حاشیه‌های مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی

حاشیه‌های مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی

پارلمان‌نیوز: در حالی که  بیست دقیقه به مراسم تحلیف محمود احمدی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی باقی مانده بود  حضور نیروهای امنیتی و نظامی در اطراف مجلس بسیار چشمگیربود .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، تمامی خیابان‌های منتهی به بهارستان بسته شده و بیش از پنج هزار نفر از نیروهای نظامی و امنیتی در این خیابان‌ها حضور دارند.

همچنین ایستگاه متروی بهارستان نیز به خاطر برگزاری این مراسم تعطیل موقت شده است.

در محوطه بیرونی بهارستان نیز سگ‌های بمب‌یاب مشغول امن‌سازی منطقه هستند.

از سوی دیگر امروز ورود خبرنگاران با دقت فراوان چک می‌شد و از خبرنگاران به غیر از کارت خبرنگاری، کارت ملی نیز خواسته می‌شد.

ده‌ها خبرنگار از ساعت 7 و 30 دقیقه در مجلس حاضر شده‌اندو اکثر نمایندگان نیز به صحن آمده‌اند تا در مراسم تحلیف که ساعت9صبح امروز برگزار می‌شود حاضر باشند.

ورود با بالگرد

ساعت هشت و پنجاه دقیقه امروز  محمود احمدی‌نژاد با یک دستگاه بالگرد وارد محوطه مجلس شد.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، در حالی‌که قرار بود مراسم تحلیف ساعت9صبح آغاز شود، مهمانان و نمایندگان همچنان در حال ورود به مجلس هستند.

تا این لحظه افرادی همچون علی کردان، سرلشگر فیروز آبادی، پرویز داوودی، صادق محصولی،صادق لاریجانی،محسنی اژه ای،احمدی مقدم،سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی، پورمحمدی،الهام، علی آبادی، واعظ جوادی، سردارنجار- که بر خلاف معمول با کت و شلوار است-آیت الله تسخیری، مهدی چمران و..... برای شرکت در این مراسم وارد مجلس شده‌اند.

آغاز مراسم تحلیف

مراسم تحلیف محمود احمدی‌نژاد با تاخیر 15دقیقه‌ای آغاز شد.

به گزارش «پارلمان‌نیوز»، بعد از ورود همزمان احمدی‌نژاد، لاریجانی، هاشمی شاهرودی، محمدی گلپایگانی، ثمره هاشمی، سردار جعفری، رحیم مشایی و محسنی اژه‌ای آغاز شد.

برنامه مراسم تحلیف به این صورت اعلام شد:

نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران، تلاوت کلام الله مجید، خیرمقدم رئیس مجلس، سخنرانی رئیس قوه قضائیه، انجام مراسم تحلیف و سخنرانی محمود احمدی‌نژاد.

گرچه محسن کوهکن سخنگوی هیات رییسه اعلا کرد که تدارک حضر 250 نفر در صحن علنی مجلس بعنوان مهمانان مراسم تحلیف دیده شده اما اکثر صندلی های صحن خالی ماند .که در نتیجه آن تشریفات مجلس ناچار به انتقال برخیاز مهمانان از طبقه دوم به داخل صحن علنی شد.

اکثر مهمانان خارجی و سفرای کشورهای دعوت شده از جمله غایبان جلسه بودند

** اکثر مهمانان خارجی و سفرای کشورهای دعوت شده در جلسه تحلیف حاضر نشده و یا مسولان رده پایین سفارت همچون دبیر سوم را به تحلیف احمدی نژاد فرستادند.

**گرچه علی لاریجانی در خیر مقدم به مهمانان اعلام کرد که از چهره های ملی ـ ورزشی و  هنرمندان دعوت شده اما چهره خاصی از این قشر برخلاف مراسم تنفیذ دیده نشد.

**اکثر اعضای فراکسیون خط امام مجلس به همراه هیات رییسه فراکسیون از غایبان مراسم بودند.برخی از اعضای فراکسیون خط امام پیش از این اعلام کرده بودند که در مراسم تحلیف به نشانه اعتراض به نتیجه اعلام شده انتخابات و حوادث پس از آن شرکت نخواهند کرد.

**همچنین 17 نفر از اعضای فراکسیون خط امام در مراسم تحلیف شرکت کردند.

هاشمی رفسنجانی، همانند مراسم تنفیذ مهمترین غایب بزرگ جلسه بود

** از هیات رییسه مجلس خبرگان تنها هاشمی شاهرودی بعنوان رییس قوه قضائیه در مراسم تحلیف احمدی نژاد شرکت کرد.هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت و رییس مجلس خبرگان همانند مراسم تنفیذ مهمترین غایب بزرگ جلسه بود.البته در مراسم تحلیف افرادی چون آیت الله یزدی ،احمد خاتمی از حامیان احمدی نژاد هم شرکت نکرده بودند.از مجلس خبرگان رهبری حدود 5 -6 نفر حضور داشتند.علی اکبر ناطق نوری،محسن رضایی،امیدوار رضایی و محمد باقر قالیباف از دیگر غایبان این مراسم بودند.

توصیه های لاریجانی به احمدی نژاد برای نحوه انتخاب وزرا

**توصیه های علی لاریجانی به محمود احمدی نژاد برای نحوه انتخاب وزرا و مدیریت اجرایی کشور و خواندن این دعا که(یا صاحب الزمان بر ما و خاندان ما رنج رسیده و کالایی ناچیز آورده ایم پس پیمانه ما را پرکن)با فریادهای احسنت احسنت نمایندگان مواجه شد.

**یکی از سخنرانان امروز مراسم تحلیف؛ هاشمی شاهرودی، رئیس قوه قضاییه بود که لاریجانی او را حضرت آیت الله هاشمی خطاب کرد و از او برای سخنرانی دعوت نمود.
رئیس قوه قضاییه در سخنان خود هیچ اشاره ای به بازداشت های اخیر، وضعیت بازداشتگاه کهریزک، برخی از کشته شدگان و برخوردهای خیابانی در جریان حوادث پس از انتخابات نکرد.

**گرچه ائمه جمعه سراسر کشور از مدعوین به مراسم تحلیف احمدی نژاد بودند اما بسیاری از آنها در این مراسم حاضر نشدند.هیچ یک از نمایندگان احزاب اصلاح طلب از خانه احزاب نیز در این مراسم شرکت نکردند.

**خالی ماندن صندلی ها در صحن علنی مجلس موجب شده بود که مسوول تشریفات بیت رهبری و سردار فیروز آبادی که معمولا در مراسم های اینچنینی در ردیف دوم و سوم می نشستند در ردیف اول مستقر شوند.محمدحسین صفار هرندی دورتر از سایر اعضای کابینه در ردیف سوم نشسته بود.صادق محصولی و روح الله حسینیان نیز در کنار یکدیگر نشستند و به گپ و گفت و گو پرداختند. علی کردان در این مراسم همچون مراسم تنفیذ حضور یافت و در صندلی پشت فیروز آبادی مستقر شد.

**تصاویری از مراسم  تحلیف روسای جمهور بعد از انقلاب پیش از آغاز مراسم پخش شد که تصویر مربوط به دوره بنی صدر از آن حذف شده بود.

** پیش از آغاز مراسم تحلیف همچنین تصاویری از افتخارات علمی اخیر از جمله گوسفند شبیه‌سازی شده رویانا، ماهواره امید و...نیز در صحن علنی مجلس به نمایش درآمد که به دلیل مرگ این گوسفند و حواشی که پیرامون ماهواره امید و نقص فنی آن مطرح می باشد، برخی پخش این تصاویر را درست ندانستند.

تجمعات پراکنده ای در اطراف بهارستان و ساختمان مجلس

**با آغاز مراسم تحلیف در مجلس، تجمعات پراکنده ای در اطراف بهارستان و ساختمان مجلس برگزار شد.معترضان به نتیجه اعلام شده انتخابات و حوادث پس از آن از ساعات ابتدایی صبح علی رغم حضور چشم گیر نیروهای امنیتی ـ نظامی و لباس شخصی ها که هزاران نفر بودند به بهارستان آمده بودند.

**این تجمعات به درگیری های پراکنده و در چندین برخورد با معترضان منجر شد.برخی از افرد توسط نیروهای بسیج و لباس شخصی بازداشت شدند.

**در اطراف ساختمان  مجلس و خیابان بهارستان چندین مرتبه  گاز اشک آور زده شد.این گاز  گرچه دود نداشت و متفاوت با گاز  فلفل بود اما به شدت صورت و چشم ها را می سوزاند.

**دبیرستان پسرانه ای در میدان بهارستان به پایگاهی برای انتقال برخی بازداشتی ها به صورت موقت تبدیل شده بود.

**همه مغازه های بهارستان و خیابان اطراف تعطیل شد،همچنین برخی افراد لباس شخصی که مشخص نبود از چه ارگانی هستند از مردم فیلمبرداری می کردند.

elektris - فرانسه - پا ر یس
فرسایش ماموران/ بعد از بهارستان - 5شنبه شب نیمه شعبان فرصت شام مفت خوری را از ماموران بگیریم.۶ تا 10 شب ولیعصر تاونک. با توجه به شلوغ بودن خیابانهای مرکزی و جنوب تهران در شب نیمه شعبان بهترین فرصت هم برای اجتماعات متمرکز هم اجتماعات پراکنده است .با یک تیر دو هدف ، هم با اجتماع خود ماموران را که از اجتماع صبح تا بعداز ظهرچهارشنبه بهارستان و بازار خسته هستند فرسوده ترمیکنیم هم انها را از شیرینی و شربت و شام مفت خوردن می اندازیم . ( اطلاع رسانی کنید).
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
. یا صاحب الزمان ما و خاندان ما رنج بسیار داده ایم و گوسفندی ناچیز آورده ایم پس پیمانه جوانان ایران را از خون او پرکن ( آمین )
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
هیچ حکومتی در جهان مردمی نیست هتا با نام عربی جمهوری. این کشورداری نیست. بیش از ۳۰ سال کشور دزدی است. کشور ویران کردن است. پایه های حکومتی لرزان است، بزودی از درون و برون فرو میریزد. حکومت (جمهوری) اسلامی همانند جسد نیمه جانی است که دیگر خوب شدنی نیست. مردم دیگر شما را نمیخاهند. بترسید و بلرزید که ما همه با هم هستیم. مرگ بر تازی و تازی پرست.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
اخی پس اینهای که به انتری رای دادند کجان پس 26 میلیون عاشق و پاکباخته کجان. یکی عکس از شادی و نقل فشان اینها بگیره ما هم ببینیم.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
باید با الاغ میاوردنش البته خودش الاغ . بی وجدان
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

شاندل - ایران - تهران
elektris - فرانسه - پا ر یس. ایول فرصت خیلی خوبیه.امیدوارم مردم بیان
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

شاندل - ایران - تهران
شب نیمه شعبان اصفهانم خیلی شلوغ میشه و فرصت خوبیه برا جنبش سبز که با نمادهای سبزشون تجمع کنن همراه با سکوت.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

neda85 - ایران - تهران
این مردک در خواب هم تصور این روزها رو نمی کرد. باید هم از .. اسلام و ارتجاع بخوره
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

م ر - ایران - تهران
خاک برسرت احمدی نژاد با چه ذلت و خواری برات مراسم میگیرند و تو هم حاضر نیستی دست از قدرت بر داری خاک عالم برسرت ترا به جای بالگرد باید با ولگردهات می آورند بقول دوستمان راست میگه پس عاشقای دلباخته ات چرا جشن نمیگیرند و بر این ریدن خودشان شادی سر نمیدهند . فکر کنم نیروهای خدماتی مجلس از آبدارچی و بقیه بگی بیشتر از مهمانان این مجلس ترحیم بودند
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک
حاضرم شرط ببندم احمدی از ترس مردم دوبار شلوار عوض کرده شاهدش هم. سید مهدی بوده
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
این دوره ی ریاست جمهوری / پایان عمر ملایان و مذهب خواهد بود.....
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
حکومت جمهوری اسهالی جام زهر اماده است.لحظه مرگت فرا رسیده
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

mehditm - ایران - تهران
مرتیکه با کشتن مردم ایران رییس جمهور شد .عقده ای کثافت بر اون شرفی که نداره لعنت. مرگ بر خامنه ای
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
3 کیلومتر راهو با بالگرد میاد!!!!.اگر تو واقعا 30 میلیون رای داشتی پس از چی میترسی بزدل جلاد؟؟؟؟؟. اقای عنتری با هزار تا دروغ و فریب خوب خودتو قهرمان کرده بودی ولی تو با اون رهبر جلادت بدجوری.... و بوش همه جارو گرفت و الان حتی جرات نداری از دفترت تا مجلس که 3 کیلومتر راه با ماشین بیایی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

غریب بن غریب - ایران - تهران
اگه احمدی نژاد واقعا منتخب مردم بود باید با ماشین با عبور کردن از بین مردم. به مجلس میرفت نه اینکه از ترسش با هلی کوپتر به مجلس بره. یاد فرار شاه افتادم که بیچاره از ترسش با هلی کوپتر به فرودگاه رفت. گویا انقلابی دیگر نزدیک است........
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

غریب بن غریب - ایران - تهران
ehsasoeshgh - سو ئد - گوتنبرک . دمت گرم خیلی قشنگ گفتی کلی خندیدم.....
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
elektris - فرانسه - پا ر یس . فکر خوبیه با شما موافقم.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
درمطلب بالا اشاره به نبودن محسن رضائى شده بود ولى من چند سایت دیگران رو که دیدم گفته بودند محسن رضائى هم رفته بود ولى من عکسى از او ندیدم. ==========. ولى ا.ن. خیلى پکر بوده از اینکه کشور هاى خارجى مورد نظرش به او تبریک نگفته بودند بر همان اساس گفته بود که من نیازى به تبریک شما ها ندارم
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
خاک عالم تو سرت کنن مرتیکه عقب افتاده رزل کجان اون 30 میلیون که به تورای دادن برات دست بزنن عوضی اگه مردمی بودی که نباید دزدکی با هلی کوپتر میاوردنت امیدوارم این دوره ریاستت بهت وفا نکنه و مستقیم بری سینه کش قبرستون همگی بگید امین.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
رژیم به خونریزی افتاده.دوام زیادی نداره.اگر بازار را به تظاهرات بکشانیم شاهرگ رژیم را زده ایم. نابود باد حکومت اسلامی ایران.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

Aso22 - ایران - تهران
در باب سوگند الفنون به قرآن کریم: . مهدی بیا، محمود مسلمان شده. آب وضوش خون جوانان شده
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

vahid22 - سوپس - سوپیس
garfild - ایران - تهران. دمت گرم 30 میلیون گوسفند هست
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

سکوت - ایران - تهران
گزارش‌گر عقده نصب نیمه کچل کامی نجس‌زاده گزارش میدهد :‌. ک.ن: واییییییییییییییی نیگاااااااااااااا اون بالارو امکان نداره این نمونه فقط تو جزایر مناطق باتلاقی بگوم بگم چلاغ چماغ بومبا افریقا اونم نزدیکای قبلیمون اینا وجود داره نهههههههههههه. بی‌شرفمداری:‌ ک.ن شریعت به گوشم چی میگی بچه. ک.ن: اوووخ بادش منو گرفت عجب نمونه جالبی و پیش‌رفته‌ای. بی‌شرفمداری: کی گازت گرفت نگا نگا گفته بودم این برو بچ خودیا رو گاز نگیرن . ک.ن: بابا آسمون نیگا یه میمون پرنده باورت میشه یه عکس توپ می‌گیرم فردا بچسبون صفحه اول دفتر مشقت . بی‌شرف‌مداری : ای کره خر مگه نگفتم بهت علاحضرت ا.ن با هلی‌کوپتر میان. ک.ن: بی‌شرفمداری بی‌شرف‌مداری ک.ن صدا نمیاد الو الو
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.