کلینتون: محاکمه منتقدان دولت ایران نمایشی است

کلینتون: محاکمه منتقدان دولت ایران نمایشی است

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا محاکمه دسته جمعی ده ها بازداشتی پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران را نشانه ضعف دولت ایران خواند.

وزیر امور خارجه آمریکا این سخنان را روز یکشنبه نهم اوت در مصاحبه با شبکه سی ان ان آمریکا بیان کرد.

جلسه دوم دادگاه رسیدگی به اتهام های بازداشت شدگان پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران روز شنبه هشتم اوت در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی برگزار شد.

هیلاری کلینتون این دادگاه را نمایشی خواند. مخالفان دولت ایران نیز بارها از این واژه برای توصیف محاکمات یاد شده استفاده کرده اند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین رفتار مقام های ایرانی با مازیار بهاری خبرنگار ایرانی- کانادایی نشریه آمریکایی نیوزیوک و سایر افراد بازداشت شده را منزجرکننده توصیف کرد.

او با نمایشی خواندن محاکمه این افراد گفت محاکمه آن ها ثابت می کند که دولت ایران از مردم این کشور و بیرون آمدن حقیقت و واقعیت ها از کشور به خارج هراس دارد.

دولت ایران ده ها تن از چهره های اصلاح طلب و فعالان سیاسی و نیز دو کارمند سفارتخانه های بریتانیا و فرانسه در کنار یک شهروند فرانسه را در ارتباط با آن چه تلاش برای انجام کودتای مخملی خوانده دستگیر کرده و در حال محاکمه آن هاست.

وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه از عملکرد دولت آمریکا در قبال وقایع اخیر ایران دفاع کرد هرچند مخالفان دولت باراک اوباما او را به واکنش ضعیف در قبال دولت ایران متهم کرده اند.

به گفته هیلاری کلینتون دولت آمریکا از قرار گرفتن آشکار بین دولت ایران و اعتراضات به گفته وی مشروع مردم خودداری کرد اما در پشت صحنه برای کمک به مردم معترض فعال بود و همچنان حمایت خود از آن ها را اعلام می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال بار دیگر تاکید کرد که برنامه آمریکا برای مذاکره با ایران تغییر نکرده است.

او در این مصاحبه تلویزیونی خود با سی ان ان گفت که آمریکا در ماه سپتامبر امسال در سیاستش برای مذاکره با ایران بازبینی خواهد کرد.

او گفت که هرگونه پاسخ ایران به پیشنهاد مذاکره اتمی غرب باید به طور سریع انجام شود چرا که به گفته او آمریکا پنجره مذاکره را تا ابد باز نگاه نخواهد داشت.

هیلاری کلینتون تاکید کرد آمریکا قصد ندارد که یک ایران مسلح به سلاح هسته ای را بپذیرد.

ایران می گوید برنامه های اتمی این کشور صلح آمیز است و اتهام آمریکا در مورد تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی را رد می کند.

palmera - ایران - اصفهان
بابا شما دیگه خفه شید. همین دو روز پیش احمدی فسادو به رسمیت شناختید. حناتون دیگه برای مردم ایران رنگی نداره. احمقی نژاد با این همه خریتش خوب حرفی زد.. ما نه برای اخم شما و نه برای خندتون هیچ ارزشی قاپل نیستیم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
این رو همه ی دنیا میدونن
دوشنبه 19 مرداد 1388

elinaa - ایران - تهران
تابناک به نقل از دنیای فوتبال از وجود مچ بند و پرچم سبز در ورزشگاه کرمان خبر داد. تابناک نوشت:. با شروع بازی پرسپولیس و مس در دست برخی از تماشاگران حاضر در ورزشگاه شهید باهنر کرمان، پرچم و پارچه‌نوشته‌های سبزی به چشم می‌خورد که عمدتا شعارهایی در وصف امام زمان(عج) برروی آنها درج شده بود. اما با شروع نیمه دوم هیچ یک از این پرچم‌ها و پارچه‌نوشته‌ها برروی سکوها به چشم نمی‌خورد تا اعلام شود آنها برای جلوگیری از هرگونه شائبه جمع‌آوری شده‌اند! البته برخی از بازیکنان دو تیم هم در این بازی از مچ بند سبز استفاده کرده بودند که با عدم باز شدن آنها در نیمه دوم مشخص شد حساسیت‌ها نسبت به این مچ‌بندها کمتر از روزهای قبل شده است!.
دوشنبه 19 مرداد 1388

mehranmy - ایران - تهران
خانم هیلاری کلینتون شما که اینهمه با هوشین چرا چند روز پیش گفتین ما این دولت رو به رسمیت میشناسیم تکلیف خودتون رو یکبار روشن کنید یا رومی رومی یا زنگی زنگی حزب باد بودن خوب نیست !!!!
دوشنبه 19 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
چرا با دولتی که از رای مردم نیومده می خواین مذاکره کنین این کار توهین به شعور مردم ایران اگه نیست یکی منو توجیه کنه. درست ایران خطر هسته ای داره می شه ولی من مطمئن هستم اینا از خواستشون کوتاه نمیان حتی با مذاکره مستقیم
دوشنبه 19 مرداد 1388

aghakian - ایران - تهران
محاکمه منتقدان دولتهای خودتون کهتوی گوانتانامو تشریف دارن و بد ترین شکنجه ها را هم توی ابو غریب و گوانتانامو داشتن چی؟؟/دورویی ودروغگویی شما و البته جیره خواراتون...در دنیا تا نداره
دوشنبه 19 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.