انصراف رفسنجانی از اقامه نماز جمعه تهران برای جلوگیری از درگیری احتمالی

انصراف رفسنجانی از اقامه نماز جمعه تهران برای جلوگیری از درگیری احتمالی

در حال حاضر آقای هاشمی رفسنجانی قدیمی ترین امام جمعه موقت تهران است

ساعاتی پس از آنکه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ایران گفت که اکبر هاشمی رفسنجانی تصمیم گرفته نماز جمعه تهران را اقامه نکند، دفتر آقای هاشمی رفسنجانی اطلاعیه صادر و اعلام کرد که او به علت "جلوگیری از درگیری احتمالی" در نماز جمعه این هفته تهران شرکت نخواهد کرد.

روز دوشنبه نوزدهم مرداد، در حالی که وب سایت رسمی اکبر هاشمی رفسنجانی، تاکید داشت که او امام جمعه این هفته تهران است، رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ایران گفته بود که آقای رفسنجانی تصمیم گرفته نماز جمعه تهران را اقامه نکند.

بار گذشته که آقای رفسنجانی پس از غیبت چند هفته ای نماز جمعه تهران را اقامه کرد، گروه هایی از مردم معترض به نتایج انتخابات به همراه مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض، در نماز جمعه تهران شرکت کردند.

در جریان برگزاری این نماز جمعه درگیری هایی میان نیروهای دولتی با معترضان و گروهی از نمازگزاران گزارش شد.

با ابن حال پیش از صدور اطلایه از سوی دفتر آقای هاشمی رفسنجانی، آقای تقوی گفته بود "خبردار شدیم که ایشان برای جلوگیری از هر گونه سو استفاده های سیاسی و غیر متعارف و غیر قابل قبول از این جایگاه ، ترجیح دادند و تصمیم گرفتند اقامه نماز جمعه توسط یکی دیگر از حضرات آقایان ائمه جمعه موقت تهران برگزار شود تا فضای صمیمی و روحانی این عمل سیاسی و عبادی به آنچه که نباید، آلوده نشود."

پیش از تاکید مجدد وب سایت رسمی اکبر هاشمی رفسنجانی درباره حضور او در نماز جمعه این هفته تهران، روزنامه "خبر" از قول آقای تقوی، حضور آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه را نامشخص و بسته به نظر آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی دانسته بود.

در حالی که پس از سه هفته بار دیگر نوبت اقامه نماز جمعه به اکبر هاشمی رفسنجانی رسیده بود، بار دیگر موضوع حضور او در نماز جمعه تهران به عنوان امام جمعه موقت، بحث برانگیز شده است.

قدیمی ترین امام جمعه تهران

اکبر هاشمی رفسنجانی از یاران نزدیک آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی محسوب می شود

اکبر هاشمی رفسنجانی، قدیمی ترین امام جمعه تهران است و از حدود ۳۰ سال پیش یکی از امامان جمعه موقت تهران محسوب می شود. آقای هاشمی رفسنجانی در آخرین نماز جمعه ای که اقامه کرد و از سوی رسانه های غیر دولتی ایران "تاریخی" توصیف شد، به انتقاد از شرایط حاکم بر کشور پس از اعلام نتایج انتخابات پرداخت.

خطبه های نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی درباره "به خطر افتادن مشروعیت حکومت جمهوری اسلامی و درخواست برای آزادی زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده آنها" هشدار داده بود.

اقامه این نماز جمعه، انتقاد برخی از محافظه کاران و شماری از اصولگرایان را به دنبال داشت. احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان از جمله محافظه کاران پرنفوذی بود که ناخشنودی خود را پنهان نکرد و حتی همنوا با محمود احمدی نژاد، آقای هاشمی را مسئول ناآرامی های بعد از انتخابات معرفی کرد.

فائزه دختر آقای هاشمی رفسنجانی به همراه جمعی دیگر از اعضای خانواده او نیز در جریان اعتراض به نتیجه انتخابات در ایران بازداشت شد اما به فاصله کوتاهی، همراه دیگران آزاد شد.

آقای هاشمی رفسنجانی پس از اقامه این نماز جمعه در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی تژاد که در حضور آیت الله علی خامنه ای رهبر نظام جمهوری اسلامی برگزار شد، حضور نیافت و در مراسم سوگند آقای احمدی نژاد در مجلس نیز از غایبان بود.

او پیش از برگزاری انتخابات با ارسال نامه ای سرگشاده به آیت الله علی خامنه ای، در اعتراض به آنچه "اظهارات عاری از حقیقت و غیرمسئولانه" محمود احمدی نژاد در جریان مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی خواند، تلویحا از سکوت آقای خامنه ای در این ماجرا گلایه کرده بود.

پس از انتشار این نامه، آقای رفسنجانی با رهبر جمهوری اسلامی دیدار کرد و گفت که این ملاقات "یکی از دیدارهای کارساز من با آیت الله خامنه ای" بود.

رهبر جمهوری اسلامی در اولین نماز جمعه پس از اعلام نتایج انتخابات سابقه دوستی اش با آقای رفسنجانی را بیش از ۵۰ سال خواند اما گفت که از میان دیدگاه های موجود در نظام، دیدگاه محمود احمدی نژاد از همه به او نزدیک تر است.

آقای رفسنجانی یکی از معدود چهره های شاخص انقلاب اسلامی و نزدیکان آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی است که هنوز پس از ۳۰ سال برخی از مناصب مهم این کشور را در اختیار دارد.

از مرد دوم نظام تا ابهام در امامت جمعه پایتخت

گمانه زنی ها درباره آینده سیاسی آقای رفسنجانی طی هفته های اخیر افزایش یافته است

از آقای رفسنجانی زمانی به عنوان دومین شخصیت پرقدرت جمهوری اسلامی نام برده می شد.

او عضو شورای انقلاب، رئیس مجلس شورای اسلامی، دو دور رئیس جمهور ایران بوده و در حال حاضر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس مجلس خبرگان رهبری است. مجمع تشخیص مصلحت بازوی تصمیم های کلان ایران خوانده می شود که به نوعی مشورت به آیت الله خامنه ای می دهد. مجلس خبرگان رهبری هم وظیفه نظارت بر عملکرد رهبری و انتخاب جانشین او را دارد. این مجلس اختیار عزل و نصب رهبر جمهوری اسلامی را نیز دارد.

برخی از ناظران مسائل ایران می گویند که این مجلس چندان در اعمال وظایف خود جدی نیست اما از زمانی که آقای رفسنجانی به ریاست این مجلس انتخاب شده در چندین اظهار نظر گفته است که نباید مجلس خبرگان صورتی تشریفاتی داشته باشد.

موقعیت سیاسی آقای رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اختلاف او با رهبر جمهوری اسلامی بر سر عملکرد و رفتار محمود احمدی نژاد، گمانه زنی هایی در مورد میزان و دامنه توانایی او برای تاثیر گذاری بر فضای سیاسی و اجتماعی ایران به دنبال داشته است.

پس از اقامه آخرین خطبه نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی که اولین سخنرانی او از تریبون نماز جمعه پس از انتخابات ریاست جمهوری بود، و سپس غیبت او از مراسم تنفیذ و تحلیف احمدی نژاد، آینده سیاسی آقای رفسنجانی موضوع مقاله ها و گمانه زنی ها متعددی قرار گرفته است.

قازقلنگ - ایران - تهران
کیفر خواست بر علیه موسوی اماده شد موارد زیر از اتهامات موسویست که توسط حسین شریعتمداری و قاضی سعید مرتضوی تنظیم گردیده:. به گزارش پشگل نیوز که شکل اصلاح شده اشپیگل المان است و خود از زیر مجموعه های اشکنیوز است ( اون اشک چشم نیست) نقل گردیده که ارتباط میر حسین موسوی با رییس جمهور روسیه محرز گردیده است در حقیقت ولادیمیر پوتین از بستگان نسبی میر حسین است که قرار بود این جنبش را تا پیروزی وی یاری رساند اما این ولادیمیر نمک به حرام که ما این همه به او نفت و گاز و ماهی اوزونبورون و حال و هول دادیم حالا میخواست نمک خورده و نمک دان را بشکند و به ولایت از پشت خنجر بزند. و ما در اینجا ارتباط واقعی این دو را اشکار میکنیم . بقیه در کامنت زیری
دوشنبه 19 مرداد 1388

قازقلنگ - ایران - تهران
کامنت دوم. پدربزرگ ولادیمیر پوتین سید کفشدوزی اهل زنجان بود که اگر خوب به چهره ولادیمیر خیره شوید اصل زنجانی را خواهید دید با هیکل درشت و چشمانی زاغ در زمان رضا خان که شناسنامه برای مردم درست شد چون اینها به کار کفشدوزی وپوتین فروشی مشغول بودند فامیلی پوتین را برگزیدند و بعدها به شوروی کوچ کردند نوه ان خدا بیامرز که همین ولادیمیر باشه بعدها جذب ارتش روسیه شد و هیچگاه نام کوچکش را به دلایل امنیتی عنوان نکرد و از عنوان ولد پوتین که همان ابن پوتین خودمان است استفاده کرد و چون سید بودند شد ولد میر پوتین که امروز خود را ولادیمیر پوتین میخواند ادامه را در کامنت بعدی دنبال کنید
دوشنبه 19 مرداد 1388

قازقلنگ - ایران - تهران
کامنت شماره 3. و اما اینها پسر عمویی داشتند که نام موسوی را برای خود برگزید و این میر حسین موسوی نوه ان شخص است اگر هم دقت کرده باشید این میر حسین هم ترک است که دلیل محکم دیگریست یر همدستی میر حسین با میرپوتین و اما قضیه به همین جا ختم نمیشود در راستای انقلاب مخملی پارامترهای متعدد دیگری نیز در جهت براندازی عمل کردند که همگی توسط سربازان گمنام ولایت فقیه کشف گردید که میتوان به همکاری سازمانهای جاسوسی چون ک گ ب و سی ای ا نام برد و نیز بنگاه های خبر پراکنی چون بی بی سی و ایتارتاس که چون نقش بی بی سی بر همگان معلوم است ما در اینجا سعی داریم به همت سربازان ولایت مقام معظم رهبری نقش ایتارتاس را در هدایت اشوبهای خیابانی به رهبری موسوی را افشا کنیم. ادامه کامنت در قسمت بعدی .
دوشنبه 19 مرداد 1388

قازقلنگ - ایران - تهران
کامنت اخری. ابن پوتین یه دایی داشت که این دایی 2 تا بچه دوقلو دار شد اسم یکیشو گذاشت ایثار اسم اون یکی رو چون با 1 دقیقه تاخیر به دنیا اومد با یک نقطه کمتر گذاشت ایتار ایثار در راه پیروزی انقلاب اسلامی ایثار کرد و جانش را در طبق اخلاص گذاشت و شهید شد اما ایتار به همراه پسر عمه خود ابن پوتین به شوروی مهاجرت کرد و وقتی که بزرگ شد یه دکه روزنامه فروشی روبروی کاخ کرملین باز کرد که همین نقطه عطفی شد که یه بنگاه خبر پراکنی تاسیس کنه که اسمشو چون کچل هم بود گذاشت ایتار طاس که بعدها به دلیل نفرتی که از عربها داشت ط دسته دار رو حذف کرد و شد ایتارتاس حالا همین ایتار بی همه چیز دست در دست پسر عمه اش ابن میر پوتین به میر حسین تو این قضایا کمک های مالی و لجستیکی کردند که البته دست همشون رو شد البته ما در دادگاه بعدی نقش ناصر سیاه رو هم که بعدها موسس سازمان سیا بود در هدایت اشوبهای خیابانی تهران افشا خواهیم کرد. والسلام حسین شریعتمداری و قاضی سعید مرتضوی .
دوشنبه 19 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
...و این هم بخش آخر سناریو...رفسنجانی مثل همیشه پیروز میشود٬ البته به خیال خودش. زیرک تر ازاین کوسه از مادر زاییده نشده!!! کور خوندی این تو بمیریا از اون تو بمیریا نیست.
دوشنبه 19 مرداد 1388

Alireza88 - ایران - تهران
امیدوارم جناب آقای رفسنجانی کار اصلی را در کنگره خبرگان رهبری در اوایل مهر ماه با درایت بالایشان انجام دهند
دوشنبه 19 مرداد 1388

bashoma - هلند - دلفت
اها دیدید این هاشمی هم جا زد.این که تا اخرین لحظه برای اقامه نماز جمعه اصرار داشت پس یک دفعه چرا جا زد.نکنه اون پشت مشتها خبریه. تا حالا مردم یک ذره به هاشمی امید داشتند ولی اون هم داره به یاس تبدیل میشه.اشکال نداره.اقای هاشمی شما بگو یا علی نگران نباش مردم ما دیگه از هیچی نمیترسند.وعده همه در تظاهرات بعد از نماز جمعه حالا با هاشمی یا بی هاشمی.
دوشنبه 19 مرداد 1388

simin1 - هلند - روتردام
درود بر ایرانی ازاده . سگ زرد برادر شغاله .اتفاقان مردم باید در این نماز جمعه شرکت کنند. اولا صدا و سیما نمی تواند سانسور کند. مردم بهانه خوبی برای شرکت دارند. نشان میدهند که رفسنجانی و دیگران فقط یک بهانه بیشتر نیست و مردم در اصل برای ازادی اعتراض مکنند. جاوید باد ایران و ایرانی
دوشنبه 19 مرداد 1388

siminpardis - هلند - روتردام
درود بر ایرانی ازاده . سگ زرد برادر شغاله .اتفاقان مردم باید در این نماز جمعه شرکت کنند. اولا صدا و سیما نمی تواند سانسور کند. مردم بهانه خوبی برای شرکت دارند. نشان میدهند که رفسنجانی و دیگران فقط یک بهانه بیشتر نیست و مردم در اصل برای ازادی اعتراض مکنند. جاوید باد ایران و ایرانی
دوشنبه 19 مرداد 1388

بی نشان - امریکا - نیویورک
سلام. بچه ها من رفتم ایران و دوباره اومدم چه فایده ای داشت.با چند نفر از اشناهامونم دعوامون شد. همه نشستن منتظر بیانیه .اخر من گفتم بابا مگه خودمون بی اراده ایم به موسوی و بیانیه اش چه احتیاجی دارین . شوهر خواهرم خیلی سنگشو به سینه میزنه وتو تجمعات هم بوده.بهشون میگم اخه این حق ماست ما دیگه فقط رایمون رو نمی خوایم. برگشت بهم گفت اگر ادامه بدی به عنوان یک عنصر ناامید کننده باهات قطع رابطه میکنم. منتظر هاشمی بودن.فکر کردن هاشمی دلش واسه مردم بیشتر از بچه هاش میسوزه. تا مردم نفهمن که خودمون حق داریم این وسط هیچی درست نمیشه
دوشنبه 19 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
لولللللللللللللللللللللللللللللللللللللل برای اونای که منتظر حرکت از این مادر سیاست بودن / شرمنده از دوستان نتونستم خودمو نگه دارم نخندم /یه ضربالمثل قدیمی می گه به امید ------- همسایه بشینی از -------- زدن هم می افتی / از ما گفتن مردم فقط خود مردم و مردم همینننننننننن
دوشنبه 19 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
قازقلنگ - ایران - تهران کاش کیفرخواست نویسان مثل تو شوخ طبع بودن. در هر صورت ما که میخندیم٬ ولی حداقل به جای خنده تلخ از ته دل می خندیدیم!!!
دوشنبه 19 مرداد 1388

ashoor - ایران - تهران
Alireza88 - ایران - تهران. موافقم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
بی نشان - امریکا - نیویورک.بابا تو اخر شجاع ها هستی ای قهرمان باید مدال شجاعت رو سینه ات گذاشت
دوشنبه 19 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
1-دوستان عزیز بعد از سی سال یک اتحاد بزرگ بر علیه این دیکتاتوری جنایت کار که روی تمام دیکتاتوری های تاریخ را سفید کرده تشکیل شده.به جای به هم پریدن و متفرق شدن باید اتحاد خود را حفظ کنیم و تفکرمان متمرکز بر نابودی دیکتاتور شود.باید بجای انتقاد کردن از یکدیگر همه انتقاد خود را متوجه برکناری این جنایت کاران که هر لحظه به نابودی نزدیک و نزدیکتر میشوند کنیم.باید با مسیولیت پذیری خود سعی کنیم با یک تقسیم کار منطقی با پایین آوردن هزینه ها در رسیدن به اهداف خود سرعت بخشیم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
2-سفیران ایرانی خارج از کشور با توجه به نداشتن مشکل فیلترینگ در اینترنت باید:الف- در خبر رسانی از تظاهرات به هر وسیله ممکن در کلیه سایت های در دسترس اقدام کنند.ب-سایتهای مربوط به تومارهای اینترنتی(پتیشن) ورای گیریهای مختلف بر علیه دیکتاتوری را امضاء کرده و بارها وبارها تا رسیدن به حد نصاب برای امضای دیگران خبر رسانی کنند.ج- در تجمعات خارج از کشور با اتحاد کامل شرکت کنند.د-با ابتکارات خود و احساس وظیفه نقش متحد کننده و نه تفرقه افکن را انجام دهند.
دوشنبه 19 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
3- ما ایرانی ها چهار شنبه این هفته بیست و یکم مرداد در بازارهای کلیه شهرها قرار مرگ بر دیکتاتور داریم و لرزه به جان جنایتکاران خواهیم انداخت.با هماهنگی با یکدیگر در مراسم بعد از افطار ماه رمضان و شب های قدر در این ماه و روز قدس اعتراضات خود را ادامه خواهیم داد.در روزهای فوتبالی ضربه های خود را به دیکتاتوری وارد میکنیم.بعد از ماه رمضان با شروع کار مدارس روزگار آنان را سیاه خواهیم کرد.یادمان باشد اتحاد آری تفرقه هرگز.زنده باد آزادی.زنده باد ایران.
دوشنبه 19 مرداد 1388

mohammad.moein - انگلستان - لندن
این مهم نیست!. نماز جمعه ی سبز بی هاشمی برگذار می شود... رو وبلاگ ها خوندم که همه نوشتند ما باز هم نماز جمعه را سبز می کنیم...چه بی هاشمی چه با هاشمی!. این کار هاشون وضع رو بدتر کرد. هاشمی می رفت حد اقل ملت رو کنترل می کرد!!1. الام ملت عصبانی نریزن بسیجی ها رو بت و پار کنن خوا رحم کرده
دوشنبه 19 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
این هاشمی رفسنجانی بی شرافت همیشه نان را به نرخ روز خورده و از شرایط بیشترین منفعت را برده اما اینبار دیگر خدا زد پس گردنش چون هم خودی هایش را از دست داده هم همان اندک مردم فریب خورده ای که گمان می کردند این ملای عوضی با سایر آخوندها بی شرافت فرق دارد. اینها همه از یک قماشند برای مثال همین محمد علی ابطحی کثافت را ببینید چطور با کمی فشار به ولی نعمتان خودش پشت کرد و اعتراف دروغین نمود.!!!! شاید بگوئید زیر فشار و تحت شکنجه اعتراف مصلحتی کرده!!!! اما مگر امثال اکبر و منوچهر محمدی ها و یا احمد باطبی و سایر همکلاسیهایمان که اسیر دستان ستمگر مزدوران خامنه ای ابلیس شدند با آنهمه بلایی که بر سرشان آمد اینگونه اعتراف کردند؟. به هیچکدام از این ملاها و سران و سرکردگان سابق و یا فعلی و یا معزول این رژیم نباید اعتماد کنیم. ایران در حضور و با وجود اینها درست و آزاد نخواهد شد تنها با نابودی تمام عیار جمهوری کثیف اسلامی می شود ایران آباد و آزاد را بنا کرد والا باید همچنان در چنگال این اسلام کثیف عربی آدمکشان تازی تبار عرب پرست اسیر و مفلوک باقی بمانیم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

maziar1 - امریکا - لس انجلس
این از اون اب زیر کاههاست. مدتهاست که خودشو قایم کرده. وقتی جواب کروبی را در مورد پیگیری قاتلان زندانها نداد معلوم بود که داره فاصله اش را با مردم بیشتر میکنه. روباه مکار بزودی مچش برای مردم باز میشه.
دوشنبه 19 مرداد 1388

kianoosh-uk - انگلیس - شفیلد
تسلیت به اونهائی که فکر میکنند افعی مار میزاید...زنده باد ازادی
دوشنبه 19 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
لطفا ً توجه کنید خبر فوری و مهم:. شبکه خبر ایران در روز سه شنبه 20/5/88 (دقایقی پیش) در ساعت 1 الی 1:07 بامداد به وقت تهران در نمایشی مضحک و کثیف ، دختر و زن مسنی را نشان داد و مدعی شد که اینان خواهر و مادر (ترانه موسوی )هستند و از زبان آنها مدعی شد که ترانه موسوی زنده و در کانادا بسر می برد حتی یک تلفن نمایشی به او زدند که او از شنیدن کشته شدن و سوخته پیدا شدن جسدش در ایران تعجب کرد!!! حال حتی اگر چنین خبری درست می بود چرا باید نزدیک به گذشت حدود 20 روز از قتل آنرا حالا!!! انکارکنند؟؟؟از کلیه دوستانی که دسترسی به مسئولین کانادایی دارند خواهشمندم که سریعاً، با مسئولین کانادایی تماس بگیرند تا آنها وجود شخصی به نام ترانه موسوی را در زمان کشته شدنش در ایران (حدود 20 روز پیش انکارکنند) و این انکار را از شبکه های ماهواره ای پخش کنند تا دست کثیف رژیم سفاک و موذی ایران رو گردد.
دوشنبه 19 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
قازقلنگ - ایران - تهران . هاهاها از اطلاعات شما متشکرم.راستی خامنه ای این وسط عمه ولادیمیر به حساب میاد یا خاله اش؟
دوشنبه 19 مرداد 1388

salar_20 - ایران - همدان
مرگ بر خامنه اى ..مرگ بر احمدینژاد . امید وارم قطعه قطعه شدنتونو به زودی ببینم حرامزاده ها
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
اخه بلانسبت رئیس تشخیص مصلحت نظامی گفتن. اگه عرضه داری و میگی من خامنه ای رو سر کار اوردم و قدرت بر کناریشم داری و خودت هم میدونی همه این جنایات از رهبری اب میخوره و اگه میگی نگران این مردمی و نماز جمعه نمیای پس دیگه چه مرگته؟یعنی تا حالا بوق بودی که گذاشتی این کثافت خوب میخ خودشو بکوبه و کاری ازت بر نیاد. بابا نا سلامتی 30 ساله از همین مردم داره اموراتتونومیگذره و بانکهای خارج هم که وضعت خوبه لا اقل اخر عمری یک ابروئی واسه خودت بخر و خودی نشون بده. اینارو دست کم بگیری خودت و خانوادت و موسوی و کروبی و.. سر از اوین در میارید و دیگه اونجاست که این زبون نفهم های سپاه به فرمان پیر کریه کاری میکنه که از کرده ات یعنی از ساکت بودنت پشیمون بشی و کار ملت مظلوم ایرانو دشوارتر کنی.سریع عمل کن و پته این خامنه ای کثیفو بریز رو اب.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

sascha - امریکا - سن هوزه
میگن برای تغییر عادتها 45 روز کافیه تا عادت جدید جایگزین بشه.به ایرانیها 30 سال داروی اسلام دادن و حق ازادیشونو پایمال کردن و گفتن این کارو بکن اون کارو نکن.اینو بپوش اونو نپوش.اینو بخور اونو نخور.همش ترس داریم که یه وقت از بهشت محروم نشیم .ولی دیگه ترسمون ریخته الان به ازادی نسبی عادت کردیم 45 روز رو هم پشت سر گذاشتیم البته خیلی گرون تموم شده برامون خیلی ولی فهمیدیم ایران بدون اسلام=بهشت برین.توهین به عقاید نباشه ولی همینطور که قرار نیست کسی بدونه تو دفتر خاطراتمون چی نوشتیم - قرار هم نیست بدونن اعتقاداتمون چیه مهم اینه که انسان باشیم.پس ازادی نزدیکه.طاقت بیار رفیق
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

AsaL Barbie - کانادا - ونکور
قازقلنگ - ایران - تهران . . خیلی باحال بود. لول
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
هاشمی اصلا کسی نیست که مردم بخوان بهش تکیه کنن اون همون کوسه همیشگیه با این تفاوت که الان از همه جا مونده از همه جا رونده شده
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.