تقاضای پناهندگی بازیگران گربه های ایرانی

تقاضای پناهندگی بازیگران گربه های ایرانی

دو بازیگر جوان فیلم "کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد"، به همراه دو عضو گروه موسیقی شان، از دولت انگلستان تقاضای پناهندگی کردند.

ایندو که با یک ویزای شش ماهه در انگلستان حضور داشتند و بقصد شرکت در فستیوال کن از کشور خارج شده بودند، در پایان مهلت ویزای خود، از دولت انگلستان خواستار پناهندگی سیاسی شدند. تقاضای پناهندگی ایندو در پی دستگیری یکی از اعضای گروه موسیقی آنها در ایران صورت می گیرد.

اشکان کوشانژاد و دوست دخترش، نگار شقاقی، دو بازیگر جوان فیلم "کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد"، برای معرفی این فیلم، در ماه ژانویۀ گذشته وارد انگلستان شدند.

به نوشتۀ روزنامۀ ایندیپندنت، ایندو بهمراه دو عضو دیگر گروه موسیقی خود باید روز دوشنبه برای تقاضای پناهندگی خود باید با الن جانسون، وزیر کشور انگلستان دیدار کنند. وکیل ایندو به این روزنامه گفته است که در صورت بازگشت این دو بازیگر بهمراه دو عضو دیگر این گروه موسیقی، دستگیری آنها حتمی است.

علی قوماشچی، عضو پنجم گروه چند روز پیش، بعد از اطلاع از دستگیری خواهر خود در ایران به کشور بازگشت اما توسط ماموران نظامی دستگیر شده و هیچ خبری از وی در دسترس نیست.

این دو بازیگر، به روزنامۀ ایندیپندنت گفته اند که پیشتر هم در ایران به دلیل برگزاری یک کنسرت دستگیر شده بودند.

فیلم "کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد"، به کارگردانی بهمن قبادی، به تنگناهای موسیقی در ایران و فشارهای روز افزون بر جوانان فعال در زمینۀ موسیقی اشاره دارد. این فیلم برندۀ جایزۀ "نگاه ویژه" در فستیوال کن شد.

رادیو بین المللی فرانسه

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
باعث تاسفه! کاش راه بهتری پیدا می کردن. وجهه خوبی نداره. برای ایرانی جماعت گرون تموم میشه.
یکشنبه 18 مرداد 1388

shila123 - انگلستان - لندن
اینا چرا فرانسه درخواست ندادن ؟ نکنه فکر کردن هنوز اینجا بهشون جا و پول مفت میده .. بدبختا خبر ندارن به کاهدون زدن و دوران طلایی پناهندگی در انگلستان تموم شده .
یکشنبه 18 مرداد 1388

sanazsarmad - المان - مونیخ
در ایران روی همه فشار وارد شده ولی واقعا قشر موسیقی دان هم در تنگنا قرار گرفته اند
یکشنبه 18 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
هم میهنان درود. آیا مگر نمیدانید در ایران تنها به روزه خوانهای تازی پرست اهمیت میدهند؟ آیا نمیدانید که با یک هنرمند ایرانی چه میکنند؟ فراموش نکنیم که آلبرت انشتاین هم یک پناهنده بود. هیچ آدمی تا ناچار نباشد از میهن و خانواده و دوستان نزدیکان خود نمیگزرد و به دیار بیگانگان نمیرود. درود به بازیگران "کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد" به کارگردانی بهمن قبادی!. پیروز باشید در هرکجا که هستید!. مرگ بر تازی و تازی پرست
یکشنبه 18 مرداد 1388

کلاغ سیاه - ایران - تهران
اینها به فکر جونشان هستند و شیلا انگلستان به فکر مال . دختر خوب مطمءا باش جای تو رو تنگ نمیکنن . پاشو برو به استقبالشون
یکشنبه 18 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
هر هنرمندی در محیط فرهنگی خودش ارزش داره! شما آقای کیارستمی و استاد شجریان و آقای بیضایی و خیلی هنرمندان دیگر رو در نظر بگیرید که در همه دورانهای انقلاب و جنگ و سختیها همراه مردم ماندند! اینا جوون هستند و معنای پناهندگی رو نمیدونند که اگر واقعا هنرمند باشند در زندگی آینده هنریشون خیلی تاثیر منفی میگذاره!
یکشنبه 18 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
IranBozorgMehr - ایران - اهواز- همشهرئ بلاخره یکئ پیدا شد و فهمید اوارگان وطن چه میکشن . دمت گرم کا.
یکشنبه 18 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
وقتی کسی زادگاهشو با تمام علاقه و خاطره ترک می کنه مطمئنا آدم خوشبختی نیست و این کار هم جای تعجب نداره ایرانی مدتهاست که خوشبخت نیست
یکشنبه 18 مرداد 1388

niloochi - المان - دوسلدورف
kamia1 - المان - کلن . دقیقا!
یکشنبه 18 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
. دمشان گرم که اینکار را انجام دادن. shila123 - انگلستان - لندن . شما چرا همه را مثل خودتان می بینید.اگر شما برای پول مفت امده اید به انگلیس . اینها هنرمند هستند و در انگلیس احتیاجی به پول مفت اینها ندارند. کلاغ سیاه - ایران - تهران . گاملا درست بیان کردی.دمت گرم
یکشنبه 18 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
من بهشون حق می دم . خود من حاضرم تیربخورم / دارم بزنن / خلاصه خلاصم کنن ولی دستگیر نشم . مثل یک جوکی بود زمان جنگ می گفتند یه یارو ازعراق فرارکرده بود تعریف می کرد میگفت اعراقی ها اول اسرا را شهید می کردن بعد میکشتن بهش می گن تو رو چی کردن میگه منو شهید کردن. حالا هم قصه امروز ما .هر چند که پناهندگی خیلی خیلی سخته چون هیچی مال خودت نیست حداقل توی ایران هوا زمین و درختها و .. مال مملکته خودته . ولی امیدوارم این دوستان خیلی زود خودشونو بالا بکشن .دوستان مقیم انگلیس هموطنا تون تنها نگذارید .
یکشنبه 18 مرداد 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
shila123 - انگلستان - لندن . دوست عزیز متاسفم برا طرز فکرتون..در ضمن فرانسه سالهاست که به سختی پناهندگی میده... هیچ جا میهن نمیشه عزیز اما اجباررررر!!
یکشنبه 18 مرداد 1388

niloochi - آلمان - دوسلدورف
shila123 - انگلستان - لندن. از کجا معلومه که اینها مفتخور باشند.شاید شما تجربه بدی داری!
یکشنبه 18 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.