درخواست عزل فرمانده نیروی انتظامی ایران

درخواست عزل فرمانده نیروی انتظامی ایران

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون اقلیت مجلس ایران خواستار برکناری فرمانده کل نیروی انتظامی این کشور شده است.

جمشید انصاری، نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) در سرمقاله وبسایت "پارلمان نیوز" (پایگاه خبری فراکسیون خط امام) سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران را مسئول تمام برخوردهای غیرقانونی پلیس در حوادث پس از انتخابات دانست و خواستار برکناری او و محاکمه متخلفان شد.

آقای انصاری در مقاله خود می نویسد که آقای احمدی مقدم پس از انتشار فیلم های مربوط به "ضرب و شتم مردم بیگناه و ایراد خسارت عمدی به اموال و خودروهای مردم توسط تعدادی از مأموران انتظامی"، کوشیده است از پذیرش "مسئولیت این رفتارهای نادرست شانه خالی کند".

به نوشته آقای انصاری، بازداشتگاه کهریزک که چندی پیش به دستور آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، به دلیل "غیراستاندارد بودن" تعطیل شد، مستقیما زیر نظر سرتیپ احمدرضا رادان اداره می شده که قائم مقام آقای احمدی مقدم است.

آقای انصاری آنچه را در این بازداشتگاه گذشته "جنایات و فجایع" و "برخوردهای غیرقانونی و غیرانسانی با تعدادی از بازاشت شدگان" خوانده و آقای احمدی مقدم را متهم کرده است که وقوع بعضی از این موارد را "طبیعی" توصیف کرده و کوشیده با "برکناری و تنبیه چند مأمور رده پائین" از کنار مسئله عبور کند.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون اقلیت مجلس ایران پیشنهاد کرده است که سرتیپ احمدی مقدم از فرماندهی نیروی انتظامی برکنار شود و مأمورانی که مرتکب این "آزار و اذیت ها" شده اند به همراه فرماندهانی که بر مجموعه تحت فرمان خود نظارت کافی نداشته اند و آمران "تخلفات" به مردم معرفی شوند و پس از محاکمه به مجازات برسند.

'عزای عمومی'

همزمان محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در دیدار اعضای "جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر" گفته است که اگر گزارش های مربوط به بدرفتاری ها درست باشد، تمام مقاماتی که مسئول هستند "حداقل باید عزل و به دادگاه سپرده شوند".

به گزارش سایت شخصی محسن رضایی، اعضای این جمعیت که به نوشته این سایت "عمدتا از جانبازان دفاع مقدس هستند"، در دیدار با آقای رضایی گزارشی از حوادث پس از انتخابات کشور را ارائه کرده اند.

نبی اله احمدلو، رئیس جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر، در دیدار با آقای رضایی گفته است که این جمعیت گزارشی از "بدرفتاری مأموران" در جریان حوادث اخیر تهیه کرده و در حال پیگیری موضوع "از طریق مراجع قانونی" است.

آقای رضایی پس از شنیدن گزارش اعضای جمعیت گفته است: "اگر در جمهوری اسلامی توسط یکی از مأموران عمل خلاف حیثیت و اخلاق صورت گیرد، باید عزای ملی اعلام شود، چه برسد به اینکه اعمال شنیع علیه تعدادی از جوانان کشور صورت گرفته باشد".

اخیرا مهدی کروبی در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتشار اخبار "متواتر" از تجاوز جنسی به دختران و پسران جوان در بازداشتگاه ها، خواستار بررسی این گزارش ها شده بود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران با استناد به بررسی های کمیته ویژه مجلس، صحت این گزارش ها را رد کرده است.

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
. این یارو نباید عزل بشه باید اعدام بشه تا تقاص همه جنایتهایی که انجام داده رو پس بده
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
آقا این پشت بام مدرسه علوی رو که هنوز خراب نکردند؟ - لازمش داریما - فقط باید بزرگترش کنیم یه جوری که حداقل چهارصد پانصد نفری رو بشه روش به صف کرد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

masooleh - ایران - تهران
خامنه ای حکم به احمدنژاد شدمنتظر تا4سال دیگر رپیس جمهوری جدید میآیید باید اسلام باشدمرگ بر دنیاومرگ بر روسیه- درود بر ایران متشکرم
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

avare - انگلیس - لندن
اخه امنیت یه کشور را دادن دست یه بوزینه.این مردک قاتل یه توالت عمومی رو هم نمیتونه اداره کنه. ...مزاده گی از قیافه لجنش می باره
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

persian_gulf21 - اگلیس - نتدنتمد
زمان شاه شده ما میگیم شاه نخست وزیر عوض میشه ما میگم این دولت را نمی خواهیم فرمانده انتضامی عوض میشه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
nazanin 2009 - ایران - ارومیه:همشهری اعدام برای اینا کمترین مجازاته.با اعدام تازه راحت میشن.صبر کن تا بلاهایی رو که سر جوونای ما آوردن سر تک تکشون بیاریم.مرگ واسشون یک آرزو میشه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
nazanin 2009 - ایران - ارومیه. نه جانم / چرا اعدام.....؟؟؟. باید بذارنش سر راه و همه تو رد شدن از همون پذیرایی ها ازش بکنن / نه تنها اون بلکه تمامی افراد خونواده اش رو... مرگ به شیوه ی گوری گوری.......
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
اقائ رضایئ مگه دورانه خودت این طور نبود..? خودتو به موش مردگئ نزن ..عزائ عمومئ ..لجن
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
یکی از اقوام را برکنار کردین دیگه کم لطفی نکنید بزارین باجناق سر کارش باشه. مردم که از احمدی نژاد دور شدن دیگه راضی نشین همسرش هم به خاطر شوهر خواهرش ازش جدا بشه.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
چطور یکی یه آدم دیگه رو بکشه اعدامش میکنن اونوقت این جانی که این همه خون مظلوم رو ریخته اونم با شکنجه نباید اعدام بشه؟عزل؟واقعا مسخرست اینم رو کارای مسخره دیگه دولتشون
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
به احتمال زیاد نظام می خواد رادان و یه سری دیگه از افراد رو قربانی کنه تا بتونه حکومت کنه.... ولی نمی تونه!. مردم می خوان خامنه ای بره!!. مردم می خوان دولت کودتا بره. مردم می خوان هر کی ظلم کرده بره. مرگ بر دیکتاتور. درور بر موسوی.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

elvis2002 - سوئد - گوته برگ
این حرومزاده باجناق احمدی نژاد هست و معلومه که به باجناقش مردم را سرکوب میکنه.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
درخواست اعدامم کمه براش.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
Iraniii - ایران - ارومیه . punisher - ایران - شیراز . AsaL Barbie - کانادا - ونکور . دوستان درسته اعدام براشون چیزی نیست این یارو و دارو دسته قاتلشرو باید از سقف اویزونشون کنن وجلوی چشماشون اون بلاهایی که سره بچه های مردم اوردن سره زن وفرندان خودشون اورد تا بدونن چه مزه ای میده!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
چیزی دیگه نمونده . دارند مثل کرم همدیگه رو میخورند . این رژیم بر نمیگرده مگر اینکه خودشون همدیگر رو نابود کنند
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

hosseinih - ایران - تهران
این مفسد را باید سپرد به یکی از بازجوهای خودش.تا مزه .. را بچشد.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

سجاد57 - ایران - تهران
اینا همش حرفه دروغ میگند
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

rastad - ایران - تهران
از این احمدی مقدم و اون رادان حروم لقمه ولد .. به اندازه اون پیر خرفت ضحاک ایران کفتار ایران خامنه ای متنفرم . چرا مدرسه علوی ؟ جوونای ایرانی همون کاری رو با این کثافتا باید انجام بدن که اونا الان دارن در این زندانهای مخوف با دختران و پسران زنان و مردان ایرانی انجام میدن . به امید صبح پیروزی به یاری خدا و جوانان با غیرت ایرانی
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

javaad - ایران - تهران
اینا همش رد گم کنیه. باید سردسته لباس شخصی ها شناسایی و اعدام بشه. این نیروهای کثیف لباس شخصی اند که هر کاری دلشون بخواد می کنن. از شکنجه بگیر تا کشت و کشتار
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

adi - ایران - تهران
punisher - ایران - شیراز کاملا با نظرت موافقم به امید اون روز که خدا کنه نزدیک باشه
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

louisette - فرانسه - مارسی
زود باور نباشیم.یارو رو برای سر وصدا خواباندن سفیرش میکنند واز خاک ایران میفرستنش تا بخیال خودشان اوضاع آرام بشه که اوضاع دیگر آرام نخواهد شد.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.