ورشکستگی ۴۰ درصد شرکتهای خصوصی در حوزه نرم افزار

ورشکستگی 40 درصد شرکتهای خصوصی در حوزه نرم افزار

خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نرم‌‏افزارهای چند‌‏ رسانه ای با اشاره به عملکرد ضعیف وزارت ارتباطات در حوزه فناوری اطلاعات گفت: ضعف این وزارتخانه باعث شده امروز با ورشکستگی 40 درصد شرکتهای خصوصی فعال در حوزه نرم افزار مواجه شویم.

محمد امین شهرستانی با اشاره به عملکرد ضعیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر که وزارت ارتباطات به طور مستقل در حال انجام وظایف در حوزه های مرتبط خود است عملکردی در حد زیر صفر دارد حال اگر تصمیم موجود بر ادغام این وزارتخانه با وزارت راه عملی شود باید فناوری اطلاعات را فراموش شده دانست.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نرم‌‏افزارهای چند‌‏ رسانه ای به حضور بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات اشاره کرد و ادامه داد: این حضور هر چند می تواند موجب رشد و توسعه این فناوری زیر ساختی شود ولی به دلیل عملکرد ضعیف وزارت ارتباطات امروزه با ورشکستگی 40 درصدی شرکتهای خصوصی در این حوزه مواجه هستیم.

وی با طرح این سئوال که افرادی که طرح ادغام وزارتخانه های راه و ارتباطات را تصویب می کنند دارای چه تخصصهایی هستند تاکید کرد: بهتر بود قبل از هر اقدامی کاربردهای فناوری اطلاعات و نقش آن در توسعه برای دست اندرکاران و مسئولان امر روشن می شد بعد این اقدام را مورد بررسی قرار می دادند.   

شهرستانی در ادامه به مضرات ادغام دو وزارتخانه راه و ارتباطات اشاره کرد و گفت: وزارت راه با وزارت ارتباطات از نظر نوع وظایف و عملکرد همخوانی ندارد از این رو ادغام این دو وزارتخانه ممکن به نظر نمی رسد.

وی به تجربه کشور در زمینه ادغام نهادهای موازی اشاره کرد و افزود: این اقدام اخیر که ناشی از یک کار غیر کارشناسی و تخصصی است موجب می شود که توسعه فناوری اطلاعات به فراموشی سپرده شود.

شهرستانی به تشابه وظایف وزارتخانه های راه و ارتباطات اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت راه برای راهداری از خدمات فناوریهایی چون GPRS و ماهواره استفاده کنند ولی فناوری اطلاعات نیاز به تخصصهای خاصی دارد که در وزارت راه نه تنها وجود ندارد بلکه هیچگاه به آن توجه نمی شود.

وی به بیان ویژگیهای وزیر جدید در وزارتخانه جدید پرداخت و ادامه داد: فردی که در راس این وزارتخانه منصوب می شود باید فردی باشد که در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات، راهداری، کاربردهای فناوریهای نوین در دو بخش راهداری و ارتباطات مخابراتی، فرهنگهای مختلف و آمایش سرزمین آشنا باشد که به نظر می رسد تاکنون چنین فردی در کشور تربیت نشده است.

iran-azad - ایران - تهران
همچنان می گن شرکت های نرم افزاری که یکی ندونه فکر می کن حتما مایکروسافت یا ادوبی ورشکست شده آقا در نود درصد این شرکتها یه عده نشستند نرم افزارهای خارجی رو کرک می کنند بعد هم تکثیر می کنند.توی ایران یک پک نرم افزار که هزاران دلار نرم افزار توشه 15 هزار تومنه تری دی مکس سه هزار دلاری و مایا هشت هزار دلاری غولهای تری دی انیمیشن دوهزار تومنه تازه وقتی می ریم بخریم کلی چونه می زنیم آخرش 1500 می گذاریم روی پیشخون مغازه میایم بیرون
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

7-aseman - اتریش - وین
اقا محمود نابقه خوب تربیت شده برید سراغ اون خیلی راه کار داره. دکترا داره و مخترع هم هست از نوع کم یاب و تقلبی .حتما کاری میکنه که برای همیشه از شر ورشکستگی رها بشید .میفرسته شما را کهریزک بعدش حسابی پذیرایی میکنه . مرگ بر دیکتاتور انتر و خامنه ای و بقیه ی هم دستهاشون
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

سجاد57 - ایران - تهران
این حرفاش تا حدودی درسته ولی همه میگند اوضاع شرکتمون خرابه ولی ماشین زیر پایشون 100 میلیونه
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران . قیمتها رو خیلی بالا نگفتی؟ 3 دی مکس سه هزار دلار؟ قفل شکنی و کرک گذاری هم فقط مخصوص ایرانیها نیست. برو تو اینترنت سرچ کن کلی سایت پیدا میکنی که فایل کرک و شماره سریال نرم افزارها رو آپلود کردند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران - اینا نرم افزار های تخصصی است که باهاشون کار می کنم مایا با کلیه پلاگین ها و پکیج کامل تا 15 هزار دلار هم می ره
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
وای شرکت ما ورشکست نشه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

amidjan - ایران - تهران
با اون وضعیت اقتصادی کشور و ورشکستگی شرکتهای بزرگ آلومینیوم و خودرو (ایران خودرو) و آذرآب و خیلیهای دیگه که خودشون هفته قبل در رسانه ها اعلام کردن و با توجه به خبر بالا اگه همین الان از رئیس جمهور تقلبی بپرسن وضعیت مملکت چطوره "میگه ما در قله های عظمت و افتخار هستیم و ایران عزیز داره از پیشرفته ترین کشورهای دنیا سبقت می گیره و به فضل الهی هیچ زمانی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران تا این اندازه در قله های عظمت و افتخار نبوده"!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.