یک ایرانی مقیم اروپا تازه ترین شیوه های سرقت را به اعضای باندش آموزش داد

یک ایرانی مقیم اروپا تازه ترین شیوه های سرقت

را به اعضای باندش آموزش داد

 اقامت تبهکار حرفه یی در کشورهای اروپایی او را با تازه ترین روش های سرقت آشنا کرد و وی با به خدمت گرفتن سه مجرم دستبردهای کلانی را به اجرا درآورد. این سرقت ها از مردادماه سال گذشته در شیراز شروع شد و پلیس پس از یک سال تحقیقات توانست سه مرد سارق را به دام بیندازد ولی سردسته باند همچنان خودش را از دید ماموران پنهان کرده است.

اولین سرقت

روز 16 مردادماه سال گذشته مرد جواهرفروشی وقتی از استراحت نیمروزی به مغازه اش بازگشت، با صحنه شوکه کننده یی مواجه شد. افرادی ناشناس سقف طلافروشی را سوراخ و اموال او را غارت کرده بودند. این مرد در تماس با پلیس 110 از ماموران کمک خواست و به اعضای گروه تجسس که در مغازه او حاضر شده بودند، گفت؛ سر ظهر برای استراحت به خانه ام رفتم و هنگام ترک مغازه دوربین مداربسته را خاموش کردم. به این امید بودم که بعد از چند ساعت سر کارم برمی گردم و مشکلی پیش نخواهد آمد اما پس از سه ساعت وقتی به جواهرفروشی برگشتم دیدم سارقان با سوراخ کردن سقف دو کیلوگرم طلا به ارزش 500 میلیون تومان را سرقت کرده اند.

بازرسی های صورت گرفته از صحنه جرم هیچ ردپا و سرنخی از مجرمان آشکار نکرد و امید کارآگاهان برای پیدا کردن نشانه یی از سارقان بی نتیجه ماند.

سرقت های سریالی

پس از آن دیگر نه دزدان جرم خود را تکرار کردند و نه کارآگاهان توانستند سرنخی از سارقان طلافروشی به دست بیاورند. این پرونده به حالت مسکوت و بلاتکلیف باقی مانده بود تا اینکه روز 22 فروردین ماه امسال یک دزدی مشابه افسران پلیس آگاهی شیراز را بار دیگر به تکاپو انداخت. این بار متهمان با سوراخ کردن سقف یک ساعت فروشی وارد آنجا شده و هشت هزار ساعت را به سرقت برده بودند. شیوه کار مجرمان گویای آن بود که آنها همان افرادی هستند که سال قبل به جواهرفروشی دستبرد زده بودند.

دومین مالباخته ارزش اموال مسروقه را 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت ساعت 9 صبح وقتی به مغازه اش رفته با این صحنه مواجه شده و هیچ اطلاعی از دزدان ندارد.

بازگشت سارقان به عرصه تبهکاری این فرصت را برای پلیس فراهم می کرد که سرنخ هایی از آنها جمع آوری کند ولی این اتفاق آنقدر زمانبر شد که متهمان سومین غارتگری خود را نیز انجام دادند. آنها روز 10 خردادماه با سوراخ کردن سقف یک فرش فروشی 28 تخته فرش نفیس را ربودند و مالک مغازه را با خسارت 700 میلیون تومانی مواجه کردند. در این دزدی مجرمان ابتدا به پارکینگ متروکه یی که در نزدیکی فرش فروشی بود رفتند و از آنجا به پشت بام مغازه موردنظرشان دست یافتند.

دستگیری

این بار متهمان کار خود را بدون اشتباه به پایان نرسانده بودند و ردپاهایی از آنان در صحنه جرم به دست آمد. کارآگاهان با پیگیری این سرنخ ها بالاخره هویت سارقان را فاش کردند و چند روز پیش توانستند سه عضو این باند را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کنند. این متهمان در بازجویی ها علاوه بر پذیرفتن اتهام سه سرقت سریالی اقرار کردند در یک دستبرد مشابه دیگر 134 گوشی تلفن همراه دزدیده اند. یکی از متهمان به نام علی در اعترافاتش گفت؛ چند روز قبل از سرقت از طلافروشی یکی از دوستانم آنجا را به من نشان داد و پیشنهاد دزدی با ترفند سوراخ کردن سقف را مطرح کرد. من بعد از قبول کردن این پیشنهاد چند روز جواهرفروشی را زیر نظر داشتم و بعد از این سرقت سهم خود را که 80 میلیون تومان بود، تحویل گرفتم و با آن یک خودرو و یک خانه خریدم. او درباره دوستی که پیشنهاد سرقت را مطرح کرده بود، گفت؛ آن مرد سال ها در کشورهای اروپایی زندگی می کرده و این شیوه دزدی را از مجرمان آنجا یاد گرفته بود و به عنوان سردسته باند می خواست این نقشه را در ایران تکرار کند. من علاوه بر سرقت هایی که به همراه اعضای گروه انجام دادم در یک مورد خودم 18 کارتن قاشق و چنگال دزدیدم.مجید عضو 53ساله باند نیز گفت؛ من در پارک ها قماربازی می کردم و از این طریق با دوستانم آشنا شدم. وی افزود؛ من از این دزدی ها پول زیادی به دست نیاوردم چون تقریباً همه سهمم را در قمار باختم البته آن اوایل با بخشی از سهمم یک سمند خریدم ولی به خاطر بدهی ناشی از قمار مجبور به تعویض آن با یک خودرو مدل پایین شدم. در حال حاضر فقط 860 هزار تومان پول دارم.

سومین عضو باند به نام کریم در بازجویی ها انگشت اتهام به سوی همدستانش نشانه گرفت و گفت؛ من از این سرقت ها سودی به دست نیاوردم چون همدستانم از من کلاهبرداری کردند و در یک مورد که بخشی از اموال مسروقه را به من داده بودند، همان کالاها را مخفیانه دزدیدند.

بنا بر این گزارش در حال حاضر سه متهم در زندان به سر می برند و تلاش ها برای دستگیری سردسته این گروه ادامه دارد.

elektris - فرانسه - پا ر یس
می گوید. میرسد مجموعه یوسف به پایان غم مخور. می شود سیمای ما روزی گلستان غم مخور. ای زلیخا ! جعفر دهقان اگر شوهر نشد. میرسد بهرام رادان غم مخور. مدرک زیبایی یوسف اگر قلابی است. اصل آنرا می دهد آقای کردان غم مخور. کاهن اعظم اگر گندم ندارد بی خیال. میکند اسکندری گندم فراوان غم مخور.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
همه اش تقصیر این پلیس های اروپایی است که چون به این نوابغ محترم سخت می گیرند آمار فرار مغز ها! در کشورشون زیاد شده
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
خامنه ای: احمدی نژاد و بروبچز رو هم بیارید تو تیمتون..حتما موفق میشید عزیزانم!!!!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

جزیره - نروژ - اسلو
اینکه چیزی نیست .سردسته باند سالها در اروپا زحمت کشیده و فقط تونستن 3 یا 4 فقره دزدی کنند در حالیکه ملاهای ماهواره بسر روزانه در جلوی چشم مردم دزدیهای کلان و چندین ملیاردی میکنند .کسی هم نمیفهمدو اگر احیانا یکی از هزاران دزدیشان لو رفت یک بدبختو بعنوان دزد معرفی میکنند و بجای کلمه دزدی اسم با کلاس اختلاس را استفاده میکنند بیشتر ملاها و سران رژیم اسهالی در بانکهای کشورهای اروپایی حسابهای کلانی دارند. البته انصافا باید گفت خلایق هر چی لایق . تا ملتی که هنوز در قرن 21 به خرافات و چاه جمکران و امدن منجی مهدی از اسمان ان هم سوار بر شتر و با شمشیر برای اوردن عدالت معتقد باشه حکومت و سرنوشتی بهتر از این نباید داشته باشه
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
جزیره - نروژ - اسلو. حالا جمکران یه مسله عادیه تو یه مجله نوشته بود یه جوانی از یکی از شهرهای ایران عاشق یکی از هنر پیشه های سریال جومونگ میشه به باباش میگه حتما باید بری واسم خواستگاریش کنید باباش میگنه امکان نداره اون تو ایران نیست و از ای حرفها پسره هم بخاطر اینکه باباش نمیره خواستگاری خودکشی میکنه البته موفق نمیشه چون زود میبرنش بیمارستان چند روزی بستریش میکنند. اره هموطن عزیز طرفداران عنتری و خامنه ای جلاد اینجور ادمها هستند
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
جزیره - نروژ - اسلو . آفرین گل گفتی.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
ایندفعه فرار مغزها از اروپا به ایران.البته رژیم پذیرای چنین نابغه هاییست:دزد ادمکش.قمه کش.تروریست خارجی و اخوند از جزایر قمر و سودان
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

aram2006 - ایران - ارومیه
تابستون پارسال هر انس طلا حدود 1000 دلار بود. با یه حساب سر انگشتی دو کیلو طلا میشه حدودا 62000 دلار.. یه خورده کمتر یا بیشتر. حالا چجوری ارزش دو کیلو طلای سرقتی شد 500 میلیون تومن. در ضمن ما ایرانیا که دست هر چی خلافکار تو دنیا هست رو از پشت بستیم.. چجوری شده که این شخص از اونور آب سرقت حرفه ای یاد گرفته واومده ایران موفق شده.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bahareiran - ایران - ایران
من اگه جای این دزدان بودم فکرم را بکار مینداختم که چه جوری میشه سقف خونه علی یه دست و مجتبی خونخواررو سوراخ کردوایران رو از نفس مسمومشون خلاص کرد
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

lionking - انگلیس - لندن
جوک سال بود
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

vezveznazi - ایران - ایران
elektris - فرانسه - پا ر یس دمت گرم.زدی به هدف
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
اول یه دادگاه تشکیل بدن مشکل حق خورده سومین عضو حل کنند تا بعد لووول بقیشم با دولتیا کنار می یان نگران نباشید اونا راه و چاه بهتون طبق تجربه نشون می دن آخه گوشی و قاشق چنگال اونم تو 53 سالگی پدر .گ به چه درد تومی خوره ها ؟ شما هم ری...ن با این دزدی کردنتون { تو تهران که جلوی همه طلا فروشی ها پلیس هست و مغازه دارا همشون گاز فلفل دارن همراشون و آدم عاقل هم دوربین مدار بسته رو برای همین روزا می ذاره خر خان }
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
این یه سفر باید بیاد ایران تا فوت وفن دزدی رو از سران یاد بگیره.شاه دزدا خامنه ای نوچه هاش احمدی دیونه...
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

basijy_rahbar - ایران - تهران
مرگ بر انتری نژاد و چلاق خامنه ای
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
جزیره - نروژ - اسلو . گل گفتی / مرسی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
جزیره - نروژ - اسلو . ((تا ملتی که هنوز ...)). عقاید مذهبی مردم در طول زمان دچار تحریف میشوند. متاسفانه شما با تکرار این تحریفات اصل موضوع را زیر سوال میبرید. باید مردم را نسبت به این تحریفات آگاه کرد نه اینکه صورت مساله را پاک کنیم. برای آگاهی از تاثیر تفکر انتظار بهتر است وضعیت جوامع شیعه و غیر شیعه را در 1400 سال گذشته بررسی کنید. قبل از آن که مردم انقدر سرسپرده بودند که حتی از سوادآموزی محروم بودند. اکثریت قیامها بر علیه حکومتهای استبدادی توسط شیعیان انجام شده. طبق باور شیعه به جز 13 نفر هیچ کس حق ندارد خود را الهی بداند. هر حکومتی نیز باید مشروعیت مردمی داشته باشد.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

p.h - هند - پونه
اینا اگه تو یه کشور اروپایی بودند با این همه هوش ،‌حتما دکتر میشدن .. باید مسیولین و سیاستمدارا جوابگو باشند
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.