الشرق الاوسط مدعی شد: جیمی کارتر به تهران می آید

الشرق الاوسط مدعی شد: جیمی کارتر به تهران می آید

روزنامه الشرق الاوسط به نقل از ناظران و مطبوعات واشنگتن از احتمال سفر جیمی کارتر ـ رییس‌جمهور پیشین آمریکا ـ و جسی جکسون از کشیش‌های سیاه پوست کاخ سفید به تهران جهت آزادی بازداشت شدگان آمریکایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری انتخاب، این روزنامه چاپ لندن نوشت: ناظران و روزنامه‌نگاران در واشنگتن بعید نمی‌دانند که رهبرانی چون جسی جکسون و جیمی کارتر برای آزادی آمریکایی ها به تهران سفر کنند.

به نوشته این روزنامه این منابع به این اعتقادند که دولت ایران اگر با اعزام یک میانجی خاص موافقت کند، رییس‌جمهور پیشین (آمریکا) را می‌خواهد.

این روزنامه ادامه داد: پیش‌تر کره شمالی هم در حادثه‌ای مشابه با اعزام میانجی خاص به شرط آن که کلینتون یا کارتر یکی از رییسان‌جمهور پیشین باشد موافقت کرده بود.

amir irani - انگلیس - بیر منگهام
من فکر نمیکنم کار درستی باشه باعث میشه رژیم فکر کنه موفق شده وامریکایی ها بدست و پا شون افتادن انا
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

siya48 - آلمان - کلن
در آخرین مصاحبه‌های کارتر با شاه،شاه با کبر و غروری کشور ایران رو به رخ چشم آبی‌ها کشید،و حالا کارتر میاد تا نتیجهٔ زحمات ۳۰ ساله خود را که نابودی ایران بود ببیند،جیمی کارتر الان میتونه بیاد ایران ولی‌ پسر همون شاه نمیتونه.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
آقای کارتر هنگامی که به ایران می آیید گشتی هم در خیابان های تهران تهرانی که این روزها دیگر هیچ شهرداری آرزوی آن را ندارد. به مردمی نگاه کنید که هیچ کس در دنیا این روزها آرزوی بودن جای آنها را ندارند. و شما نیز با سیاست بازی هایی که درباره ایران اتخاذ کردید در کنار بسیاری دیگر سهمی در این نگون بختی دارید
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
بعید بدونم اونا بیان و بعید بدونم اینا راه بدن مخصوصا کارترو
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
توضیح درباره نظر فوق: در دهه هفتاد میلادی کارتر به شاه برای برقراری حقوق بشر و حفظ حقوق زندانیان سیاسی فشار می آورد درحالیکه طبق آمار رسمی جمهوری اسلامی ورودی کل ساواک سه هزار نفر و تعداد کشته های فعالان سیاسی پنجاه نفر بود پرویز ثابتی رییس ساواک وقت (1352-1356) لیست 2000 نفره ای به شاه داد که برای آرام کردن کشور باید دستگیر می شدند شاه از ترس محکومیت حقوق بشری با بازداشت 800 نفر موافقت کرد طبق اسنادی که بعدا از سوی سفارت انگلیس و آمریکا منتشر شد موجب آرامی نسبی کشور گردید این عده نیز به تدریج تا 56 آزاد شدند -عموی من که به جرم وارد کردن اسلحه از آمریکا به وسیله جاسازی در ماشین برای جنگهای مسلحانه علیه شاه در سال 54 دستگیر شده بود در دی ماه سال 56 چند روز قبل از سفر کارتر به ایران آزاد شد- فقط به خاطر داشته باشید این وقایع در حالی در ایران اتفاق می افتاد که همزمان در بیخ گوش آمریکا پینوشه با کمک سیا دهها هزار نفر از مردم شیلی را قتل عام می کرد. -این مطلب به هیچوجه تبریه شاه و ساواک و دیگران نیست-
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
امیدوارم این اتفاق نیفته بدجوری اینها(رژیم) جو گیر می شن.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

ghost197 - هلند - امستردام
وقتی کارتر بره ایران یعنی که روزهای اخر حکومته.درست مثل زمان شاه.از اسمش معلومه دیگه. ( کارررر تررررر) .
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

اینترنت ندیده - ایران - ایران
عجب شانسی داره این محمود بی مخُ تو ایران داره داد میزنه که آمریکا دستشو برای کمک خواهی از ایران در حل مساپل جهان دراز کرده ولی ما آدم حسابشون نمیکنیم حالا اگه جیمی میمی ها بیان ایران عجب برگ برنده ایست برای احمقی نژاد
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

punisher - ایران - تهران
باعث و بانی انتلاب لعنتی سال 57 / همین کارتر پو... بود.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

فریدون رخشان - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران با نظر شما موافق هستم
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
جیمی کارتر باعث نابودی ایران شد.او باعث شد که شاه برود و دجال وارد ایران شود.نقشه جدیدش چه هست که دارد می اید.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

Iraj Berlin - المان - ‌برلین
مشگل اساسی و بنیادی ایران شعور وخرد سیاسی اگاه ونااگاه مردم وجامعه ایران هست یعنی تا وقتی این اگاهی به بلوغ کافی نرسیده باشه همچنان دیکتاتورها بازارشان رونق داره. ولی وقتی که درک سیاسی مردم رشد خودش را برای تمیز دادن خوب از بد کرده باشه ان وقت کاملا بی تفاوت است ایا یک شاه در راس کشور سلطنت میکنه ونخست وزیر حکومت میکنه یا اصلا جدا از اینها یک رئیس جمهور مستقیم یا غیر مستقیم از طرف مردم ازادانه انتخاب میشه چون به هر حال این مردم صاحب مملکت هستند نه حکومت . از دیدگاه من ان اینده روشن خیلی زیاد دور نیست هر چند این راه پر از سنگلاخ هست و هنوز غنچه های نشگفته وگل های تازه شکفته زیبای ایران توسط دژخیمان اسلامی به صورت چندش اور و باور نکردنی در خیابان ها و زندان های مخوف پر پر میشن. شوربختانه این هزینه برای جبران ندانم کاری سیاسی نسل قبل هست.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

bahar miayad - المان - المان
خدا کنه اینها هم برن ایران که اینها روهم بگیرن و وادار به اعتراف کنن جالب خواهد بود شنیدن اعترافاتی که بگن تا حالا کافر بودن وبعداز دستگیر شدن بازجوهای مهربان چشم اونها رو به رافت اسلامی باز کردن
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

sskk - اسپانیا - م
مرگ به کارتر - مرگ به امریکا - مرگ بر انگلیس - مرگ و صد مرگ به مزدورانشان که آخوندان . فکر کردین چی میشه؟. مگه یادمون رفته که همین جیمی کارتر آشغال و انگلیس شغال پیر فقط برای منافع خودشون شاه را سرنگون کردند و این بی پدر و مادرها آخوندها را جایگزین کردند . نه عزیزان نه هموطنان اینها هم چونه ی منافع خودشون را میزنند هیچکس دلش برای ایران و ایرانی نسوخته . همه ی دولتها هم میخواند در سود منافع ایران شریک باشند. دلمان را به این حرفا خوش نکنیم مگه شاه چه میخواست و چه میکرد . من شاهنشاهی پرست نیستم اما شاه که کمتر از این لجنها کشت و کشتار کرد چرا سرنگونش کردند همین ابر قدرتها چون دیگه عمر مفیدش براشون تموم شده بود و باید نظام را بدست کسی میدادند که بیشتر باج بهشون بده که دادند. زنده باد ایران زنده باد شرف ایرانیان در هر جای این دنیا و بقول قدیمی کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من . بیایید همصدا و همکلام و همقدم پیش بسوی دمکراسی و آزادی بدون تکیه به هیچ ابر قدرتی
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

33pooles - المان - دورتموند
جیمی تر تر خینتگار بوده و هست نباید گذاشت پای گثیفش به ایران برسه انقلاب 57 با خمینی گ.. بود و الان هم با خامنهای گ. چون دموگراسی در ایران یعنی دموگراسی در منطقه و خلیج همیشه فارس و افرای مثل این جیمی ترتر بودند که ایران را دست این اخوندها دادند وحا لا با کما ل گستاخی به ایران بیاید . ملت ما باید 100 در 100 مواظب جیمی ترتر باشد.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
این مردک کثیف یکی از بانیان اصلی شورش تهوع اور 1357 بود که مرگ 1 میلیون ایرانی را در پی داشت و اینهمه اعدام و بدبختی ..چندی پیش هم پیش نوچه های اسلام ناب محمدی//حماس// رفت حالا هم این شایعه خاک صد عالم بر سرش.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
دور اول سفرهای استانی احمدی نژاد بهش میگفتند جیمی کارتر. چون از تهران جیم میشد و به کارها تر میزد.
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
سیاست وجدان نداره!!!
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.