تیمی متعلق به حزب اعتمادملی کشانده و سپس به طرز فجیعی آنها را به قتل رسانده است»! و از آن مسئول بخواهد که «صحت و سقم این اخبار را بررسی کند»! و سپس این نامه را برای رادیوهای بی بی سی، آمریکا، اسرائیل و سایت خبری بهایی‌ها و... بفرستد. این حالت با آنچه مهدی کروبی نوشته است چه تفاوتی دارد؟! هیچ! و از نظر قضایی و حقوقی چه ارزشی دارد؟ باز هم؛ هیچ!!... پس «ای هیچ برای هیچ بیهوده مپیچ»!


6- اگرچه مهدی کروبی برای بسیاری از اطرافیان خود نیز قدر و منزلتی ندارد تا آنجا که مسئول ستاد انتخاباتی وی، پای صندوق رای، برگه رای خود را به همه نشان می‌دهد تا بدانند او آنقدر کم هوش و کودن نیست که به کروبی رای بدهد! ولی مردم برای قدر و منزلت انقلاب و نظام اسلامی خود ارزش فراوانی قائلند و اجازه نمی ‌‌دهند افرادی مثل مهدی کروبی برای خوشامد عوامل سیا و موساد، با حیثیت آنها بازی کند! بنابراین وظیفه قطعی و غیرقابل تردید دستگاه قضایی آن است که مهدی کروبی را احضار کرده و از او برای اتهامی که وارد کرده است دلیل و سند بخواهد و اگر دلیل و سندی ارائه داد که ماجرا با جدیت و بدون اغماض پی گیری شود. و اگر دلیل و سندی ارائه نکرد- که ندارد و نمی کند- او را بدون کمترین ملاحظه‌ای مجازات کنند. بدیهی است که در این زمینه باید به قول حضرت امام(ره) نگاه حکومتی داشت و جرم انجام شده را عادی تلقی نکرد.


حسین شریعتمداری

shayan2uk - انگلیس - هال
تو یکی خفه کار کن شنکنجه گر زندان اوین. مرگ بر ولی وقیح شره ای چلاق که تو نماینده شی.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

parang - سوید - سوندسوال
روزنامه کیهان حکم سگ هاری رو داره که پاچه همه رو میگیره..
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
این حسین خ...مال و قصاب اوین چه قیافه کریه دارد .قبلا روزنامه کیهان عصرها چاپ میشود ولی الان صبحها دم روزنامه فروشها هست تا شب وقتی به روزنامه فروشها میری میبینی دست نخرده منده هیچکس این روزنامه پلید و شیطانی نمی خرد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
خفه شو مرتیکه پفیوز بد ترکیب دستمالت سوخت بد بخت مزدور منفور. هرچند کروبی هم یک ملاست ولی تو باید دهان کثیفت را ببندی. البته به زودی ما خودمان دهانت را با فاضلاب پر خواهیم کرد و برای همیشه شر تورا از روی کره زمین کم خواهیم نمود. نابودی جمهوری کثیف اسلامی فرا رسیده
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

3.pehr - ایران - ایران
واقعا که ...
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

bardia.kaviani - سوییس - زوریخ
نمیدونم چی بگم به این ولد ...ا؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
شریعتمداری حق تو یک گلوله سرب داغ تو اون کله پر از گچت هست. ای مزدور دستمال بدست ولی قبیح. مرگ بر تو و خامنه ای و همه تکذیب کنندگان اخبار جنایات وحشیانه توسط مزدوران ولی قبیح
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
این مرتیکه هم یکى دیگه از پاچه خواران درگاه ولایت کثیفه. مرگ بر همتون. کثافتاى بى آبرو. طولى نمى کشه که تک تکتونو سر دار مى بینیم. قویتر از شما ریغوها جلوى اراده ملت نتونستن دووم بیارن. مرگ بر خامنه اى جلاد پیر خرفت و پادوى کوتوله شپشوش.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

hany - ایران - یزد
واقعاً درود بر کروبی شجاع.کارش عالی بود.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
بالاتر از خطر با شرکت حسین شریعت ندارئ. کارگردان ممولئ احمقئ نزاد, سناریست, علئ گدا, محصولئ از چین و روسیه, فیلمئ تماشایئ, بئ سابقه, بالاتراز خطر!!کمتر از 12 سال اجازه دیدن این فیلم را ندارند..بالاتراز خطر, محل اجرا کهریزک و اوین!!!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
مرتیکه ....اق تریاکى چشمان بظاهر کورت را باز کن و سند زنده اى را ببین که آن بانوى محترم کرد در یک ویدئو ١٥ دقیقه اى قصه تلخش را با درد و اندوه بیان کرده. ننگ و نفرت و نابودى بر شما مقدس نماهاى بى پدر و مادر باد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

rezanl - هلند - امستردام
امریکا خودت کمک کن
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

ehsan_14 - اتریش - وین
واقعا کسی نیست این حیوان کثیف را خفه کنه(شریتمداری)
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

زندگی زیبا - ایران - آبادان
این شریعتمداری را باید از ... اویزون کنند یا زبونش و قلم بکنند یه...
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
حاضرم قسم بخورم این شریعمداری کثافت خودش شکنجه می کند
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
آقای بابک داد روزنامه نگار سرشناس و برادر سبف الله داد کارگردان معروف با یکی از این افراد صحبت کرده که مشروح گزارش در سایت ایشان موجود است
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
روزنامه لجن کیهان سالهاست از ترفند منبع سیاه تحت عناوین مختلف استفاده میکند مثل (ستون خوانندگان) که سوال کننده و جواب دهنده همین حسین لجن است. سری مقالات مختلف و تیترهای خبری آن هم بدون نام و نشان و تنها با ذکر منابع موثق،‌ رسانه های فلان و بهمان و شخصیتهای باب میل حسین چاخان ذکر میگردد. این سربازجوی تواب ساز اوین سالیان سال است که در خدمت نظام سگ پرور و فاشیستی جمهوری نکبت بار اسلامی با دریوزگی و جیره خواری عجین شده و لمپنیسم را بجای ژورنالیسم در پیش گرفته و از این طریق و با فروش ارز دولتی در بازار آزاد برای خرید کاغذ روزنامه کیهان با یک تیراژ جعلی چند صد هزار نسخه ای در حالیکه تیراژ رسمی آن زیر 50 هزار نسخه است ثروتی افسانه ای به هم زده. دیر نیست روزیکه همچون لاجوردی،‌ دیگر آدمخوار اوین به دست فرزندان کوروش به درک واصل شود و این نظام سراسر فساد و نکبت بار اسلامی هم برای همیشه به زباله دان تاریخ برود. ---------------------------------------------. استقلال، آزادی،‌ جمهوری ایرانی
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

m_h_gol - ایران - ایران
آقای شریعتمداری لعنت خدا بر شما و آبا و اجدادتان.امیدوارم خیر نبینی !
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
اگه امنیت باشه خیلی ها مدارک مورد نظر شما رو رو خواهند کرد . طرف پدرش در اومده وده ها کیلو کم کرده میاد میگه زندان اقایون هتله. خودت از این شایعات (به زعم حضرتعالو ) کم توی روزی نامه ات چاپ کردی ؟. خدا کنه روزی تو رو ببینم که از پیشگاه خدا و خلق خدا از تمامی این گناهانت عذر خواهی میکنی .
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

m_h_gol - ایران - ایران
آقای شریعتنداری با این شدت که شما می مالی لا اقل فکر دست هایت را بکن که پینه بسته ! ما لش حدی دارد که شما متاسفانه رعایت نمی کنید !من برای خودتان می گویم زیرا در هر محفلی شما مجبور خواهی شد که دست های پینه بسته خود را از نگاه تیز بین دیگران پنهان کنی- و با این کار اذیت خواهید شد. توصیه من به جضرتعالی این است که لا اقل با یک نوع دستمال درجه یک یزدی عمل مالش را انجام دهید با این کار ولی وقیح خود را بسیار خو شنود خواهی کرد و ایشان شما را از ته دل خواهد کرد(دعا). امیدوارم روز به روز در کار تان پیشر فت کنید تا بدان حد که دیگر چیزی بنام دست برایتان باقی نماند و مجبور شوید با زبانتان عمل مالش را انجام دهید ! حق یارتان !
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
اقای حسین شریعتمداری یک جنایتکار حرفه ای می باشد و باید او را در سرگین سگ بسوزانند من از نزدیک او را می شناسم جنایتی وجود ندارد که انجام نداده باشد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
شریعت نداری منو یاد لاجوردی می ندازه مطمئنم شباهتهای زیادی هم با اون داره - کیهان به درد شیشه پاک کردنم نمی خوره خرید اون کمک به بیت انتری و صهیونیست دولتیه
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

amo danial - نروژ - اسلو
این اندک دشمنان مردم که از ترسشان به هر حیله و تجاوزی به ایرانیان ازاده و ازاد خرد استفاده میکنند لحظه های اخر را سپری میکنند و خود نیز به خوبی میدانند. ننگتان باد اسلامیون ناب محمدی که هر جه ظلم میکنید از ان بزرگوارتان اموختید.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

avare - انگلیس - لندن
تو این روزنامه کیهان عجب بمال بمالیه.ملیجک رهبر عمر کثیفت رو به پایان است
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

mehranmy - ایران - تهران
آقای شریعتمداری یکی از ...شان قدیمی این نظام پلید هست.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

flora - المان - بن
به نظر من خود . این اشغال را بندازن تو زندان همون بلا سرش بیاد دیگه زیادی ور نزنه .
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
چخه............
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

mamat - ایران - ایلام
مگه کسی هم روزنامه کیهان میخره ؟؟؟. این روز نامه درپیت با اینکه قیمتش پنجاه تومنه همیشه رو دکه ها میمونه حالا در مقابل روزنامه اعتمادملی با اینکه قیمتش500 تومنه رو هوا میقاپن . شرعتمداری باید بفهمه مردم واسه چرندیاتش ارزش قائل نیستن. راستی چرا نظر منو منتشر نمیکنید؟؟؟؟
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

yaldam - امارات - دبی
خوشحالم که به کروبی رای دادم.
جمعه 23 مرداد 1388

gole sorkh - ایران - تهران
اولا که شریعتمداری الاغ که می گی چرا به هاشمی شاهرودی ننوشت دلیلش اینه که اون کثافت راس کل این ظلمها و شکنجه هاست و معلوم که هیچ غلطی نمی کنه. بعد هم اسم نبرده چون اگر می برد کفتارهای حکومتی می رفتن هر بدبختی که مورد هتک حرمت قرار گرفته بود می کشتن که نتونه شهادت بده. آخه اگه تو مات...ت رو پاره نکنی که تعجب داره تمام این کثافتکاریها زیر سر امثال توست. مرده شور قیافه کریهت را ببرد! بی همه چیز کثافت!
جمعه 23 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.