اعتراض به تولید یک مسابقه عجیب تلویزیونی در ترکیه

اعتراض به تولید یک مسابقه عجیب تلویزیونی در ترکیه

تولید برنامه‏ای با مضمون "ایمان می‌آوری؟" در یکی از شبکه‏های تلویزیونی ترکیه، اعتراض پیروان ادیان را بدنیال داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‏رسانی دانشگاه ادیان به نقل از هرالد، شبکه تلویزیونی "کانال تی" ترکیه با دستمایه قرار دادن ادیان مختلف، مسابقه‏ای تلویزیونی ترتیب داده است که در آن هدایت معنوی از سوی 4 دین مختلف برای تحول معنوی در گروهی بی‌دین به نمایش گذاشته می‌شود.

قرار است در این مسابقه یک روحانی مسلمان، یک کشیش مسیحی، یک خاخام یهودی و یک راهب بودایی، برای جذب کردن ده نفر از افراد ملحد و بی‏دین حاضر در این مسابقه با یکدیگر رقابت کنند.

جایزه کسانی که به هر دین بگروند یک سفر زیارتی به مقدس‌ترین مکان آن دین خواهد بود. (مکه برای مسلمانان، واتیکان برای مسیحیان، بیت المقدس برای یهودیان و تبت برای بودایی‌ها).

این مسابقه تلویزیونی اعتراض مقامات مذهبی مسلمان را به دنبال داشته و مدیریت امور دینی مسلمانان ترکیه از فرستادن روحانی به این برنامه خودداری کرده است.

«حمزه اکتان» رئیس هیئت امور دینی ترکیه پس از پخش خبر برنامه یاد شده گفت: انجام کاری مثل این برای افزایش بیننده، در نظر همه ادیان بی‏اعتنا و بی‏اهمیت است.

از سوی دیگر، سازندگان این برنامه بدون اظهار پشیمانی از عمل خود می‌گویند این برنامه که قرار است از اول سپتامبر به روی آنتن برود دین را تحقیر نخواهد کرد.

«سیهان سویلو» مدیر اجرایی "کانال تی" گفت:‌ ما بزرگ‌ترین جایزه را به کسانی که به خدا اعتقاد دارند می‌دهیم.

او همچنین گفت: ما روا نمی‌دانیم که کسی ملحد باشد. خدا بسیار بزرگ است و مهم نیست که شما کدام دین را انتخاب می‌کنید. مهم این است که شما به او اعتقاد داشته باشید (!)

کانون توجه این پروژه، هویت دینی در ترکیه است، جایی که گروه‌های جناح راست نگرانی خود را از آزادی دینی اقلیت غیرمسلمان اعلام داشته‌اند.

گفتنی است تاکنون حدود دویست نفر برای شرکت در این مسابقه درخواست داده‌اند و ده شرکت‌کننده اول این برنامه ماه آینده انتخاب خواهند شد.
kamia1 - المان - کلن
احمقئ خودمونو میفرستیم بعد دیگه هیچکس مسلمون نمیشه..هههه
دوشنبه 19 مرداد 1388

گاگولی - مالزی - سایبور
جایزه هاش عادلانه نیست!. کی دوست نداره واتیکانو ببینه ؟. تبت هم باید خیلی دیدنی باشه. مکه هم همینطور. ولی بیت المقدس نه زیاد ( نظر شخصی بنده بود )
دوشنبه 19 مرداد 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
اه عجب مقامات مذهبی مسلمان بی جنبه ای!! بابا یه روحانی بفرست بزار برنامه رو بسازن تموم شه بره
دوشنبه 19 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
یک مسابقه احمقانه. کدام احمقی روش زندگی و ایمان خود را که مطالعه و تحقیق چند ساله میخواهد در یک مسابقه تلویزیونی انتخاب میکند؟
دوشنبه 19 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
خیلی مسخره است!!! به چند دلیل: 1- دو تا انسان می خوان با هم راجع به وجود خدا یا دروغ بودن این اسم بحث بکنند، این کجاش اعتراض داره؟! 2- بهتره اول همون یک روحانی مسلمان، یک کشیش مسیحی، یک خاخام یهودی و یک راهب بودایی بشینند با هم بحث کنند تا ما ببینیم کدومشون راست میگن؟! 3- از همه چیز احمقانه تر و مسحره تر جوایز این مسابقه است!!! از کجا معلوم که این روحانیون در انتهای بحث به راه راست هدایت نشدند و دست از خرافات بر نداشتند؟4- یک مدیر تلویزیون چه کاره است که می گوید : ما روا نمی‌دانیم که کسی ملحد باشد!!!! (ببینید اینه که میگم ترکیه هم بخاطر اسلام هشتش گروه نُهش است!) اگر خدا بزرگ باشد که احتیاج به مکان دارد پس نیاز مند است. ای بابا با همین یه جمله اش خدا رو رد کرد! این ترکها می خوان یه جوری از زیر بار اسلام در بیان و مردمشون رو آدم کنند، اما نمی دونند چطوری! مثل ... گیر کردن توی گِل!
دوشنبه 19 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
من با اینجور مسابقات 100% موافقم به شرطی که طرف کافر هم سوادش در حدی باشد که بتواند از خودش دفاع کند و یک چیز هم برایم خیلی جالب است:. دینی که سراسر سانسور و سرکوب است و به مخالفش حق حرف زدن نمیدهد و روحانیونشان در کل طول تاریخ 2×3 را به دستور خدا 4 میبیند، چگونه است که به بحث کردن علاقمند شده است؟ این چیزی جز کمرنگتر کردن "دین" از روی نقشه ای بسیار زیرکانه و استادانه برای ملحق شدن به اتحادیهء اروپا نیست. شما هستید من هم هستم، خواهیم دید.
دوشنبه 19 مرداد 1388

33pooles - المان - دورتموند
باید خیلی مواظب باشند ممکنه روحانی با چماق بدستاش بیاد
دوشنبه 19 مرداد 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
اتفاقا راه خوبیه.. توش بحث ادیان هستش. البته اگه منطق بیارن.
دوشنبه 19 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
جالبه چرا که نه - این مسلومنا باید همه جا زور بگنو خودشونو تابلوکنن یکی بی دین باشه بهتره یا حداقل به یه نتیجه برسه ؟؟؟ اگه برنامه فقط برای ترویج اسلام بود 2 تا اتوبوسم از قم بار می زدن - جایزه هاشم انصافا خوبه حتی اگه فقط به صرف دیدن هم باشه می ارزه
دوشنبه 19 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
اگر اجرا بشه برنامه خیلی جالبی خواهد شد
دوشنبه 19 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
((این مسابقه تلویزیونی اعتراض مقامات مذهبی مسلمان را به دنبال داشته و مدیریت امور دینی مسلمانان ترکیه از فرستادن روحانی به این برنامه خودداری کرده است)). -------------------------------------------------------------. چون میدونه که کسی به این دین دست ساز ایمان نمیاره که هیچ / پیروان خودش رو هم روزبروز داره از دست میده....
دوشنبه 19 مرداد 1388

varamche2 - شیراز - ایران
به نظر من که مسابقه جالبی می تونه باشه . روحانی مسلمان یعنی چی؟؟!!!!. اگه سنئ وهابی باشه که فایده نداره.چون همه چرند میگه و همش دروغه.باید علی یک دست بره اونجا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 19 مرداد 1388

dosti - ایران - تهران
خوب اگه اینجوریه من مسیحی میشم یه سفر میرم واتیکان در راه برگشت عطا رو به لقاش می بخشم!! لووووووووووول
دوشنبه 19 مرداد 1388

pesareirani - نروژ - اسلو
مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه است.همه ادیان وپیامبران امدندکه بگویند: خدا خالق همه دنیاست و بندگان باید او را پرستش کنند. اما متاسفانه انسانها(بخصوص مسلمانها)بجای خدا فرستادگان او را ستایش میکنند.مثل این است که وقتی نامه ای دریافت میکنیم بجای خواندن و جواب دادن به نامه پستچی و فرزندانش را ستایش کنیم.باید خدا راازادانه و بدون واسطه و بدون قید و بند (دین) بپرستیم.همه ادیان محترمندولی باید بدانیم فلسفه وجودشان چیست؟غیر از خدا پرستی؟پس میتوان خدا را در هر زمان و حالتی پرستید و نیاز به این نیست که تنها با حرکت چرخشی زمین(طلوع و غروب خورشید)خدا را بپرستیم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خوب معلومه مسلمونها اعتراض می کنن . چون میدونن دینشون لو میره . فقط کافیه یکی از صدا و سیماهی ایران بره و در مورد نشانه های ظهور صحبت کنه مثل اسب سواری خانم ها !
دوشنبه 19 مرداد 1388

tamara .s - انگلیس - لندن
مگه میشه یهودی شد من شنیدم حتما باید خون یهودی داشت و جالب اینکه از مادر باید یهودی باشی یعنی ازدواج مرد یهودی با هر زنی غیر یهود = با بچه غیر یهودی و ازدواج زن یهودی با مردی غیر از یهودی = فرزند یهودی
دوشنبه 19 مرداد 1388

ashoor - ایران - تهران
کسروی و ترور او بوسیله نواب یکی از نمونه های بحث منطقی هست که متولیان شیعه گری دنبال میکنند. روش بحث در دیدگاه سنی ها هم که در افغانستان و پاکستان بر همه روشن است .
دوشنبه 19 مرداد 1388

1001 - ایران - مشهد
همچین بد هم نیست .
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
عجیب اینکه بودا را که فلسفه اش بر عشق به انسانها و حتی حیوانات بنا شده و زیباست در کنار دین پر از خون و شرارت اسلام قرار داد البته قابل ذکر تمام قوانین جنایی قران از یهودیت کپی شده جز کودک نوازی!!! ولی چون اسرائیلی ها مثل اسلامیون عقب افتاده نیستند این قوانین غیر قابل اجراست و مسیحیت هم که متحول شده.تنها اسلام است که شمشیرش همواره اماده ی انجام وظیفه است .
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.