درگیری نیروهای امنیتی عربستانی و دانشجویان دختر

درگیری نیروهای امنیتی عربستانی و دانشجویان دختر

دانشجویان دختر دانشگاه طائف درغرب عربستان سعودی در اعتراض به تخلفات در روند پذیرش و ثبت نام دانشجویان تظاهرات کردند که با دخالت نیروهای امنیتی و پلیس عربستان به درگیری شدید میان دو طرف انجامید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری(العالم) به نقل از منابع خبری، نیروهای امنیتی عربستان با اعمال خشونت ، دختران معترض شرکت کننده در تظاهرات را که روز یکشنبه گذشته در منطقه قروی شهر طائف اتفاق افتاد، متفرق کردند.

دانشجویان دختر دانشگاه طائف که تعدادشان تا سه هزار نفر اعلام شده است، در اعتراض به تصمیم مسئولان دانشگاه دراعلام زمان پایان ثبت نام قبل از اتمام زمان تعیین شده، تظاهرات کردند که این مساله موجب مسدود شدن خیابان های منتهی به دانشگاه و درگیری شدید آنها با نیروهای امنیتی شد.

گزارش های دریافتی به نقل ازشاهدان عینی حاکی است که دانشجویان دختر و مادرانشان برغم ممانعت نیروهای امنیتی سعی در ورود به دانشگاه داشتند که این مساله موجب درگیری شدید بین دو طرف وزخمی شدن شماری ازدانشجویان و حتی والدین آنها شد.

بنا به گزارش روزنامه عکاظ ، والدین دانشجویان، مقامات دانشگاه طائف را به تخلف از وظایفشان متهم کرده زیرا قبل از روزتعیین شده، ثبت نام را آغاز کرده و این تصمیم آنها باعث محروم شدن بسیاری از دانشجویان از ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه شده است.

\"عبدالاله باناجه \" رییس دانشگاه طائف دخالت نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان را آخرین راه حل دانشگاه برای حل این مساله عنوان کرد.
دانشگاه طائف شاهد تحصن 70 دانشجوی دختراست که پس از اعلام قبولی آنها در سایت دانشگاه از پذیرش مدارک آنها خودداری می شود.

مسوولان بخش پذیرش و ثبت نام دانشگاه های عربستان به تخلف وتقلب ، درنظرگرفتن مسایلی از قبیل منطقه ای، مذهبی و قبیله ای و دریافت رشوه برای پذیرش کسانی که از شرایط قبولی برخوردار نیستند، متهم هستند.

mah1 - ایران - تهران
اونا چقدر بدبختن! تو گرمایه کشنده عربستان اینجور لباس پوشیدن...
جمعه 16 مرداد 1388

pouriya - ایران - رودسر
mah1 - ایران - تهران . . حالا باید سومالی ها را ببینی. از سر خیر اسلام ناب محمدی.
جمعه 16 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
فکر کنید این بیچاره ها با این چادر سیاه توی گرمای عربستان نمی تونند با ماشین شخصی به دانشگاه بیایند- اون مفتی مفت خور که فتوا می ده کسی که با آنفولانزای خوکی کشته بشه شهید محسوب می شه نمی تونه درباره راممدگی زنها توی عربستان یه فتوا بده
جمعه 16 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
با حکومت فعلی اگه پیش بره به اینجا ها هم میرسیم.زنده باد ازادی بر کنار باد اعمال اصول دینی در حکومت.
جمعه 16 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
از اسلام محمدی که فقط فکرشان زیر شگم و زن ستیزی است بیشتر از این توقع دارید.
جمعه 16 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
این سیاه پوشان در آفتاب گرم عربستان روی پله های در دانشگاه نشسته اند و ابراز نارضایتی هم میکنند این چادرهای سیاه نتیجه کارنامه دین اسلام محمدی از هزاروسیصد سال پیش تا بحال است و این دانشجویان چادری مانند مرغهائ سیاه پری هستند که در قفس نامرئی در انتظار قساب نشسته اند -البنه پاچه های چادری را عربستان از ایتالیا و سوئیس وارد میکند و همان اوائل فتنه خمینی و فرانسه درایران بازاریان حدود 110هزارمتر پارچه چادری که تنها به کشور سوئیس سفارش دادند و کارخانه های سوئیسی را از ثواب اسلام سیراب کردند – حالا اگر کسی از این دانشجویان زن عربستان سئوال کند که آیا تحصیلات در عربستان چه معنی دارد و تحصیل کرده های عربستانی تا حالا چه اثر و آثاری از خود تا بحال در دنیا به جا گذارده اند؟ بهتر است دست از تحصیل بردارند چون این چیز غربی است و جنبه کافری دارد و طبق دین محترمشان در خانه بسر برند و مردشان را نوازش و مرتبا هر سال تولید مثل کنند و بچه طالیبانها راپرورش کنند و خدا را شکر کنند که بخاطر نفت مجانی زیر خاک عربستان مانند بقیه سوسمارخوران سودانی و آفریقائی ازگرسنگی وتشنگی نمیمیرند ا
جمعه 16 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
haghighatgo - آلمان - برلین. دوست عزیز. بسادگی نمیشود قضاوت کرد و تعصبات جنسی خصوصا در کشورهایی مثل عربستان و ایران و هند را به دین اسلام نسبت داد تا آنجا که از تاریخ میدانیم این تعصبات در این ممالک خیلی قبل تر از اسلام با شدت خیلی بیشتر وجود داشته است و اسلام در زمان خودش حتی آنها را کم کرد!
جمعه 16 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
تاسیس دانشگاه آزاد واحد طایف این مشکلات رو حل خواهد کرد!
جمعه 16 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
چه جالب اعتراض در کشورهای که همیشه مخصوصا این روزها از این دیکتاتورهاحمایت کردن سر خودشونم داره می یاد امروز دانشگاه فردا حقوق شهروندی و زنان و حجاب اجباری نیست و بعدشم بوممممممممممممممم می ترکه هر چی دیکتاتور و آقای عالمه / اینقدر از در بهشت فشار می دن تا از اونور جهنم بزنی بیرون /
جمعه 16 مرداد 1388

Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن
haghighatgo - آلمان - برلین حالا اگر کسی از این دانشجویان زن عربستان سئوال کند که آیا تحصیلات در عربستان چه معنی دارد و تحصیل کرده های عربستانی تا حالا چه اثر و آثاری از خود تا بحال در دنیا به جا گذارده اند؟ بهتر است دست از تحصیل بردارند چون این چیز غربی است و جنبه کافری دارد و طبق دین محترمشان در خانه بسر برند و مردشان را نوازش و مرتبا هر سال تولید مثل کنند و بچه طالیبانها راپرورش کنند و خدا را شکر کنند که بخاطر نفت مجانی زیر خاک عربستان مانند بقیه سوسمارخوران سودانی و آفریقائی ازگرسنگی وتشنگی نمیمیرند ا//////////اشتباه میکنی. بزرگترین اشتباه عربهای عربستان همین غرب زدگی (!) شون خواهد بود. زمانی که زنهاشون تحصیل کرده بشن کم کم خواهند فهمید که 1400 سال یا بیشتره که چه کلاه بزرگی سرشون رفته. این تظاهرات تازه اولشه. میگید نه؟ یه پنجاه سال دیگه بهتون ثابت میشه.. ؛-)
جمعه 16 مرداد 1388

black chador - امریکا - ولدن
ببینید شجاعت مردم ایران مخصوصا زنهای شجاع ایران چه بسر دیکتاتورهای اسلامی چرند اورده.
جمعه 16 مرداد 1388

man iraniam1 - هندوستان - بنگلور
دوستانی که دارید دل می سوزونید برای اینا : هردانشجوی سعودی برای درس خوندن درهند ماهی 35000 روپیه یعنی حدود 700000 تومن هزینه تحصیلی میگیره که درهند خیلیه . یعنی اصلا احتیاجی نیست پدرو مادرش بهش پول بدن تازه می نالند که ما خیلی بد شانس بودیم خوش شانسا توی انگلیس و کانادا و ... خورد و اونجا دارند تحصیل می کنند .سفیر عربستان یا معاونش اگر به دانشجوهای عرب در دانشگاه کم توجهی بشه میاد اون دانشگاه و پدرشونو درمیاره و در دانشگاه براش فرش قرمز می اندازند ولی سفیر ایران هیچ مسولیتی برای دانشجوی ایرانی قبول نمی کنه و فقط توی دیسکوها جاسوس می گذارند که اگردانشجوی ایرانی دیدید گزارش بدین . جالب اینه که مینستر استان کارناتکای بنگلور حاضر به ملاقات سفیر ایران نشده بود . میفهمید این یعنی چی !!!!!
جمعه 16 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
saeed1 - کانادا - تورونتو. دوست گرامی / شما بهتر است اول کمی تاریخ مطالعه کنید بعد از این طنزها بنویسید / اسلام اند تمام برده داری هاست / کنیز و غلام یعنی چه ......؟؟؟. لطفا جمع کنید این کاسه کوزه اتون رو ....... هی اسلام اسلام نکنید که گندش در اومده / شما خواب تشریف ندارید که بیدار بشید / خودتون رو به خواب زدید / پس بیدار هم نمیشید.......!!!!!
جمعه 16 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
. saeed1 - کانادا - تورونتو. تاسیس دانشگاه آزاد واحد طایف این مشکلات رو حل خواهد کرد!. تو به اونجا رفته و یک دانشگاه آزاد باز کن. اسلام گندتون به درد خودتون میخوره. خیلی خوشت میاد برو به همون عرعرستان.
شنبه 17 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
Neda-ye-Iran - انگلستان - لندن . اگر این کاری که عرب ها با کشورهای مختلفی کردند که از کشورهای با فرهنگ و ثروتمند آن زمان کشئرهای عقب مانده جهان سوم ساخته شد سنگسار - اعدام - شکنجه – اسارت و بردگی -قصاص - نفرت از علم ودانش - زن ستیزی – نژاد پرستی و خفقان مغزی منطق عربی است و خوشحالند که خلق های دنیا را به اسارت گرفته اند و به آنها آمپول خداشناسی تزریق کرده اند و عده ای کاسب کار دینی که شغلشان ودر آمدشان از قصه گوئی است واز این راه به مقام وپول رسیده اند – حالا عرب های مفت خور که نمیدانند با پول های بادآورده نفتی چکار کنند دخترانشان را میفرستند که بعدا حتما با آقایان امریکائی و آلمانی ازدواج کنند و یا با مشتی اوباش مفت خور طالیبانی حالا عرب ها هم بازور پول و مشاورت غربی ها دانشگاه شناس شده اند و ملاهای ارتجاعی دستنشانده هستند که این قوم وحشی بی فرهنگ و بیسواد و ظالم را برای منافع خودشان با ارزش و فهمیده بدنیا معرفی میکنند
شنبه 17 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
punisher - ایران - شیراز. شما حتما نگاهی به تاریخ تمدن ویل دورانت بندازید لطفا ! . بنده مبلغ مذهبی نیستم و (هی اسلام اسلام نمیکنم!) یک آزاد اندیش هستم که سعی میکنم عادلانه راجع به مسایل قضاوت کنم !
شنبه 17 مرداد 1388

saeed1 - کانادا - تورونتو
IranBozorgMehr - ایران - اهواز. این جمله رو به طنز نوشته بودم . لطفا به دل نگیرید!
شنبه 17 مرداد 1388

شاپرک - ایران - تبریز
saeed1 - کانادا - تورونتو عزیز- ناراحت نشو اینروزا مردم حس طنزشون رو از دست دادن. منم با شما موافقم باید با دکتر جاسبی مذاکره کنند!!.
شنبه 17 مرداد 1388

gol222 - سوپد - هلسینگبوری
اخ جون بزودی عربستانیها ایرانی میشوند ویاشدند.بیایئد همگی ارزو کنیم این شیخ ها ی بیبو و خاصیت نیز نابود بشن ومردم عربستان بحقشان برسند.ازشما مسئولین سایت میخواهم بیشتر ازشرایط اجتمائی وسیاسی انجا برایمان مطلب بیاورید سپاسگزارم برای همه زحمتی که میکشید.مرگ بردیکتاتور خامنه ای.
شنبه 17 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
اصلا دانشجو مساوی است با پررویی
یکشنبه 18 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.