دری نجف آبادی: توصیه ما آزادی حجاریان است

دری نجف آبادی: توصیه ما آزادی حجاریان است

به گفته آقای دری نجف آبادی، توصیه شده که آقای حجاریان آزاد شود

در پی ابراز نگرانی خانواده سعید حجاریان از وضعیت سلامتی او، قربانعلی دری نجف آبادی دادستان کل کشور گفته است که هیات ویژه قوه قضائیه توصیه کرده است که آقای حجاریان آزاد شود.

به گفته آقای دری نجف آبادی، وضعیت سعید حجاریان در بازداشتگاه از نظر شرایط و امکانات خوب است اما "توصیه ما این بوده که حجاریان آزاد شود و در منزل خود تحت کنترل قرار گیرد."

سعید حجاریان، در سال 1378 زمانی که نائب رئیس شورای شهر تهران بود در برابر ساختمان این شورا مورد سوء قصد قرار گرفت و از آن تاریخ به علت آسیب دیدگی سیستم اعصاب مرکزی دچار مشکلات حرکتی و گفتاری است.

او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر از حامیان میر حسین موسوی، یکی از دو نامزد اصلاح طلب بود و پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری به همراه ده ها تن از سیاستمداران اصلاح طلب، روزنامه نگاران و معترضان بازداشت شد.

خانواده آقای حجاریان نگران وضع سلامت اوست و زینب حجاریان، دختر آقای حجاریان در گفتگو با بی بی سی فارسی از بدتر شدن وضع تنفسی پدرش خبر داده بود.

به گفته خانم حجاریان، مادرش روز پنجشنبه پانزدهم مرداد در ملاقات با پدرش متوجه شدت یافتن ناراحتی تنفسی او شده است.

به گفته زینب حجاریان، پزشک معالج پدرش احتمال می دهد آقای حجاریان به خاطر آلودگی قارچی محیط زندان دچار بیماری سل یا التهاب عفونی مجاری تنفسی شده باشد.

آقای حجاریان بعد از سوء قصد ده سال پیش به دلیل آسیب دیدگی سیستم اعصاب مرکزی دچار مشکلات حرکتی و گفتاری است

پیشنهاد آزادی آقای حجاریان از سوی هیاتی مطرح شده است که

گفته می شود که گزارش این هیات موجب شده تا دستور تعطیلی بازداشتگاه کهریزک داده شود.

به گفته دادستان کل کشور، پیش از این تذکراتی در مورد بازداشتگاه داده شده بود مبنی بر این که "فردی را به این مکان نفرستند اما متاسفانه تخلف برخی برادران باعث شده تا حادثه کهریزک بوجود بیاید و حوادث دیگری که قابل دفاع نیست."

آقای دری نجف آبادی تاکید کرده که "بنا نبود بازداشتی های حوادث بعد از انتخابات به بازداشتگاه کهریزک منتقل شوند و اگر هم بناست که این افراد را به کهریزک ببرند باید شرایط و حداقل ها مناسب باشد و به همین علت با مسئولان متخلف برخورد شده و با دیگران مسئولان نیز برخورد خواهد شد."

بازداشتگاه کهریزک که در جنوب تهران واقع است، در جریان اعتراضات بعد از انتخابات به عنوان یکی از محل های نگهداری و بازجویی از بازداشت شدگان مطرح شد .

به گفته خانواده برخی از قربانیان اعتراضات اخیر در ایران، فرزندان آنان پس از دستگیری به کهریزک انتقال یافته بودند.

روز پنجم مرداد آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، دستور تعطیل یک بازداشتگاه در تهران را به دلیل "غیر استاندارد بودن" شرایط آن صادر کرد.

برخی می گویند کشته شدن چند نفر از بازداشت شدگان در این بازداشتگاه، باعث شد تا دستور تعطیلی آن صادر شود .

گفته می شود با حضور مصطفی پور محمدی رئیس سازمان بازرسی، قربانعلی دری نجف آبادی دادستان کل کشور و ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان تشکیل شده است.

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
این هم نقشه رژیم هست اول او را در شرایط خیلی بد نگه می دارند بعد که حجاریان حالش بدتر شد ازادش می کنند تا در خانه خودش بمیرد و بعد میگویند مریض بود مرد
شنبه 17 مرداد 1388

alireza6211 - ایران - تهران
همه تو کار این ملکت موندند . اخرش چی میخواد بشه ؟
شنبه 17 مرداد 1388

afraafra - انگلیس - لندن
اصولا آقای حجاریان در زندان در شرایط بسیار خوبی به سر می برند ایشان فقط یک خورده تعادل رفتاری و گفتاریشان را از دست داده اند که این هم اصلا مشکلی برای انسان ایجاد نمی کند فقط دیگر نمی تواند فکر کند و یا حرف بزند. این آیا بد است. خواست ما از همه آحاد ملت این است که نه فکر کنند و نه حرف بزنند آنوقت می توانند در آزادی کامل بسر ببرند. آیا این خواست زیادی است؟ آخوند دجال حوصله آدمهای متفکر و آزاداندیش را ندارد آخر ای مردم به خودتان بیایید آیا این بد است که آخوند دجال به جای شما فکر کند و به جای شما زندگی کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 17 مرداد 1388

سربلند ایران - ایران - تهران
بر پدارتون لعنت پس بقیه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ای تو جای حق نشستی پس چرا ساکتی؟؟؟؟؟
شنبه 17 مرداد 1388

علیرضا دادا - امارات - دبی
کارگردان 18تیر 1378 همین حجاریان احمقه.با اون سیاستهای غلطش جنبش رو زیر سئوال برد.باید تو زندون بمونه تا وقتی پوسید.. مرگ بر منافق...مرگ بر خائن..مرگ بر وطن فروش.
شنبه 17 مرداد 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
لعنت بر پدر ادم دروغگو . مریضهای سرپایی شما در بهشت شهیدان مداوا شدند.وای بحال انهایی که حال وخیم دارند. مرگ بر خامنه ای و هر چه مزدور از رییس جمهور الاغ تا وزرای دو زاری کثافت.
شنبه 17 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
سلام بر دوستان عزیز. ببخشید چند روز من نبودم که به این اخوندها کمی فحش بدم. بهرصورت مرگ بر خامنه ای و اون پسرای حرامزادش. درود بر ایران و ایرانیان وطنپرست
شنبه 17 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک . موافقم فکر کنم حاله این حجاریانخیلی وخیمه میخوان ازادش کنند تا در خونه خودش بمیره و بهونه دسته این خونوداشو واین ملت ندندو بگند که تو خونه خودش مرده.
شنبه 17 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
حجاریان توسط بسیج ترور شد توسط این تروریستها باز داشت شد. این قاتل په می کوید
یکشنبه 18 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.