انتقاد تند فرزند وزیر سابق اطلاعات از کودتا در وزارت اطلاعات

انتقاد تند فرزند وزیر سابق اطلاعات از کودتا در وزارت اطلاعات

حسن یونسی، فرزند حجت الاسلام علی یونسی وزیر پیشین اطلاعات، با انتشار یادداشتی در وبلاگش به شدت از تصفیه‌های درونی در وزارت اطلاعات انتقاد کرد و نام پنج معاون مخالف کودتا در این وزارت را فاش کرد. «موج سبز آزادی» پیش از این، از نامه این پنج معاون علیه احمدی نژاد و حسین طائب به رهبر نظام خبر داده بود.


به دنبال برکناری محسنی اژه ای از وزارت اطلاعات احمدی نژاد عملا خود مدیریت مهمترین نهاد امنیتی کشور را عهده دار شده و در حال اجرای پروژه تصفیه حساب است. به دنبال برکناری دو هفته پیش حاج حبیب الله ( معاونت فرهنگی) . خزایی ( ضدجاسوسی) اکنون نوبت فیروز آبادی معاون فنی وزارت و منصوری معاون پارلمانی رسیده است علاوه بر آنکه برکناری معین معاونت حفاظت نیز قطعی شده است. از ابتدای تاسیس وزارت اطلاعات تا کنون چنین تصفیه حساب یکجا با انگیزه های سیاسی بی سابقه بوده که این نوع برخورد لطمات زیادی به مدیریت در این وزارتخانه وارد می کند.


شنیده های موثق حاکی از این است که تیم امنیتی با مدیریت ح.ط و ا.س و مشورت ..... ( که خود سابقه طولانی در این وزارتخانه داشته است) در حال اجرای این پروژه هستند و درصددند به آرزوی دیرینه برخی افراد و جریانها جامه عمل بپوشانند. آرزوی تبعیت وزارت اطلاعات و بدنه کارشناسی آن از جریانهای تند بیرونی آرزویی بود که در دوره مدیریت یونسی بر این وزارتخانه و موفقیت در استقلال این نهاد با مانع جدی روبرو شده بود. این جریان معتقد است با وجود روی کار آمدن اصولگرایان محسنی اژه ای نتوانست تغییرات لازمه را ایجاد نماید و عملا مدیران مستقل دوره اصلاحات کماکان نبض این وزارتخانه را در دست داشتند. تا آنجا که گفته می شود احمدی نژاد در یک دیدار اتفاقی با علی یونسی با کنایه او را وزیر در سایه خوانده بود. جریان تندرویی که سالها با ایجاد سازمان امنیت موازی در دیگر نهادها به دنبال اهداف خود بود اینک در خلا ایجاد شده و در حالیکه از وزیر (که باید مجتهد و مستقل باشد) خبری نیست در حال اجرای این پروژه است. موضوع آنجا نگران کننده می شود که بدانیم معاونین برکنار شده همچون حاج حبیب الله از خوش نام ترین و مستقل ترین مدیران بوده اند و هیچ گاه گرایش سیاسی به جریانها نداشته اند و مورد اعتماد مجموعه این وزارتخانه به حساب می آمده اند. خبرها حاکی از آن است که عدم همراهی بدنه کارشناسی و مدیران مستقل این وزارتخانه با سناریوی کودتای مخملی انگیزه اصلی تیم امنیتی مذکور در اجرای این پروژه است. با وجود آشنایی این افراد با نحوه تصمیم گیری در این وزارتخانه این نوع رفتار عجیب به نظر می رسد چرا که وزارت اطلاعات از معدود نهادهایی است که تصمیمات در آن اساسا ناشی از کار کارشناسی است و تغییرات معاونین بدون توجیه بدنه کارشناس نمی تواند موجب تغییر چندانی شود. از همینجاست که نگرانی بیشتر می شود نگرانی از تلاش برای تغییرات گسترده حتی در بدنه کارشناسی. تغییراتی که در صورت تحقق لطمات جبران ناپذیری را به مهمترین نهاد امنیتی کشور وارد می کند و آن را از یک نهاد مستقل و کارشناس به یک نهاد گوش به فرمان و سیاسی افراطی تبدیل می کند. تا جایی که نهادی که باید چشم نظام باشد به مشت تبدیل می شود آنهم مشتی به فرمان گروهی خاص.

s_pol3000 - ;کانادا - تورنتو
ادرس وبلاگ حسن یونسی پسر سوزیر اطلاعات سابق https://www.hassanyounesi.blogfa.com/
یکشنبه 18 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
کارمند وزارت اطلاعات دیگه خوشنام و بدنام نداره همه شان دستشان به خون جوانان آلوده است فرق خوشنام و بدنام هم اینه که خوش نامشون صدتا رو کشته بدنامشون صدتا رو اول بهشون تجاوز کرده بعد کشته
یکشنبه 18 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
irani1 - المان - هسن لطفا لینک این درخواست را اعلام کنید تا ما هم انرا امضا کنیم. از خامنه ای رذل قاتل هم شکایت کنید ما امضامیکنیم. //////////////////برای امضای نامه به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برید به: https://strike4iran.com
یکشنبه 18 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
خدا کنه خود احمقی بمونه تا به اینجا هم گند بزنه و همه چی رو بشه و کمتر از 1 سال این نهاد دوام نیاره اینها بیشتر در همون خلا=موال=مستراح=توالت تصمیم میگیرن و گاز همونجا کلا انسان بودنو ازشون گرفته
یکشنبه 18 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
به وجود آمدن این اختافات در کوتاه مدت شاید کمی به نفع این وطن فروشان باشه ولی در انتها مردم ایران چنان استفاده ای از این نقطه ضعف دولت بکنند که نفهمند از کجا خوردند
یکشنبه 18 مرداد 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
رمین:مرا هم دستگیر کنند اعتراف می‌کنم ( منتظر بازداشت هستم ) ـ۳۹۰ کلیک. Language Bookmark tabnak.ir. محسن آرمین عضوشورای مرکزی مجاهدین انقلاب در مقاله‌ای نوشت منتظر بازداشت هستم. وی در این مقاله که در روزنامه اعتماد چاپ شده است نوشت: نمی دانم عدم تحمل دشواری ها و سختی ها تا چه اندازه می تواند شاخصی برای تعیین میزان ایمان ما به راهی که برگزیده ایم باشد. وقتی به ماجرای عمار یاسر می اندیشم که برخلاف پدر و مادرش تاب شکنجه نیاورد و حتی رسالت پیغمبر را انکار کرد، با این حال مورد ملاطفت و نوازش پیغمبر قرار گرفت و چنان بر ایمان خود پایدار ماند که در اعتراض به رفتارهای ناحق خلیفه شکنجه شد و بر سر پیمان خود همچنان استوار بود تا آنکه در پیری در رکاب علی(ع) در صفین شهید شد، احساس می کنم درباره رفتار کسانی مانند ابطحی و عطریانفر نباید و نمی توان بی پروا قضاوت کرد.
یکشنبه 18 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
نابود باد این حکومت اسهالی با ولایت اسلامی.
یکشنبه 18 مرداد 1388

babak z uk - انگلستان - منچستر
احمدی به فکر تکمیل کودتا است این تازه اول کار شقه در ولایت پوسیده این ناظام سر تا پا زد آزادی ودمکراسی است.
یکشنبه 18 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
خدا بداد مردم برسه این که نظام غیرمستقل مجتبی بود این بود اگر کاملا مرتبط بشه به بیت رهبری وکلی زیرنظرمجتبی چه شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 18 مرداد 1388

bij - المان - المان
وقتی ساواک در حکومت اسلامی ادغام شد، مدیران اطلاعاتی سابق معلم اطلاعاتگیری مسلمانان متحجر و مقدس ماب شدند تا یکی از وحشتناکترین سازمانهای امنیتی در تاریخ ایران را بثبت برسانند!
یکشنبه 18 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
iran-azad - ایران - تهران . خلخالی هم دقیقا مثل شما فکر میکرد. فکر میکرد عوامل دولت شاهنشاهی به خصوص افسران ارشد ارتش وشهربانی خوشنام و بدنام ندارند و برای همین همه را اعدام کرد.
یکشنبه 18 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
bluestar - ایران - تهران . هرچه که از اسلام بگویی نشان تازی پرستی تو است، چه خو ب باشی یا چه بد. پس بدان که در اندیشه ایرانی نیستی و تنها نگران اسلام تازی هستی.
یکشنبه 18 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
بچه ها عمر دیکتاتوری ملا ها ی طالبان صفت به پایان رسیده است
یکشنبه 18 مرداد 1388

fatemeh shin - انگلیس - لندن
کامت سوم. ایران آزاد. یک موضوع بسیار مهم را ننوشته بدنامها بعلاوه آنهاپی هستندکه خیلی زیاد دستشان کجه بجای فقط دزدی بدون حساب غارت میکنندبدون آنکه حق رپیس مربوطه رابدون کلک در نظر بگیرندوکناربگذارد
یکشنبه 18 مرداد 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
bluestar - ایران - تهران. بسیجی بی آبرو! از تبلیغ این دین سراسر رذالت و جنایت دست بردار. دست تو مزدور عرب و مامور ساواما برای همه رو شده! چقدر همه کاربران سایت به تو بگویند که ملت ایران به ایرانیت خود برگشته و این دین افیونی را برای همیشه استفراق کرده!. ملت ایران پس از سرنگونی این رژیم منفور دیگر هرگز به اسلام اجازه دخالت در هیچ یک از امور اجتماعی و سیاسی جامعه را نخواهد داد. این رو توی مغز فندقیت فرو کن!. رنسانس ایران نزدیک است. استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی بدست فرزندان کوروش و با رای آزاد مردم.
دوشنبه 19 مرداد 1388

آرسام - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران. دوست من بس چه انتظار داری اطلاعاتی ها هر بلاپی بسر مردم دربیارن بعد از سقوط رژیم محاکمه نشن راست راست بگردن . به نظرم همان کاری را که با ساواک کردند بااین اطلاعاتی ها باید کرد
چهار‌شنبه 21 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.