تاکید اکبر هاشمی رفسنجانی بر حضور در نماز جمعه این هفته تهران

تاکید اکبر هاشمی رفسنجانی بر حضور در نماز جمعه این هفته تهران

آیت الله خامنه ای آقای رفسنجانی را دوست پنجاه ساله خود خوانده اما گفته است که افکار محمود احمدی نژاد از همه به او نزدیک تر است

اقامه نماز جمعه تهران به امامت اکبر هاشمی رفسنجانی، بار دیگر بحث برانگیز شده است. بار گذشته که آقای رفسنجانی پس از غیبت چند هفته ای نماز جمعه تهران را اقامه کرد، گروه هایی از مردم معترض به نتایج انتخابات به همراه مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض، در نماز جمعه تهران شرکت کردند.

اکبر هاشمی رفستجانی در این نماز جمعه که از سوی رسانه های غیر دولتی ایران "تاریخی" توصیف شد، به انتقاد از شرایط حاکم بر کشور پس از اعلام نتایج انتخابات پرداخت.

خطبه های نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی که در آن درباره "به خطر افتادن مشروعیت حکومت جمهوری اسلامی و درخواست برای آزادی زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده آنها" هشدار داده بود انتقاد برخی از محافظه کاران و شماری از اصولگرایان را به دنبال داشت.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان از جمله محافظه کاران پرنفوذی بود که ناخشنودی خود از سخنان آقای هاشمی را پنهان نکرد و حتی همنوا با آقای احمدی نژاد، آقای هاشمی را مسئول ناآرامی های بعد از انتخابات معرفی کرد.

آقای هاشمی رفسنجانی پس از اقامه این نماز جمعه در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی تژاد که در حضور آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی برگزار شد، حضور نیافت و در مراسم سوگند آقای احمدی نژاد در مجلس نیز از غایبان بود.

گمانه زنی ها درباره آینده سیاسی آقای رفسنجانی طی هفته های اخیر افزایش یافته است

مطابق برنامه ستاد اقامه نماز جمعه تهران اکبر هاشمی رفسنجانی، امام جمعه این هفته تهران خواهد بود. وب سایت رسمی آقای رفسنجانی چند روز پیش امامت او را تایید کرد اما این خبر را ساعاتی پس از انتشار، حذف کرد.

در مطلب تازه ای که در وب سایت اکبر هاشمی رفسنجانی منتشر شده حضور او در نماز جمعه قطعی اعلام شده اما دلیل حذف خبر قبلی حضور او در نماز جمعه، اعلام این موضوع از سوی ستاد اقامه نماز جمعه عنوان شده است.

موقعیت سیاسی آقای رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اختلاف او با رهبر جمهوری اسلامی بر سر عملکرد و رفتار محمود احمدی نژاد، گمانه زنی هایی در مورد میزان و دامنه توانایی او برای تاثیر گذاری بر فضای سیاسی و اجتماعی ایران به دنبال داشته است.

پیش از تاکید مجدد وب سایت رسمی اکبر هاشمی رفسنجانی درباره حضور او در نماز جمعه این هفته تهران، روزنامه "خبر" از قول رضا تقوی، دبیر ستاد اقامه نماز جمعه تهران، حضور آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه را نامشخص و بسته به نظر آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی خوانده بود.

پس از اقامه آخرین خطبه های نماز جمعه آقای هاشمی رفسنجانی که اولین سخنرانی او از تریبون نماز جمعه پس از انتخابات ریاست جمهوری بود، و سپس غیبت او از مراسم تنفیذ و تحلیف احمدی نژاد، آینده سیاسی آقای رفسنجانی موضوع مقاله ها و گمانه زنی ها متعددی قرار گرفته است.

amir-amir - کانادا - تورنتو
ایشان اگر مى خواهند که به دامان ملت برگردند باید آنچه که کروبى در نامه اش به ایشان نوشته که در رابطه با هتک ناموس و تجاوز ها به دختران بازداشت شده در بازداشتگاه کهریزک ( شورآباد) است آن را در نماز جمعه مطرح کند
دوشنبه 19 مرداد 1388

zarbali - ایران - بدبختستان
هی!!! رفسنجانی ، اون موقع که رئیس جمهور بودی هر غلطی خواستی کردی ، مردم بیچاره رو بیچاره تر کردی اما هیچ وقت فکر نمی کردی که کشوری که چند دونگشو واسه ی خودت می دونسیتی این جوری بهت پشت کنه!. ولی خیالی نیست حالا که فعلا همراه ما شدی! این هفته میایم نماز جمعه دوتا داد می زنیم تا خودمونو خر کنیم که می خوایم انقلاب کنیم!تو هم میامی اون بالا دو تا ..شر می گی تا چند روز ملت ...می بندین تا یواش یواش همه چی بخوابه!. در ضمن کسانی که می خوان به نماز جمعه برن و از مخالفان کودتای محمود هستند سعی کنند تیر خلاص رو بزنند حالا که ما شدیم تروریست و منافق و انقلاب مخملی کن ، حالا دو تا فحش به این ملاها بدیم که لااقل فردا که گرفتنمون خیلی پشیمون نباشیم!. منتظر همتون در نماز جمعه هستم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

sahba - ایران - ایران
وعده ما روز جمعه این حماسه بزرگ تر از حماسه قبلی خواهد شد.(از امروز به شدت اطلاع رسانی کنید).به امید ازادی
دوشنبه 19 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
مطمعنا میاد چون خامنه ایئ اینقدرا هم خ ...ر تشریف نداره که اجازه نده. 1 شماره بزرگ برائ اقا !!! کلن
دوشنبه 19 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
دمتون گرم .برای تمام کسانی که مبارزه میکنند و چنین با وجودو مستحکم صدای اعتراضی مردم مظلوم ایران و متواریان این رژیم خونخوار رو بگوش جهانیان میرساند ارزوی سلامت و پیروزی برای احقاق حق مردم میهنمان دارم. درود به شرف و غیرتون.
دوشنبه 19 مرداد 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
اقای رفسنجانی از قدیم ندیم گفتند سکوت علامت رضاست و وقتی محمود انتر پسرانت را به دزدی متهم میکنه و شما سکوت میکنی یعنی چه یعنی ان انتر حق داره و اگر نه یه جفت غیرت نشون بده و بگو که اینا دروغ تا همین وکنش تو یه مشتی باشه به دهن خامنه ای و محمود انتر بیچاره انتر که مقایسه میشه با محمود خدایا من ببخش
دوشنبه 19 مرداد 1388

amidjan - ایران - تهران
درود. بچه ها تو رو خدا همه بیایید چونکه1- بهترین زمان و مکان نماز جمعه است در ضمن چون خودشون هم حضور دارند پس نمی تونن با مردم برخورد داشته باشند 2- پس از برگزاری دادگاههای کذایی و نمایشی احساس می کنند که مردم دلسرد و وحشت زده هستند که با حضور خودمون بهشون نشون می دیم که جنبش سبز همچنان پابرجاست
دوشنبه 19 مرداد 1388

سکوت - ایران - تهران
آی ای مسلمانان بپا خیزید. به خدا این آخدا هی فرصت اضافه نداره به ما بده‌ها معلوم نیست بعد این همه سال فشارهای روانی و اجتماعی و مالی و سیاسی دو روز دیگه سکته نزده باشیم (بماند که بعضیا لیاقت شهادت به دست این خوارج خونخوار جنایتکار رو پیدا میکنند) و البته اگه زیر لگد و باتوم مغزتون مننژیت نگیره. همه بیاید با کودک و زن و مادر و خواهران و برادران و شوهران و پدرانتان. به خداوندی خدا این جرثومه فساد این ا.ن لایق این نیست که ریاست مملکت رو به دست بگیره. آی ای مسلمانان که چشمتون فقط به اینه که طرف پایین شهر و یه کاپشن دار و چون از زیبایی خداوندی بهره‌ای نبرده پس فرشته و قدیس درد مردم رو می‌فهمه تو رو به شرافت و بزرگواریتون کمی فکر کنید. به خدا خرابکاریا و نادرایتیاش کوچولو نیستن که بگین حالاااااا. هل من ناصرِ ینصرونی.
دوشنبه 19 مرداد 1388

سکوت - ایران - تهران
هر چند نخواهند گذاشت در صف‌های اصلی بنشینیم ولی تلاش کنید به داخل فضای سرپوشیده راه بیابید تو رو به خدا بیایید. ایران غریب و تنهاست داره تو لجنی که این ا.ن و گرداننده‌ بزرگش خ.ر درست کرده‌اند فرو می‌ره. آی مسلمانان اگر مهدی (عج)تان بیاید او که مرد آزادگی و شرافت است فکر می‌کنید چگونه خواهند گذاشت قد علم کند وقتی بگوید چرا می‌کشید و شکنجه می‌دهید. علی با ابن ملجم اینگونه نکرد که اینان کردند. نگزارید شرمنده خدا و خودتان شوید. یا حق
دوشنبه 19 مرداد 1388

Alireza88 - ایران - تهران
امیدوارم آقای رفسنجانی همچنان پایداری کنند و در کنار ملت باقی بمانند
دوشنبه 19 مرداد 1388

نازی -تهران - ایران - تهران
دوستان درسته همه از این همه دروغ وازار واذیتها عصبانی هستند اما اینو مدنظر داشته باشید اگر حمایت کروبی وهاشمی نبود این دولت چه بلاهایی که بیشتر از این بود سر مانمی اورد وپشت گرمی مردم همین حمایتهاست حالا گرچه درگذشته اینها کارهایی کردند وهیچ شکی دران نیست وسوء استفاده های زیادی از این ملت کرده اند اما در حال حاضر دارند مردمو حمایت میکنند وبامردم همسوء شده اند پس تا موقعه ایکه انها حمایت میکنند ما باید از این حمایت استقبال واز هرگونه توهین وتحقیر به انها جلوگیری کنیم موسوی که در بازداشت خانگی است وبیچاره کاری نمیتواند بکند شاید همین اخوندها دخل همو بیارند پس سعی کنید ازاین حمایت انها استفاده کامل را ببریم بنلبراین لگر روز جمعه نماز جمعه به امامت هاشمی بود وبرویم واز حمایتش تشکر کنیم وهم با حضورمون مشتی بدهان این دولت بزنیم ودرضمن از هرروز وهرمراسمی استفاده کامل راببریم حتی روز قدس همه با نماد سبز در تظاهرات شرکت کنیم وشعار مرگ بر دیکتاتور سر دهیم
دوشنبه 19 مرداد 1388

nishfa - ایران - تهرا
دست مزن! چشم، ببستم دو دست. راه مرو! چشم، دو پایم شکست. حرف مزن! قطع نمودم سخن. نطق مکن!چشم، ببستم دهن. هیچ نفهم! این سخن عنوان مکن. خواهش نافهمی انسان مکن. لال شوم، کور شوم، کرشوم. لیک محال است که من خرشوم. (نسیم شمال).
دوشنبه 19 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
باباااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا عکسو بیا یه شمالم با ما بیا اکبر ُ سیاستو فقط باید از اکبر یاد گرفت هم این ورو داره هم اونور خلاصه جای نمی خوابه که آب زیرش بره / یاد دوران ریاست جمهوریت بیفت که چه خفقانی بود الانم هر جاکه به نفعته یا به ضررت نپر وسط حداقل یه کاری بکن که جبران گذشته و حال که خون مردم ریخته شدرو بکنی تو که بلدی
دوشنبه 19 مرداد 1388

golf persia - ایران - شیراز
از اصلی ترین مواردی که توی این سی سال به کمک جمهوری اسهالی اومده تا بتونه هر چه بیشتر مردم رو سرکوب کنه پول نفت و بانکها بودند که در تمام شرایط مکمل هم بودند .حالا که وضع نفت خراب شده بهترین موقع برای ضربه زدن به این بازوی ج.ا یعنی بانک هاهست. خالی کردن تمام حسابهای پس انداز و جاری در یک زمان موثرترین روش میتونه باشه. هر ایرانی اگر بطور متوسط در یک روز فقط 100.000 تومان از حسابش بکشه ،رقمی بدست میاد حدود هفت هزار میلیارد تومان یا هفت میلیون دلار .اگه قبوض آب و برق و تلفن و.. رو هم بهش اضافه کنیم ببینید چه رقمی میشه !!!حالا اگه این پول رو فقط دو ماه از چرخه بانکی که دست حکومت هست خارج بشه ضربه بزرگی خورده .این از موثر ترین و کم هزینه ترین راههای نافرمانی مدنی هست واونهایی که هم تا حالا می خواستند ولی نتونستند کاری بکنند میتونند بزرگترین ضربه رو به پیکره مفلوک رژیم بزنند. همکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم .از همه اعضا خواهش میکنم به پاس گرامی داشت خون تمامی شهدای راه آزادی این کامنت رو توی سایتهای دیگه هم بگذارن و یک روز رو برای آغاز این حرکت تعیین کنند.
دوشنبه 19 مرداد 1388

neda85 - ایران - تهران
زربالی -ایران- دمت گرم ...میبینمت
دوشنبه 19 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
اوکئ دیگه بد حرف نمیزنم ..لطفا چاپ کنین.
دوشنبه 19 مرداد 1388

adi - ایران - تهران
بچه ها منم دلم میخواد بیام ولی شوهرم نمیذاره خواهشا جای منم یه شعاربدبد
دوشنبه 19 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
امیر کاناداتورنتو موافقم . اگه قراره رفسنجانی درکنار مردم باشه باید بدونه که مطالبات مردم روز به روز وساعت به ساعت بیشتر میشه. و باید خودشو ثابت کنه . پی گیری جنایاتی که درزندان انجام میشه میتونه کمی دیگر رفسنجانی رو به مردم نزدیک کنه و قابل اعتمادتر بشه
دوشنبه 19 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
zarbali - ایران - بدبختستان . adi - ایران - تهران . . دمتون واقعا گرم . حیف که تهران نیستیم
دوشنبه 19 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
اگه سید علی نزاره بیاد دعواها بالا می گیره
دوشنبه 19 مرداد 1388

masom - انگلستان - لندن
همین الان تو بی بی سی گفت نمیاد که
دوشنبه 19 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
نماز جمعه این هفته خیلی باحاله
دوشنبه 19 مرداد 1388

black chador - امریکا - ولدن
adi - ایران - تهران. شما بهتره درخواست ازادی شخصی خود را از خانه خودت شروع کنی. مگر شوهر شما سند مالکیت تو رو در دست داره. از اون بهتر اینه با شوهرت بری البته اگر بسیجی نیست.
دوشنبه 19 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.