کروبی به هاشمی: شایعه تجاوز جنسی در زندانها را پیگیری کنید + متن کامل نامه

کروبی به هاشمی: شایعه تجاوز جنسی در زندانها را پیگیری کنید

پسر آقای کروبی می گوید آقای هاشمی بعد از دوازده روز جوابی به نامه پدرش نداده است

مهدی کروبی، از نامزدهای معترض به نتایج انتخابات در ایران، در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان، از او خواسته درباره شایعاتی که درباره تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاه ها پخش شده است، تحقیق کند.

این نامه که در وب سایت رسمی حزب اعتماد ملی منتشر شده، تاریخ ۷ مرداد یعنی ۱۲ روز پیش را دارد و پسر آقای کروبی در توضیح آن نوشته است که پدرش این نامه را ده روز بعد از فرستادن خصوصی برای آقای هاشمی و در حالی که جوابی از او نگرفته است، برای عموم منتشر می کند.

آقای کروبی در نامه خود خطاب به آقای هاشمی می نویسد: "عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند."

آقای کروبی گفته است اگر "این رفتارهای شناعت آمیز" را "به طور متواتر از افراد مختلف که در روزهای اخیر آزاد شده اند" نشنیده بود، باورشان برایش سخت بود.

آقای کروبی از رئیس مجلس خبرگان رهبری خواسته است این موضوع را "به صورتی که صلاح می داند" با آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران، در میان بگذارد و نیز هیاتی برای بررسی این مساله تشکیل دهد. آقای کروبی اعلام آمادگی کرده است که مسئولیت تحقیق و بررسی جهت تعیین صحت و سقم این اخبار را برعهده گیرد.

مهدی کروبی در نامه خود از منابع خبری خود نام نبرده، اما نوشته است: "افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند. نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند. این افراد اظهار داشته‌اند اتفاقی در زندان‌ها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ای است برای جمهوری اسلامی."

افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند. نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند.

مهدی کروبی

آقای کروبی گفته است که گمان نمی کند کسانی که در ۱۵ سال مبارزه با حکومت پهلوی (از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷) در زندان بوده اند، از جمله خود او و آقای هاشمی، چنین چیزهایی را "دیده یا شنیده باشند".

مهدی کروبی در بخش دیگری از نامه خود به "حوادث تلخ" دیگری که بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران رخ داد اشاره کرده است: "از دستگیری‌های بی‌حساب و کتاب، از ضرب و شتم و وارد کردن جراحات تا شهادت فرزندان این کشور، از حمله به خانه‌های مردم تا فاجعه خونین کوی دانشگاه و برخوردهای خشن و وحشت‌انگیز حتی با خانم‌ها در سطح خیابان‌های شهر، که تاکنون سابقه نداشته است ... از برخوردهای خشن و بی‌محابا، بر سر مردم باتوم را خرد کردن، آنچنان که بعد از گذشت قریب به ۴۰ روز همچنان اوضاعشان غیرعادی است و عوارض آن روی بدنشان قابل مشاهده است. هتاکی و ابراز دشنام و فحاشی رکیک به افراد و نثار نوامیس بازداشت‌شدگان و مردمی که برای نماز جمعه آمده بودند."

آقای کروبی در پایان نامه خود تاکید کرده که فقط دو نسخه از این نامه تهیه کرده که یکی مهر و موم شده برای آقای هاشمی ارسال و دیگری نزد خود او نگه داشته شده است. اما به گفته پسر آقای کروبی، با توجه به این که آقای هاشمی هنوز هیچ واکنشی به این نامه نشان نداده، پدرش تصمیم به انتشار عمومی آن گرفته است.

متن کامل نامه مهدی کروبی به اکبر هاشمی رفسنجانی

سحام نیوز :‌ مهدی کروبی از هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان خواست با تشکیل یک هیات به برخی شایعات و نحوه برخوردها با بازداشت‌شدگان رسیدگی شود.
حسین کروبی فرزند او در این‌باره گفت: پدرم این نامه را حدود 10 روز پیش خطاب به آقای هاشمی نگاشت و آن را برای ایشان به‌طور خصوصی ارسال کرد. ایشان تاکید داشت آقای هاشمی حتما به این نامه پاسخ دهد و اقدام لازم را انجام دهد. متاسفانه آقای هاشمی پاسخی به نامه ایشان نداد. پدرم تاکید کرده بود اگر تا 10 روز پاسخی به نامه داده یا اقدامی صورت نگیرد، نامه را منتشر می‌کند.
حسین کروبی درباره مسائل مطرح شده در نامه، گفت: اساسنامه، بر نگرانی آقای کروبی استوار است. ایشان نگران آنچه گروه‌های بیگانه و غربی درباره نحوه رفتار با بازداشت‌شدگان بیان می‌کنند، هست. این روزها بسیاری از افرادی که آزاد شده‌اند، به دیدار پدرم آمده و ماجرای رفتاری را که ضابطان و ماموران با آنها داشتند، برای وی بیان کرده‌اند. آنها آنچه را دیده و شنیده به دقت گفته‌اند. طبیعتا نحوه رفتار برخی از ضابطان با بازداشت‌شدگان خصوصا زنان و دختران، در شأن جمهوری اسلامی و هیچ نظام دیگری نیست.
وی تاکید کرد: آنچه در نامه آمده، نه‌تنها دغدغه و نگرانی آقای کروبی است، بلکه من فکر می‌کنم هر کس که این شایعات را خصوصا درباره وضعیت زنان و اتفاقاتی که درباره آنها در حال انجام است، می‌شنود، نگران می‌شود و علاقه‌مند است، این لکه ننگ را اگر وجود دارد پاک کند. البته ما امیدوار هستیم تمام این خبرها و شایعات تکذیب شود.
بنابرهمین گزارش متن کامل نامه مهدی کروبی به هاشمی رفسنجانی به این شرح است:

حضور محترم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی
ریاست محترم مجلس خبرگان رهبری
با سلام و احترام

بعد از برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری، حوادث تلخی به وجود آمد که به طور مفصل در خصوص آن، هم از سوی جنابعالی، هم از سوی افراد، گروه‌ها و رسانه‌های مختلف به آن پرداخته شد.
از دستگیری‌های بی‌حساب و کتاب، از ضرب و شتم و وارد کردن جراحات تا شهادت فرزندان این کشور، از حمله به خانه‌های مردم تا فاجعه خونین کوی دانشگاه و برخوردهای خشن و وحشت‌انگیز حتی با خانم‌ها در سطح خیابان‌های شهر- که تاکنون سابقه نداشته است- رخ داد که بسیار قابل تامل و پیگیری است. آنچه در این میان مطرح است در خصوص برخی از رفتارهای شناعت‌آمیز است که اگر به طور متواتر از افراد مختلف که در روزهای اخیر آزاد شده‌اند، نشنیده بودم، باورشان حداقل برای من و شما که در طول قریب به نیم قرن سردی و گرمی روزگار را چشیده‌ایم سخت بود.
از برخوردهای خشن و بی‌محابا، بر سر مردم باتوم را خرد کردن، آنچنان که بعد از گذشت قریب به 40 روز همچنان اوضاعشان غیرعادی است و عوارض آن روی بدنشان قابل مشاهده است.
هتاکی و ابراز دشنام و فحاشی رکیک به افراد و نثار نوامیس بازداشت‌شدگان و مردمی که برای نماز جمعه آمده بودند صورت گرفت. رفتارهایی که در فرهنگ دینی و اسلامی هیچ یک از گروه‌ها جایی ندارد و نشان‌دهنده آن است که افرادی برای این کار استخدام شده‌اند که حتی با اصول بدیهی اسلام آشنایی ندارند و البته شایعاتی نیز مطرح شده که فعلا به آن نمی‌پردازم.
احتمالا همانطور که مطلع هستید در این خصوص چندی پیش نامه‌ای خطاب به ریاست محترم قوه قضائیه ارسال کردم و جمعه هفته جاری همین نکات را به وزیر معزول اطلاعات یادآور شدم که روز شنبه در مطبوعات منتشر شد.
اما موضوعی را شنیده‌ام که هنوز از آن بر خود می‌لرزم. در دو روز اخیر که این خبر را شنیده‌ام خواب از سرم ربوده شده است. حدود ساعت دو که خود را برای خواب آماده می‌کردم. به بسترم رفتم ولی خدا شاهد است که بدون ذره‌ای مبالغه، خوابم نبرد، تا ساعت 4 بامداد که مجددا بلند شدم کمی قرآن خواندم، دوش گرفتم تا آب کمی آرامم کند، حتی نماز صبح را نیز خواندم و تا نزدیکی‌های طلوع آفتاب خوابم نبرد.
افرادی این مطالب را به من گفته‌اند که دارای پست‌های حساس در این کشور بوده‌اند. نیروهای نام و نشان داری که تعدادی از آنها نیز از رزمندگان دفاع مقدس بوده‌اند. این افراد اظهار داشته‌اند، اتفاقی در زندان‌ها رخ داده است که چنانچه حتی اگر یک مورد نیز صدق داشته باشد، فاجعه‌ای است برای جمهوری اسلامی که تاریخ درخشان و سپید روحانیت تشیع را تبدیل به ماجرای سیاه و ننگین می‌کند که روی بسیاری از حکومت‌های دیکتاتور از جمله رژیم ستمشاهی را سفید خواهد کرد.
گمان نمی‌کنم زندانیان دوران 15 ساله مبارزات قبل از انقلاب که از افراد توده گرفته تا گروه‌های مسلح مبارز التقاطی تا اعضای نهضت آزادی و موتلفه و حزب ملل اسلامی که در زندان با هم زندگی کرده‌اند، دیده یا شنیده باشند.
اینجانب این مطالب را برای شما می‌نویسم و مصرانه می‌خواهم روی این قضیه اقدام و به صورتی که صلاح می‌دانید با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مطرح فرمایید و با جدیت پیگیر شود تا روشن گردد اگر چنین اتفاقی نیفتاده که ان‌شاءالله هم نیست و بعید می‌دانم باشد، اعلام شود، چرا که در همین جامعه امروز و توسط خود بچه‌های بازداشتی در رسانه‌ها و سایت‌ها در حال مطرح شدن است و معلوم نیست آیندگان چه قضاوتی با شاخ و برگ دادن آن خواهند کرد. همچنان که جمهوری اسلامی و روحانیت مظلوم نیز مسوول آن شناخته خواهند شد. اگر هم خدای ناکرده رخ داده باشد، سریع با عوامل آن در هر جایگاهی برخورد و اعلام شود تا در شرایط فعلی که بازار شایعات داغ است، فرصت به فرصت‌طلبان داده نشود، همچنان که لازم است ترتیبی اتخاذ گردد تا این اقدام از سوی هیاتی عالیرتبه صورت گیرد تا افراد مورد بحث جرات بیان حقایق را داشته باشند چرا که شنیده‌ام تهدید شده‌اند که اگر مطلبی در این خصوص بیان نمایند، نابود خواهند شد.
جناب آقای هاشمی
اینجانب به خاطر اسلام و در رأس آن امام راحل و این همه فداکاری‌ها و شهادت‌ها و به قصد قربت الی الله، به‌رغم آنکه در شأن من نیز نمی‌باشد و به رغم همه مشغله‌ها و گرفتاری‌ها و به‌رغم آنکه می‌دانم به حیثیت اینجانب لطمه خواهد خورد، آماده‌ام مسوولیت تحقیق و بررسی جهت تعیین صحت و سقم این حوادث و اخبار رسیده را بر عهده گیرم و تعهد شرعی می‌نمایم بدون حب و بغض و با رعایت کمال انصاف به بررسی و ارائه گزارش بپردازم.
اما موضوع مطرح شده از این قرار است:
عده‌ای از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند که برخی افراد با دختران بازداشتی با شدتی تجاوز نموده‌اند که منجر به ایجاد جراحات و پارگی در سیستم تناسلی آنان گردیده است. از سوی دیگر افرادی به پسرهای جوان زندانی با حالتی وحشیانه تجاوز کرده‌اند به طوری‌که برخی دچار افسردگی و مشکلات جدی روحی و جسمی گردیده‌اند و در کنج خانه‌های خود خزیده‌اند.
با توجه به اهمیت مساله انتظار است این اقدام توسط هیاتی بی‌غرض و شفاف از طرف رئیس مجلس خبرگان رهبری مورد بررسی و پیگیری تا حصول نتیجه قرار گیرد. تا درسی برای آیندگان شود و فرصت به اراذل و اوباشی از این دست ندهد تا آبروی نظام و امام و جمهوری‌اسلامی را بر باد ندهند و خدمات هزار ساله روحانیت را مخدوش نمایند. به عنوان آخرین مطلب نیز یادآور می‌شوم از این نامه دو نسخه تهیه گردیده که یکی مهر و موم شده برای جنابعالی ارسال و دیگری نزد بنده قرار دارد.
با آرزوی توفیق
مهدی کروبی
7/5/1388

babre mazand - هلند - امستردام
مگه این مساپل تازگی داره که تازه این حضرات متوجه شدند . مگه قبل از اعدام تو سالهای 60 اول به زنان تجاوز نمیکردند وبعد اعدامشان میکردند این حضرات انموقع چیزی به گوششان ننمیرسید. همشون یه قماشن.
یکشنبه 18 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
خیلی جالب بود٬ این همه دم از اخلاق و درستی انسانیت می زنند٬ دوست دارم ناسزا نگم اما نمی شه متاسفم. این غیرتی که دم از ان می زنند کجاست اگر آن را دیدید سلام مرا به آن برسانید. مرگ بر خودم که آزام به کسی نمی رسه.
یکشنبه 18 مرداد 1388

Kaweh - آلمان - فرانکفورت
تجاوز جنسی در زندانهای اسلامی چیز جدیدی نیست چون همه بسیجیها و مسلمانهای فناتیک مثل آتیش داغ هستند . هر کی مخالفه دلیل بیاره با مدرک و بگه که محمد و امثالهم از نظر جنسی داغ نبودند و از کنار یک دختر با بی تفاوتی رد میشدند
یکشنبه 18 مرداد 1388

hamidfb52 - ایران - اهواز
از این بسیجی های لاقید بیشتر از این هم برمیاد.من خبر این ضایعه رو قبل تر شنیده بودم . به خدا آتیش گرفتم. ولی مطمنم هیچکسی نیست که به داد ملت برسه. «لا دین لمن لا رحم له » اینا به بی دینی دچارند، پس هیچ جای تکیه ای نیست
یکشنبه 18 مرداد 1388

shayan2uk - انگلیس - هال
تجاوزر در جمهوری اسهالی امری عادی برای جوجه آخوندهای دیروز حوزه علمیه قم است که امروزه بامید تسکین عقده های درونی دوران طفولیت خود دست به این جنایات هولناک میزنند.
یکشنبه 18 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
کروبی که قراره این هفته دستگیر بشه و بعد بهش تجاوز بشه نامه نوشته به هاشمی که قراره هفته دیگه دستگیر بشه و بعد بهش تجاوز بشه می گه پیگیری کن تو زندان تجاوز می کنند!؟ آقای کروبی اون روزی که می تونستید سه میلیون آدم رو بیارید جلو زندان باستیل نکردید حالا نوبت شماست که بروید توی بشکه
یکشنبه 18 مرداد 1388

abidar_sena - ایران - سنندج
هاهاهاها شایعه کوجا بود عزیز دله برادر خبر نداری بمیرم برات آشغال حکومت اسلامی یعنی دزدی فقر فحشا اعدام شکنجه سنگسار تجاوز جنسی در زندانها و.....
یکشنبه 18 مرداد 1388

fatemeh shin - انگلیس - لندن
بله درشان اسلام نیست سالهاست همه دارند میشوند ومیگویندومینویسند وقتی شخص دادستان تهران بزهرا کاظمی ومامورین به زهرا بنی یعقوب تجاوزکرده صدها دختر وپسر دیگرطی این سالهاموردتجاوز قرارگرفته اندتازه بفکر شپونان اسلام افتاده اند.
یکشنبه 18 مرداد 1388

siavash b - ایران - تهران
babre mazandهلند امستردام. چقدر از ادمهایی مثل تو بدم میاد ...بگو ببینم ماله حزب کمونیست کارگری هستی یا منافقین بیرون گود نشستی میگی لنگش کن تو اگه مردی بیا ایران یه روز فقط 5 دقیقه برو تو یه تجمع اگه ....که میدونم عرضه این کارو نداری شما حتی وقتی خارج تجمع میگیرید 300 تا 200 نفر جمع میشید یعنی ایرانی اینقدر در خارج کمه در حالی که برای یه کنسرت بی ارزش سر و دست میشکنید لطفا زیپ دهانت رو ببند و دم از غیرت و ایرانی بودن نزن که شما همین مواقع هم بدرد نمیخورید.
یکشنبه 18 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
کثافتها پس از 30 سال اعتراف؟؟؟؟با کمال وقاحت باز از قبل از انقلاب بگوئید جنایات شما با شرایط سیبری در زمان استالین و المان نازی مطابق است باور کنید اگر اسلحه ی این دین ننگین نبود هرگز این نمی شد می کشند طبق کتاب دینیشان می دزدند به عنوان غنیمت تجاوز می کنند همان کاریست که 1400 سال پیش با زنان و دختران کشورهای مغلوب از جمله ایران کردند ...حال اگر باز می خواهید سرتان را چون کبک بزیر برف برید از دگماتسم و فلج مغزی خودتان است.. و تا روزی که به حکومت اسلامی از هر نوعش امید وار باشید همین اش همین کاسه!!فسیل های 57 هم برای بکرسی نشاندن حرکت خود مشغول فریب.
یکشنبه 18 مرداد 1388

tabeshesahar - ایران - تهران
آن که روزی میگفت بکشید ما را ملت ما بیدار تر میشود اگر امروز بود در مقابل اعمال ننگین این جماعت شهوت پرست چه میگفت؟شرم دارم که بنویسم.بدانید ای رذل ترین جانیان تاریخ دوران سیاه استبداد شما هم نزدیک است.زنده باد جنبش سبز.زنده باد آزادی.
یکشنبه 18 مرداد 1388

biston - المان - برلین
درود به دوستان!. ای بابا ، تو چه قدر خوش خیالی. تو گفتیو او هم عمل کرد، و اگر هم کرد ، آن خامنه‌ای جلاد به حرف او عمل میکنه. اینها تلاشی برای بقای حکومت آخوندها است. باید کبریتی کشید و به انبار ظلم و اسلام پایان داد، فقط این و نه چیز دیگر ، راه رهائی از این زندان بزرگ است. شما‌ها مملکت را ویران کردید، اموال عموم را غارت کردید، به ناموس مردم تجاوز کردید، جوانان این کشور را قاتل عام کردید، کتب را سوز اندید، باز می‌خواهید یه جوری سنبلش کنید. نه ، برید ، گور تان را گم کنید. ایران فقط برای ایرانی‌، نه آخوند و تازی. پاینده ایران کهن!
یکشنبه 18 مرداد 1388

zorro.ir - ایران - تهران
اینکه دیگه از نوع اسلام ناب محمدی هست و به قول خودشون از نوع مرغوبه وای به حال درجه پائینی و اسلامی که گواهی ایزو نداره و استاندارد نیست ببین اون دیگه چیه به هر حال هموطن مرگ بر شمبولی اسلامی .زنده و آزاد باد ایران و ایرانی اصیل
یکشنبه 18 مرداد 1388

bigmoeshah - امریکا - ویرجینیا
جالب توجه است همین اخوند کروبی از اول انقلاب 57 با خمینی گور بگورشده همکاری میکرد حالا چون پاش لب گور رسیده دم از راستگوئی میزنه نه داداش اون ممه را لولو برد اخوند جماعت همشون سروته یکرباسن درست مثل مار که هرسال پوست عوض میکنه اخوند رنگ عوض میکنه.ریشه اخوند باید از ایران کنده بشه شاه خیلی اشتباه داشت ولی از همه مهمترش این بود که جلوی اخوند را نگرفت رضا شاه این جونورها را خوب میشناخت.بامیدازادی ایران و ایرانی...
یکشنبه 18 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
خدایا چرا به داد ما نمی رسی؟ جوونامونو می کشن بهشون تجاوز می کنن بعد ماهارو متهم می کنن اگه این کارا تو اسلام جرم نیست من از همین الان بی دین می شم چون تحمل عذاب تو فکر کنم راحت تر واقعا دلت میاد که ببینی با بنده هات به اسم دین چه می کنن این کارا دل سنگم میشکونه امثال سید مهدی نیمرخ پسر کرد چی دارن بگن همشون می دیم دست یه بیمار جنسی تا حالیشون شه اسلام فاشیستی که می پرستن چیه اون روز دیر نیست
یکشنبه 18 مرداد 1388

778899 - ایران - شیراز
امروز عاشورا هم در برابر حوادث ایران کم می اورد. هر روز که می گذرد ابعاد. دهشتناکی از جنایات این حرامیان افشا می شود.جنایاتی که قلم شرم ازنوشتنش دارد و دهان شرم از گفتنش،انسان شرم از حیاتش و خدا ناراحت از خِلقتش،وجدان شرم از سکوتش و زندان هم شرمسار از حصارش.به که بگوییم درد غربت ملتی را که این گونه اسیر چنگال حیواناتی شده که نه از انسانیت،نامی بردند و نه از اسلامیت،بویی.نه از یوم الحساب ترسی دارندو نه از یوم الجزا.امروز سکوت هر مقامی در برابر این جنایات هم پیمانیست با جانیان. امروز باید از بعضی از این مراجع به صراحت پرسید در کدامین سوراخ خزیده اید ایا از این همه جنایت بی خبرید که اگر بی خبرید وای به حال آن مقلدینتان و اگر با خبرید وای به حال آن دینتان.بسیاری از پولهای که از مردم به اسم خمس و سهم امام میگیرید حرام است.خون این مردم دامان پلیدتان راخواهد گرفت واز عمامه هایتان طناب دار درست میکنندومسجدهایتان را بر سرتان خراب میکنند....به امید ان روز
یکشنبه 18 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
در اینجا یک زندان است و در این زندان چندین شهر و در این شهر ها چندین هزاران زندانبانان چپاولگر و متجاوز. در این میان زندانبانانی هستند که از دیوار مردم بالا نرفته اند و تنها درها را شکاندند و خانه های مردم را چپاول کردند و جوانان را کشان کشان به سلول های زندان انداختن و آنها را شکنجه و سپس پیش از سنگسار یا اعدام به آنان بارها تجاوز کردند به نام الله تازی و برای الله تازی، زیرا این فرهنگ را از محمد تازی آموخته اند و اکنون خود همه تازی شده اند. این زندانبانان آخوند تازی و تازی زاده بسیجی و پاسدار نام دارند. تف بر اعتقاداتشان
دوشنبه 19 مرداد 1388

biston - المان - برلین
درود!. مرتیکه باقالی کیلو چنده؟ مثل اینکه تازه وارد ایران شده، این جریانات از زمانی‌ که اون جادوگر قرن ، خمینی گور به گور شده ، ایران را به دست گرفت، این بوده و بوده ، حتا زمان خود تو جنایتکار، دختران باکره را ... و بعد اعدام میکردند، احمق مگر تو از کره مریخ اومدی که این تجاوزات را شایعه قلمداد میکنی‌.اینها واقعیت حکومت ننگین اسلام است. خجالت بکشید از این مکاری ها. فقط یک راه هست و آن نابود کردن اسلام در ایران است. به امید آن روز که دور نیست!
دوشنبه 19 مرداد 1388

biston - المان - برلین
درود!. شما مفتخورانی که امروز به ایرانیان آزاده ستم می‌کنید باید بدانید‌ که ما ایرانیان ، ما ایرانیان نه به آن خدای منحوس شما و نه به آن دین و کتاب قلّابی شما احتیاج داریم، این چه دین و چه خدایی است که حتی ؟بزرگان؟ این دین ، جنایات واضح را نمی بینند و وقیح تر از آن ، آنرا ارشاد مینامند. مرگ بر شما ، نابود این دین کثیف قرون وسطأئی ، شما را چه به مملکت داری، بروید و از عشق بازی کردن با شتر را در لبنان تدریس کنید. پاینده ایران کهن!
دوشنبه 19 مرداد 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
دقت کنید که همینطور الکی الکی حجت الاسلام رفسنجانی تبدیل شد به آیت الله رفسنجانی!. خاک بر سر همه تان که هر عنوانی که برای خودتان انتخاب کنید، همانا همان کلم به سران احمق هستید!
دوشنبه 19 مرداد 1388

majid12 - نروژ - وسلو
درود وای من که . قلبم درد گرفت بازم بگید اسلام دین کاملی نیست از این کامل تر میخا هید من دارم به خدا هم شک می کنم که وجود داره چیزی ندارم بگم به جز اه.
دوشنبه 19 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
کروبئ جان گل گفتئ ولئ افسوس 30 سال دیر !!! 30 سال ما خون خوردیم و شما فقط موعظه کردین !!افسوس!!
دوشنبه 19 مرداد 1388

day_nik2000 - ایران - تهران
مرتیکه الاغ اولین کسی که باید اعدام شود خود تو هستی 300میلیون جزایری چی شد ؟ زندان بنیاد شهید چه شد؟و؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 19 مرداد 1388

jigili - ایران - تهران
اینا همه از تو گور همون آخوندای بی همه چیز در میاد تو این 30 سال همه چیز از دزدی و فحشا و جنایت و ................ به ملت یاد دادند
دوشنبه 19 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
این خبر تو سایت اعتماد ملی نیست
-------------------------------
کاربر گرامی
حق با شماست , در حال حاضر این خبر از  سایت حزب اعتماد ملی حذف شده است , ولی متن کامل نامه آقای مهدی کروبی به آیت الله هاشمی رفسنجانی که در سایت ایرانیان انگلستان منتشر شده , از  سایت رسمی حزب اعتماد ملی در زمانی که خبر هنوز حذف نشده بود برداشته شده است . لینک  اصلی خبر نیز  به صورت زیر است:

https://www.etemademelli.ir/published/0/00/65/6571/

با تشکر از دقت نظر شما
سایت ایرانیان انگلستان
دوشنبه 19 مرداد 1388

33pooles - المان - دورتموند
اگر دختر خود رفسنجانی بود چکار میکرد . اکه نباشه
دوشنبه 19 مرداد 1388

سکوت - ایران - تهران
خدایا نزار این جنبش سرد بشه خدایا به همه ابرزنان و مردانی که این روزها و شب‌ها هم راه و هم قدم و در کنار هم برای شرافت و آزادگی راه رفتند الله اکبر گفتن مشت گره کردندو باتوم خورندو داغ عزیز دیدند نیرو و اراده و قدرت افزون‌تر عنایت کن. ای نیروی برتر ای احساسی که مارو راغب و علاقمند به شرافت به جوانمرد ی و انسانیت وعدالت می‌کنی کمک کن و به دل همه ایرانیان خوب وطنم برسون که نزارن جوونای که برای شرافت و حقانیت ایران و ایرانی به چینی زخم‌های جانکاه و لاعلاج روحی و جسمی دچار شدند تنها بمونند و تحمل این تلخیهاشون بی‌نتیجه.
دوشنبه 19 مرداد 1388

ali278 - ایران - تهران
دلم برای غربت اسلام میسوزد . این همه جنایت بنام دین -چنان اسلام تخریب می شود که در آینده شاهد بیدین ترین کشورها خواهیم بود. درود بر اسلام حقیقی. درد ملت ما نشناختن اسلام است مرگ بر خوارج زمان درود بر روحانیت حقیقی و راستین مرگ براین نظام ستمگر.
دوشنبه 19 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
باز می گید شایعههههههههههههه ؟؟؟؟------------------------- حالم بده
دوشنبه 19 مرداد 1388

golf persia - ایران - شیراز
از اصلی ترین مواردی که توی این سی سال به کمک جمهوری اسهالی اومده تا بتونه هر چه بیشتر مردم رو سرکوب کنه پول نفت و بانکها بودند که در تمام شرایط مکمل هم بودند .حالا که وضع نفت خراب شده بهترین موقع برای ضربه زدن به این بازوی ج.ا یعنی بانک هاهست. خالی کردن تمام حسابهای پس انداز و جاری در یک زمان موثرترین روش میتونه باشه. هر ایرانی اگر بطور متوسط در یک روز فقط 100.000 تومان از حسابش بکشه ،رقمی بدست میاد حدود هفت هزار میلیارد تومان یا هفت میلیون دلار .اگه قبوض آب و برق و تلفن و.. رو هم بهش اضافه کنیم ببینید چه رقمی میشه !!!حالا اگه این پول رو فقط دو ماه از چرخه بانکی که دست حکومت هست خارج بشه ضربه بزرگی خورده .این از موثر ترین و کم هزینه ترین راههای نافرمانی مدنی هست واونهایی که هم تا حالا می تونستند ولی نتونستند کاری بکنند میتونند بزرگترین ضربه رو به پیکره مفلوک رژیم بزنند. همکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم .از همه اعضا خواهش میکنم به پاس گرامی داشت خون تمامی شهدای راه آزادی این کامنت رو توی سایتهای دیگه هم بگذارن و یک روز رو برای آغاز این حرکت تعیین کنند.
دوشنبه 19 مرداد 1388

khodekhodeshe - بلژیک - انت ورپ
خودشون کم مونده از هم لب بگیرن.به عکس نگاه کنید.
دوشنبه 19 مرداد 1388

neda85 - ایران - تهران
1400 سال قبل اجداد عرب این ملاها همین بلاها را به سر زنان و دختران ایران آوردند و لقب سید رو به حرومزاده هاشون دادند
دوشنبه 19 مرداد 1388

Aryan33 - انگلیس - لندن
الله اکبر و اسلام همینه دیگه. تاریخ میگه از زمان محمد وحشئ عرب چقدر تجاوز امری کاملا عادی بوده. برده داری کنیز و غلام داری صیغه و صلوات هدیه اسلام بود به ایران. اسلام وحشی را به صاحبان عربش پس دهید.
دوشنبه 19 مرداد 1388

adi - ایران - تهران
کروبی جان خوب معلومه که زمان شاه(ره)از این کارا نمیکردن اخه اونا مرد بودن اگه نامرد بودن که خمینی رو میکشتن نه اینکه تبعید کنند اونم کجا؟ پاریس و اینکه این پاسدارها همشون رفتن دختر ترشیده هم رزمشون رو گرفتن با یه من سیبیل خوب معلومه وقتی یه زیبای رو مثل ترانه موسوی میبینن......
دوشنبه 19 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
یادم هست که منتظری به امام... نامه نوشت که اقا اطلاع دارید در زندانها قبل از اعدام افراد را مورد تجاوز قرار میدهند و غیره.مهدی کروبی شما ها همه سگ خور این نظام هستید.کدام شایعه. این یک واقعیت است که 30 سال است این اتفاقها در زندانهای جمهوری اسهالی هست.و در این 30 سال شما ها و موسوی اطلاع نداشتید و ندارید.خر خودتان هستید ....های اسلامی.نابود باد مذهبتان.
دوشنبه 19 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
اینان خودشان در حالی که زن و بچه دارند به نوجوانان تجاوز میکنند در حالی که همجنسگرایان را که با رضایت یکدیگر با هم رابطه جنسی برقرار مینمایند و تنها گرایش جنسیشان همجنسشان است را اعدام میکنند،اینان همان کسانی هستند که چیزهایی را که بنفع خودشان است برای خود حلال میدانند و برای دیگران حرام و حکم اعدام میدهند،سرنگون باد دولت احمدی نژاد،من از ملت شریف ایران میخواهم که اگر روزی احمدی نزاد را زنده گرفتند او را تحویل یک همجنسگرا بدهند!اینها اصلا انسان نیستند چه برسد به اینکه مسلمان باشند اونوقت انتظار دارند که امام زمان (عج)در دولتشان ظهور کند،در ضمن این مطلب شایعه نیست خودم با یکی از پسرهایی که بهش تجاوز شده در ارتباطم
دوشنبه 19 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
www.mowjcamp.com سایت موج سبز آزادی
دوشنبه 19 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
ننگ بر این اسلام که آیت های اون هم / اینها هستند.... ننگ بر هر چه مزدوره....... ننگ بر چه تازیه...... ننگ بر هر چه تازی پرسته....... در دین منحوس تان واژه ای دارین بنام قصاص.....پس همه ی شما و خانواده ی شماها بایستی به همین ترتیب قصاص شوید...... اون روز دیر نیست.......فقط دوستان این روزها رو یادشون باشه که یه وقت رقت قلبی به کسی دست نده...
دوشنبه 19 مرداد 1388

atashh - تهران - ایران
دوستان عزیز با نفی کردن و تعنه زدن به کسانی که علیرغم خطرهایی که آنان را تهدید میکند به بیان حقایق می پردازند به کجا میرسیم ؟ کوشش آقای کروبی و دیگرانی که سعی در بیان دردهای ملت را دارند را درک کرده و به انها احترام بگذاریم .با دفع کردن و طرد کردن آنها همان راه حاکمیت مستبد را خواهیم رفت.
دوشنبه 19 مرداد 1388

Bare hasti - المان - هامبورگ
شرم اور است ....مردک تو تازه حالا فهمیدی ؟ در طول این 30 سال به خصوص در دهه 60 این اتفاقات به همین وحشتناکی وجود داشته ان موقع شماها کجا بودیدو چه غلطی می کردید ؟ چقدر ما بدبختیم که امثال تو و موسوی شدند رهبر جنبش این از بی کسی است وگرنه تو و امثال تو که روی این پایه های حکومت می چرخید جایتان در زباله دانی تاریخ است .
دوشنبه 19 مرداد 1388

ehsan_r - ایران - تهران
تجاوزات سال 60؟ چرا اینقدر اصرار دارید که هر چیزی را که میشنوید باور کنید.اگر اونموقع تجاوزی در این "حد و وسعت" بود چرا کسی اعتراض نکرد.یعنی هیچ ادم آزاده ای اون موقع نبود که اعتراض کنه؟!حالا هم که کروبی اعتراض میکنه با بی منطقی تمام میگید "برو بابا...اگه آدم بودی اونموقع اعتراض میکردی".وای بر ما نسلی که نه چیزی از ایران میدونیم نه از اسلام , جز یک سری اخبار و وقایع جعلی
دوشنبه 19 مرداد 1388

alitoday - ایران - تهران
درود بر کروبی که با افشاگری شجاعانش آبروی مجبوری اسلامی و سرانش رو که 30 ساله دارن جانماز آب می کشن برد. دوستان عزیز فعلاْ دهه 60 رو بیخیال .. گیردادن به اسلام رو بیخیال .. اینکه رفسنجانی حجت الاسلام یا آیت ا.. رو بیخیال ... 300 میلیون رو بیخیال.. !!! رو بیخیال... خواهشاْ تو این چند ماه بیاید متحد باشیم تا ابتدا ولایت فقیه و احمدی نژاد رو تخته کنیم بعد به بقیشم می رسیم. مگه میشه به همه چیز یه شبه رسید...
دوشنبه 19 مرداد 1388

babre mazand - هلند - امستردام
siavash b - ایران - تهران جناب شما حق داری از من وامثال من بدت بیادیه کمی مطالعه کن .من خودم همرا این موج سبز هستم ول یاز اینکه این اخوندها تا موقع سودشون میشه شروع میکنن به لو دادن مساپل بدم میاد منم اصراری ندارم که شما از من خوشت بیاد . در ضمن فکر کنم منظورتون به مجاهدین بوده . نه عزیزم من عضو هیج کدوم از این گروها نیستم من ایرانی اباد وازاد میخوام همین . ehsan_r - ایران - تهران . شما هم برو کمی مطالعه کن نه چیزهایی که این اخوندها تحویلتون میدن . .
دوشنبه 19 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
از سال 57 که انقلاب اسلامی پیروز شد و مردم بابود شدند این کارهای زشت باب گردید و تا وقتی هم که جمهوری اخوندی باشد همین اوضاع ادامه دارد
دوشنبه 19 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
ehsan_r - ایران - تهران - جهت اطلاع تمام دختران باکره در دهه 60 با فتوای آقای خمینی قبل از اعدام به ازدواج اجباری و همخوابی با پاسداران مجبور شدند چون معتقدند دختر باکره به بهشت می رود برای اطلاع بیشتر به کتاب خاطرات آیت الله منتظری مراجعه کنید
دوشنبه 19 مرداد 1388

mamat - ایران - ایلام- دره شهر
من این نامه رو دیشب تو سایت اعتمادملی خوندم. اگه تجاوز جنسی واقعا وجود داشته باشه باید رید تو ریش خامنه کچ
دوشنبه 19 مرداد 1388

1001 - ایران - مشهد
چه اخبار دحشتناکی...
دوشنبه 19 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
مدیران محترم سایت ایرانیان انگلستان!. از توجهتان سپاسگزارم
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
iran-azad - ایران - تهران . مرسی عزیز.عده زیادی در خواب هستند.هماننده مهدی در چاه.هر کسی واقعیت تلخ تاریخی این 30 سال را بیان کند یا بای مجاهد باشد یا راه گارکری یا غیره...دوست من زنده باشی و همیشه حقیقت را بیان کن.که از خواب خرگوشی بیدار شوند.
سه‌شنبه 20 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.