مهارتهایی برای احترام به همسر

مهارتهایی برای احترام به همسر

برای آنکه به همسر خود احترام بگذاریم نخست باید روحیات و خواسته های او را در نظر بگیریم . دنیای او را درک کنیم و بفهمیم کدام رفتار ما را نماد احترام می شمرد . در اینجا به انتخاب شیوه های متفاوت برای ابراز احترام  همسر ان به یکدیگر اشاره میکنم : 

دنیای مردان استدلالی و دنیای زنان احساسی است . راز صمیمیت میان این دو درک یکدیگر است .بنابراین پذیرش دنیای متفاوت همسران روشی برای احترام به یکدیگر است .
مردان در هنگام سختی و فشار دوست دارند به درون خود بروند و مشکلات را در عالم ذهن خود حل کنند اما زنان وقتی دچار مشکل میشوند دوست دارند حرف بزنند .آنان در واقع با حرف زدن صمیمی میشوند و بعد زنانه خود را تقویت میکنند پس فرصت به انان برای حرف زدن نمود احترانم به انان است .
زنان در هنگام گرفتاری دوست دارند علاوه بر حرف زدن شنونده فعال داشته باشند .مردان نیز دوست دارند کسی خلوت انها را بهم نزند . گوش کردن به سخن زنان و راحت گذاردن مردان در خلوتگاه ذهنی شان احترام متقابل به شمار می اید .
زنان بخاطر برخورداری از دنیای احساسی شدید به خود حق می دهند که در مواردی اظهار ناراحتی کنند مردان باید این حالت برخاسته از طبیعت آنان را تحمل کنند .این یکی از رازهای صمیمیت است . هر از گاهی به انان بگویید :طبیعی است که شما از این موضوع ناراحت باشید .
وقتی زنان مشکلات خود را مطرح میکنند نه برای این است که مشکل را حل کنند بلکه میخواهند بگویند که گفته باشند مردان در این هنگام نباید مطابق دنیای خود راه حل ارائه دهند باید ده دقیقه سکوت کنند و گوش دهند و با گفتن عبارات کوتاهی او را به حرف زدن تشویق کنند .
مردان وقتی از سر کار می آیند دوست دارند سردی کار با گرمی عاطفه همسران پایان یابد .زنان باید انها را تحویل بگیرند و اگر دیدند که مرد به دنیای ذهنی خود فرو رفته مدت کوتاهی به او کاری نداشته باشند . سپس با زمینه سازی او را به صحبت وادارند .بنابراین زمینه سازی برای برای تغییر موقعیت یکی از نمادهای احترام به همسر تلقی میشود .
مردان نمیتوانند در یک زمان هم حرف بزنند هم احساس کنند و هم بیندیشند ولی زنان میتوانند .به همبن جهت اگر زنی را به حرف زدن واداری .علاوه بر حرف زدن احساس صمیمیت میکند و همزمان فکر میکند احترام به زنان فرصت سخن گفتن برای تحقق احساس و فکر است ولی مردان چون نیازمند اعتماد _پذیرش قدردانی_تحسین تایید و تشویق هستند چنانچه خانمها به گونه ای رفتار کنند که انان احساس کنند که همسرانشان به انها اعتماد دارند انها را می پذیرند در کارهای کوچک نیز از انان تشکر میکنند و انان را مورد تشویق و ترغیب قرار می دهند و احساس میکنند که محترم واقع شده اند .
مردان به دنبال ازادی و استقلال هستند همسران انها نباید با حربه هایی که در زندگی زناشویی در اختیار دارند مردان را زیر سلطه خود دراورند و انان را به مهره ای بی خاصیت در مدیریت و تدبیر منزل تبدیل کنند بنابرای احترام به انها در دادن حق تصمیم گیری و نظارت به نان تحقق می یابد .
مردان و زنان گاهی با فاصله گرفتن موقت از همدیگر به روابط مرده خود شوک وارد میکنند . و انرا حیات تازه می بخشند به جاست که گاهی دوریهای یکدیگر را تحمل کنید تا قدر نزدیکی را بدانید .
زنان گاهی از بیان احساسات خود گریزانند .هنگامی که محرم رازی بیابند احساساتن خود را بروز میدهند شما همان محرم راز باشید و اجازه دهید تا همسرتان به هر گونه ای که می پسندد ابراز احساسات کند . او ممکن است گاهی خندان و گاهی گریان باشد درک او احترام به اوست کاری کنید که او احساس کند انگونه که هست مورد لطف و توجه شماست وشما نمتوانید بدون او زندگی کنید وقتی این احساس در او بوجود اید شما را محرم راز میداند و اینگونه میفهمد که مورد احترام شماست .
این 10 نکته اساسی ترین  مهارتها در احترام به هسر در زندگی زناشویی است البته نکات کلیدی دیگری نیز وجود دارد .

iran-azad - ایران - تهران
نکته یازدهم برای اینکه مجبور نباشید با این دنیای عجیب و متفاوت خود را هماهنگ کنید ازدواج نکنید
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
نویسنده این مطلب حتما یک مرده واسه همین همش میگه زنها باید اینکارو بکنند و اون کارو نه.اولا احترام باید متقابل باشه دوما الان فقط مردها نیستند نان اوره خانه اند .بیشتر زنان هم کار میکنند و خسته به خونه بر میگردند.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

bij - المان - المان
خب این 10 فرمان برای زن و شوهری است که در یک جامعه عقب افتاده چون ایران انهم نه در همه خانواده ها بلکه ان خانواده هایی که با مردسالاری اداره میشوند. ((دنیای مردان استدلالی و دنیای زنان احساسی..)) یک گزاره مردسالارانه است! زنانی که از روی استدلالات تصمیم گیری می کنند در بخش بزرگی از اروپا و امریکا سالیان سال است که بیشتر میشود، چون زنان همپای مردان مسئولیت اداره اجتماع را در یک سیستم دموکراتیک بر عهده دارند! در این مقاله صحبت از زن خانه دار است و خصوصیات بلوغ زناشویی در یک جامعه مکتبی!!!
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

7-aseman - اتریش - وین
حق زن کدوم بود اینا که همش برای اقایون شد . خانمها فقط باید سنگ صبور باشند. این حرفها هم مال دوران اول زندگی اونم اگه خوش شانس باشی مدت کم . دخالتهای اطرافیان را نگفتین. دوما محبت کنیم اقا دلش جای دیگه میره با محبت حرف بزنیم و از زیر زبونش حرف بکشیم تازه میفهمیم ای دل غافل اقا زیر سر داره . تنهاشون بگذاریم . دیگه بدتر از تنهایی از حول حلیم تو دیگ افتادند . فاصله گرفتن هم شوکی که ایجاد میکنه به قول قدیم .. ... که بره به رودخونه دیگه نمیشینه کنجه خونه .اگه مامان جونشون هم طرف داری کنه که دیگه نور علا نور میشه . این حرفها تو قصه و افسانه هاست و کارتونها ی سیندرلا و زیبای خفته و باربی و.... ببخشید کسی که اینها رو گفته معلومه تجربه از زندگی نداره . اونهایی که تجربه سردی و گرمی را چشیدند میدونند من چی میگم. امان از بد شانسی
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
7-aseman - اتریش - وین . خیلی با حال بود. واقعیت عملی زندگی یهچیز دیگه ست.روحیه ادما نوع تربیتشون و تجربه هاشون با تئوریهای جورواجور درست درنمیاد.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

naz gole - آمریکا - اگوراهیلز
یکی از مهمترین چیز خانواده شخص هست هر چقدر تحصیلاتش بالا باشه و محیط زندگیش عوض بشه و.. اون چیزی که شخصیت اون رو شکل میده محیط خانواده ای هست که در اونجا بزرگ شده جون به جونش هم کنین عوض نخواهد شد. پس اگر دیدین از نظر خانوادگی با هم تفاوت دارین از همون اول تمامش کنین خیلی بهتره قبل از اینکه پای بچه ای هم وسط بیاد ...
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

anti.mard_only.eslam - هند - تامیل نادو
مردا بایدخشن ومهربون و باغیرت باشن. زنها هم هر جور که دلشون می خواد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

m uk - انگلیس - منچستر
جیغ جیغ چطور؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
هرزندگی نسخه ی خودش رو داره ونمیشه با این روش ها واندرزها وراهکارها به دیگران خط داد. ولی اینکه محیط زندگی وجایی که هرشخص بزرگ شده خیلی توی روحیاتش تاثیر داره رو خیلی قبول دارم بخصوص توی جوامع شرقی. تفاوت فرهنگی اقتصادی محیط زندگی خیلی در شکست زندگی نقش داره وباید حتما مدنظر قرار بگیره . ولی بازهم میگم هیچ نسخه ای نمی توان نوشت . استثنا هم وجود داره. یک چیز دیگه که بهم ثابت شده اینه که هرکدام ازطرفین اگه سالها سازگاری نشون بدن و خودشون رو به زندگی که راضی نیستن سنجاق قفلی کنن یه روزی یا میشکنن یا طغیان میکنن
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

LiliRose - کانادا - تورنتو
anti.mard_only.eslam - هند - تامیل نادو. خشن و مهربون ؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

amirmontreal - کانادا - مونتریال
iran-azad - ایران - تهران . نکته یازدهم برای اینکه مجبور نباشید با این دنیای عجیب و متفاوت خود را هماهنگ کنید ازدواج نکنید . بهترین کامنت بود. 12. مرگ بر خامنه ای جانی و کاسه لیساش
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

eshghoazadi - ایران - تهران
خانومهایی که به این مطلب اعتراض دارند باید کتاب زن بودن را مطالعه کنند تا بفهمند زن بودن از دیدگاه روانشناسی و علمی یعنی چه. هر جای دنیا که میخواهند باشند.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

amishka - اذربایجان - با کو
یاد این شعر معروف افتادم که میگه زن باید خوشگل باشه سفیدو کمی چاق مرد باید خوش تیپ باشه پولدارو بد اخلاق
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

naz gole - آمریکا - اگوراهیلز
طا طا جان . کاملا با حرفت موافقم آخرش یا میشکنه یا طغیان میشه
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

anti.mard_only.eslam - هند - تامیل نادو
LiliRose - کانادا - تورنتو. اره مگه نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
eshghoazadi - ایران - تهران.. زن بودن در جمهوری اسلامی یعنی برده جنسی نوکر و کلفت و وووو بودن اما در جوامع غیر اسلامی زن بودن یعنی انسان بودن .
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
amishka - اذربایجان - با کو دوست عزیز حالا چطوره بگیم زن باید خوشگل باشه سفید و کمی چاق مرد باید زشت باشه کچل و بد اخلاق تازه دست بزن هم داشته باشه؟ها ها ها...... البته شوخی می کنم . به نظر من اگه از قیافه زنت و یا شوهرت خوشت بیاد و همدیگر رو خوب درک کنید و تبادل نظر در هر زمینه ای باشه و اصلا دروغ در کار نباشه همه چی حله.
جمعه 23 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.