درخواست ۳۸ فدراسیون ورزشی از محمود احمدی نژاد , عملکرد علی آبادی عالی است، ابقایش کنید

درخواست 38 فدراسیون ورزشی از محمود احمدی نژاد 
عملکرد علی آبادی عالی است، ابقایش کنید

در حالی که ناکامی در المپیک پکن و نرسیدن ایران به جام جهانی 2010 مهم ترین عملکرد سازمان تربیت بدنی در چهار سال گذشته محسوب می شود، 38 تن از روسای فدراسیون های ورزشی در نامه یی به محمود احمدی نژاد از او خواستند «به دلیل عملکرد عالی جناب آقای مهندس علی آبادی» و «به بار نشستن تلاش های بی وقفه ایشان» او را برای بار دوم به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی ابقا کند. در بخشی از این نامه غیرمنتظره آمده است؛ «جناب آقای دکتر، اینجانبان امضا کنندگان ذیل به عنوان روسای فدراسیون های ورزشی که افتخار خدمتگزاری در امر ورزش در سایه توجهات آقا امام زمان(عج) و رهنمودهای حضرتعالی و اهتمام و تلاش بی وقفه ریاست محترم سازمان تربیت بدنی را داریم از حضرتعالی تقاضا داریم در صورت صلاحدید، به دلیل عملکرد عالی جناب آقای مهندس علی آبادی که به حق در ایجاد زیرساخت های ورزش و ایجاد اماکن ورزشی در طول دوران درخشان انقلاب اسلامی به گواه آمار بی سابقه بوده است و با توجه به این امر مهم که تلاش های بی وقفه ایشان به بار نشسته و هم اکنون زمان باردهی آن فرا رسیده است و می رود تا اقدامات زیربنایی انجام گرفته ان شاءالله در چهارساله دوم با کسب مدال های رنگارنگ برای جمهوری اسلامی ایران توام گردد. تجارب به دست آمده در امر ورزش خصوصاً در چهار سال گذشته و در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری و دستورات موکد حضرتعالی ان شاءالله در سال های آینده با رونق بسیار همراه خواهد بود.»

مطمئناً هیچ یک از علاقه مندان به ورزش از نتایجی که ورزش ایران در چهار سال گذشته در میادین بین المللی کسب کرده راضی نبوده و معلوم نیست، روسای فدراسیون ها که بسیاری از آنها هم در ناکامی های ورزش ایران مقصر بودند بر اساس چه معیاری عملکرد علی آبادی را عالی توصیف کردند. به هر حال وقتی انتخابات فدراسیون ها شکلی فرمایشی دارد و در هر فدراسیون شخصی که مدنظر رئیس سازمان است به عنوان رئیس فدراسیون برگزیده می شود، غیر از این هم از این روسای انتصابی انتظار نمی رود.

آنهایی که امضا نکردند

این نامه به امضای روسای فدراسیون های اسکی، بدمینتون، بسکتبال، بولینگ و بیلیارد، بیسبال، پزشکی ورزشی، پینگ پنگ، تنیس، تکواندو، تیراندازی با کمان، جودو، چوگان، دوومیدانی، ژیمناستیک، سوارکاری، شطرنج، شمشیربازی، فوتبال، کاراته، کبدی، گلف، موتورسواری، اتومبیل رانی، نجات غریق، والیبال، ورزش های جانبازان و معلولان، ورزش های نابینایان، ورزش های ناشنوایان، ورزش های سه گانه، ووشو، هاکی، اسکیت، آمادگی جسمانی، بدنسازی، کونگ فو، ورزش پهلوانی، ورزش های رزمی، روستایی- عشایری و وزنه برداری رسیده است. این در حالی است که فدراسیون های کشتی به ریاست محمدرضا یزدانی خرم، ورزش بیماری های خاص به ریاست فاطمه هاشمی رفسنجانی، کوهنوردی، اسکواش، هندبال، شنا و شیرجه، قایقرانی، بوکس، تیراندازی و دوچرخه سواری این نامه حمایتی را امضا نکرده اند. جالب اینکه چند رئیسی هم که نامه را امضا نکردند به حمایت از علی آبادی پرداختند.علی انصاری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از جمله حامیان علی آبادی است که از قضا نتوانسته در مسابقه حمایت از علی آبادی شرکت کند؛ «به نظر من علی آبادی در این چهار سال به اندازه چند دوره کار کرده است. من از این نامه بی اطلاعم و اگر هم این نامه به دست من می رسید، آن را در تایید علی آبادی امضا می کردم.» احمد ناطق نوری رئیس فدراسیون بوکس نیز در این باره گفت؛ «اصلاً چنین نامه یی را ندیدم. ضمن اینکه ذاتاً اعتقادی به نوشتن چنین نامه هایی ندارم چرا که رئیس جمهور این حق را دارد که هر کسی را که می خواهد انتخاب کند اما من به عنوان شخصی که سال ها در ورزش حضور داشته ام، فکر می کنم حضور علی آبادی در ورزش نه تنها ضرری ندارد بلکه سودمند هم خواهد بود.»

تنها رئیس فدراسیونی که به حمایت از محمد علی آبادی نپرداخته، محمدرضا یزدانی خرم رئیس فدراسیون کشتی است. دلیل حمایت نکردن یزدانی خرم هم این است که خود او ادعای ریاست بر سازمان ورزش را دارد؛ «اول اینکه این نامه را برای من نیاوردند، ضمن اینکه ما مخالف ماندن ایشان هستیم. ما اعتقاد و نظراتی داریم و رئیس جمهور هم که تصمیماتش براساس نظر مردم است، حتماً نظر ما به عنوان بخشی از مردم را در تصمیماتش وارد می کند. نظر ما این است که مدیر آینده سازمان تربیت بدنی باید مدیری ورزشی باشد. به دلیل اینکه من خودم جزء گزینه های ریاست سازمان تربیت بدنی هستم، نمی توانم درباره عملکرد علی آبادی اظهارنظر کنم.»

سعیدلو نمی آید، علی آبادی می ماند

از چند هفته پیش احتمال جدایی محمد علی آبادی از سازمان ورزش قوت گرفت، با توجه به ناکامی های ورزش هم غیر از این انتظار نمی رفت. «سیدجلال یحیی زاده» رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از جمله افرادی بود که از رفتن علی آبادی خبر داده بود. در روزهای گذشته نام افراد مختلفی برای جانشینی علی آبادی مطرح شده بود که در بین آنها علی سعیدلو معاون اجرایی رئیس جمهور گزینه اصلی بود. اما به نظر می رسد رئیس جمهور تصمیم دیگری گرفته است. یحیی زاده در این باره گفت؛ «تا اواخر هفته گذشته بحث حضور آقای علی سعیدلو در سازمان تربیت بدنی قطعی بود اما در ظاهر رئیس جمهوری در تصمیمی جدید ایشان را برای تصدی وزارت نفت در نظر گرفته و بار دیگر ابقای علی آبادی در سازمان تربیت بدنی به صورت جدی در دولت مطرح شده است.»نماینده تفت و میبد درباره موضع مجلس در ارتباط با ابقای علی آبادی توضیح داد؛ «شأن مجلس در انتخاب اعضای دولت تعیین مصداق نیست و مجلس در مورد تعیین معاونان رئیس جمهوری نقش رسمی ندارد، اما برداشت ما در کمیسیون تخصصی این است که یک فرد توانمند، مقبول، دلسوز و ورزشی باید در راس دستگاه ورزش کشور قرار بگیرد. اگر قرار است یک فرد غیرورزشی سکان این سازمان را به دست گیرد، به طور قطع علی آبادی بهتر از یک مدیر تازه کار و غیرورزشی خواهد بود.»به هر حال به نظر می رسد با توجه به نامه روسای فدراسیون ها که یک حرکت تبلیغاتی و نمایشی برای راضی کردن افکار عمومی است باید منتظر ابقای علی آبادی در سازمان ورزش بود.

نمونه هایی از عملکرد ناموفق سازمان تربیت بدنی
- ناکامی در المپیک پکن و قرار گرفتن ایران در بدترین جایگاهش در تاریخ المپیک

- صعود نکردن تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2010

- تعلیق فدراسیون فوتبال و در پی آن ناکامی در جام ملت های آسیا

- کسب نتایج بسیار ضعیف در مسابقات جهانی کاراته، جودو، تکواندو، کشتی و...

- تغییرات غیراصولی و سیاسی مدیران استقلال و پرسپولیس

- جا ماندن استقلال از حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال 2008

- سقوط ایران به رده 61 فیفا بدترین رتبه ایران در 12 سال اخیر

- پدیدار شدن مشکلات اساسی در ورزشگاه های افتتاح شده

- قهرمان نشدن در جام جهانی کشتی در تهران.
garfild - ایران - تهران
فدراسیون بوکس غلط اضافه کرد که همچین ز.ی زد من خوب می دونم با کسی که می تونست جز بهترینهای ایران باشه با سیاست کثیفشون چه کردند که حالا اون عزیز زیر خروارها خاکه ما که نمی گذریم ازشون/ علی آبادی هم که عملکردش طبق سطر آخر کاملا گویاست
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

faramarz65 - ایزان - تهران
اگه منم جزو فک و فامیل اینا بودم درخواست که چیزی نیست تظاهرات هم میکردم تا دوباره بتونم به کارم ( پول مفت گرفتن ) ادامه بدم . به روباه میگن شاهدت کیه میگه دمم .
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

MOHAVA - ایران - گنبد
مگه قراره خودشون بمونن.خیلی پرو هستنا
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.