محاکمه دستجمعی معترضان به نتیجه انتخابات به تعویق افتاد

محاکمه دستجمعی معترضان به نتیجه انتخابات به تعویق افتاد

به متهمان و وکلای مدافع برای تهیه دفاعیه تا شنبه مهلت داده شده است

دومین جلسه محاکمه حدود یکصد تن از معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران به تعویق افتاده است.

روز پنجشنبه، 6 اوت (25 مرداد)، گزارش شد که قاضی صلواتی، رئیس شعبه پانزده دادگاه انقلاب، با درخواست بیش از ده تن از وکلای کسانی که در ارتباط با تحولات پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری بازداشت و زندانی شده بودند موافقت کرده و به جای روز پنجشنبه، دومین جلسه دادگاه را روز شنبه برگزار خواهد کرد.

روز شنبه، نخستین جلسه دادگاه دستجمعی یکصد تن از بازداشت شدگان در جریان اعتراضات انتخاباتی، از جمله شماری از شخصیت های سیاسی و مقامات ارشد سابق جمهوری اسلامی، در تهران برگزار شد و در جریان آن، دادستان این دادگاه کیفرخواستی را علیه این افراد قرائت کرد.

این جلسه از طریق شبکه تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی نیز پخش شد و در آن، چند از مقامات ارشد سابق، از جمله محمد علی ابطحی، معاون سابق رئیس جمهوری، در سخنانی اتهامات سنگینی را علیه خود و برخی دیگر از سیاستمداران مخالف دولت مطرح کردند.. و بعدا هم در یک برنامه تلویزیونی، اتهامات سنگینی را متوجه خود و برخی دیگر از شخصیت های سیاسی ایران کردند.

چند تن از متهمان بعدا در یک برنامه تلویزیونی ظاهر شدند و طی آن، ضمن اعتراف به اتهامات وارد شده از سوی دادستان، از شرایط بازداشت، بازجویی و زندان خود ابراز رضایت کامل کردند و گزارش هایی را که در مورد بدرفتاری با آنان منتشر شده بود مردود دانستند.

وکلای مدافع تنی چند از متهمان اجازه حضور در جلسه روز شنبه دادگاه را یافتند در حالیکه برخی دیگر اظهار داشتند که تا قبل از برگزاری جلسه، از تشکیل آن خبر نداشتند.

پس از برگزاری این جلسه، اعلام شد که محاکمه از روز پنجشنبه ادامه خواهد یافت و در این جلسه، متهمان و وکلای آنان اجازه خواهند داشت با کیفرخواست و اتهامات مطرح شده علیه متهمان آشنا شوند و به دفاع بپردازند.

اخذ و پخش اعترافات متهمان باعث انتقاد از دستگاه قضایی ایران شده است

در مقابل، چند تن از وکلای مدافع خواستار مهلت لازم برای آشنایی با محتویات پرونده و تهیه دفاعیات شدند که ظاهرا برای این منظور، دو روز به آنان فرصت داده شده است.

مشخص نیست که آیا تا کنون پرونده متهمان در اختیار وکلای مدافع قرار گرفته و آیا به آنان این امکان داده شده است تا طبق روال متعارف در محاکمات، به اقدامات لازم از جمله احضار شهود و بررسی نحوه اخذ اعترافات از زندانیان بپردازند یا اینکه قرار است در این دادگاه کم سابقه، رویه دیگری برای دفاع از متهمان به کار گرفته شود.

تشکیل دادگاهی برای یکصد متهم، محتوای کیفرخواست، اخذ و پخش اعترافات متهمان پرونده و نحوه رسیدگی به اتهامات با انتقاد و اعتراض گسترده سیاستمداران، مدافعان حقوق بشر و کارشناسان حقوقی داخل و خارج از ایران مواجه شده است.

منتقدان به خصوص پخش اعترافات اخذ شده از چند تن از متهمان را به عنوان اقدامی مغایر با موازین حقوقی و اخلاقی به شدت محکوم کرده و با توجه به شرایط بازداشت این افراد، محتوای اعترافات را باورنکردنی و بی ارزش دانسته اند.

برخی از کارشناسان نیز با وارد ساختن ایرادات حقوقی به نحوه برگزاری محاکمه و کیفرخواست دادستان، این دادگاه را یک نمایش سیاسی توصیف کرده و از مقامات قضایی جمهوری اسلامی خواسته اند که دست کم قوانین و مقررات دادرسی در این کشور را مراعات کنند.

چند تن از مراجع و روحانیون ارشد شیعه نیز نحوه برخورد قضایی با معترضان به نتیجه انتخابات به خصوص آنچه را که اخذ اعترافات اجباری و برگزاری محاکمات نمایشی خوانده اند تقبیح کرده و خواستار رعایت حقوق بازداشت شدگان و رسیدگی به نحوه رفتار با آنان شده اند.

ali moosavi - ایران - تهران
ایرانی بودن ما همیشه باپرچم ما است ,با پرچمی که متعلغ به هیچ حزبی نباشد.و فقط ملی باشد وان پرچم 1000ساله ما شیروخورشید نشان ان است,درود بر شما ایران تهران
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

Alireza88 - ایران - تهران
در سفرهای استانی احمدی نژاد در هر شهری که میخواهد وارد شود مردم آن شهر ، برای تداوم نهضت مان هرگز نباید از منازلشان خارج شوند
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

all_alone313 - المان - هامبورگ
من هم باهات موافقم بهتر حساب این پرچم از حساب سلطنت طلبا جدا بشه چون هیچ حزبی در سطحی نیست که بخواد پرچم یک ملت رو به اسم خودش کنه.این پرچم نماد اصلی ایرانه و متعلق به همه ی ایرانیاس
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

all_alone313 - المان - هامبورگ
من هم باهات موافقم بهتر حساب این پرچم از حساب سلطنت طلبا جدا بشه چون هیچ حزبی در سطحی نیست که بخواد پرچم یک ملت رو به اسم خودش کنه.این پرچم نماد اصلی ایرانه و متعلق به همه ی ایرانیاس
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
تواب سازی یکی از ننگینترین اعتراف گیریها همراه شکنجه است که از دین وحشت به ارث رسیده! اگر در حکومت اسلامی توبه کردی انهم با شکنجه هایی که ملغمه ای از شکنجه اسلامی و متد جدید میباشند، از مجازاتت کاسته می شود! پناه بر حقوق بشر!
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

paradisemail - ایران - کرمان
معلو میشه شکنجه گرا کارشون رو درست انجام ندادند
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . هم مکاتبه ای گرام! تا جایی که ما بیسوادها میدانیم در اسلام اعترافگیری نداریم. شما که خیلی سواد دارید و خیلی مطالعه میکنید ممکنه بفرمایید این فتوایی که فرمودید در کدام رساله چاپ شده؟ یا در کجای قرآن و یا نهج البلاغه که کتاب معتبر ماست به آن دستور داده شده؟ پناه بر خدا از دروغگویی!
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
*آیة‌ 33 سورة مائده: جز این نیست که سزای کسانی که با خدا و فرستادة ‌او می‌جنگند و در زمین به تباهی می‌کوشند، این است که آنان را بکشند یا بردار کنند یا دستها و پاهایشان را به خلاف یکدیگر قطع کنند، یا از آن سرزمین بیرونشان نمایند .. * سورهُ انفال آیه 12: و یاد آر ای رسول آنگاه که پروردگار تو به فرشتگان وحی کرد. که من با شمایم. موُمنان را ثابت قدم بدارید. که همانا من ترسی در دل کافران می افکنم تا گردنهایشان را بزنید و همهُ انگشتانشان را قطع کنید.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
***سورهُ توبه آیه 15: پس چون ماههای حرام به سر آمد آنگاه مشرکان را هر جا یافتید به قتل رسانید. و آنها را دستگیر و محاصره کنید . و هر سو در کمین آنها باشید. چنانچه توبه کردند و نماز به پای داشتند و زکات دادند پس از آنها دست بدارید *سورهُ البینه آیه6: محققا" آنان که از اهل کتاب کافر شدند همراه با مشرکان همه در آتش دوزخند. و در آن همیشه معذبند. و آنها به حقیقت بدترین خلقند.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، مگر قرار نبود که احساساتی نشی طلبه! هنوز فتوا ایت الله ات تو راه است. طلبه گرام، فقط یک سوره در قران به همین نامست! همانطور که خودت مدعی هستی ادم بیسوادی هستی نه بخاطر ندانستن مهمات دین وحشت که در قران و روایات اسلام موجودست بلکه بیشتر از بیسواد عقب افتاده ای چرا؟ کسی با سهمیه طلبه میشه و خود را معتقد به دین وحشت میداند این تناقض را تا ابد یدک می کشه!!! جالب توجه اینجاست که مقلد خوبی هم هستی! روش نوشته های فتوا دهنده ات را هم خوب از بر کردی! چند نمونه برای تو طلبه که در کامنت بعدی می اورم.. اخر مشکل تو انجاست که فضاحت را میبینی، بعد بیچاره به کلماتی چون تفسیر، معنایش این نیست یا این فضاحت در زمان خودش باید بررسی شود فرا افکنی میکنی...
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

آنتی اسلام - ایران - اهواز
. bluestar - ایران - تهران. شما همین که ابراز کنید مخالف جمهوری اسلامی هستید راه خودتان را از راه جنبش سبز جدا کردی. ...رررررررررررررررر. تو بچسب به جمهوری اسلامی کاری به اسلام نداشته باش بسیجی
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
***توبه آیه 73: ای پیامبر با کافران و منافقان جهاد و مبارزه کن. و بر آنها سخت گیر. منزل و ماُوای آنها جهنم است که بسیار منزلگه بدی است. * bluestar طلبه گرام، تا دلت بخواهد از دین وحشت چه از قران و چه از روایات معتبر برایت حاضر دارم ولی از حوصله این سایت خارج است. سعی کن حداقل خودت را به پسر شجاع نزدیک کنی چون او حداقل دین وحشت را برای خود فیلتر کرده! این ره که تو میروی متاسفانه به قبرستان است و گریه! پناه بر زندگی و لبخند!
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . هم مکاتبه ای گرام!((جز این نیست که سزای کسانی که با خدا و فرستادة ‌او می‌جنگند و در زمین به تباهی می‌کوشند...)) شما در این آیه حرفی از دگر اندیشان و اعترافگیری از آنها دیدید؟ حرف از مبارزه با تبهکاران است. کسانی که امنیت عمومی جامعه را با روش مسلحانه(یحَارِبُونَ) تهدید میکنند. ناگفته پیدا است شدت عمل فوق العاده اى که اسلام در مورد محاربان به خرج داده براى حفظ خونهاى بیگناهان و جلوگیرى از حملات و تجاوزهاى افراد قلدر و زورمند و جانى و چاقوکش و آدمکش به جان و مال و نوامیس مردم بیگناه است. به نظر شما مجازات جانی و متجاوز و زورگیر چیست؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
سورهُ انفال آیه 12. چه ربطی به اعترافگیری داشت؟ این آیه مربوط به جنگ بدر است. در جنگ چکار میکنند؟ برای یکدیگر گل پرتاب می کنند؟ آیا اگر دشمن به شما حمله کنید شما در جنگ شرکت نمیکنید؟ یا دشمن را نمیکشید؟ این تسلیحات جنگی مختلفی که بیشتر توسط دولتها و کشورهای لاییک تولید میشود برای کشتن و مجروح کردن انسانها نیست؟ نکنه فکر کردید این توپ و تانکها و موشکها تجهیزات پزشکیه؟ :)
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
سوره توبه آیه 3-6 :. ((و کافران را به مجازات دردناک بشارت ده.مگر کسانی از مشرکان که با آنها عهد بستید، و چیزی از آن را در حق شما فروگذار نکردند، و احدی را بر ضد شما تقویت ننمودند؛ پیمان آنها را تا پایان مدتشان محترم بشمرید؛ زیرا خداوند پرهیزگاران را دوست دارد! وقتی ماه‌های حرام پایان گرفت، مشرکان را هر جا یافتید به قتل برسانید؛ و آنها را اسیر سازید؛ و محاصره کنید؛ و در هر کمینگاه، بر سر راه آنها بنشینید! هرگاه توبه کنند، و نماز را برپا دارند، و زکات را بپردازند، آنها را رها سازید؛ زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است!و اگر یکی از مشرکان از تو پناهندگی بخواهد، به او پناه ده تا سخن خدا را بشنودسپس او را به محل امنش برسان، چرا که آنها گروهی ناآگاهند)). این آیات چه ربطی به اعتراف گیری داشت؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
بینه آیه 6. این آیه و آیات قبلی چه ربطی به اعترافگیری داشتند؟ یعنی شما فرق بین اعترافگیری و بیم دادن از آتش جهنم را نمیدانید؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
توبه 73 :. شما با مبارزه با کفاری که مسلمانان را از خانه هایشان بیرون رانده بودند و عزیزان آنها را کشته بودند و منافقانی که کفار را یاری میرساندند مشکلی دارید؟ به علاوه این چه ربطی به اعترافگیری داشت؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
درست است که من گفتم ما بیسوادها ولی شنونده باید عاقل باشه. عاقلان وقتی مطلب مرا بخوانند خودشان متوجه منظور من میشوند. شما باز هم طبق عادت همیشگی فرافکنی کردید.باز هم با یک خروار ادعا نتوانستید آن را اثبات کنید. سوال من خیلی واضح بود. گفتم در اسلام اعترافگیری نداریم. این آیاتی که نوشتید همه مربوط به مبارزه با مشرکان بود و اصلا ربطی به اعترافگیری نداشت و با کج فهمی و کند ذهنی هایتان وقت مرا هم گرفتید. شما که انقدر مرا طلبه و مقلد خطاب میکنید چرا خودتان در جواب یک سوال ساده اعترافگیری واماندید و فورا سراغ آیات جهاد رفتید؟ لطفا حرف از کاربران دیگر مثل پسر شجاع نزنید. چون او هم حق دارد از خود دفاع کند و ممکن است شما درست افکار او را نشناخته اید. من به متافیزیک و روح و عالم پس از مرگ ایمان دارم. راه کسانی که به آنها اعتقاد ندارند به قبرستان است. پناه بر خدا از دست آدم نادان و دروغگو و فرافکن. پرونده پاسخ به مورد اعترافگیری را برای شما باز میگذارم. چون هنوز جواب ندادید هر وقت پاسخی پیدا کردید جواب دهید
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، از این ((یک خروار ادعا)) انهایی که کامنتهای تو را دیده اند بسیار است اگر تو و یا هم مکاتبه ای ادرس انها را (که عاقلان جز تاسف برای سوالهای تکراری و بی محتوایت چیز دیگری نخواهند یافت،) خواسته باشی می توانم ارائه بدهم؟! تو هنوز به سوالات من در کامنتهای دیگر جواب نداده ای بعد ادعا داری که من اینجا جواب تو را نداده ام! * ((در صدر اسلام اعترافگیری نداریم)) درست میگویی وقتی اعمال شنیع محمد و یارانش را مطالعه میکنیم (باز اینجا نگی کدامیک که ((یک خروار)) میشه) در میابیم که ایشان منتقدین و دگراندیشان (مشرکین) را فرصت توبه نمیدادند و در جا سرشان را از بدن جدا می کردند!!! اما بعد ها با اعتراض قبایل و ایات(گفته های محمد) توبه (یا همانطور که تو می خواهی آیات جهاد یا نسا یا مائده یا بقره یا .. تا دلت میخواهد اسم بگذار چون اصل شکنجه و کشتن را در قران نمیتواند بپوشاند) مسلمانان شروع به توابسازی کردند. توبه گرفتن هم با ماچ دادن زندانبان منافات دارد!!! توبه احتیاج به اعتراف گیری با روشهای زمانه دارد که محمد از دهان خدایش(خدای وحشت) بیان می فرمایند...
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، سوره نساء آیه 56: آنان را که به آیات ما کافر شدند به آتش خواهیم افکند هر گاه پوست تنشان بپزد پوستی دیگرشان دهیم ، تا عذاب خدا را بچشند خدا پیروزمند وحکیم است. کیست که با این گفته محمد (مثالها ((یک خروار)) است) پی به سادیست بودن الله و بعبارتی محمد نبرد؟! حال تو با ان ((یک خروار)) اسناد از دین وحشت مدعی هستی: بله سادیست و جانی و شکنجه گر اما اعترافگیر و توبه ساز نه!!! در ضمن کسی اینجا به پسر شجاع حمله نکرده که ادعای وکالت او از طرف تو باشد! مناظره من با او: https://www.iranianuk.com/article.php?id=40059
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران ((حرف از مبارزه با تبهکاران است)) چقدر باید یکنفر مثل تو نادان باشه که ادعای غیرخودیها در نظام اسلامی را تایید کند و خود مدعی شود اگر bluestar بعنوان تبهکار سر از زندان دولت ا.ن. دراورد طبق گفته های دین وحشت باید مورد شکنجه و .. قرار بگیره. ببین هم مکاتبه ایهایمان مرا از بحث با تو بر حذر داشتن که جز وقت تلف کردن چیزی عاید من نمیشود حال تو که مثل همیشه درمانده از پاسخگویی هستی مدعی وقت تلف کردن هستی. عزیز دین وحشت! من از حالا اگر جواب تو را میدهم فقط برای اگاهی ناظرین به فجایع دین اسلام خواهد بود و بس! میدانم که نمیفهمی چون تقدس تمام وجودت را گرفته که حاضری بر ضد غیرخودی فرامین دین جنایت و وحشت را عملی کنی!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، (تا گردنهایشان را بزنید و همهُ انگشتانشان را قطع کنید) ((..در جنگ چکار میکنند؟ برای یکدیگر گل پرتاب می کنند؟..) ای نادان ای حامی جانیان! من فکر میکردم با یک همقطار جنبش سبز مناظره دارم! با تکرار حمایت از اعمال ضد انسانی تمام امید مرا برای انکه یک لومپن و از حقوق بشر بی خبر را ملتفت اشتباهش کنم، بیفایده! پسر بد! هر که در جنگ، چه با دشمن خارجی چه با دشمن داخلی(؟!) حقوق انسانی را رعایت نکرد مترود و بی حیثیت است! نادان تو کشورهای غیر اسمانی را با دین مقدست مقایسه میکنی!!! اگر اعتراف بگیران اسلامی تو را بگیرند در وهله اول بخاطر مقایسه ات مورد تواب سازی قرار می گیری...
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، (تا گردنهایشان را بزنید و همهُ انگشتانشان را قطع کنید) ((..در جنگ چکار میکنند؟ برای یکدیگر گل پرتاب می کنند؟..) ای نادان! در این ایه وحشت کسی بدنبال انگشت دشمن نمیگردد مگر اسیر شده و برای توبه (و اعترف گیری) انگشتان را قطع کنند! میدانم تو امثال تو خودشان را به راه امام علی چپ زده اند و فکر می کنند دیگران هم مثل خودش نادانند! ببین با کسی در افتادی که حالا حالاها باید پا بزنی تا بتونی با فتوا دهنده ات مناظره کنی! نوشتنت جز ابروریزی برای تو و دین وحشتت نداره! ما از نادانی تو برای اگاهی دیگران استفاده خواهیم برد!!!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عزیز دین وحشت! ((منافقانی که کفار را یاری میرساندند مشکلی دارید؟)) تو برای حامیان احمدی نژاد، کافر(=منتقد دین خودی و حقیقت اسلام) و منافقی(=از یک طرف خمینی را حمایت میکنی از طرف دیگر مخالف خامنه ای)!!! پس انها با توجیهاتشان موظفند ((تو را هر جا یافتند به قتل برسانند؛ و تو را اسیر سازند؛ و محاصره کنند؛ و در هر کمینگاه، بر سر راه تو بنشینید! هرگاه توبه کنی...)) انهم با شکنجه که باز در قران امده ...! اگر باز هم متوجه نشدی پس عقل که نداری جونت در عذابه!!!
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان (گرام). 1 ((تو هنوز به سوالات من در کامنتهای دیگر جواب نداده ای...)) این جواب یک آدم منطقی و دانا نبود. در این تاپیک من از شما سوال کردم و شما هنوز جواب ندادید. جواب مرا به تاپیکهای دیگر حواله میدهید؟ تا ابد میخواهید از جواب طفره بروید؟ باز هم وقت دارید روی سوال من فکر کنید.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
2 ((ایشان منتقدین و دگراندیشان (مشرکین) را فرصت توبه نمیدادند و در جا سرشان را از بدن جدا می کردند!!! )). پیامبر اسلام هرگز کسی را به خاطر انتقاد و دگراندیشی مجازات نکرد.آقای عاقل!!! باسواد!!! مکتب ندیده! در قاموس شما کسانی را که مسلمانان صدر اسلام را شکنجه میکردند ((دگراندیش)) مینامند؟ کشتن یاسر و سمیه ((انتقاد)) بود؟ آزار و اذیت پیامبر اسلام انتقاد بود؟ بیرون راندن مسلمانان از شهر مکه و تصرف اموالشان دگراندیشی بود؟ حمله به مدینه و به راه انداختن جنگهای بدر و احد و احزاب انتقاد بود؟ انتظار داشتی پیامبر اسلام کسانی را که با شمشیرهای تیز برای جنگ و کشتار آمده بودند با گل پذیرایی کند؟(کج فهمی تا کی؟ نفهمی تا کجا؟).
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
3 ((مسلمانان شروع به توابسازی کردند)) این حرف شما یک ادعای واهی از جنس همان خروار ادعاست. چون حتی تا مدتی پس از فتح مکه توسط مسلمانان مشرکان هم به مسجدالحرام میامدند و به شیوه خود عبادت میکردند و بعد دستور منع آنها از ورود به مسجدالحرام صادر شد. شما ابتدا یک ادعای دروغ(مسلمانان شروع به توابسازی کردند) کردید و بعد یک نتیجه گیری کاملا کج فهمانه (توبه احتیاج به اعتراف گیری با روشهای زمانه دارد ) انجام دادید.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
4سوره نسا آیه 56 : تو هنوز فرق وعده عذاب آخرت رو که از طرف خدا وعده داده شده با شکنجه دنیا نمیدونی؟ فرق دنیا و آخرت رو نمیدونی؟ این آیات چه ربطی به اعترافگیری دارند؟ (دریغ از یه ذره آیکیو :)) تو اگر به مفهوم این آیات و آخرت و جهنم اعتقادی نداری پس چرا از این آیات انقدر ترسیدی؟ این آیات وعده عذاب الهی در زمان و مکانی رو میده که تو اصلا به وجود اون زمان و مکان ایمان نداری.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
5 ((در ضمن کسی اینجا به پسر شجاع حمله نکرده که ادعای وکالت او از طرف تو باشد)) بیاحمله هم بکن. مگه اینجا میدان گاوبازیه که بخوای حمله کنی؟ تو ادعایی در مورد او کردی و من هم گفتم در بحث ما شخص غایب را دخالت نده. چون ممکنه برداشتت در موردش غلط باشه.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
6 چقدر یک نفر باید نادان باشد که تفاوت بین تبهکار و جانی با منتقد و دگراندیش را نداند. تبهکار کسی است که در جامعه با قانونشکنی به جنایت و ایجاد وحشت میپردازد. آیا شما در مورد منتقد هم همین برداشت را دارید؟ مطمئن باش کسانی که تو را از بحث با من بر حذر داشتند پیش بینی میکردند که جوابی در برابر من نخواهی داشت.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
7 ظاهرا بیشتر از اینکه تقدس وجود مرا گرفته باشد نفرت وجود تو را گرفته. اگر من از پاسخگویی درمانده هستم چرا تو هنوز جواب یک سوال ساده را ندادی و آیات و مطالب خارج از سوال را به هم ربط میدهی و تفسیرهای کج فهمانه میکنی؟ (مثلا وعده عذاب الهی آخرت را مجوز مسلمانان برای شکنجه منتقدین میدانی در صورتی که خود مسلمانان چنین برداشتی ندارند)
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
8 در کامنتهایت زیاد از واژه ((غیرخودی)) استفاده میکنی. برداشت خود از این واژه را توضیح بده.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
9 ای نادان ! تو از کجا نتیجه گرفتی این آیه برای توبه و اعترافگیری اسیر است؟ ای نادان! چند آیه قبل از آن را بخوان تا اگر فهم داشته باشی بفهمی این آیات در مورد جنگ بدر و شیوه مبارزه در آن نازل شده است. اگر در مطالب خودت کوچکترین منطقی میافتی لازم نمیدیدی به زمین و زمان توهین کنی و به دیگران(غیر خودیها از نظر تو) و اعتقادشان و پیشوایشان توهین کنی. شاید تو مناظره و بحث را مثل درافتادن و کشتی کج ببینی. ولی من مثل تو فکر نمیکنم و مناظره را تنها مبادله آرا و افکار میبینم. کاش از نوشته های من برای آگاهی خودت هرچند اندک استفاده میکردی.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
10 هم مکاتبه ای گرام! هنوز فرصت داری پاسخ بدهی که در کجای اسلام اعترافگیری و توابسازی داریم؟ اگر در جواب واماندی که تا کنون وامانده ای آیدی خود را از bij به gij تغییر بده. :)
جمعه 16 مرداد 1388

persian_diamond - ایران - تهران
bluestar - ایران - تهران . دوست عزیز (ان الذین کفروا سوا علیهم ا انذرتهم ام لم تذرهم لا یومنون-هماناکافرانرا یکسان است بترسانی از عذاب خدا یا نترسانی ایمان نخواهند آورد(بقره 6). -ختم اله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوه م لهم عذاب عظیم-قهر خدا مهر بر دلها و پرده گوشها و چشمهای ایشان نهاده که فهم حقایق و معارف الهی را نمیکنند و ایشانرا در قیامت عذابی سخت است(بقره 7).
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، طفره رفتن را در ١٠ کامنت ضد بشری میبینیم و هنوز یک جواب منطقی و بشردوستانه برای خودت نداری! عزیز دین وحشت! ((کشتن یاسر و سمیه ((انتقاد)) بود؟)) هر کس می خواهند باشند حتی نوجوان بیچاره ای مثل bluestar یا یک بسیجی یا یک مشرک! جواب این سوالات را بده ١- اگر یکی با هردلیلی گیر تو بیافتد و مخالف تو و باورت باشد حاضری (آنان را بکشی یا بردار کنی یا دستها و پاهایشان را به خلاف یکدیگر قطع کنی)؟ ٢- تو ((امنیت عمومی جامعه)) را فعلن بهم زدی ایا دولت ا.ن. میتواند با تو ان کند که دراین ایات امده است؟ ٣- ایا برای توبه کردن یک مشرک میتوان ((شدت عمل فوق العاده اى که اسلام در مورد)) یک محارب مثل تو مقابل دولت اسلامی ا.ن. انگشتهای دست را قطع کند تا توبه و قبل از ان اعتراف کنی؟ جواب من فعلن برای تو که خودت را (در خوشبیانه ترین حالت) به نفهمی زدی در این ٣ سوال خلاصه شده وگرنه هر که این بحث را ببیند متوجه میشود جواب چندین بار داده شده است!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
persian_diamond - ایران - تهران، کسی که عصبانی بشه از جنس بشر است و برای دلیل اوردن مشکل دارد! کسی که بترساند یعنی نتوانسته مجاب کند تحدید به کشتن و شکنجه و جنایت می کند! و . این ها را تو در مخالفت یعنی ا.ن. و خامنه ای یافتی!! چطور خدایت می تواند با خامنه ای و یارانش یکی شود وقتی عصبانی، تحدید کن و شکنجه گر باشد! خامنه ای هم با خودی بسیار رئوف و مهربان و بخشنده است!!! فهم حقایق و معارف الهی (گردنهایشان را بزنید و همهُ انگشتانشان را قطع کنید و ..) را که از مغز یک جانی چون محمد می تراود برای خودت و دوستانت! پناه بر خرد!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((بعد دستور منع آنها از ورود به مسجدالحرام صادر شد)) مشکل عقب و جلو کردن وقایع تاریخی نیست! مشکل اعمال ضد انسانی در زندگی و گفته های اوست!! مشکل اساسی تو تنها مقدس مابی نیست که ....در تو از ازل دمیده شده!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((فرق وعده عذاب آخرت رو که از طرف خدا وعده داده شده با شکنجه دنیا نمیدونی؟)) مگر نه اینست که تو مسلمان معتقدی در این دنیا اگر حداقل برای تو (شیعه غیرخودی) این دنیا مملو از جنایت است؟ چطور میتواند خدای تو با غیر خودی ان کند که جانیان؟ خای عذاب ده از مغز بشر ضد انسان چون محمد و خمینی و خامنه ای می تراود! ای بدبخت این سوال را از خود بکن ((فرق وعده عذاب آخرت رو که از طرف خدا وعده داده شده با شکنجه دنیا نمیدونی؟))!!!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((حرف از کاربران دیگر مثل پسر شجاع نزنید. چون او هم حق دارد از خود دفاع کند)) کلمه دفاع از توست و من در مقابل گفتم حمله ای صورت نگرفته! خب حالا که تو می گویی من هم قبول دارم دفاع و حمله در میدان گاو بازی تداعی شود و من گاو باز و ...!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((تبهکار کسی است که در جامعه با قانونشکنی به جنایت و ایجاد وحشت میپردازد)) پس دوستانت که از چند هفته پیش خلاف مقرارت اعتراض میکنند تبهکارند و مستوجب این ایات یا ((حرف از مبارزه با تبهکاران است. کسانی که امنیت عمومی جامعه را با روش مسلحانه(یحَارِبُونَ) تهدید میکنند)) مبارزین سال 57 که دست به اسلحه بردند! پس شاه موظف بود طبق این ایه ها اقدام کند!!! از IQ حرف نزن که برای مغز کوچک نو غیر قابل فهم است!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((وعده عذاب الهی آخرت را مجوز مسلمانان برای شکنجه منتقدین میدانی در صورتی که خود مسلمانان چنین برداشتی ندارند)) د نشد! نادانی تا این حد! بیچاره، بقال که نمیگه ماستم ترشه!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عریز دین وحشت! ((مناظره را تنها مبادله آرا و افکار میبینم)) و ((آدم نادان و دروغگو )) دو گزاره متضادند. اگر از اول احساساتی برخورد رزیلانه نمیداشتی به پشیمانی نمی افتادی! جواب های هویست! توهین کردی پس قابل توهینی! خودت را درست کن قبل از انکه با کلمه دروغگو یک مناظره را باز کنی!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، ((در کجای اسلام اعترافگیری و توابسازی داریم؟)) در کامنتهای بالا بوضوح قابل رویتند که تو از جواب به انها طفره رفته ای چرا؟ برای انکه نادانی و تقدس، نفهمیدن را بدنبال دارد! بخوان و سعی کن شاید با ان مغز کوچکت متوجه بشوی! که شدیدن قابل شک کردن است!
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
یکبار دیگر، یکی از دلایل برای مسلمانی نااگاه به جنایت و شکنجه در دین وحشت اما بدنبال حقوق بشر: (تا گردنهایشان را بزنید و همهُ انگشتانشان را قطع کنید) ((..در جنگ چکار میکنند؟ برای یکدیگر گل پرتاب می کنند؟..) در این ایه کسی بدنبال انگشت دشمن نمیگردد مگر اسیر شده و برای توبه (و اعترف گیری) انگشتان را قطع کنند!
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . من در 10 مورد پاسخ دادم و دوباره سوال کردم ولی تو هنوز به هیچکدام جواب ندادی حتی جواب غیرمنطقی. ولی من جواب سوالات تو را میدهم چون انقدر آگاهی دارم که مثل تو از جواب طفره نروم. 1 فقط به دلیل مخالفت با باور نه چنین کاری نمیکنم و اجازه آن نیز به من داده نشده.( پاسخ شماره 2 مرا دوباره بادقت بخوان). 2 من و دیگر هواداران جنبش سبز طبق قانون اساسی تظاهرات مسالمت آمیز برگزار میکنیم. نظم عمومی جامعه را کسی به هم زده که یک مشت اراذل و اوباش را با لباس شخصی مسلح میکند و به خیابان میریزد تا قانون شکنی کنند و مردم را قتل عام کنند. 3 اگر مشرک فقط اختلاف نظری داشته باشه یک شهروند حکومت اسلامیه ولی اگر با حکومت معصوم مبارزه مسلحانه کرده باشه مجازاتش در قرآن هست.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
((جواب من فعلن برای تو که خودت را (در خوشبیانه ترین حالت) به ... زدی )). از دیدگاه تو و همفکرانت هر کس ادعاهای پوچ و واهی و بی اساس شما را نپذیرد و مخالفت کند و به بحث بپردازد بعد از یکی دو مرحله سوال و جواب به نادانی و نفهمی متهم میشود.من جواب تو را دادم. امیدوارم مثل همیشه خودت را به ن... نزنی و جواب 10 سوال مرا بدهی.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
persian_diamond - ایران - تهران . دوست عزیز پیامبران بشارت دهنده و بیم دهنده همه مردم بودند. ما هم بر روش آنها هستیم
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، ((پس چون ماههای حرام به سر آمد آنگاه مشرکان را هر جا یافتید به قتل رسانید. و آنها را دستگیر و محاصره کنید . و هر سو در کمین آنها باشید. چنانچه توبه کردند و نماز به پای داشتند و زکات دادند پس از آنها دست بدارید)) پسرک! جنگ بدر را محمد راه انداخت و برای انکه مسلمانان از نظر تعداد یک سوم کاروان زائرین کعبه و تاجران قریش بودند این تاکتیک غیر انسانی را اتخاذ کرد که اگر عده ای اسیر شدند و *توبه* نکردند باید کشته شوند! بدر یکی از فضاحتهای تاریخ اسلام است که مسلمانان با شیوه های ضد بشری به پیروزی رسیدند! اینکه در جنگ اجازه دارند به هر عمل غیر انسانی دست بزنند فقط از مغز ضد بشری مثل مغز تو قابل انتظار است! شیر فهم شد!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، جوابهای من در این 3 سوال داده شد. 1- پس محمد در اشتباه محض بود! چطور شد که این گزاره غیر انسانی که از طرف تو غیر قابل اجراست یک ایه اسمانی شده؟! 2- این ادعای توست دولت ا.ن. مدعیست که طبق قوانین اسلامی و اساسی و . تو قانون شکنی! دقت کن چه میگویم: *هر که می خواهد باشد بسیجی در اینده تو امروز مشرک همیشه اگر امنیت عمومی جامعه را بر هم زد با اخلاق انسانی در بدترین حالت یک روز با تمام حقوق زندانی حبس میشود! 3- حکومت معصوم یک مفهوم نسبی و انتزاعیست! هر حکومتی مدعی ان! پس این ایه وحشتناک منقضی و جهت اگاهی مسلمین به قوانین ضد بشری، نمونه قرار میگیرد!!!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
صحیح بخاری جلد6 کتاب 61 حدیث 577:. (من از پیامبر شنیدم که فرمود: در آخرزمان جوانانی با افکار وعقیده های احمقانه پیدا می شوند،انها خوب حرف می زنند اما انها همانند تیر که ازکمان می رود از اسلام خارج می شوند،ایمانشان از گلویشان رد نمی شود. پس هر جا آنها را یافتید بکشیدشان ،درروز رستاخیز برای کشنده آنها پاداش خواهد بود.) این یکی حتی مهلت توبه را هم گرفته! عجب او ادعای پیامبری دارد؟ یک دیکتاتور جانی هم با او قابل قیاس نیست و شاخص در دنیای جانیان!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، . ((بعد از یکی دو مرحله سوال و جواب به نادانی و نفهمی متهم میشود.من جواب تو را دادم. امیدوارم مثل همیشه خودت را به ن.. نزنی)) اگر صبر میداشتی میتوانستی حدس بزنی که کامنتها تو صف یوکی میباشند! بی چشم رو بودن تا چه حد در همین جمله ات توهین میکنی و همینجا افترا هم میزنی! عاقلان که تو نیستی دانند!!!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
برای حسن ختام و خروج از دور تسلسل هجویات تکراری جناب bluestar به این نکته شما را جلب می کنم، bluestar و دوستانش معتقدن: ((در جنگ داخلی با غیر خودی(محمد در حجاز با قبایل داخلی در جنگ بود!) هر فضاحتی که در قران امده قابل اجراست! خمینی و خامنه ای و دار و دسته شان زندان اوین را جهنمی ساختند برای غیرخودیها در جنگ داخلی با دگراندیشان. الله، خدای وحشت جهنمش را سرمشق زندانهایی چون اوین قرارداد تا اعمال ضد انسانی را در کمال برای ان زندانها نشان داده باشد!)) ننگت باد دین وحشت!
شنبه 17 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.