پدیده‌ی جدید: اعتیاد به پورنو

پدیده‌ی جدید: اعتیاد به پورنو

آمار نشان می‌دهند که هر روز حدود ۲۶۶ صفحه‌ی جدید پورنو در اینترنت تأسیس می‌شود. برخی از پژوهش‌گران معتقدند که عادت بیمارگونه‌ی دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو، بر رفتارهای جنسی "معتادان پورنو" تأثیر منفی دارد. "نسل پورنو"؛ این عنوانی است که برخی از رسانه‌های آلمان به نسل کنونی این کشور داده‌اند. این عنوان به "عادت" بعضی از کاربران اشاره دارد که به‌طور مرتب، از صفحات پورنوی اینترنت بازدید می‌کنند. برخی از رسانه‌‌ها از «فاکت‌»هایی سخن می‌گویند که ثابت می‌کنند، این "عادت" در حال حاضر به نوعی "اعتیاد" تبدیل شده است. این رسانه‌ها از دولت آلمان‌ می‌خواهند، با این پدیده‌ی اجتماعی، مثل بیماری اعتیاد به الکل یا به مواد مخدر مبارزه کند...

 

تأثیر بر رفتار جنسی

برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌کنند که "عادت بیمارگونه‌ی دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو" بر رفتارها و برخوردهای جنسی "معتادان پورنو" تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این "بیماران"، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای "ترک اعتیاد" خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌کنند که «دیدن پورنو در اینترنت، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این صفحات غلبه کنند. یکی از این افراد که ۲۸ سال دارد و ۱۰ سال است هر شب از صفحات پورنو «استفاده می‌کند»، اعتراف کرده است که دیگر «نمی‌تواند بر رفتار خود مسلط شود و از دیدن این صفحات خودداری کند.» او خود را "معتاد سکس از راه صفحات پورنوی اینترنت" می‌داند.

 

انزوا و کاهش روابط اجتماعی

پژوهش‌گران آلمانی معتقدند که اعتیاد به دیدن پورنو‌، هم‌چنین سبب انزوا و دوری فرد از اجتماع و کاهش روابط اجتماعی او می‌شود. این پژوهش‌گران علت اصلی افزایش "اعتیاد" کاربران به صفحات پورنو در اینترنت را سهولت دسترسی به این صفحه‌ها می‌دانند.

آمار نشان می‌دهند که در سال ۲۰۰۶ بیش از ۷۲ میلیون کاربر در ماه به صفحات اینترنتی پورنو سرزده‌اند. بنا بر این آمار که از سوی مؤسسه‌ی "اینترنت فیلتر رویو" تهیه شده، هر روز حدود ۲۶۶ صفحه‌ی جدید در این دنیای مجازی تأسیس می‌شود.


اعتیاد به پورنو

برخی دیگر از پژوهش‌گران، ِصرف عادت دیدن صفحات پورنو در اینترنت را نشانه‌ی "اعتیاد به آن" نمی‌دانند. پیر بریکن (Peer Briken) که به عنوان کارشناس در مؤسسه‌ی "بررسی رفتارهای جنسی" در کلینیک دانشگاه هامبورگ ـ اپن‌دورف در این زمینه پژوهش می‌کند، می‌گوید:

«ما می‌دانیم که استفاده از پورنو برای برخی از کاربران مسئله‌ساز بوده و می‌تواند به نوعی اعتیاد تبدیل شود. از سوی دیگر ولی میزان کمّی فعالیت‌های سکسی، تنها معیار کافی برای اختلالات روانی نیست. دقیقاً نمی‌توان گفت، چند درصد این افراد با مشکل روبرو شد‌ه‌اند، چون آمار تجربی در این زمینه وجود ندارد.»

بریکن به عنوان مثال از بحث تأثیر منفی بازی‌های رایانه‌ای خشونت‌زا بر رفتارهای جوانان و تمایل آنان به خشونت‌ورزی نام می‌برد. او می‌گوید، چنین امری هنوز ثابت نشده است.


پورنو و مواد مخدر

برخی از پژوهش‌گران استفاده از پورنو را با مصرف مواد مخدر مقایسه می‌کنند و ادعا می‌کنند که دیدن صفحات پورنو در اینترنت، تفاوتی با استعمال مواد مخدر ندارد. اینان می‌گویند یک بار دیدن پورنو، برای ابتلا به اعتیاد کافی است: «چون کاربر به تمایلات جنسی انحرافی‌ای که از وجود آن‌ها خبر نداشته، پی می‌برد.»

مجله‌ی فمینیستی "اما" (Emma) در آلمان حتی از این هم فراتر رفته و ادعا کرده است، که اعتیاد به سکس در اینترنت با پدوفیلی (داشتن تمایلات جنسی انجام سکس با بچه) در پیوندند. در مقاله‌ای در این مجله آمده است: «عرضه‌ی پورنو در اینترنت، می‌تواند کاربر معمولی را به یک پدوفیل تبدیل کند.»

دیوید گئوکر (David Goecker)، کارشناسی که در مؤسسه‌ی "شاریته ـ روانکاوی مردان پدوفیل" کار می‌کند، با نظر نویسنده‌ی "اما" مخالف است و می‌گوید: «این تمایل جنسی در مردان، پیش از آن که از پورنوهای سکس با کودکان استفاده کنند،‌ وجود داشته.» او معتقد است: «هنوز نمی‌توان به‌طور جدی گفت ‌که تا چه اندازه رفتارهای جنسی انسا‌ن‌ها با استفاده از پورنو تغییر می‌کند.»

منبع : همپرواز

قازقلنگ - ایران - تهران
این حرفا چیه دیگه وقتی ادم این تصاویر رو میبینه نا خداگاه یاد این جمله معنوی میافته که فتبارک الله احسن الخالقین. پس بیام قیافه این محمود نفتی رو ببینم؟
شنبه 17 مرداد 1388

ItsMeWT - آلمان - کلن
خانواده ها باید مواظب دخترهاشون باشند.. پسرها که از این کارها نمیکنند خدا رو شکر...
شنبه 17 مرداد 1388

Prince_Of_Persia - ایران - تهران
حالا رسیدند به حدیث امام صادق : ((نگاه به نامحرم تیر زهرآلودی از جانب شیطان است))
شنبه 17 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
انزوا گرى آن بیشتر قابل قبول است چرا که با دسترسى به انواع پورنو احساس نیاز به دىگران وجود ندارد و سبب گسسته شدن روابط اجتماعى مى گردد
شنبه 17 مرداد 1388

decoder - مجارستان - بوداپست
مرسی از اطلاع رسانیتون.م
شنبه 17 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
قازقلنگ - ایران - تهران خودتو ناراحت نکن اسلامیها هم دارن فقط زیر چادر! هه هه تازه اگه یه خونه 4 طبقه داشته باشئ میتونئ 4 تا صیغعه بگیرئ .فقط یادت نره با عدالت باهاشون رفتار کنئ !!
شنبه 17 مرداد 1388

anti.mard_only.eslam - هند - تامیل نادو
ItsMeWT - آلمان - کلن . اقای ایتس می ...اتفاقا برعکس میگین.باید اقایون کنترل بشن نه لیدی ها
شنبه 17 مرداد 1388

saharrr - امریکا - فلوریدا
ItsMeWT - آلمان - کلن . هاهااها بله پسرا که اصصصلا!! ماشاالله کامپوترشون رو چک کنی بخش بیشترش شامل پورن هست
شنبه 17 مرداد 1388

p.h - هند - پونه
میدیدم اخوندا دچار انزوای اجتماعی شدنا
شنبه 17 مرداد 1388

blackswallow - ایران - تهران
حرفی که اسلام قرنها پیش می زد امروز تحقیقات گوشه ای از آن را نشان می دهد. بعضی از عزیزان باز هم به اسلام بد و بیراه بنویسند. مشکل خانواده قابل مشاهده است اما چند ده سال دیگر فجایع غیر قابل باور آثار پرنو را خواهیم دید.
شنبه 17 مرداد 1388

hajimakkar2000 - انگلستان - لندن
پورنو چیه؟ خوردنیه؟!!! میگ میگ . باید مسولان سایت چنتاشو میذاشتن زیر مقاله ما امتحان کنیم مغتاد میشیم یا نه !
شنبه 17 مرداد 1388

sinisha - ایران - تهران
این پژوهش گراهم بیکارن ها هی میشینن چرت و پرت جدید پیدا میکنن و واسش اسم هم تعیین میکنن. البته حق هم دارن باید یه جوری نونه زن و بچشون رو در بیارن دیگه.
شنبه 17 مرداد 1388

peace persian - ا نگلیس - بیر مینگها م
decoder - مجارستان - بوداپست شیطون نکنه اعتیاد دارئ . لول لول
شنبه 17 مرداد 1388

zebelkhan - آمریکا - سن خوزه
Prince_Of_Persia - ایران - تهران. بسیجی بی عقل! از پیامبر کودک نوازت هم بگو که پاشنه در خانه ابوبکر را در حالیکه عایشه فقط 6 سال داشت از جا میکند تا هر چه زودتر با یک بچه همخوابگی کند! این پیامبر بیمارت به ابوبکر میگفت که دختر نباید در خانه شوهر حیض ببیند و آیه پشت آیه میامد تا زودتر ترتیب عایشه را بدهد! ابوبکر بیچاره هم به این مالیخولیایی التماس میکرد که عایشه فقط 6 سال دارد و کودک است و گوش این روانی بدهکار نبود تا اینکه در 9 سالگی به عایشه تجاوز کرد و خوی عرب و روانی خودش را ارضا کرد!. ننگ بر این دین ضد بشری که احکام آن فقط مربوط به شکم و زیر شکم و کشتن مخالفین و تصاحب اموال آنان است! ننگ بر تو مزدور ضد ایرانی که نام شاهزاده فارس را لکه دار کردی! اسم خودت رو باید بذاری نوکر عرب نه شاهزاده فارس!
شنبه 17 مرداد 1388

farshad711 - امریکا - سن دیگو -کالیفرنیا
prince of persia.iran_tehran تو خودت از امام صادق پرسیدی؟
شنبه 17 مرداد 1388

paria_e - بلزیک - بروکسل
Prince_Of_Persia - ایران - تهران . حالا رسیدند به حدیث امام صادق : ((نگاه به نامحرم تیر زهرآلودی از جانب شیطان است)) . . برای همین صیغه تو ایران زیاده چون مردها به زنان دیگه نگاه نمیکنند.تازه چرا حدیثی دیگری رو که امام صادقت میگه دختر نباید خونه پدرش پرید شه رو نمیگی .میترسی بگن علما بچه باز بودند و هستند.
شنبه 17 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
الان موضوع همین بحث را بدین به یک ملا پفیوز ببینید چقدر ور میزنه و بعد از منبر هم مثل آخوند گلستاتی !!!!!!!اونم با زن شوهر دار و ..... iranian_mullah_priestآخوند گلستانی‌ __فیلم کاملIranian Cleric Porn .
شنبه 17 مرداد 1388

sia2009 - ایران - تهران
zebelkhan - آمریکا - سن خوزه شما مثل اینکه ابدا ش..ر و ف..م نداری که نباید به دین و مذهب و مسلک هیچ کس توهیم کرد و همه آزاد هستند به آیینی که میخوان گرایش داشته باشن و شخصی اب...ی مانند شما به هیچ وجه حق چنین سفاهت و نادانی رو نداره تا به وقاهت هرچه تمام و از سر جهل تام دهان ناپاکش رو به مقدسات مسلمین و بزرگواران دین باز کنه. اگر شما توانایی فهم این مطلب رو ندارین که میان سن رسیدن به بلوغ و آمادگی ازدواج از نژادی با نژاد دیگه تفاوت هست و در برخی مناطق جغرافیایی و به دلایل قبیله ای مرسوم و جاافتاده در اون ناحیه چنین رسمی مشکل دار نبوده و جایز شمرده میشده، لطفا حرافی نکنید و کمی سواد بیاموزید. از سایر دوستان هم خواهش میکنم ابدا به مقدسات یکدیگر توهین نکنین و اگر انتقادی هست با دید و موضع انتقادی بحث کنین و به اصطلاح فرهنگ مباحثه داشته باشید.
شنبه 17 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
کتابهای اصلی و فرعی اسلام ننگین خود پورنو گرافیک است از سکس با حوریان همیشه باکره برای مردان هرزه ی مسلمان تا سکس با 4 ز ن . عقدی و تعداد بیشمار کنیز.....ننگ کافی نیست.
شنبه 17 مرداد 1388

shazdeh88 - ایران - اهواز
سیا 2009 تهران ایران - مرسی از جواب شایسته شما دوستان ؛پیامبر از جانب خداوند انتخاب شده البته اگر به خدا اعتقاد داشته باشید . خواهشا مواظب صحبتهای خود باشید.
شنبه 17 مرداد 1388

ariobarzan1 - ایران - تهران
دوستان دعوا نکنید. بنظر من پیامبر نه اونجوری که آخوندای کودن می گن هست نه اونطور که بی دین ها می گن. من فکر می کنم این حرفها همش از طرف اسراپیلیهای تندور یا آنوسیها هست برای نابودی دین اسلام. دین اسلام دین رفاه و آزادگی است
شنبه 17 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
Prince_Of_Persia - ایران - تهران . این امام جعفر صادق شما که اینهمه هم معلومات داره / میشه محبت کنی اسم کتابی رو که درش این همه در افشانی کرده / بگی ......؟؟؟. پس ببند اون چاه ...اح رو ...
شنبه 17 مرداد 1388

gole sorkh - ایران - تهران
sia2009 ایران تهران. دوست عزیز من هم با شما موافقم ولی باید گفت در این سایت از این لجن ها کم نیستند.
شنبه 17 مرداد 1388

ashoor - ایران - تهران
sia2009 - ایران - تهران. اگه کسی مسئله سکس با بچه ها رو بگه جواب میدید برای عربستانه/ اگه مسئله برده داری رو بگه جواب میدید برای 1400 سال پیشه . پس شما چطور به اصولی اعتقاد داری که از نظر مکان و زمان قابلیت اجرا ندارد ؟
شنبه 17 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
sia2009 - ایران - تهران , میتونم بپرسم به چه سند و علم ژنتیک بسنده کردئ??بچگئ وسن بلوغ در تمام نژادها با کمئ تفاوت وجود داره, ولئ دلیل بر رشد فکرئ و دوران پایان کودکئ نیست!! حداقل بگو در اون زمان اینطوری بود ولئ نگو از لحاظ ژن, بضعیها اینجا ژنتیک خوندن..پسر خوب
شنبه 17 مرداد 1388

*پسر شجاع* - ایران - تهران
kamia1 - المان - کلن. در همین سایت یک مقاله بود که بعضی از دختران در سن 9 سالگی به بلوغ میرسند ....در ضمن زندگی 1400 سال پیش آنقدر پیچیده نبوده که نیاز به بلوغ فکری آنچنانی باشد و همه چه دختر وچه پسر در اولین فرصت ازدواج میکردند چون کار دیگری نداشتند ولی حالا حد اقل 12 سال باید درس بخوانی تا یک دیپلم بی ارزش بگیری..
شنبه 17 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
وقتی که ادم از یاد خدا غافل بشه و به ائمه اطهار ع توهین کنه راهش به اینجور کارا باز میشه
شنبه 17 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
ashoor - ایران - تهران . ((پس شما چطور به اصولی اعتقاد داری که از نظر مکان و زمان قابلیت اجرا ندارد ؟)) دقت کنید که اینها اصول نیستند. فروع هستند و اتفاقا در طول زمان و مکان قابل تغییرند
یکشنبه 18 مرداد 1388

100%persian - هلند - دن هلدر
با توچه به قسمت آخر مقاله : 1400 سال پیش اینترنت بوده و موسس اسلام هم با استفاده از اینترنت به پدوفیل تبدیل شده بود .
یکشنبه 18 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
Prince_Of_Persia - ایران - تهران. عزیز این حرف را بخدا بگو که بشر را ساخت و بعد تنبیه کرد.کتاب خمینی ها و دست غیبها.خیلی سکسی تر است این فیلم هاست. در بهشت 72 قیلمان و حوری در انتظار چه چیزی هستند
یکشنبه 18 مرداد 1388

paria_e - بروکسل - بروکسل
gole sorkh - ایران - تهران . تو و امثال تو لجن هستید که بنام اسلام خون ملت را میمکید .الان بیشتر ایرانیان به ماهیت شما عرب زنا زاده پی برده اند. پس زیاد خودتو خسته نکن اسمت باید گوهه سرخ باشه حیف گل
یکشنبه 18 مرداد 1388

+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.