گاف‌های دومین دادگاه نمایشی : براندازی از طریق برگزاری آزمون IELTS و انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس اطلاعاتی امارات

گاف‌های دومین دادگاه نمایشی : از براندازی از طریق برگزاری آزمون IELTS تا انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس اطلاعاتی امارات برای انتشار در فیس‌بوک

واقعا تردید داریم که نوشتن درباره کیفرخواست بیهوده و بی‌معنای دادگاه نمایشی امروز، کار مفیدی باشد. اما طبق وعده قبلی، مواردی را به ایرادات املایی و انشایی این متن موسوم به کیفرخواست اضافه می‌کنیم که نشان می‌دهد نویسندگان آن حتی با ارفاق هم نمی‌توانند نمره قبولی بگیرند.


1- اگر در کیفرخواست جلسه قبل یکسری ظواهر رعایت شده بود، این بار نقش کیهان‌نویسان در تهیه این کیفرخواست رو شده است؛ آنجا که از «ناتوی فرهنگی» سخن می‌گوید: عوامل ناتوی فرهنگی دشمن با بهره گیری از امپراطوری رسانه ای سعی در اجرای طرح ها و برنامه های براندازانه داشته اند ...


2- در این کیفرخواست، یکی از نشانه‌های دخالت سفارت انگلیس در مسائل داخلی ایران، شناسایی عناصر مطلع از طریق برگزاری آزمون انگلیسی IELTS عنوان شده است. با این اوصاف بعید نیست که در کیفرخواست بعدی، آموزش زبان انگلیسی نیز یکی از اتهامات اصلی باشد!


3- «قرار دادن نرم‌افزار ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس برای استفاده عمومی» یکی دیگر از کمک‌های کشورهای غربی به اغتشاشات اخیر عنوان شده است. از این پس باید در استفاده از سایت google هم نگران بود.


4- کیفرخواست دادگاه نمایشی، انگلیس را بازوی اطلاعاتی آمریکا و اسراییل توصیف کرده است؛ اتهامی که دست‌کم با شعار همیشگی کیهان (استعمار پیر) سازگار به نظر نمی‌رسد.


5- در جایی از کیفرخواست، کشورهای غربی به «حمایت ریاکارانه از حقوق‌بشر و دموکراسی در ایران» متهم شده‌اند و در یک جای دیگر و بامزه‌تر «افشای موارد نقض حقوق‌بشر» از مصادیق دخالت کشورهای غربی در مسائل سیاسی ایران دانسته شده است.


6- همچنین متن کیفرخواست آنقدر طولانی بوده که شاهدان عینی گفته‌اند برخی زندانیان و حتی ماموران در زمان خوانده شدن آن، چرت می‌زده‌اند.


7- در مورد متهم فرانسوی نیز جالب است که کیفرخواست، او را به تهیه عکس از تجمعات و ارسال آنها به خارج از کشور متهم می‌کند، خود او هم در دادگاه اعتراف می‌کند که هر دوی این کارهای را کرده، اما در بیرون و در جمع خبرنگاران توضیح می‌دهد عکسهایی که او با ایمیلش به افرادی در خارج از ایران فرستاده، عکس‌هایی که خودش تهیه کرده نبوده، بلکه عکس‌هایی بوده که در اینترنت وجود داشته است.


8. یکی از گاف‌های خارج از کیفرخواست دادگاه نمایشی، این بوده که این خانم متهمه را وسط دادگاه بیرون می‌برند تا مقنعه‌اش را عوض کند و روسری سر کند؛ لابد از بابت اینکه باید چهره او شاد و طبیعی نشان داده می‌شد، نه مانند یک زندانی افسرده و یا چهره‌ای متفاوت با بیرون؛ تا بلکه چندنفری حرفهایش را باور کنند.


9- رضا رفیعی که در این کیفرخواست یکی از سنگین‌ترین اتهامات را دارد و به او اتهام جاسوسی نسبت داده، در اعترافاتی زیبا و حیرات‌انگیز گفته است: «در زمان انتخابات سرویس اطلاعاتی امارات مطالبی را خواستند و من نیز در پاسخ به تقاضای آنها برخی اسناد محرمانه را در فیس بوک منتشر کردم.» از سخاوت آن سرویس اطلاعاتی باید تعجب کرد که اطلاعات محرمانه را صرفا برای انتشار در فیس‌بوک می‌خواهد و بس.


10 - کیفرخواست به یکسری «گزارشات» و سیاست‌ها اشاره کرده که «در راستای اقدامات پنهان» با هدف "جنگ نرم" و "فروپاشی از درون" جمهوری اسلامی هستند. فارغ از غلط بودن کلمه «گزارشات» که خود یکی از غلط های دیکته پرغلط دادستان تهران است، مشخص نیست اگر این سیاست‌ها پنهان بوده‌اند، چطور در «گزارشات» آمده‌اند و به دست دادستان باسواد تهران رسیده‌اند.

kamia1 - المان - کلن
شده جریان کودتائ نوژه, حزب توده بهشون اطلاع داد, بعد اقایون اعلام کردن کار خدا رو ببین , به کمک امدادهائ غیبئ سگ رو فرستاد و ما کودتا رو خنثئ کردیم..حالا اقائ دادستان هم بهش وحئ شده. فعلا مملکت ما چنان حمایتئ میشه از طرف قدوس اسمانئ که دنیا رو به حسادت انداخته!! امام زمان هم که دیگه سر از پا نمیشناسه و دمبدم نامه هائ ارسالئ رو مرور میکنه.
شنبه 17 مرداد 1388

3.pehr - ایران - ایران
من میترسم نکنه جنبش سبز کمرنگ یا سرکوب بشه؟؟؟!!!
شنبه 17 مرداد 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
بابا من فکر کنم این مردک روانی شریعتمداری هم یک نصفه رهبر حکومت اسهالی است. تورو خدا بین 1 مشت روانی شدند همه کاره
شنبه 17 مرداد 1388

smehdi - ایران - ساری
بابا این که خوبه، طرف چن تا ایمیل فوروارد کرده گرفتنش! وقتی خبرشو خوندم ولو شدم رو زمین تا نیم ساعت می خندیدم!
یکشنبه 18 مرداد 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
دوست عزیز:. 3.pehr - ایران - ایران . من میترسم نکنه جنبش سبز کمرنگ یا سرکوب بشه؟؟؟!!! . ............................................................. اتفاقا اینها همه نشان از این داره که دیکتاتوری به آخر خط رسیده و در مرحله ای قرار گرفته که نمیتونه یک تصمیم درست برای نجات خودش بگیره و به هر ؛خس و خاشاکی؛ چنگ میزنه ولی خوشبختانه سرنوشت همه دیکتاتورها در پای چوبه دار به همدیگر میرسه. امیدمون رو از دست ندیم. این آتشی رو که ما در دل اینها انداختیم نه تنها خاموش شدنی نیست که روز بروز هم پرشعله تر میشه. اینها مستعد سوختن بودند
یکشنبه 18 مرداد 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
کشورهای غربی علاوه بر فعالیت در حوزه شبکه های تلویزیونی در عرصه اینترنت نیز سرویسهایی را به اغتشاشگران ارائه دادند که بخشی از آنها به شرح ذیل می باشد:. 1. قرار دادن نرم افزار ترجمه انگلیسی به فارسی و بالعکس برای استفاده عمومی. 2. ارائه نرم افزارهای پیشرفته برای دیدن فیلم های مربوط به اغتشاشات با اینترنت سرعت پایین. 3. ارائه برنامه های فیلتر شکن متناسب با ساختار شبکه ایران. 4. سرویس دهی از سوی شرکت Twitter برای مخاطبان ایرانی (این شرکت امریکایی به روز رسانی سرویس خود را که مستلزم قطع چند روزه در مورخه 20/6/2009 بود را با هدف حمایت و سرویس دهی به آشوبگران به تاخیر انداخت). 5. فعال کردن شرکت امریکایی فیس بوک در راستای تسهیل ارتباطات میان کاربران ایرانی و سایر کشورها. این شرکت در مقطع اغتشاشات نسخه آزمایشی فارسی خود را ارائه کرد تا آشوبگران بهتر بتوانند از آن استفاده کنند. ...
یکشنبه 18 مرداد 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
کامنت قبلی تنها بخشی از مضحکترین کیفرخواست طول تاریخ بشر است.منکه شوکه شدم از این همه اراجیف ولی شانس ما این است که خدا دشمنان ما را از احمقترین ها قرار داده است. شاید کیفر خواست بعدی این باشد که کلیه کسانی که در زمینه IT و تکنولوژی های نوین اطلاعات سر و کار دارند تا سرخپوستانی که با دود آتش به هم پیغام و پسغام می رساندند جزو عوامل اغتشاشات اخیر می باشند.
یکشنبه 18 مرداد 1388

sir_reza - ایران - تهران
3.pehr - ایران - ایران. نگران نباش دوست من. جنبش سبز کمنگ بشه یا نشه مطمئن باش که خون مظلوم بی جواب نمی مونه. در حدیث ه اومده که "حکومت با کفر باقی می ماند اما با ظلم نه"
یکشنبه 18 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
اعتراف بر اثر زندان و تحت شکنجه هیچ ارزش قانونی و عقلانی ندارد پس بهتره اصلا نبینیمو و گوش نکنیم
یکشنبه 18 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
جنبش سبز ادامه دارد نترسید این ها با این پرده نمایش ابروی خود را بیشتر بردند
یکشنبه 18 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.