معمای ترانه موسوی و گزارش خبری ناشیانه ۲۰:۳۰ در این مورد

معمای ترانه موسوی و گزارش خبری ناشیانه  20:30 در این مورد


جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید.

لینک دانلود مستقیم تنها تا ساعاتی پس از انتشار فعال خواهد ماند

جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

جهت دانلود برنامه پخش ویدئوهای دانلود شده اینجا کلیک نمایید.

بچه‌های «بیست و سی» که این روزها مدام «شهید زنده» کشف می‌کنند، پاسخ بدهند

سایت موج سبز آزادی : بخش خبری بیست و سی که از فرط دروغ‌پردازی مانند چوپان دروغگو شده و حتی اگر حرف راست هم در آن پخش شود، کسی باور نمی‌کند، دیشب ادعا کرد که خبرهای تکان‌دهنده مربوط به ترانه موسوی، همگی دروغ است و چنین فردی در ایران ساکن نیست و چه و چه.

«موج سبز آزادی» همانند مورد نوجوان 12 ساله، این بار هم دست بالا را دارد و می‌تواند ادعا کند که هیچ نقشی در انتشار و دامن زدن به این خبر نداشته است. ما به علت عدم اطمینان از هویت ترانه موسوی و نحوه مرگ احتمالی او، تاکنون حتی یک خبر هم در این باره منتشر نکرده‌ایم. بنابراین این بار هم قاطعانه از کسانی که اولین بار این خبر را منتشر کردند، و به طور مشخص وبلاگ «چریک آنلاین»، می‌خواهیم که مستندات و توضیحات بیشتر را درباره ترانه موسوی ارائه کنند تا در صورت صحت این خبر، دروغی دیگر بر فهرست بلند و سیاه دروغ های صدا و سیما باز شود.


اما برای اینکه خبرسازان «بیست و سی» هم تصور نکنند تکذیب یک خبر اینقدر راحت است و به سادگی می‌توان از زیر بار جزئیات بعدی در رفت، چند سؤال می‌پرسیم که امیدواریم امشب در بخش خبری «بیست و سی» شبکه دو سیما، پاسخ آنها را بشنویم.


1- ادعا شده که اداره ثبت احوال تعداد افراد با نام و نام خانوادگی «ترانه موسوی» را تنها سه نفر می‌داند: یک ترانه موسوی متولد 63 که در پاریس به دنیا آمده و همانجا ساکن است، یک ترانه موسوی که چهل ساله است و از ایران خروج داشته و دیگر وارد نشده (یعنی در خارج از ایران به سر می‌برد) و یک ترانه موسوی 2 ساله.

این ادعای دروغ، واقعا تاسف‌برانگیز است. هر کسی یک بار بانک‌های اطلاعاتی نهادهای ملی مثل ثبت احوال و مرکز آمار و ... را مشاهده کرده باشد، می‌داند که نام خانوادگی موسوی، یکی از پر استفاده‌ترین‌ها در ایران است و به علاوه، نام ترانه نیز از نامهایی است که شیوع استفاده کمی ندارد. بدین ترتیب در حالی که در موارد مشابه تشابه اسمی به دهها و گاهی صدها مورد می‌رسد، چگونه می‌توان باور کرد که تنها سه نفر به نام ترانه موسوی در کشور وجود دارند؟


2- «بیست و سی» خانواده یکی از «ترانه موسوی» ها را پیدا کرده که می‌گویند روحشان از این موضوع خبر ندارد. ما هم یک مورد دیگر را یافته‌ایم که امیدواریم «بیست و سی» درباره او هم تحقیق کند. این خبر را در ایسکانیوز ببینید:


https://iscanews.ir/fa/ShowNewsItem.aspx?NewsItemID=305696


بر اساس این خبر، خانمی به نام «ترانه موسوی» که نوازنده ابوا هستند، در گروه موسیقی ارکیده که برای بانوان برنامه اجرا می‌کند، حضور دارند. زمان اجرای این گروه در تالار وحدت نیز در این خبر، روزهای 18 و 19 20 خرداد 1388 اعلام شده است؛ یعنی درست در هفته قبل از انتخابات.


پس اولین موضوع تحقیق بچه‌های «بیست و سی» باید این باشد که با توجه به اینکه دو ترانه موسوی 25 و 40 ساله از مدت‌ها قبل در خارج از ایران به سر می‌برند، این عضو گروه موسیقی ارکیده، همان ترانه موسوی 2 ساله است! یا کس دیگری که در فهرست ثبت احوال نامش موجود نبوده.


دومین موضوع تحقیق «بیست و سی» امشب، این است که دو روز بعد از انتخابات خبر کنسرت بعدی همین گروه در خبرگزاری مهر درج می‌شود، با ذکر نام ترانه موسوی. اما به تازگی این نام از فهرست اسامی اعضای گروه در خبر خبرگزاری مهر حذف شده است:


https://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=912679

 

ما که امکانش را نداریم، اما خبرسازان «بیست و سی» باید تحقیق کنند و پاسخ بدهند که علت حذف این نام چه بوده و چرا نام آن دختر 2 ساله! از گروه کنار گذاشته شده است. یا آنکه شاید او به علت صغر سن از گروه مذکور اخراج شده است!


اگر کسی تردید دارد که این خانم، واقعا عضو آن گروه موسیقی بوده یا خیر، می‌توان به این خبر نیز مراجعه کند که در روزنامه آفرینش منتشر شده و مربوط به اجرای گروه مذکور در مهر ماه سال گذشته است:


https://www.afarineshdaily.ir/AFARINESH/News.aspx?NID=38694


عکس زیر هم تصویری از گروه مذکور را نشان می‌دهد که یکی از اعضای آن با عکس منتشر شده شباهت بسیاری دارد، هرچند مشخص نیست عکسی که پیش از این در اینترنت منتشر شده، واقعا مربوط به ترانه موسوی مفقود باشد.

ما اصراری نداریم که - احیانا به غلط - ترانه موسوی را جزو شهدای جنبش سبز بدانیم. پرونده این شهدا آنچنان پرحجم و آنقدر خونین است که تنها دهها مورد اثبات شده‌ی آن برای محاکمه بسیاری از سران فعلی دولت کودتا و حامیان آنها کافی است.


اما «بیست و سی» که جرئت می‌کند وارد عرصه‌ی تکذیب یک خبر شود، آن هم به این شکل مفتضح و متزلزل، باید بازی را در وقت اضافه هم ادامه بدهد و بداند که به صرف خنده یک مادر از همه جا بی‌خبر و پخش یک برش از تصویر مقام ثبت احوال، چیزی تمام نمی‌شود. بچه‌های واحد مرکزی خبر و بخش خبری بیست و سی، اگر واقعا دین دارند، وظیفه دارند به اطلاعات منتشر شده در «موج سبز آزادی» هم رسیدگی کنند.


ما منتظر بررسی و تکذیب احتمالی این ادعاها می‌مانیم، اما اگر بررسی نکردند یا کردند و به تکذیب نرسیدند، بدانند که تا عمر دارند، عذاب روحی سکوت در برابر جنایت در حق ترانه موسوی و ترانه موسوی ها آزارشان خواهد داد.

 

تکمیل خبر: در پی انتشار خبر وجود حداقل یک «ترانه موسوی» دیگر که نشانه دروغ بودن خبر صداوسیما بود، خبرگزاری دو مصاحبه را درباره گروه موسیقی ارکیده منتشر کرد تا نشان دهد که ترانه موسوی عضو این گروه زنده است و از فردا قرار است در تالار وحدت نیز برنامه اجرا کند.

گفت‌وگوی خبرگزاری مهر با ارکیده حاجی‌وندی، مسئول گروه

توضیح مجدد این خبرگزاری درباره همکاری ترانه موسوی «شانزده ساله» با این گروه


بخش خبری «بیست و سی» صداوسیما پیش از این ادعا کرده بود که تنها سه ایرانی به نام «ترانه موسوی» وجود دارند که تنها یکی از آنها در ایران حضور دارد و او هم فقط دو سال دارد!

حال جا دارد خبرنگاران «بیست و سی» در این مورد نیز حساسیت نشان دهند و پیگیری کنند که آیا آن فرد که خود را مسئول ثبت احوال معرفی کرده، به خبرنگاران دروغ گفته است یا کسانی که سفارش تهیه این برنامه و محتوای آن را به خبرسازان صداوسیما داده بودند.


دروغ صدا و سیما : در کل دنیا فقط سه نفر به نام ترانه موسوی هستند

وبلاگ فریاد خرداد : یک عده نوکر اسمشان را گذاشته اند خبرنگار و در رسانه امپراطوری دروغ و غیر ملی صدا و سیما برای کودتاچیان عملگی میکنند . دیشب در بخش خبری ۲۰:۳۰ گزارشی پخش شد درباره شایعه کشته شدن دختر جوانی پس از دستگیری ، تجاوز و شکنجه در حوادث اخیر تهران . کاری به این ندارم که آیا واقعا این موضوع صحت دارد یا نه اما با طرح چند موضوع و پرسش درباره این به اصطلاح گزارش خبری به دروغ بزرگ این گزارش اشاره میکنم .

در این گزارش گفته شد که در جمعیت ۷۰ میلیونی ایران فقط سه نفر با نام " ترانه موسوی " وجود دارد که یکی از آنها در پاریس به دنیا آمده و ساکن همانجا است ، دومی هم حدود چهل سال سن داشته و او نیز در خارج از کشور زندگی میکند و سومین ترانه موسوی هم دو ساله است . پس از ارائه این آمار دروغ رفتند سراغ یک مادر و دختر و با آنها درباره مرگ دخترشان صحبت کردند و در پایان گزارش نیز به این نتیجه رسیدند که اصلا ترانه موسوی چهارمی وجود خارجی نداشته ، کسی هم به این نام کشته نشده و مملکت هم گل و بلبل است !

اما آیا واقعا فقط سه ایرانی با نام ترانه موسوی نامشان در ثبت احوال وجود دارد ؟ پاسخ به این پرسش بدون شک منفی است . یک هفته پیش از انتخابات روزنامه آفرینش و خبرگزاری ایسکانیوز خبری منتشر کردند از اجرای کنسرت موسیقی گروه ارکیده . در آن خبر نام اعضای گروه به همراه سازی که میزنند نیز منتشر شده بود . نام " ترانه موسوی " نیز به عنوان نوازنده یکی از آلات موسیقی در این خبر به چشم میخورد . قطعا این نمیتواند همان " ترانه موسوی " دو ساله ای باشد که در ایران زندگی میکند . آن دو " ترانه " دیگر نیز که ساکن در فرانسه و کانادا هستند .

فقط ذکر همین مثال کافی است تا دروغ صدا و سیما در آن گزارش که فقط سه ایرانی با نام ترانه موسوی در کل دنیا وجود دارد آشکار شود . اما طرح چند پرسش دیگر که یافتن پاسخی برای هرکدام از آنها میتواند به روشن شدن بیشتر موضوع کمک کند .

۱ - در گزارش تلوزیون کسانی که به عنوان مادر و خواهر ترانه موسوی معرفی شدند اعلام کردند که تاکنون خبری در این باره نشنیده اند . به فرض که این دو نفر واقعا از موضوعی که در تمام دنیا در سطح وسیعی منتشر شده بی خبر بودند اما آیا در طول یکماه گذشته هیچکدام از همسایه ها ، آشنایان و اعضای خانواده آنها نیز چنین خبری را نشنیده و به آنها اطلاع نداده بودند ؟

۲ - خبر مرگ " ترانه موسوی " در تمام کشورهای دنیا و همچنین کانادا در سطح وسیعی منتشر شد . آیا ترانه موسوی مورد ادعا در این گزارش به عنوان یک ایرانی ساکن کانادا خود نیز هیچ خبری در این باره نشنیده و یا دوستان و همسایگانش نیز به او اطلاع نداده اند ؟ معمولا ایرانیهای خارج از کشور کنجکاوی زیادی برای پیگیری اخبار ایران دارند بویژه در حوادث اخیر .

۳ -  نام فامیلی " موسوی " فراوانی زیادی در کشور دارد . آیا واقعا در چهل سال گذشته فقط سه نفر به نام " ترانه " با فامیلی موسوی نامگذاری شده اند ؟

فقط کافی است روزنامه هایی که در چند سال گذشته اسامی قبول شدگان کنکور را منتشر کرده اند بار دیگر ورقی بزنیم تا دهها " ترانه موسوی " را در میان آن اسامی پیدا کنیم .

بر اساس چگونگی انتشار خبر ، منبع اصلی آن ، چگونگی ماجرا ، انتشار عکس و ..... همچنان معتقدم که خبر کشته شدن " ترانه موسوی " و نوجوانی ۱۲ ساله به نام " علیرضا توسلی " جزء خبرهای مشکوک و غیرقابل استناد است که نیاز به بررسی بیشتر دارد و بر همین اساس تاکنون هیچ خبری در این باره در وبلاگم منتشر نکرده ام . اما توسل به دروغ و عوامفریبی برای گمراهی اذهان عمومی در رسانه ای که از بودجه بیت المال ارتزاق میکند خیانتی بزرگتر است . امپراطوری دروغ در صدا و سیما ظاهرا تمامی ندارد .

همیشه به دوستان و فامیل درباره خبرهای صدا و سیما اینگونه گفته ام : " هروقت آمار و خبری از تلوزیون شنیدید آنرا ۱۸۰ درجه برعکس کنید آنوقت میشود خبر درست ! " . این آمارشان درباره تعداد دخترانی به نام ترانه موسوی در کشور هم مثل آمار نتیجه انتخاباتشان است . 

خبر روزنامه آفرینش درباره گروه موسیقی ارکیده که ترانه موسوی عضو آن است

این هم خبر خبرگزاری ایسکانیوز درباره این گروه موسیقی


دروغ در ۳۰/۲۰ : ۶۴۵ ترانه موسوی و ۱۶ نفر سید علی خامنه ای هم نام وجود دارد!

میزان پرس :  شاید جریان ترانه موسوی را شنیده باشید ، فقط جهت اطلاع باید بگویم شنیده ها حاکی است که ترانه موسوی دختری است که  از سوی کودتاچیان دستگیر شد و مورد تجاوز فجیع جنسی  قرار گرفت  به گونه ای که پزشکی قانونی خبر از پارگی رحم و مقعد او داده بود . حتی گفته می شود جنازه اش را سوزانده اند! خب اگر این امر حقیقت داشته باشد چگونه چنین شخصی شناسایی می شود مگر ما بانک DNA  داریم یا به قول معروف آنقدر پیشرفته هستیم که چنین جنازه هایی را شناسایی کنیم ، هیچ می دانید ۱۶۰۰ جنازه در سراسر کشوردر پزشکی های قانونی وجود دارد که اتفاقا چهر هایشان کاملا مشخص است اما هنوز تشخیص هویت نشده اند ، آمار پزشکی قانونی کشور این را می گوید!!

از طرفی  هیچ بعید نیست این شخص ترانه موسوی نبوده باشد و کودتاچیان برای رد گم کردن اسم ترانه موسوی را  توسط عوامل نفوذی خود در اینترنت منتشر کرده باشند ، اما برای تنویر افکار عمومی  و در پی نشر اکاذیب از سوی برنامه دروغ پرداز ۳۰/۲۰ که از شبکه دو پخش شد ، آنها گفتند در تهران فقط ۳ نفر ترانه موسوی دارند ، که دو تای آنها در حال حاضر در خارج کشور هستند  و یکی شان هم ۴۰ ساله است ! و به خانه شخصی رفتند که با یک نفر به نام ترانه موسوی در کانادا صحبت کرد و گفت که من زنده ام ! البته شاید یکی  شان را زنده گذاشته باشند!!  آن خانواده دروغگو گفتند که این عکس متعلق به ترانه موسوی خواهر من است!

 به کمک یکی از دوستان که نخواست نامش فاش شود ،آمار کاملی از اشخاصی به نام ترانه موسوی که ساکن تهران هستند به دست آمد ، در این آمار ۶۴۵ ترانه موسوی در سراسر کشور وجود دارد که ۱۱۴ نفر آنها ساکن تهران هستند !  که ۳۰/۲۰ فقط به ۳ نفر آنها اشاره کرد ، شاید  آمار کشته شده ها هم این طور سر هم بندی شده و آمار ۲۴ میلیونی رئیس جمهور محبوب !! جالب است بدانید که در این آمار ۱۶ نفر با نام سید علی خامنه ای در سراسر کشور شناسایی شده است ! هم نام بودن چیز زیاد عجیبی نیست!به هر حال کسی که هاله نور را تکذیب کرده در حالی که فیلم و بلوتوسش دست به دست در کوره دهات ها هم می چرخد، برایش دیگر دروغ گفتن کار زیاد سختی نیست ، کسی که یک بار دروغ بگوید ۲۴ میلیون بار هم می تواند دروغ بگوید!!


معمای ترانه‌ها: وقتی ضرغامی تکذیب می‌کند

آینده نیوز : در حالی که بسیاری از کارشناسان و نخبگان، سوء عملکرد صداوسیما را یکی از عوامل اصلی آغاز، تشدید و تداوم تنش‌های قبل و پس از انتخابات اخیر می‌دانند، این رسانه که تاکنون بارها تغییر روش‌های آشکار داده، در هفته جاری، در ابتکاری تازه، اقدام به تکذیب برخی شایعات مطرح شده در بعضی رسانه‌های بیگانه و فیلتر شده کرده است.
به گزارش خبرنگار «آینده»، شنبه شب بخش‌های خبری سیما در گزارشی، شایعه مرگ یک کودک 12 ساله به نام "علیرضا" که گفته می‌شد در اثر ضربه باتوم در مراسم چهلم قربانیان اخیر کشته شده را تکذیب کرد و شب گذشته نیز گزارشی در رد تجاوز، مرگ و سوزاندن جسد دختر جوانی به نام "ترانه موسوی" پخش کرد.
این درحالی است که علت اصلی پخش گسترده و باورپذیری چنین شایعاتی، از یک سو عملکرد جانبدارانه صداوسیماست که متأسفانه پذیرش و باور هر دروغی را – حتی انتقال یک‌باره 5/18 میلیارد دلار ارز و طلا به ترکیه – برای مردم ممکن ساخته است و از سوی دیگر رویکرد هماهنگ دستگاه‌های مسئول برای عدم اطلاع‌رسانی شفاف در زمینه قربانیان حوادث اخیر و نیز جلوگیری از انتشار اخبار دقیق و درست در رسانه‌های قانونی که منجر به ایجاد فضای غبارآلود شده و زمینه فعالیت گسترده رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های ماهواره‌ای و انتشار شایعات نامعقول را پدید آورده است.
این گزارش می افزاید: با این حال، عملکرد گزارش سازان صداوسیما نیز در تولید این تکذیبیه‌ها از سطح یکسان برخوردار نیست. برای نمونه گزارش عجولانه سیما برای تکذیب لیست کشته شدگان در کوی دانشگاه که با انتشار سخنان فرهاد رهبر و مصاحبه با جوانی به نام محسن ایمانی که خود را دانشجوی دانشگاه تهران، زنده و ساکن رباط‌کریم معرفی کرد، نتوانست اقناع کننده باشد، چرا که هیچ دلیلی نداشت دانشجوی دیگری به همین نام در جمع حدود 20هزار دانشجوی دانشگاه تهران نباشد.

همچنین با وجود آن‌که گزارش پخش شده علیه شایعه مرگ نوجوان 12 ساله به دلیل نمایش عکس آگهی ترحیم، منزل کودک، مصاحبه با پدر و مادر وی و نیز راننده‌ای که باعث مرگ او شده بود، در کنار پخش تصاویری از بی.بی.سی و صدای آمریکا در باورپذیری گزارش موثر عمل کرد، گزارش شب گذشته درباره "ترانه موسوی"، کیفیت بسیار پایینی داشت و سؤالات زیادی را بی‌پاسخ گذاشت.

این گزارش می افزاید: در حالی که حجت الاسلام دکتر محمد مطهری، در یادداشتی که در اکثر سایتها و روزنامه ها از جمله روزنامه جمهوری اسلامی منتشر شده بود، صرفاً خواستار بررسی شایعات رسانه‌های بیگانه درباره تعرض به ترانه موسوی شده و دکتر حمیدرضا کاتوزیان نیز کوچک‌ترین صحبتی درباره وی نکرده بود، صداوسیما که گویی خط‌مشی خود را از رجانیوز و کیهان می‌گیرد و به جای دفاع از مردم به تخریب معدود نمایندگان و چهره‌های شجاع اصولگرا و حامی مردم می‌پردازد، با انتشار تصاویری تلاش کرد این دو چهره خوشنام را بدنام کند.

اما فارغ از این موضوع، تناقضات و ابهاماتی در گزارش دست و پا شده دیشب وجود داشت:

1. با وجود آن‌که در برنامه از وجود تنها سه ترانه موسوی در کل کشور یاد شد که یکی متولد 1363 در پاریس است و در همانجا زندگی می کند، دیگری 40 ساله که از ایران خارج شده و بازگشت نداشته و دیگری کودکی دو ساله است، مشخص نشد کسی که با مادر و خواهر او مصاحبه شد و از یک سال و نیم پیش در ونکوور کاناداست، کدام یک از این ترانه‌های سه‌گانه می‌باشد.
 
2. البته امروز سردار رادان – مافوق سردار روزبهانی- در روایتی دیگر در خصوص "ترانه موسوی" ها گفتند: «پس از مطرح شدن نام ترانه موسوی، حساس شدیم و پیگیری‌های لازم را انجام دادیم. طبق آمار سازمان ثبت احوال متوجه شدیم تنها 3 نفر با نام ترانه موسوی در کشور هستند‌ که یکی 2 ساله، دیگری چندین سال در خارج از کشور است و نفر سوم هم سال‌هاست که فوت کرده است» و معلوم نیست سخن ایشان درست است یا سردار روزبهانی، پلیس امنیت اخلاقی؟

3. رفتار و لحن کاملاً مصنوعی دو نفری که از آن‌ها به عنوان مادر و خواهر "ترانه موسوی" یاد شد و مواجهه کاملاً راحت آن‌ها با تلخ‌ترین رویداد ممکن برای یک دختر یعنی تجاوز، قتل و سوزاندن حتی درباره شایعه آن.

4. این که یک خانواده ظاهرا تحصیلکرده که یک فرزندشان هم در کانادا زندگی می کند، 40 روز پس از انتشار گسترده شایعه درباره دختری هم نام دخترشان تازه دیروز این موضوع را از خبرنگار شنیده اند.

5. گزارش مربوطه حتی نتوانست صدایی مشخص از "ترانه موسوی" کشف شده – که معلوم نشد وجود دارد یا نه – پخش کند و اعلام شد که ارتباط تلفنی با وی قطع شده است و آنان که ادعا می کنند ترانه دختر آنهاست، یک عکس خانوادگی هم از او نشان ندادند.

6. مشخص نشد منظور دقیق مادر "ترانه موسوی" که "از دولت می‌خواهیم پیگیری کند تا چنین حوادثی دیگر اتفاق نیفتد"، چه بود؟

7. کشف یک "ترانه موسوی"  که در مهر سال 87 در کنسرت گروه ارکیده (مخصوص بانوان) در تالار وحدت واقع در کشور ایران به عنوان نوازنده ابوا ایفای نقش کرده نیز به پیچیدگی بیشتر ماجرا انجامیده است.
 

 
8. البته ذکر موارد بالا به معنای تایید شایعه مذکور نیست، بلکه نشان می دهد ناتوانی گزارش سازان سیما می تواند به جای تکذیب یک شایعه، باعث باور بیشتر آن از سوی مردم شود.

نکته آخر آنکه اگر صداوسیما می خواهد مانع اعتماد مردم به رسانه های دروغگوی بیگانه و انتشار شایعات بی اساس شود، باید به جای پرداختن موسمی، سیاسی و جهت دار به اخبار و شایعات، خود جایگاه اصلی انتشار دقیق و درست اخبار و دفاع از حقوق مردم شود.
jojoye-man - انگلستان - نیوکاسل
ما به این خبرای چرت و پرت عادت داریم .
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

reza62 - المان - دوسلدورف
اگر به ثبت احوال سه ترانه موسوی وجود دارند ویکی در پاریس ویکی دو ساله و دیگری از کشور خارج شده و ورود به کشور ندارد پس اون شخصی که به قول مادر ترانه یک سال و نیم پیش از کانادا وارد ایران شده نفر چهارم میشه پیدا کنید پرتقال فروش را ؟
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
یک خاطره از زمان بمبارانهای اصفهان که بی ارتباط با این قضیه نیست. یکی از موشکهای عراقی خورده بود توی خونه یکی از دوستان من که همه فک و فامیلشون رو هم میشناختم. صبحش هم باهاش صحبت کرده بودم و خبر داشتم که خوشبختانه کسی اونموقع توی خونه نبوده و همه سالم هستندو شب توی تلویزیون محل اصابت موشک که خونه دوستم بود رو نشون دادن و یک پیرزن دهاتی با چادر مشکی هم رفته بود روی خرابه های خونه ایستاده بود و فریاد میزد. باهاش مصاحبه کردن اونهم با فریاد مرگ بر صدام گفت: این خونه من هست فدای سر رهبر و اسلام و من حاضرم بچه هم هم شهید بشن در راه اسلام و انقلاب. من هرچی نگاه کردم دیدم این خانواده دوست من اگر کلفت هم داشتن تیپش از این عجوزه بهتر بود و اصلا این رو نمیشناسم. فرداش هم دوستم گفت دیدی زنیکه رفته بود روی خرابه های خونه ما میگفت اینجا مال منه فدای اسلام؟؟ جالبه که در چند مورد دیگه هم همین پیرزن روی خرابه های خونه دیگرون همین کولی بازی رو در میاورد و ازش گزارش تهیه میکردند
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

dsnavid - اوکراین - اودسا
توی فیس بوک هم چهار نفر با نام " ترانه موسوی " وجود دارد
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

aydak - سوئد - مالمو
اما جالب این است: میگوید فقط 3 تا ترانه موسوی پیدا کردیم1- متولد پاریس و انجا هم زندگی میکند2- دومی 40 ساله و خروج از کشور 3- سومی هم سه سالشه.. پس این کدامیک است که در ونکوور کاناداست و با مادر و خواهرش مصاحبه کردند ؟؟؟!!!
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

ukguy4u - بریتانیا - لندن
بچه ها دقت کنید هر سوال که مجری میپرسه پیرزنه نگاه کاغذ میکنه معلومه که جوابها رو براش توی اون نوشتن و گفتن اینها رو بگو. بعد از هر سوال زنه یک نگاه میندازه و جواب میده و دستش هم میلرزه که نشون میده هل شده.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

bahram$hiroshima - ژاپن - هیروشیما
دستتون درد نکنه با این خبرتون ٬البته اینها وطرفدارهاشون خیلی پوست کلفت تر از این حرفها هستن.به هر حال کسی که هاله نور را تکذیب کرده در حالی که فیلم و بلوتوسش دست به دست در کوره دهات ها هم می چرخد، برایش دیگر دروغ گفتن کار زیاد سختی نیست ، کسی که یک بار دروغ بگوید ۲۴ میلیون بار هم می تواند دروغ بگوید.!!!!!!!!!!!!!!!این قسمتش خیلی با حال بود
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
احتمالا 20:30میخواسته یه کمی با اداره ثبت احوال شوخی کنه..شما جدی نگیرین. ترانه خانم موسوی ها همگی فردا با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی بیاین جلو مجلس شورای اسلامی .منتظرتون هستیم..بیاینا.. از 20:30هم بیان تا ببینن که چندتا ترانه موسوی تو ایران هست.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

pesareirani - نروژ - اسلو
امو اینا خیلی پررون (اینو بالهجه شیرازی گفتم)
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
بچه هایی که توی ایران هستند باید این واقعیت ها رو برای مردم عوام که اکثرا دنیا رو از تلویزیون جمهوری اسلامی می بینند افشا کنند- فقط یکی تحقیق کنه ترانه موسوی توی گروه موسیقی ارکیده کیست و الان کجاست
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

mitra.d - المان - هانوفر
ای پدر هر چه حرف مفت زنه مثل تمام رساناهای جمهوری ...لامی.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

sarbaz007 - المان - المان
این مردیکه پیشانی داغ کرده ...ر زده تف به قیافه پلیدت
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

odin - بلژیک - انتورپن
این بدبختها وقتی دروغ میگن اینقدر دستپاچه و با عجله اند که بیشتر خراب میکنن. و با مزه اینجاست که نقشه های وزارت اطلاعات اینها اینقدر ابکی و مسخره است که هر بچه ای هم سر از کارشون در میاره. مارو باش با کی طرفیم!!!!!!
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

tarkofski - سوئد - استکهلم
چند تا نکته توی این فیلم هست که آدم رو آزار میده،استرس بیش از حد این مادر و دختر بیچاره ،دختره داره از ترس میمیره،خوب دقت کنین خنده‌های مصنوعی میکنه و وقتی‌ می‌خواد ازش سوال کنه میترسه که چی‌ می‌خواد بپرسه ،گزارشگر دقیقا مثل باز جو‌ها هست و خیلی‌ تکنیکی‌ سوال میکنه.بد تر از همه زمانی که وقتی‌ به خواهرش زنگ میزنن بنده خدا با ترس میگه چی‌ شده،اول صبح چه استرسی به بیچاره دادن،خدا لعنت کنه خامنه‌ای رو و همه مزدورانش که یک عمر مردم رو فریب دادن
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

irany awareh - سوید - ستگهلم
من نمیدانم حرا سیده مهدی السادات و نیم رخ خانم اینوقتها لال می شوند!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

سجاد57 - ایران - تهران
سایت موج سبز که جواب درستو حسابی به این مثلا دروغ نداده که فقط از اینو اون مایع گذاشته است
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

basijy_rahbar - ایران - تهران
بابا خ...شوید تا کی میخواهید کثافتکاری هاتون را اینجوری سر پوش بذارید.اشغالهای خائن.....این لینک را نگاه https://iranbbb.org/48664.htmننگ بر رژیم ک....اسلامی در همه جا.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

esfahan_20 - ایران - اصفهان
خ.شوید...https://www.iranpressnews.com/source/063939.htm
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mlowes - آمریکا - واشینگتن-دی سی
راست میگن مردم. من همین الان با ثبت احوال تماس گرفتم و سراغ یکی از دوستانم بنام علیرضا را گرفتم و ظرف 10 ثانیه بهم گفتن کجاست. آخه من نمیدونستم که در دنیا فقط 2 تا علیرضا وجود داره. یکی همین دوست منه دومی هم زمان هخامنشیان زندگی میکرده.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

farshad711 - امریکا - سن دیگو -کالیفرنیا
اولا اون زنی‌ که ۴۰ سالشه خروج نداشته فقط ورود داشته بخاطر اینه که اونو هم کشتین ،،توئ فیلمی که از داخل خونه گرفته شده ساعت دیواری ساعت ۹:۵۰ نشون میده.اگه شب بوده باشه که ساعت ۱۰ شب نمیرن خونه کسی‌ گزارش تهیه کنن.اگر هم صبح بوده باشه چطوری تو کانادا ساعت ۴ صبح هست ،شاید کانادا جاش عوض شده ،(خوده زن میگه من صبح باهاش تماس گرفتم، پس با توجه به ساعت الان شبه)،(دختره میگه من معمولاً هر روز صبح تماس میگیرم ۵ دقیقه باهاش صحبت می‌کنم:پس مادر....بد از چند سال چطور نمیدونی الان ساعت چنده اونجا،بعد میگه فکر کردیم کسی‌ مارو داره سرکار میگذاره،،یعنی‌ مردم انقدر احمقن که تورو اینطوری سر کار بزارن.بعدش هم این خبر ناراحت کننده رو شنیدی چطوری خندت گرفت،مادر رو خواهر هرچی‌ آدم دروغگو پست .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

payam armani - انگلیس - منچستر
یکی نیست تو این نظام مخدس بگه با با ما خودمون اندازه کافی ضایع هستیم بیشتر از این با قاشق این لجن را بهم نزنید بوش تمام دنیا رو برداشت.حال تمام دنیا بهم خورد از این بوی گند جمهوری اسلامی.ااااه.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
بیچاره پدر و مادر دختر مبارزی که دست این جانیان وحشی به این طرز دلخراش شهید شده و نمی تونند صداشو در بیارن و داغدار و وحشت زده میسوزند و میسازند.خدا بیامرزتش و انتقام خون ناجوانمردانه ریختشو از یک یک مسئولین این حکومت ضد بشری اسلامی کثیف بگیره. هاله نورامام زمانتونو..........م روزی برسد که درمقابل مادران داغدیده جوابگو باشید و خامنه ای که از چشمانش پلیدی و ززلی می بارد را در دادگاه مردمی ذجه هایش را باچشم گریان و التماس از اینکه مردم ایران او را ببخشند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

majid_khoramshahry - انگلیس - لندن
احتمالا ندا آقاسلطان هم یکی دو روز دیگه توی جزایر قناری توسط صدا وسیما کشف خواهد شد.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
20/30 یعنی سخنرانی احمدی نژاد ملعون. راستی اون بیچاره هایی که هم نام خامنه ای هستند چرا فامیلیشان را عوض نمیکنند؟ که این همه لعنت اشتباهی دامن اونها رو نگیره
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

niagara - ایران - تهران
حالم از این هیولاها که جای مهر رو پیشونیشون داغ میکنن بهم میخوره.چقدم زیاد شدن ماشالا به برکت نظام!معلوم نیس اینقد اینا نماز میخونن کی وقت میکنن خون ملتو تو شیشه کنن.اف به این پیرزن هاف هافو با دختر شیطان صفتش.حتما ترانه موسوی بیچاره به باباش رفته که یه ذره شباهتم به اینا نداره.اخه چقد دروغ.بسه دیگه بسه.وجدان هم خوب چیزیه.این مادر دختر رذل باید رسوا بشن.لعنت به همشون
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
خب بفرض این رو این جوری ماست مالی کنین بقیه هم احتمالا از توهمات جنبش سبز بوده واصلا این اسمهای سهراب وروحا لامینی کامران محمدی و ....هم اصلا وجوده خارجی ندارند..اخه گندتون که یکی دوتا نیست بد بختای روزگار؟!نفسهای اخرتونه درکتون میکنیم از بس دستپاچه این از گندای خودتون نمیدونین چیکار دارین میکنین..دیگه مردم شعور دارن میفهمین..این ماست مالیارم نگه دارین واسه خودتون..دیگه کسی نیست این چرندایتو باورکنه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خواهشا این خبر و عکس رو ببینید که چطور 450 نفر حماس دارن با دخترهای شش هفت ساله ازدواج می کنن تا به عملیات انتحاری آموزششون بدن . پول مردم ایران داره صرف چه کسایی میشه !!!. https://wp.alipixel.com/?p=1979#more-1979
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
به قول داریوش: شقایق درد من یکی دوتا نیست!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

parsaus - امریکا - لوس انجلس
من فردا میرم کانادا اخر ماجرارو در میارم
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
صدا و سیما یک فاحشه خانه است
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
یعنی کسیکه توی کانادا زندگی میکنه اخبار و عکس خودش رو توی سایتها ندیده؟ . یعنی این خانمی که توی کاناداست حتی یک دوست نداره که عکس ایشون رو دیده باشه ؟. خوب 2 تا سوال اولا از کجا معلوم عکسی که به این مادر نشون دادند و این خانم هم بعنوان دخترش شناسایی کرد همونی باشه که توی سایتهای مختلف درج شده؟؟ ما که این عکس رو ندیدیم. اگر کسی دیده به ما هم بگه. دوم این دروغگوها گفتند که ترانه موسوی سالها پیش از ایران خارج شده و فقط خروجی داشته و هیچوقت هم برنگشتهُ اما این خانم میگفت دخترم پارسال آمده بود ایران. یا نکنه گوشهای من اشتباه شنیده. تصویر کاتوزیان را هم این وسط نشون دادند چون میدونن که داره دنبال این فجایع رو میگیره و میخوان بخیال خام خودشون مردم رو آماده کنن که فردا که اشون آمد و وقوع همه این جنایتها را تایید کردُ مردم بگن ای بابا این همونیه که در مورد ترانه موسوی هم دروغ گفته بود. زهی خیال باطل خدا رو شکر که اینها حسابی احمق شده اند و این آخر کارشون دارن حسابی میخ های محکمی به تابوت خودشون میکوبن.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

dokhtare iran - ایران - تهران
فقط می تونم بگم الهی خون به ناحق ریخته شده این دختر مظلوم که در نهایت شقاوت و نامردی کشته شد دامن اون خامنه ای جنایتکار و همدستانش و اون اه ه ه ه مدی نژاد بوزینه رو بگیره. اینها به شعور و فهم 70 میلیون ایرانی توهین کردند!! پست فطرتها.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
ای بابا 30ساله که به دروغ عادت کردیم خبرهای بیست و سی که دیگه تازگی نداره
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
من که تو کامنتای قبلی گفتم اگه راست بود حداقل یه عکس خانوادگی نشون می دادن چیزی که این بالا هم گفتن / بابا پپه خر نفهم خائن بی سواد بی شعور خودتونید از 20:30 کثیفتر نجف زاده انتر . parsaus - امریکا - لوس انجلس = نازییییییییییییییییییییی .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

غصه دار - ایران - تهران
دروغ فقط دروغ دولتی داریم ساخته شده از دروغ و به راحتی همه حرفهای که خودشان هم زنند را منکر می شوند تا کی می توانن با این روش ادامه بدهند ما مردمی داریم بسیار فهمیده ولی چه راهی برای مقابله با این دروغگویان هست
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
اذا خلقنا المحمود ضحکت النیم ساعه )) همانا زمانیکه محمود را آفریدیم خودمان نیم ساعت خندیدیم !!!! . باز هواپیما/با ترانه/با سقوط های فراوان/میفتد بر بام خانه/نوجوانان جودوکار/فرودگاه ها یا چوبه دار؟/یکی مشهد ، یکی قزوین/تاوان تقلب به اسم دین/این ها تازه اولش است/خدا خشمگین از این دولت پست/باز هم توپولوف حماسه آفریده/ملت را به چشم موش آزمایشگاهی دیده/باز هم باید بگوییم روسیه دوست ماست/باز هم باید برویم پی هولوکاست/باز هم بگوییم خواست خدا بو/دباز هم بگوییم قضا بلا بود . نسخه جدید آموزش رد شدن ازخیابان به کودکان اول به سمت چپ که محل عبور ماشینهاست نگاه میکنیم بعد به سمت راست که محل عبور موتورهاست نگاه میکنم بعد به سمت بالا نگاه میکنیم که محل سقوط هواپیماست سپس با روحی سرشار و قلبی مطمئن پا به خیابان میگذاریم . .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
پس انی که تو کاناداست و یک ونیم سال پیش امده ایران امارش کجاست؟؟چرا عکسشو نشون ندادید؟؟ مگه امکان داره یه جوان ایرانی تو یه کشور پیشرفته باشه عکسشو تو اکثر سایتها و مجلس امریکا نشون بدهند ان هم بیشتر از یک ماه نه شنیده باشه نه دیده باشه!!!؟؟در ضمن این کجاش خنده داره که به ادم بگند به دخترتون تجاوز شده و جناز شو سوزوند اگه به دروغ هم به هرکسی بگی شوکه میشه نمی خنده دوما چرا این دو زن مخصوصا ان پیری به دست گزارشگر نگاه میکنه جواب میده!!؟؟هر ادم معمولی میفهمه که اینها همش برای ماست مالی کردن جنایت رژیم جنایتکاره.اصلا گیرم که ترانه زنده است اون 69 نفری که نماینده موسوی امارشو داد چی؟ندا و سهراب و بقیه چی؟پسر مشاور محسن رضایی چی؟. قربانیان جنایت کهریزک چی؟؟همشون دروغند؟؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
تجاوز ترور و دروغ در اسلام تازه گی ندارد. تا زمانیکه مسلمانیم ابن چیزها امری طبیعیه. افسوس وتسلیت مجدد به بازمانده گان ترانه.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

dama200108001 - ایران - تهران
می بینید چه صدا و سیمای خوبی داریم حتی بلد نیستند دروغ بگن. ولی مقصر ما ملتیم که درست بلد نیستیم جوری بمیریم که حکومتمون یه موقع صدمه نخوره.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
مرگ بر خامنه ای حرامزاده و صدا و سیمای اخوندی
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

nimaaa - امریکا - نیویورک
مزدوران خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و فارس نیوز از حافظه تاریخی مردم ایران پاک نخواهند شد هر که مردم ایران الان اگاه شدن و اخبار اینها رو کسی باور نمیکنه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Nahid-Haghi - ایران - تهران
یکسوال ؟ این خانواده از دختر سفرکرده شان یک عکس هم نداشتند که برای اثبات به تلویزیون نشان دهند ؟ تنها عکس همانی بود که از خبرنگار ؟! تحویل گرفتند ؟؟؟؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
اینها فکر کردن مردم احمق هستند این همه کشته و گمشده وجود دارد حالا. چی شده بفکر ترانه افتادن صدا و سیما تا بحال پی گیر کدام مورد از مشگلات مردم بوده که این دومی باشد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

parvaz88 - ایران - تهران
صدا و سیما یکی از پایگاههای فساد این آخوندهای کثیف است و هر کسی تحت هر عنوانی از جمله مجری و .. در این پایگاه مشغول به فعالیت باشد به ایران و ایرانی خیانت کرده است .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
عزیزان سایت ایرانیان انگلستان . جهت دانلود مستقیم و بدون فیلتر ویدئو در ایران اینجا کلیک کنید. این لینکتون هم جهت کاربران داخل ایران باز نمی شه متاسفم
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
خاکبرسر ضرغامی با اون صدا و سیمای دروغین . مرگ بر علی گدا مرگ بر پسر علی گدا مجتبی مرگ بر انتری نژاد ( درود بر ملت شریف و وطنپرست ایران )
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
اگر میخواهید بدانید که عکسی که خبرنگار به آن زن و دختر نشان داده به این سایت بروید . عکس ان دختر کاملا با ترانه موسوی فرق دارد یعنی ان دختر اصلا ترانه موسوی نیست . https://freedomvatan.blogspot.com/search/label/video
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mahsa_CG125 - سوئد - هرنساند
دوست داشتن همیشه گـــفتن نیست گاه سکوت است و گاه نگــــــاه .. غـــــریبه ! این درد مشترک من و توست که گاهی نمی توانیم در چشمهای یکد یگــرنگــــاه کنیم .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

soliham - بلژیک‌‌ - لووان
تجاوز میکنند شکنجه میدهند میسوزانند بیشرفها بعد میگویند دورغ است مرگ از سرو رویتان بباردالهی بر سر دخترانتان بزودی زود بیاید
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

abiye ab - فرانسه - پاریس
هه هه هه. میگه ما از طریق خودتون از این موضوع با خبر شدیم.بعد اضافه میکنه که فکر می کردیم کسی سر کارمون گذاشته. کی سر کارتون گذاشته ?خبرنگار ?
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

Iraniii - ایران - ارومیه
دوستان خوب به فیلم دقت کنید. یک ثانیه عکس رو نشون میدن.کاملا معلومه عکس ترانه نیس.عکس همون دختریه که رو میز اون یارو خبرنگاره بود.تازه اگه 3 تا ترانه هست این ترانه کدومشونه؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mahsa_CG125 - سوئد - هرنساند
یار خیابانی من. با من وهم رأی منی. در زیر باتوم و چماق . یاور و همراه منی. گم شده رأی من و تو . تو انتخابات سیاه . دشمن خاشاک و خزند . بسیج و ناجا و سپاه. زنجیر و چاقو می کنه صورت و زخمی وکبود . چشم داره عادت میکنه به گاز اشک آور و دود. رأی من و تو نتونست زنجیر ها رو پاره کنه . مشت گره کرده ما میهن آزاد می کنه . یار خیابانی من با من و هم رأی منی ... در زیر باتوم و چماق یاور و همراه منی . رسانه ی ملی ما کذب تموم خبرهاش. دروغ و نیرنگ و فریب حرف تموم مجری هاش
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

aghakian - ایران - تهران
جمش کنید دیگه حنای ..( موج سبز) رنگی نداره داره یک اسنادی ازتون بدست میاد که دست هر چی حقه باز هست از پشت بستید ارباباتون هم دارن اعتراف میکنن شماها هنوز خودتونو به خواب زدید
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

fargam - اسکاتلند - گلاسگو
نکردن احمقها حداقل از اونها بخوان که یه عکس نشون بدن..دروغ که حناق نیست..
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

majid63 - فرانسه - پاریس
بقوله گفته افسران شاه . که من اصلا قبولشان ندارم به بعضی از انها. میگفتند این پدرسوخته ها را باید فلک کرد که این همه دروغ میگویند. بعد از فلک . چوب دو سر توی ماتحت انها کرد و احترام گذاشت و اول از رهبرشان شروع کرد به سلسله . مراتب. که تا عمر دارند فراموش نکنند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
aghakian - ایران - تهران . خودت جمعش کن بابا بسیجیه مزدوره مفلوکه جیره خواره ..حقه باز اون رهبره چلاق و اون اربابه ملیجکت هست که میخوان با حقه بازی گنداشو نوجمع کنن ولی بازم گند میزنن از بس گند نمیدونن کدومشو جم و جور کنن..تو هم که چیزی جز چرت و پرت چیزه دیگه ای بلد نیستی بهتره بری پاهای اربابتو بوسه بارون کنی شاید چیزی به جیبت رسید!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
aghakian - ایران - تهران. تو دیگه ازکدام خراب شده ای پیدات شد. حالا مثلا حنای رهبر چلاقت با میمون انترش خیلی رنگ داره. برو پس حنا بگیر سر تا پاتو گول منگولی
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
شهیدان زنده اند الله و اکبر!!! هاهاهاها
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
اشغالها کثافتها اصلا بر فرض محال این ترانه وجود خارجی ندارد شما بی شرفها و بیماران جنسی که به پسرها هم تجاوز کرده اید مگر قربانی فقط ترانه بوده!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

roya123 - ایران - ایران
aghakian - ایران - تهران . آغا کیان -سیدمهدی- زینب که همتون یک نفرید . چته؟ پروبازی درنیار! می تونی گم شی بری سایت رجانیوز. و همون 20:30 گوش را کنی!جای تو همون سایت های آ....ال دونی است .. تو یا 100 فاز از دنیا عقبی یا به احتمال زیاد زیادی مزدور ع...ی هستی...
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
aghakian - ایران - تهران, تو دیگه ماله کدوم بسیجئ. نکنه رخئ و مش زینب و ا سید مهدئ و بیر جفتئ کم اوردن, جاشونو دادن به تو???
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

mojiops - اوکراین - کیف
ای ول چه سوتی دادن اینا مامان گفت یک سال نیم پیش اومده اما ایناگفتن اصلاوورودی نداشتن ای ول اقا رضا از المان اما خدایش خیلی سیمای نازی داشت یکی ترانه یکیهم ندا روحشان شاد
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

سید رضا علوی تبار - ترکیه - آنکارا
خو کاکو ایکه خیلی خووه!!!!. خو نمرده! چه اصراری دیرین که مرده!!!!!!!!!!!خو ایی خوه
پنج‌شنبه 22 مرداد 1388

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.