گاف بزرگ بخش حقوقی ریاست‌جمهوری و بانک ملی در اروپا

گاف بزرگ بخش حقوقی ریاست‌جمهوری و بانک ملی در اروپا

آینده نیوز : در لایحه ارائه شده از سوی وکلای دولت ایران به دادگاه اروپا که برای درخواست برای توقیف دارایی‌های بانک ملی ایران شعبه لندن ارائه شده است، این استدلال مطرح شده که اگر این تصمیم بنابر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده است، چرا 18 شعبه دیگر بانکی مشابه ایران مورد تحریم قرار نگرفته‌اند؟!

وکلای بخش حقوق بین‌الملل نهاد ریاست جمهوری و بانک ملی ایران، ‌در درخواست تجدیدنظری که به دادگاه بدوی اتحادیه اروپا ارائه کرده‌اند، با ارتکاب اشتباهی عجیب، زمینه تحریم سایر شعب این بانک را فراهم کردند.

به گزارش خبرنگار «آینده» از هامبورگ، در لایحه ارائه شده از سوی وکلای دولت ایران به دادگاه اروپا که برای درخواست لغو تصمیم شورای وزیران اروپا برای توقیف دارایی‌های بانک ملی ایران شعبه لندن ارائه شده است، این استدلال مطرح شده که اگر این تصمیم بنابر قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده است، چرا 18 شعبه دیگر بانکی مشابه ایران مورد تحریم قرار نگرفته‌اند؟!

همچنین در این نامه علت عدم تحریم 6 شعبه صنایع الکترونیک ایران مورد پرسش قرار گرفته است!

اشتباهات نمایندگان حقوقی ریاست جمهوری و بانک ملی به همین‌جا ختم نشده و در بخش دیگری از لایحه خود، به رأی دادگاه اروپا برای لغو تحریم گروه تروریستی مجاهدین خلق استناد شده است که به نوعی به رسمیت شناختن این طرح است، در حالی‌که جمهوری اسلامی بارها عدم مشروعیت رأی مذکور را اعلام کرده بود.

گفتنی است، نمایندگان بخش حقوق بین‌الملل ریاست‌جمهوری و بانک ملی ایران پس از توقیف اموال بانک ملی، یک بار به دادگاه بدوی انگلستان و یک‌بار به دادگاه عالی انگلستان شکایت کرده بودند که هر دو بار به دلیل ضعف حقوقی و فنی لوایح ارائه شده،‌ دادگاه درخواست ایران را رد کرده بود و عملاً رأی مذکور تثبیت شده بود که با رد سومین دادخواست ارائه شده توسط شعبه دوم دادگاه اروپا، جمهوری اسلامی به پرداخت هزینه‌های دادرسی محکوم گردید.
نظرات کاربران سایت آینده نیوز :
واقعا که آخرشه!!!!!!!!!
تازه این اولشه
خودش که کارشناس ارشده وکلاش را ببین دیگه چیند
یاد یک جوک افتادم یه روزی چند نفر تو خونه شون کنار استخر داشتند مشروب میخوردند یه هو خبر میدن کمیته داره میاد از ترس همه مشروبها رو میریزن تو استخر بعداز چند دقیقه میبینن ماهی های داخل استخر اومدن روی آب وبه گربه بالای درخت میگن هی گربه عوضی بیا ما رو بخور بیا ما رو بخور
خدایی با همکاران کلی خندیدیم
آقا به خدا من میرفتم اونجا از اینا بهتر کار ها رو انجام میدادم.واقعا انرژی هسته ای به چه قیمتی؟به قیمت باج؟چرا 4 سال پیش از این باج ها نمیگرفتن؟
وقتی جهل حاکم باشد بیش ازاین نباید توقع داشت!!
در حالی که دو تا از پر مدعا ترین حقوق دانان کشور ؛ آقایان دکتر رحیمی و دکتر کردان همچنین جناب الهام در دولت حضور دارند این گاف جالبه !
پس کوشن طرفداراری دولت بیان نظرای ..شون رو بگن، ..ها فکر کردن انرپی هسته ای رو به همین راحتی میشه گرفت، باج داده این . . .
باور کنید 10 سال پیش ما برگه چک بانک ملی که در تهران صادر شده بود را در یک بانک معمولی در استرالیا بدون هیچ مشکلی نقد کردیم. حالا ببین کجای کاریم. خوشا آن روزها
حضور بی خردان در بالاترین مقام نتیجه ای جزء این موارد را ندارد.
IQ های وکیل جمیعا خسته نباشند..
زیر نظر دکطر(دکتر) رحیمی! متن رو تهیه کرده اند.
وقتی کاردانها سر پست خود نیستند بیش از این هم انتظاری نیست!
همکاران ایشان همه نخبه هستند
بیا. اونوقت میگیم ایران باید در همه عرصه ها جهانی بشه. دیگه خاک بر سرشون که نمی تونن حتی پولشون رو پس بگیرن.
kamia1 - المان - کلن
اف تف به تو پول! که همه کشت و کشتارها و ظلمها توئ دنیا بخاطر تو !
یکشنبه 18 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
احمدی نژاد میگفت من نخبه های کشور رو در کابینه جمع کردم. معنای نخبه رو هم فهمیدیم.
یکشنبه 18 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
مثل اینه که ده نفر بروند دزدی یکی شون رو پلیس دستگیر کنه وکیلش که اسمش عوضعلی کردان است و دکترای حقوق از آکسفورد داره و توی چند تا دانشگاه تدریس می کنه بیاد توی دادگاه بگه موکل من بیگناهه چون جرم اون 9 تای دیگه هم مشابه همینه چرا اونا رو نگرفتید
یکشنبه 18 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
پول و طلای توقیف شده توسط دولت ترکیه کم بود حالا پول بی زبان مردم بدبخت ایرابی توسط دولت انگلیس هم غوز بالا غوز شده گرچه انقدر برای خودشان سرمایه اندوخته کردن که ککشان هم نمیگزه. بیچاره ما که باید زیر خط فقر زندگی کنیم و تاوان بیسوادی و بی لیا قتی اقایون را بدیم.
یکشنبه 18 مرداد 1388

33pooles - المان - دورتموند
نمیدونم گریه کنم یا بخندم. مثل تف سر بالاست
یکشنبه 18 مرداد 1388

golf persia - ایران - شیراز
برای مقابله با این دادگاههای مسخره از تمامی دوستداران جنبش سبز تقا ضا دارم سعی کنن برای جلوگیری از اقدامات مانند سال 67(هلوکاست ایرانی یا نسل کشی به سبک حوزه علمیه)تمام توانشون رو بکار بگیرن و افکار عمومی دنیا رو مطلع کنند.دوستان خارج از کشور با کمک وکلای ایرانی میتونن با شکایت و دادن کیفر خواست بر علیه کودتا چیان و عاملان قتل ندا سهراب ...عکس العمل به موقعی نشون بدهند. نماز جمعه 23 مرداد یادتون نره تمامی زندانی های سیاسی همکنون نیازمند یاری سبز ما هستند.
یکشنبه 18 مرداد 1388

golf persia - ایران - شیراز
برای مقابله با این دادگاههای مسخره از تمامی دوستداران جنبش سبز تقا ضا دارم سعی کنن برای جلوگیری از اقدامات مانند سال 67(هلوکاست ایرانی یا نسل کشی به سبک حوزه علمیه)تمام توانشون رو بکار بگیرن و افکار عمومی دنیا رو مطلع کنند.دوستان خارج از کشور میتونن با شکایت و دادن کیفر خواست بر علیه کودتا چیان و عاملان قتل ندا سهراب ...عکس العمل به موقعی نشون بدهند. نماز جمعه 23 مرداد یادتون نره
یکشنبه 18 مرداد 1388

RAHE SABZ - بلژیک - انتورپن
دود بر تمامی ایرانیان انهایی که راه ملت را انتخاب میکنند وبا سخنانشان مردم را دلگرم میکنند ما همه با هم هستیم خیلی معنی ها در این شعار هست بیایم با هم باشیم برای یک بار امتحان کنیم .حالا وقت ضربه زدن به اقتصاد این دیکتاتورهاست اعتراضات فقط در بازارهای تمام ایران و باعث شدن بستنن بازار باید شد از نظر امنیتی برای معترضین بهترین مکان و نیروهای سرکوب کمترین کنترول را دارند پیروزی با راه سبز است
یکشنبه 18 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.