لاریجانی: آزار جنسی بازداشت شدگان کذب است

لاریجانی: آزار جنسی بازداشت شدگان کذب است

رئیس مجلس گفت بر سر امری که مبنای واقعی نداشت چه سروصدایی به راه انداخته شد

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در واکنش درخواست مهدی کروبی برای بررسی احتمال تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاهها اعلام کرده که موضوع آزار جنسی بازداشت شدگان کذب است.

مهدی کروبی، از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات در ایران، در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، از او خواسته بود درباره شایعاتی که درباره تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاه ها پخش شده است، تحقیق کند.

با انتشار این نامه، آقای لاریجانی دستور بررسی آن را به کمیته ویژه مجلس داد که برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان وقایع اخیر ریاست جمهوری تشکیل شده است.

به گفته آقای لاریجانی این کمیته اعلام کرده است: "در بررسی های دقیق انجام شده از بازداشت شدگان در کهریزک و اوین هیچگونه موردی که مبنی بر آزار و تجاوز جنسی باشد مشاهده نشده است."

با این حال در بخشی از این گزارش کمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان، تاکید شده که اگر "آقای کروبی شواهد و بینه ای مبنی بر آزاد و تجاوز جنسی در اختیار دارد" در اختیار مجلس بگذارد.

آقای لاریجانی بعد از توضیح گزارش کمیته ویژه مجلس گفت:"این امر هشدار باش به سیاستمداران است که مراقبت کنند در شرایط غبار آلود افکار عمومی هر ادعایی را پیش از تحقیق کافی به سطح رسانه ها نکشانند تا دستاویز بیگانگان شود."

رئیس مجلس در عین حال تاکید کرد که اشتباهاتی در بازداشتگاه کهریزک رخ داد "ولی به هیچ وجه این تخلفات از این جنس نبود."

درخواست کروبی

آقای کروبی در نامه خود خطاب به آقای هاشمی نوشته بود: "عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند."

آقای کروبی گفته است اگر "این رفتارهای شناعت آمیز" را "به طور متواتر از افراد مختلف که در روزهای اخیر آزاد شده اند" نشنیده بود، باورشان برایش سخت بود.

آقای کروبی از رئیس مجلس خبرگان رهبری خواسته است این موضوع را "به صورتی که صلاح می داند" با آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، در میان بگذارد و نیز هیاتی برای بررسی این مساله تشکیل دهد.

مهدی کروبی در نامه خود از منابع خبری خود نام نبرده، اما نوشته است: "افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند. نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند. این افراد اظهار داشته‌اند اتفاقی در زندان‌ها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ای است برای جمهوری اسلامی."

افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند. نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند.

مهدی کروبی

آقای کروبی گفته است که گمان نمی کند کسانی که در ۱۵ سال مبارزه با حکومت پهلوی (از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷) در زندان بوده اند، از جمله خود او و آقای هاشمی، چنین چیزهایی را "دیده یا شنیده باشند".

مهدی کروبی در بخش دیگری از نامه خود به "حوادث تلخ" دیگری که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران رخ داد اشاره کرده است: "از دستگیری‌های بی‌حساب و کتاب، از ضرب و شتم و وارد کردن جراحات تا شهادت فرزندان این کشور، از حمله به خانه‌های مردم تا فاجعه خونین کوی دانشگاه و برخوردهای خشن و وحشت‌انگیز حتی با خانم‌ها در سطح خیابان‌های شهر، که تاکنون سابقه نداشته است ... از برخوردهای خشن و بی‌محابا، بر سر مردم باتوم را خرد کردن، آنچنان که بعد از گذشت قریب به ۴۰ روز همچنان اوضاعشان غیرعادی است و عوارض آن روی بدنشان قابل مشاهده است. هتاکی و ابراز دشنام و فحاشی رکیک به افراد و نثار نوامیس بازداشت‌شدگان و مردمی که برای نماز جمعه آمده بودند."

آقای کروبی این نامه را برای آقای هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان فرستاده بود اما چون پاسخی دریافت نکرد تصمیم به انتشار عمومی گرفت.

coolboy - ایران - کرمان
خدمتتون عارضم که اشتباهات از این جنس نبوده یعنی بابا جون اینها اصلا مسئله قابل طرح و بررسی نیست جان من ! اصلا" تو مملکت اسلامی رای دزدیده نمیشه .کسی اعتراض نمیکنه یا اگر به فرض محال بکنه کسی مقابله نمیکنه یا اگر زبانم لال بکنه دستگیرش نمی کنه یا اگر بکنه دیگه نمیاد که ...... اصلا"من کجام اینجا کجاست این بچه کیه ؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

sheyvar - ایران - تبریز
در بررسی های دقیق انجام شده از بازداشت شدگان در کهریزک و اوین هیچگونه موردی که مبنی بر آزار و تجاوز جنسی باشد مشاهده نشده است. کمیته ای که قرار بود از زندانها و زندانیها بازدید کند دو ماهه نمیتونند بروند بازدید . یه هو چی شد دو روزه تحقیق شد و نتیجه داد ؟. تلفنی صحبت شده و قرار شده اینجوری سمبل بشه بره دیگه . باید این لاریجانی عملا مورد تجاوز بگیرد تا حالیش شود.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

siminpardis - هلند - روتردام
این جانی خودش جز تجاوز کاران هست. توقع داریم که بگه این اعمال حیوانی انجام شده. اونوقت اول باید خودشو محاکمه بکنند.تازه اربابش خامنهای گدا گردن گلفت و رئیس جمهور روانی شونم هم باید محاکمه واعدام بشند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مردک باید با خودت اینکار را بکنن تا باورت بشه که کذب نیست بی شرف
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
خدا کنه یکی پیداشه به دختر بچه خودت تجاوز کنه اون موقع میفهمی چه طعمی داره ..اقا لاریجانی که کلتو کردی زیر برف واقعیتهارو نمیبینی!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

m_r - استرالپا - سیدنی
با درد و سلام حضور همه ایرانی‌‌های آزاده. هر جنایت و سنگ دلی‌ که بگید از این جا کش‌ها بر میاد بابا رک و راست در خیابان میکشید بد انکار میکنه آزار جنسی‌ را. حیف لغت حیوان این‌ها جانی و قاتل هستند ابرو حیثیت و دین و آیین مردم را از بین بردند. خدا یکا یک آن‌ها را لعنت و دردی بعده بهشون که دعوا ناداشته باشه مثل این قاتل معروف خلخالی این قدر زجرکش کش شد تا سقط کرد. زنده با د ایران و ایرانی‌ آزاد منش و انسان دوست.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
اگرتمام اخبار بعد ازانتخابات وتمام فجایع شما دروغ باشه یک چیز بخدا راسته واون اینکه تو متعلق به دوران ماقبل تاریخی. اولین بار که دیدمش سالها قبل به این نتیجه رسیدم وهرسال که گذشت بیشتر ایمان آوردم.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

anonymous - هند - دهلی
به نظر من کروبی باید یه نامه دیگه اینبار به لاریجانی بنویسه که آخه بی شرف اگه به زنت یا دخترت تجاوز کرده بودن اونوقت شما اجازه میدادی که به عنوان مدرک بره بگه به من تجاوز شده؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ali-orumyeh-london - انگلیس - لندن
جناب لاریجانی.ضرب المثلی قدیمی هست که میگه..هر چه بریزی تو اشت همون میاد به کاست.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
اقائ سگ,,,چرا نگفتئ کروبئ خواب دیده? دیگه اینهمه توضیح لازم نبود بدئ!!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

bahar miayad - المان - المان
تو ایران همه دروغ میگن فقط احمدی راست میگه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
این مردیکه بیسواد خودش جزو داردسته خمینی گوربگورشده است باید از اربابش طرفداری کنه دین اسلام بهترین دین از طرف خدا شناخته شده چون دینهای دیگه نمیدونن چطوری به دختران کوچک یا پسرهاچون اخوند براش فرقی نداره زیر نافش مهمتر از هر چیزیه.دینهای دیگه بلد نیستن دروغ بگن و یادزدی بکنن دینهای دیگه مغز رهبراشون پوک است ولی رهبر دین اسلام در کله تهی از مغزشون پهن فراوان دارن.مردم بیدار شین ازخواب خرگوشی سی یکسال اشتباه کردین نزارین فرزندانمان جزای اشتباه والدینشون را بدن.بامید ازادی ایران و ایرانی...
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
باید با خودت و خونواده ات این کارا رو بکنن تا باورتون بشه...... اون روز هم میرسه / نگران نباش..........
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
بیچاره لاریجانی با این حرفها یاد بچه گیهاش افتاد که میبردنش تو پستو
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
با یه توپ وتشر طرف ساکت شد.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
از شما دروغگوتر دزد تر جانی تر خودتانید اسلامتان هم راه دروغ را باز گذاشته با ...تقیه.. پس بگو هر چه دلت می خواهد خلی ..می گوید...چلی هم باور می کند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

shermila - دانمارگ - ارهوس
لاریجانئ به بازداشتگاهها سر زد. کسی به او تجاوز نکرد. کسی او را مورد ازار قرار نداد. پس نتیجه گرفت که این خبر کذب است.دانمارکد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
لاریجانی: آزار جنسی بازداشت شدگان کذب است نه مهر ورزی بوده آن هم از نوع عربش که قبل از انجام کار صیغه خوانده می شده و هر کاری که دوست داشته باشند در راه خدا باشه قابل قبوله٬ بادمجال خیار شور کلم پیچ کدو دوستان از من راحت نشید دست خودم نیست من ادم بی ادبی نیستم اما خیلی ناراحتم باید کمی آرام بشم.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

persian - امریکا - ریچمند
https://www.facebook.com/album.php?aid=4721id=100000051284444ref=nf. کسی که به ترانه موسوی تجاوز کرد.ماه زیر ابر نمیمونه ای لجنها اسیاب به نوبت
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
چقدر خوب میشد تغییر چهره میدادی میرفتی کهریزک بعنوان یک مجرم میدادنت دست اون آشغالها بعدآ که جر میخوردی و اونجاتو تو بیمارستان بخیه میزدن دیگه حقیقت رو پشت گوش خودت نمی انداختی،شما ها که خجالت نمیکشین،دین هم که نداری،جیره خوار خامنه ای و احمدی نژادی و دنیا طلب هستی و مثل حیوونی باز حیوون یه چیزایی بیشتر از تو میفهمه،شیطان در برابر شما کم آورده پس باید بگم مرگ بر تو و مرگ بر ظالم،یزید و معاویه با پیامبر دوست بودند بعدها حسین را کشتند و پهلوی فاطمه(س) را شکستند،خامنه ای و دارو دسته اش هم با امام بودند اما بعد از مرگ امام پسرشو کشتن و الانم دارن نوه امام رو اذیت میکنند اینان هم یزیدیان زمان خودشانند،اینان هم شمر های زمان خودشانند،اگر شمر سر یک نفر را برید این دولت سر 70 میلیون انسان را بریده،یا مهدی با امداد غیبی دست این اسلام نمایان دروغین را از این کشور قطع کن،یا مهدی از خدا بخواه که عمر خامنه ای و احمدی نژاد هر چه زودتر به پایان برسد،آمین یا رب العالمین
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

سلمک - ایران - تهران
اگه اینقدر محیطش امن و دوستانه است خدا قسمت خواهر و مادر شما بکنه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
من موندم اینا چرا به جای کلمه تجاوز میگن آزار و اذیت !. آزار و اذیت که یک معنی دیگه میده !
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
coolboy - ایران - کرمان ..... اصلا"من کجام اینجا کجاست این بچه کیه ؟؟//اینجابیشتر مناسب تر بود میگفتی: اصلا"من کجام اینجا کجاست کی منو ...؟؟؟ البته از دهان اوباش حکومتی!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Democratic-Iran - امریکا - نیویورک
مرگ بر خامنه اى جلاد پیر خرفت و پادوى کوتوله شپشوش. رهبر ما قاتله، ولایتش باطله.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
خامنه ای قاتل است برادر هیتلر است، . وای اگر که مهدی حکم جهادم دهد.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

venoosi - بلژیک - ورویر
گفتگو با یکی از قربانیان تجاوز در زندان جمهوری اسلامی. https://www.youtube.com/watch?v=RYtZqGd1gNo
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
یه ضزب مثله چینئ ;اگر مردم ایران, ماشینشون اتیش نگیره, موتور زیرشون نکنه, بهشون تجاوزش نشه, و هواپیماشون سقوط نکنه, از خوشحالئ میمیرن!!کلن
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
ریش ...نی حالا وقتی در آینده نزدیک به خودت مانند ابطحی تجاوز کردند آنوقت خواهیم دید که آیا کذب بوده یا نه البته فعلا خوب داری برای آغا چلاغعلی ارباب افلیجت میمالی تا برسد روزی در آینده ای بسیار نزدیک ورق برگردد و مغضوب همین جماعت حرامزاده که تو هم از قماش همانهایی بشوی و ترتیبت را بدهند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
آزار جنسی بازداشت شدگان کذب است ولی نوازش جنسی چطور
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
خامنه ای قاتل است برادر هیتلر است، . وای اگر که مهدی حکم جهادم دهد.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
با آن کمیته نیم بند حقیقت یاب در باره لباس شخصى ها نتوانستى هیچ غلطى بکنى و این یکى هم بهتر دیدى که انکار کنی تا ناموس خودت از تجاوز هاى آتى در امان باشد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
حتما باید ناموست رو بیارند جلوتتا باورت بشه
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

afraafra - انگلیس - لندن
لاریجانی اولش یک ریشوی صورت گنده بود که کرده بودنش مسول امور هنری بعد که کمی ... مالی رهبر را کرد کردنش مسول صدا و سیما اون که دید چقدر کارش پیش می ره با ... مالی پس بیشتر و بیشتر تا اینکه یکهو شد رپیس مجلس. حالا حالا هم .. مالی خیلی بهش حال داده و داره خواب رپیس جمهور شدن می بینه اینه که با خودش فکرمیکنه اگه این نظام زیرش خالی بشه پس رییس جمهور شدنم چی؟ و بعد به خودش گفته از این به بعد باید نه تنها . رهبر بلکه .ه نظام را هم چیز چیز .. کنه دیگه اینه که جناب لاریجانی خودش ذاتاْ و اصولا .. متجاوز به رهبر و نظامه
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
جناب لاریجانی اینحرفی که زدی سبیه ات نزنی . اون معنی تجاوز رو میدونه . البته خودت هم نا آگاه نیستی ...منها مثل امامت بنا به مصلحت تقیه میکنی . این تقیه رو تمام آخوندهای ریز و درشت هم کردن هم مورد مصرفشو میدونه . این جناب سردار لاریجانی هم از بچه های حوزه ست . داره تنقیه میکنه و الا خودش هم میدونه تجاوز گرها صابونشون به تن خودش هم خورده .
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

sarab22 - المان - دوسلدورف
این باز شنید میخوان بزارنش کنار عرعرش شروع شد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

sascha - امریکا - سن هوزه
بچه ها تقیه چیه؟
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
کره خر غلط کردی
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
...... وخدایی که دراین نزدیکی است. دور نیست آن روز که خدا آنچه بااین خلق کردید برسرخودتان آورد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
اینها خودشان از تاریک خانه فیصیه رد شده اند.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
خوک کثیف حیا کن البته اگرداری.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
sascha - امریکا - سن هوزه این یک برنامه فارسی به فارسی است که میتونی استفاده کنی. https://www.farsilookup.com/
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

louisette - فرانسه - مارسی
کذب اون هیکلته.اگر تو حاشا نکنی کی حاشا کنه؟خوب سفره ای متنوع است دولت ومجلس کشورمان است. ولی بهای اعمالتان را خیلی سنگین خواهید داد.خواهیم دید.بچه هاتون دچار بیماری های مهلک خواهند شد وجگرتان حسابی خواهد سوخت.بکش...کشته میشی!
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

پاینده ایران - ژاپن - اساکا
نمیدونم اینها از کی به کی شکایت میکنند!!! امثال لاریجانی خودشون شریک جرم هستند.
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

hasrat-takey - انگلیس - بریستول
یکی از دوستان انگلیسی که الان باز نشسته شده و مدتی در خدمت پلیس بود روزی مهمان ما بود و در ان موقع داشتم اخبار ایران رو نگاه میکردم که خبری بود که با لاریجانی مصاحبه میکردند و این دوست من گفت چهره این خیلی به ادمهای موزی میخوره که چهره اصلی شون سخت میشه پیدا کرد و من اون موقعه قبول نکردم و الان بعد از گذشت مدت زمانی فکر میکنم که دوست من راست میگفت و اصلا معلوم نیست لاریجانی کدام قبله را قبول داره؟؟؟
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

mehranmy - ایران - تهران
نترس لاریجانی انتقام نزدیک هست روزی رو بیاد بیار که شیشه ...ولی این کذب نیست با خودتم همین کارو خواهیم کرد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

آرسام - ایران - تهران
این مرتیکه برایش عادی است چون کل خانوادش خراب هستند و این چیزها برایش معمولی است
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
خاک بر سرت که مطمئن هستی و برای چاپلوسی انکارش میکنی. ایکاش یکی از این تجربه ها نسیب تو وبچه هات بشه تا اززبون عزیزترین کست بشنوی و بسوزی و بسازی.
جمعه 23 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.