بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی منتشر شد: بر انجام تقلب گسترده و عدم مشروعیت دولت برآمده از آن پافشاری می‌نماییم

بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی منتشر شد: بر انجام تقلب گسترده و عدم مشروعیت دولت برآمده از آن پافشاری می‌نماییم

جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام انزجاز از رفتارهای سرکوبگرایانه و دادگاه‌های نمایشی، تاکید کرد همچنان معتقد است تقلبات گسترده‌ای در انتخابات رخ داده است متن کامل این بیانیه که در سایت نوروز منتشر شده به شرح زیر است:

و هر کس به خدا ایمان دارد و اعمالش نیکوست از هیچ ستم و آسیبی بیمناک نخواهد بود (سوره طه، آیه 112). این روزها که میهن و مردم ما روزهای سرنوشت سازی را سپری می‌کنند شاهد حوادث و رخدادهای بس تلخ و دردناک اما عبرت آموز و راهگشا و فیصله‌بخشی هستیم. جمهوری اسلامی ایران که حاصل بیش از صد سال مبارزات و مجاهدات مردم ایران رهبری به عالمان دینی و رجال سیاسی روشن ضمیر برای دستیابی به حکومت مشروطه و قانون و مردمسالاری و آزادی و پیشرفت و امنیت و رفاه و... است، و در سایه پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بی‌بدیل مرجع گرانقدر و مجاهد کبیر امام خمینی تحقق یافته است، و قرار بوده که تجلی حاکمیت ارزش‌های الهی و اخلاقی در عرصه عمل حیات سیاسی و اجتماعی ایران باشد در آستانه ورود به دهه چهارم عمرش عملکردهایی را از خود به نمایش گذاشته است که نه تنها هیچ قرابتی با این ارزش‌های الهی و اخلاقی ندارد بلکه با عرف‌های جاری عقلانی در عرصه حکومت‌های مردمسالار و حتی شبه مردمسالار منطبق نیست و فقط به رفتار حکومتهای طاغوتی استبدادی شباهت دارد. و جمهوری اسلامی ایران بر پایه آموزه‌های دینی آمده بود که بندگان خدا را از بندگی بندگان رهایی بخشیده و آزاد کند و همه را به توحید و خداپرستی رهنمون شود و نظامی بر بنیاد عدل و داد سامان دهد.

از این رو محتوا و جوهره نظام اسلامی نمی‌تواند جز بر پایه پذیرش داوطلبانه و اطاعت رضایتمندانه شهروندان و رابطه محبت آمیز دو سویه بین حکومتگران و حکومت شوندگان باشد و به همین دلیل بود که امام خمینی در تاسیس این نظام پس از پیروزی انقلاب به رای مردم رجوع کرد و پس از آن نیز با رای مردم به تدوین و تصویب قانون اساسی و استقرار نهادهای قانونی اقدام کرد و در سیره عملی خود همواره بر میزان بودن رای ملت و اجرای بی کم و کاست قانون تاکید داشت.

متاسفانه قصه پر غصه قانون گریزی و تفسیر قانون بنفع حاکمیت و به ضرر حقوق ملت و شهروندی و فاصله‌گیری از میزان بودن رای ملت از زمان رحلت آن یگانه دوران آغاز و به تدریج به اینجا رسید که امروز دیگر براحتی رای ملت را جابجا می‌کنند و اگر مردم به شیوه‌ای کاملا قانونی و به گونه‌ای مسالمت آمیز و مدنی نسبت بدین رخداد اعتراض و راهپیمایی کردند آنها را اغتشاشگر و آشوب‌طلب و وابسته به بیگانه لقب داده و با شدیدترین وجه با آنها برخورد کرده و حتی آنان را به گلوله بسته و به قتل می‌رسانند.

سوگمندانه باید گفت حکومتی که آمده بود تا پناه مردم باشد در مقابل ظلم و جور و اقامه‌کننده عدل، امروز فریاد عدالت‌خواهی مردم را با سرکوب پاسخ می‌دهد و حکومتی که آمده بود درس آزادی و آزادگی به همه بندگان خدا بدهد امروز تحمل آزادی‌خواهی مردم را ندارد و...و از همه غم‌انگیزتر و تعجب‌برانگیزتر اینکه دست اندرکاران امر برای مهار اوضاع سراسیمه به بازداشت و زندانی کردن افراد و چهره‌هایی از نیروهای سیاسی دست می‌زنند که در همه سال‌های گذشته هم و غمی جز اصلاح در درون نظام مشی‌ای نداشته‌اند! و حال که آش پخته آنان آنچنان شور گشته است که صدای برخی هم‌قطاران کمتر وابسته‌شان را درآورده است می‌خواهند با تشکیل دادگاههای نمایشی براین تقلب بزرگ سرپوش نهند و از زبان این آزادگان دربند اقرار و اعتراف بگیرند که در این انتخابات تقلب نشده است!

جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن ابراز تاسف از اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بدین جا رسیده است که برای مشروعیت بخشیدن به انتخابات و دولت باید به برگزاری دادگاهی ،که به لحاظ شکلی و محتوایی هیچ‌گونه انطباقی با قوانین و موازین حقوقی جاری مورد قبول حاکمان ندارد و خود مظهر بیداد است، تمسک و مبادرت کند تا از زبان زندانیانی دربند برصحت انتخابات و عدم تقلب اقرار و اعتراف بگیرد!

جبهه مشارکت با اعلام انزجار و محکومیت نسبت به همه رفتارهای سرکوبگرانه و خلاف قانون انجام شده در روزهای پس از انتخابات به ویژه بازداشت فعالان سیاسی و افراد معترض و برگزاری دادگاههای نمایشی، بر مواضع قبلی اعلام شده خود در انتخابات مبنی بر انجام تقلب گسترده و عدم مشروعیت دولت برآمده از آن پافشاری می‌نماید و به یاران و همفکران آزاده دربند پیام می‌دهد که انجام این دادگاهها و هر آنچه در آن به عنوان اقرار و اعتراف بیان می‌شود از نظر ما نمایشی بیش نیست و اهمیتی ندارد و شما را به وعده خداوند مستتر در آیه صدر این بیانیه بشارت می‌دهیم که گزند و آسیبی متوجه شما مومنان صالح و نیکوکار نخواهد و باز این آیه الهی که:" و بزودی کسانی که ظلم کردند درخواهند یافت که ستم دیدگان پیروز خواهند شد." در عین حال به دست اندکاران امور هشدار و انذار می‌دهیم که با عبرت‌گیری از تاریخ و بازگشت به آموزه‌های دینی راه اصلاح را به روی نظام سیاسی گشاده دارند و با قبول میزان بودن رای ملت مسیر آشتی با معترضان را در پیش گیرند تا در این روزگار وانفسا و رقابت نفس‌گیر کشورها در عرصه جهانی برای پیشترفت و توسعه میهن ماهم بتواند با استفاده از همه توان و سرمایه انسانی و ملی اش در این مسابقه حضور یابد و قطعا دست یافتن به پیشترفت و عدالت در دهه چهارم انقلاب جز با مشارکت قاطبه ملت خواب و خیالی بیش نیست.
جبهه مشارکت ایران اسلامی.
1388/5/14

kamia1 - المان - کلن
چقدر دسته و حزب دارن این ج اسلامئ, مثله همه دول دیگه, فقط با یک تفاوت فاحش ...اینا حزباشون همه یه اسلامئ به اخرش وصله...واو چقدر ازادئ !!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

CTI_NIMA - ایران - تهران
فیس بوک به شما کمک می کند تا با افرادی که در زندگیتان هستند ارتباط و اشتراک گذاری داشته باشید. . فیس بوک فارسی شد
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
جنگ یعقوب لیث صفاری با یک حکومت دینی (از تاریخ بیاموزیم). روزگاری اعراب بر این سرزمین تاختند و بر تمامی مناطق این سرزمین حمکرانان عرب گماشتند و زبان رسمی کشور ما را عربی قرار دادند به طوری که مورخان می گویند( اگر یعقوب آن حرکت تاریخی را انجام نمی داد امروز ایران هم مانند مصر به جمع کشورهای عربی خاورمیانه می پیوست) در اوایل قرن 3 هجری گروهی در سیستان به وجود آمدند که به آنها عیاران می گفتند. کار آنها بیشتر شبیه رابین هود بود در میان آن گروه فردی به نام یعقوب بن لیث بود که با دیدن اوضاع نا به سامان کشور بعدها با گروه کوچک خود بر ضد خلفای بغداد شورش کرد و مناطقی از سیستان و خراسان را گرفت و حکام گماشته شده خلفای عباسی را از آنجا راند و یا دستگیری کرد و به بغداد فرستاد، با این وجود باز هم خلفای عباسی در صدد گرفتن آن مناطق بودند یعقوب بر ضد خلفای عباسی اعلان جنگ کرد و اعراب را تا منطقه خوزستان از کشور بیرون راند-گویند زمانی که محمد بن وصیف سیستانی شعری را به زبان رسمی کشور ایران که زمان عربی بود در مدح یعقوب سرود و وقتی آن شعر را برای یعقوب خواند، یعقوب به جای تحسین به او گفت«چیزی که من اندر نیابم چرا باید گفت؟ » بنابراین محمد بن وصیف ابتکار به خرج داد و با زبان فارسی و به سبک عربی شعری دیگری را در مدح یعقوب سرود و بنیانگذار شعر فارسی شد.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
2.و بعد یعقوب زبان فارسی را برای اولین بار بعد از اسلام زبان فارسی را زبان رسمی ایران اعلام کرد و دستور داد در دستگاه حکومتی او کسی نباید به زبان عربی صحبت کند. می گویند یعقوب زمانی که خوزستان رسید و قصد داشت به بغداد برود خلیفه از ترس نامه ای برای یعقوب فرستاد و در آن حکمرانی سرزمین های تصرف شده ی یعقوب را از طرف خلیفه بغداد به او بخشید تا شاید یعغوب خیال تصرف بغداد را از سر بیرون کند، در اینجا پاسخ نامه تاریخی یعقوب بنامهء خلیفه معتمد را بخوانید: " به خلیفه مسلمین ؛المعتمدُ ل بالله عباسیان" -هنگامیکه ما در باره بخشش و کار شما شنیدیم که استانهای بسیاری از ایران را بخود ما ایرانیان بخشیده اید؛ بسیار فریفته شدیم!ما به برادرانمان گفتیم که خلیفه بغداد تا چه اندازه بخشنده و بزرگوار است که اداره استانهای خودمان را بخودمان واگذار میکند! از کجا خلیفه قدرت چنین دَهشی را بدست آورده؟ خلیفه هرگز دارای استانهای ایران نبوده که اینک اداره شان را به ما ببخشد! اما براستی بغداد - زمانی در بین النهرین که نخستین استان ایران بود بر روی خاکستر تیسفون و بر پُشته ای از کشته شدگان سد ها و هزاران هم میهن ما ساخته شد. و شما روح سرگردان نیاکان کشته شده ما را شبها در حال گام زدن در کنار بارگه با شکوه خود میتوانید ببینید. آنها چشم در چشم شما میدوزند و شما را پریشان میکنند.آیا راست نیست که بغداد ببهای خون ایرانیان ساخته شده؟
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
3. خلیفه باید پاسخ این پرسش را به جهانیان بدهد.آیا آنچه که خلیفه و نیاکانش برای ایران کرده اند؛ میتواند نشانی از دادگستری داشته باشد؟ من یعقوب لیث، پسر لیث سیستانی ،یک مسگر ساده، یک کارگر ساده، یک فرزند ایران، با قدرت مردم ایران، با این نوشته هر دو اختیارات خلیفه را رد میکنم: 1- نفرین و محکومیت خود، برادرانم و یاران ایران ام را2-بخشش و بر گرداندن استانهای خودمان بخودمان را. من هرگونه میان آیی (دخالت) بغدادیان در کار ایرانیان را رد میکنم. ما بخلیفه بغداد نیاز نداریم که استانهای خودمان را که پیشاپیش پس گرفته ایم و برای ایران است و نه هیچ کس دیگر؛ بما ببخشد. خلیفه شاید خلیفه جهان باشد، اما هرگز خلیفه ایران نمیتواند باشد. امضاء یعقوب لیث صفاری . یعقوب نتوانست ریاکاری، فریب، نخوت، خودبینی و گستاخی خلیفه را بر دوش کشد؛ و به بغداد یورش برد. بدرون عراق راه یافت و بسوی بغداد روانه شد. الموفق برادر خلیفه که سر کرده نیروی مسلمین شده بود؛ با یغقوب در عراق درگیر شد. الموفق گفت که خلیفه، جانشین راستین محمّد پیامبر اسلام است.بنا بر این، او نماینده و نور "الله" در روی زمین است.او سخنرانی مُهند و پر آوازه ای را در زمین نبرد براه انداخت و پیروانش رونوشت آنرا در میان لشکر یعقوب پخش کردند. موفق توانست در ژرفای باور و احساس مذهبی گروه بزرگی از ارتش یعقوب رخنه کند و منطق خود را استوار سازد .
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
4.او در سخنرانی اش گفت که یعقوب سپاه خود را در برابر و جنگ با فرزندان پیغمبر( نگهداران راستین خلافت اسلامی) آراسته و بکار میبرد، و بهر رو توانست یکپارچگی سپاه ایران را خدشه دار نماید . خلیفه مسلمین میگفت که یعقوب به گناه (کفر) آلوده است و او براستی یک گناهکار (کافر) است.سربازان یعقوب بایستی به سربازان اسلام پیوسته و اسلام را از دست یعقوب کافر برهانند. تبلیغ دیوانه وار و پلید مذهبی مارهای بغداد بر روی اندیشه سربازان ساده دل و خوشباور ایرانی اثر گذاشت. بنا بر این بسیاری از آنان به سربازان اسلام پیوسته و بجنگ با یعقوب برای رهایی بغداد و خلیفه و اسلام از دستان کافر یعقوب پرداختند! . سپس یعقوب به همسایگی بغداد یورش برد، امّا با تبلیغ اسلامی عربی و نا آگاهی مذهبی ایرانیان، او در عراق شکست خورد و وادار به بازگشت به خوزستان شد.کوشش نا پیروزمندانه او برای گرفتن بغداد، پایتخت خلیفه اسلامی، سبب نومیدی وی از ساده دلی مذهبی و نا آگاهی سیاسی سربازان ایرانی هم زینه (درجه) خود شد. یعقوب جنگ با بغداد را به پایان برد در حالیکه بسیار نزدیک به برچیدن همیشگی سنّت خلیفه گری در بغداد و پس از آن در سراسر جهان بود. این مرد جنگجو در عمر شکست نخورد ه بود . این امر تار و پود و جودش را در آتش غیرت می سوختاند. بنا بر آن با تلاش زیاد سپاه خویش را دوباره تنظیم و به آرایش آن پرداخته دوباره آماده جنگ با خلیفه گردید.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
5.خلیفه که از دلاوری و شجاعت آن آگاهی عام و تام داشت و از آن در بیم و هراس بسر میبرد باز در صدد حیله و نیرنگ بود. از قضا شکست دیر عا قول هم بر رویه این مرد حساس و با غیرت تاثیر سو نموده و در ینوقت نازک وی را در بستر بیماری انداخت. خلیفه درینوقت باریک موقع را غنیمت شمرده قاصد شخصی خویش را برای جلوگیری از جنگ نزد او فرستاده . یعقوب باوجود مریضی قاصد را بحضور خود پذیرفته قاصد هنگام حضور دید که از دربار و حاجب درکی نیست ; سردار لشکر سیستان شخص بی تکلف و ساده در روی گلیم نشسته و با سپر جنگی خویش تکیه زده . در پهلویش شمشیر و دورتر از آن سفره ای با نان خشک و قدری پیاز و کوزه سفالین پر از آب قرار دارد. قاصد پیام خلیفه را بوی بیان داشت . یعقوب رو به او نموده گفت: lt; به خلیفه بگو، اگر از این مرض زنده ماندم هما نا میان من و تو جز این شمشیر کسی دیگر فیصله نخواهد کرد. من در کودکی و جوانی با نان و پیاز زندگی کرده ام. از دستمزد حلال خویش به سختی گذاره کرده ام; اگر در جنگ با تو باز شکست بخورم و باز به نان و پیاز خود رو آورده به آن خواهم سا خت و به بازمانده گان خویش درس خواهم داد که آنان بعد از من هم چنین کنند.gt; فرستاده خلیفه از صلابت و غیرت و احساسات مردمی یعقوب متعجب شده و هیجان آلوده برگشت پیامش را بخلیفه رسانید . اما دریغا که یعقوب لیث سر از بستر بیماری برنداشت و بعد از 16 روز مریضی در سال (260 هه ق ) به جاویدانگاه پیوست
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
6. و بدین سان خلیفه عباسی از خطر بزرگی که از وجود این راد مرد شجاع احساس میکرد نجات یافت . اما راهیان و پیروان بعدی آن راه آنرا تعقیب نمودند . یعقوب لیث صفاری یکی از رجال نامدار تاریخ کشور ما است وی شخص ساده، بی تکلف و باوقار و مد برو بیدار وطندوست بود در انتخاب مردان رای ثواب داشت سپاه را خوب و نیک می آراست ، خزانه اش از مال پر بود اما اسراف نمیکرد. فقیرانه می زیست غالبآ در بالای پاره نمدی می نشست سپرش را در عقب خود نهاده به آن تکیه می نمود حاجب و دربان قصر نداشت اگر میخواست بخوابد پارچه ای را بالای سر می انداحت و از سپرش بحیث تکیه استفاده میکرد ، غذ ا یش عادی و ساده و غذ ا ی مردم فقیر بود. اکثرآ به نان و پیاز بسنده میکرد. او سخت دوستدار فرهنگ واد ب کشور بود. برخی از مورخان بر این باورند که اگر یعقوب مریض نمی شد با آن روحیه ای که داشت مطمئنا بغداد را تصرف میکرد و با خصوصیات وطن پرستانه و ملی گرایا نه ای که داشت ورق تاریخ جهان را بر می گرداند ولی افسوس که بیماری به این دلاور مرد سیستانی فرصت نداد و جان خلیفه بغداد را نجات داد. یعقوب ایران را از نابودی به دست اعراب نجات داد و زبان فارسی را احیا کرد و در زیر سایه او شعرا و دانشمندان زیادی رشد کردند محمد وصیف سیستانی بنانیانگذار راه شاعران دیگر ایران مانند حافظ و سعدی و فردوسی و فرخی سیستانی شد. به نظر من رستم زال در شاهنامه فردوسی همان خصوصیات یعقوب لیث را داشت به همان اندازه ساده زی و وطن دوست بود.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

kambizdolatkhah - ایران - اصفهان
چرت و پرت نگید همه تون تشنه ی قدرت هستید الکی هم از مردم مایه نذارید که دیگه حنای هیچکدومتون برا مردم رنگ نداره.مرده شوره همه تونو ببرند
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ARASHK_97 - اتریش - اتریش
تو رو خدا شما دیگه ..ر نزنید. ..... به تمام حزباتون
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

mamalporru - ایران - شیراز
«ان الله لایغیر ما بقوم، حتی یغیروا ما بانفسهم» . خدایا! حالا که ما حرکت کرده ایم و با اهدای خون و جان خود، خواهان تغییر وضع خود هستیم، تو نیز به وعده ات عمل کن و بساط ظلم و جنایت و فریب نظام ولایی(!) را در هم بپیچان. ما هم تا زنده ایم، به وظیفه ها و سهم های خود عمل می کنیم تا بدانی شرط «حتی یغیروا ما بانفسهم» را اجابت کرده ایم. هر کداممان به نحوی مایه می گذاریم و هزینه می دهیم تا حقانیّت این ملت مظلوم را اثبات کنیم ....
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

sarzamine sabz - ایران - تهران
سلام به همه دوستان امروز صبح ساعت 9 میدان بهارستان بودم پرا زمامور وبسیجی بود از چهارراه مخبرالدوله را بسته بودند نمی ذاشتند ماشین بره به سمت بهارستان منم پیاده رفتم وقتی به میدون رسیدم دیدم سمت چپ میدون یه خانمی که حدودا بین 50تا 60سال سن داشت با شجاعت بی نظیرش یک پلاکادر گرفته دستش که روش نوشته بود (شاه هم فریاد مردم ایران را دیر شنید)ویک دسته گل هم گرفته بود دستش واقعاقصد اعتراض مسالمت آمیز را داشت دراون منطقه کاملا نظامی که آدم دلش به لرزه می افتاد شجاعت داشت که این کارو کرده بود مردمم یه 40 50نفری ازش حمایت کردند ولی متاسفانهلباس شخصی های عوضی سوار یه پژو سبز رنگ کردنش و درحالیکه روسریش از سرش افتاده بود وموهای سفیدش نمایان شده بود وهمینطور دستشو که گرفته بود به ماشین ومقاومت می کردکه نبرنش با باطوم زدند به دستش تا بتونند به زور سوارش کنند وببرنش مردمم با دست خالی نتونستند کاری کنند بعدش مردم به شمت شمال میدون رفتند وشعار مرگ بر دیکتاتور وایرانی با غیرت حمایت حمایت سر می دادند که سر خیابان سپه سالار با اسپری فلفل وباطوم ازشون پذیرایی شدخدا خودش به داد ملت ایران برسه
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

persian_diamond - ایران - تهران
خطاب به آن عزیزانی که شعار مرگ بر اسلام میدهند:. دوستان من , شما ادعای روشنفکری دارید , خود را خواهان آزادی مینامید و جز دسته ای می شمارید که با فرهنگ هستند , شما خود را طرفدار جنبش سبز می دانید. اما آیا ریشه سبز را هم میدانید؟ شما که به پیامبر اسلام و فرزندانش توهین میکنید و دینش را آماج حملات قرار میدهید و به سادات هم ناسزا میگویید , آیا نمیدانید که سبز نماد همان هاست و نشان بنی هاشم؟ که میرحسین بواسطه تبار ساداتش سبز را برگزید؟ که حداقل 60 میلیون ایرانی حتی اگر کاهل نماز باشند و به حجاب پایبندی نداشته باشنند دوستار ائمه خود هستند؟. نمیدانید که توهین به اسلام توهین به یاران واقعی جنبش سبز است؟ اگر به اینها معتقد نیستید ,دیگر نامی از سبز و میرحسین نبرید که همان رنگ سیاه که اوایل انقلاب از آن به عنوان اعتراض بهره بردید برایتان بهتر است.طرفداران واقعی جنبش سبز ایرانی های روشنفکر آزادی خواه مسلمانی هستند که خونشان از وطن ستیزی خامنه ای و امثال او به جوش آمده .
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

persian_diamond - ایران - تهران
ادامه:. آنهای هستند که فریاد الله اکبرشان در میانه شب کاخ های پوشالی آن مشرکان اسلام نما و آن یهودیان ایرانی ستیز را می لرزاند و فضای خیابان های انقلاب تا آزادی از طنین فریاد های یا حسین میرحسین آنها عطرآگین است.بیایید به هم احترام بگذاریم.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

pejvakkkk - ایران - بیرجند
سلام من که فکر میکنم لاریجانی تو صحبتهای اولش تو مراسم تحلیف راهکار داد یعنی به جای تظاهرات یه تحصن درست و حسابی راهبندازیم نظر شما چیه ؟. البته شماها رو گفتم چون تو این خراب شده ایکه من زندگی میکنم مردم یا هیچی نمی فهمن یا میترسن البته کم لطفی نشه شهر ما هم حدود 70-80 تا بازداشتی داشت
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bbayat - آلمان - اشتوتگارت
تنها نمونه واضحی که می توان از بوسه احمدی نژاد بر شانه رهبر پیدا کرد داستان معروف ضحاک مار دوش است که شیطان بر شانه او بوسه ای زد و از محل بوسیدن او ماری روئید که غذای مار از مغز جوانان تامین می شد و .. همین و بس که چقدر افسانه های ما با تاریخ ما اجین شده است
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
یکی از مشکلات احزاب مکتبی در اینست که مردم را در چارچوب مکتب می بینند. اگر غیر مکتبی شکنجه ببیند نه تنها قابل چشم پوشیست بلکه در گذشته راغب ان! وقتی مراحل شکنجه خودی و غیر خودی را در مجموعه نظام در نوردید همین اقایان لب به اعتراض گشودند که این شکنجه ها را ما برای اسرای جنگی و یا مجاهدین خلق نداشتیم!!! انگار شکنجه رتبه دارد، با انان بله اما با ما نه! جنبش سبز با هرگونه شکنجه و اعدام مخالف است. روزی مشارکت و مجاهدین انقلاب به این مهم خواهند رسید وقتی امروز اصول خردمندانه حقوق بشر ازهر گوشه ایران بگوش میرسد!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
persian_diamond گرام، احترام به انتقاد خارج از فحش و ناسزای لومپنی یکی از اصول دموکراسیست! سیستم دموکراتیک نه تنها از راه تجربه شهودی بلکه از طریق علوم اجتماعی، سکولار و غیر ایدولوژیک بودن سیستم کشورداری را شرط میداند! در کشور سکولاری چون المان احزاب سکولار قدرت را در دست دارند حزب دمکرات مسیحی هیچگاه از انتقادات مستند و غیرمستند(همچنین ضد عیسا) بعنوان توهین استفاده نمیکند. فحش از هر نوع در جامعه المان در انتقادات جای ندارد ولی فرهنگ دموکراتیک هیچ منافاتی بین انتقادات تند و پیشرفت نمیبیند بل پایه پیشرفتند!! چرا؟ برای انکه 99 درصد مفاهیم اگر تقدسی داشتند از دست داده اند یک درصد بقیه هم در حال تقدس زداییست!!!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

طاطا - ایران - ایران
ب بیات آلمان اشتوتگارت : تشبیه جالبی بود گل گفتی دوست من
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
hamed-irooni گرام، فرض را بر این بگیریم که سیستم دموکراتیک ایالتی و ولایتی در ایران در اینده دور به وقوع بپیوندد. دراین بین سیستان و بلوچستان (چون کردستان در مقاطع تاریخی در ترکیه و عراق و ایران) اعلام خودمختاری کند و با استان واقع در پاکستان همپیمان! عکس العمل تو چیست؟! در اروپا اگر جامعه از فرهنگ دموکراسی پیروی کند جدایی چک و اسلواکی را بعنوان مثال با خواسته مردم و بدون خونریزی شاهدیم. فرهنگ ملی زیر مجموعه حقوق انسانیست اگر این حقوق با ملی گرایی خدشه دار شود باید از ملی گرایی چشم پوشی کرد. مشکل ما عرب و غیر عرب نیست همانطور برای یعقوب لیث! مشکل سیاستگذاری مکتبیست! مگر اعراب ایران مانند بسیاری از اعراب جهان تحت ظلم قوانین اسلامی نیستند!!!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

شاندل - ایران - تهران
persian_diamond - ایران - تهران . جنبش سبز مردم ایران که مردم آگاه ایران ایجادش کردن پیروزه.مهم اینه که ما وقتی توی تجمعات شرکت میکنیم می بینیم همه هوای همو دارن و همدیگه رو قبول دارن و بهم توهین نمیکنن البته ادعای روشنفکریم ندارن. پیروز باشی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
bij - المان – المان. سلام دوست عزیز، از اینکه وقت گذاشتید و نوشته هایم را خواندید از شما تشکر می کنم، درباره سیستم دموکراتیک ایالتی و ولایتی در ایران و تاثیرات احتمالی آن بر سیستان و بلوچستان پرسیده بودید، برای رسیدن به جواب این سئوال کافیست شما در مورد این استان فقط کمی مطالعه خود را بالا ببرید، همانطور که از نام این استان پیداست، دو منطقه متفاوت در این استان به نام های سیستان و بلوچستان موجود است، و اگر ایالتی به نام سیستان و بلوچستان تشکیل شود، هیچگاه امکان جدایی آن از ایران وجود ندارد مگر باز زحمات شبانه روزی برادران ب ی رج ن د ی تفرقه بینداز و حکومت بکن، و یا تشکیل ایالت بلوچستان،. البته در مورد دوم احتمال خودمختاری باز هم کم است چون ایالت بلوچستان پاکستان در وضعیت نابه سامانی است و در حال حاضر بنده با قدرت خدمت شما عرض می کنم که فرضیه جدایی طلبی و خودمختاری در میان اهل سنت استان (بلوچها) مطرح نیست، ولی نظر شخصی بنده این است که سیستم ایالتی و ولایتی در ایران جواب نمی دهد، و اگر ما بلوچستان را در نظر نگیریم، با ترکمن ها و کردها و بعضا عرب ها چه کار کنیم؟.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
hamed-irooni گرام، اصلن مشکل تفرقه نیست. بحث بر سر حقوق اولیه انسانها مثل استقلال زبان و فرهنگ، همچنین سیاستگذاری مستقل است که اقتصاد محلی را میطلبد. این مهم میتواند در یک سیستم دموکراتیک تحت پوشش حکمرانی ایالتی و ولایتی متبلور شود! این را نوشتم تا تو را به نکته اساسی تر برگردانم که *فرهنگ ملی زیر مجموعه حقوق انسانیست اگر این حقوق با ملی گرایی خدشه دار شود باید از ملی گرایی چشم پوشی کرد* و سوال مهم: *مگر اعراب ایران مانند بسیاری از اعراب جهان تحت ظلم قوانین اسلامی نیستند*
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
hamed-irooni گرام، در ثانی ما میتوانیم از تجربیات کشورهایی چون اتریش، المان و امریکا که کشورداری فدرال(ایالتی و ولایتی) را سالیان سال است که تجربه کرده اند بهره ببریم. در سیستم ایالتی و ولایتی ازادیهای اجتماعی (در کنار فردی) به روشهای علمی پیاده شده اند. این ازادیها قرنها برای جوامع عقب افتاده مسکوت مانده اند و باید روزی در دستور کار اصلاحات غیر مکتبی و مدنی قرار بگیرند! تا جوامع ایرانی چون بلوچها و اعراب.. به خواسته ها و منافع محلی خود برسند!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
hamed-irooni - ایران - زابل . فرصت نکردم همه متن شما رو به دقت بخونم ولی فکر میکنم پایداری زبان فارسی ربطی به مبارزات یعقوب لیث نداره و بیشتر مدیون شاعران و ادیبانی مثل حافظ و سعدی و مولوی و فردوسیه.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان (...اگر غیر مکتبی شکنجه ببیند...) من نمیدونم منظور شما کدام مکتب است که تجاوز به غیر را روا میدارد ولی ما پیرو مکتب علی(ع) هستیم که زمانی که یکی از سپاهیان شام خلخال از پای زن یهودی باز کرد فرمود:((اگر برای این حادثه تلخ، مسلمانی از روی تاسف بمیرد، ملامت نخواهد شد، و از نظر من سزاوار است. ))
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar گرام، اگر در *خوشبینانه ترین حالت* ادعای تو درست باشد به ضد و نقیض بودن روایات و تاریخ اسلام در نوشتارهای افراد معتبر مذهبی میرسیم! اما مشکل اساسی درست و غلط بودن فاکت تو نیست! با یک مثال مسئله تو را روشن کنیم: احمدی نژاد در یکی از سفرهای *تبلیغاتیش* با زنی برخورد میکند که از وضع نابسامانش شاکیست ا.ن. دستور رسیدگی و دادن کمکهای بلاعوض میدهد. ازقضا بعد از رسیدگی به مشکلات زن درمیابند که او بهایی است! ا.ن.(سیاسی) و به عبارتی مصباح یزدی(ایدولوژیکی) نمایندگان بحق امام اول شیعیان هستند! (در ثانی شکنجه دگر اندیشان به وفور در قران یافت میشود!) اما من در این سایت گوشه ای از نوشتار اعتراضی احزاب مکتبی چون مجاهدین انقلاب یا مشارکت را بازگو کرده ام که مدعیند: «..این شکنجه ها را ما برای اسرای جنگی و یا مجاهدین خلق هم نداشتیم»!!!
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
کیست که منکر ارامگاه خاوران شود؟! کیست که نداند بدون امضای خمینی هزاران دگراندیش به مسلخگاه دین وحشت برده نمیشدند؟! و کیست که نداند که جنایت خمینی فقط از طرف معدود سران رژیم چون منتظری مورد اعتراض قرار گرفت؟! 30 سال ایران زندانی با زندانبان حکومت مکتبی ما ایرانیان را بس!!!
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان . ((...ضد و نقیض بودن روایات و تاریخ اسلام در نوشتارهای افراد معتبر مذهبی...)) برای ما شیعیان افراد معتبر مذهبی امامانمان هستند. اگر در کتابهای آنان ضد و نقیض دیدید لطفا ما را هم بی اطلاع نگذارید. ((ا.ن.(سیاسی) و به عبارتی مصباح یزدی(ایدولوژیکی) نمایندگان بحق امام اول شیعیان هستند!)) شما خودتان به این نتیجه رسیدید یا وحی نازل شده؟ معاویه هم خودش را نماینده برحق پیامبر اسلام میدانست و با همین عقیده نوه پیامبر را شهید کرد. آیا شما هم طرز فکری شبیه معاویه دارید؟
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
((در ثانی شکنجه دگر اندیشان به وفور در قران یافت میشود)). فقط یک مورد از این وفور را که نشان دهد قرآن دستور شکنجه کسی را به جرم دگراندیشی صادر کرده است بنویسید
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، تو مدت نسبتن طولانی این ضد و نقیضهای مستند را از هم مکاتبه ایها و من پرسیده ای و برایت از انواع سرشناسان مذهبی ریز و درشت و کتب معتبر (نه فقط طبری که تو به ان حساسیت داری!) فاکت اورده اند!! منظورت از تکرار این سوال چیست؟ نکنه این اطلاعات را از ما می گیری و در سایت دیگر با اسم مستعار دیگری خلاف عقیده *bluestar* تبلیغ می کنی؟ بقول المانیها !spaß beiseite * برسیم به سوال تکراریت در کامنت بعدی من...
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
ﻋﻠﯽ در ﻧﺒﺮدی ﺑﻨﺎم » ﻟﻴﻠﻪ اﻟﺤﺮﻳﺮ« ﭼﻴﺰی ﺑﺎﻟﻎ ﺑﺮ ﺗﻦ 500 ﺗﺎ 900 ﻧﻔﺮ ﮐﺸﺖ. ‬(ﻣﻨﺘﻬﯽ اﻻﻣﺎل ، ﺟﻠﺪ اول، ص 351). 4- ﻋﺒﺪﷲ ﺧﺮرﻣﯽ ﺑﺎ 70 ﻧﻔﺮ از همراهانش از ﺑﻴﻢ ﺟﺎن ﺑﻪ دژی ﭘﻨﺎﻩ ﺑﺮد. ﺑﻪ دﺳﺘﻮر اﻣﺎم ﻋﻠﯽ، دژ ﺑﻪ ﺁﺗﺶ ﮐﺸﻴﺪﻩ‬ ‫ﺷﺪ ﮐﻪ در ﺟﺮﻳﺎن ﺁن ﺗﻤﺎﻣﯽ اﻳﻦ اﻓﺮاد زﻧﺪﻩ زﻧﺪﻩ در ﺁﺗﺶ ﺳﻮﺧﺘﻨﺪ؛ ﺑﻄﻮری ﮐﻪ ﺑﻮی ﮔﻮﺷﺖ ﺑﺮﻳﺎن ﺷﺪﻩ اﻳﻦ‬ ‫اﻧﺴﺎﻧﻬﺎی ﻧﮕﻮن ﺑﺨﺖ در هوا ﭘﺨﺶ و ﻣﺮدم را ﺁزار داد.‬ (ﻋﻠﯽ ﻣﺮزی ﻧﺎﻣﺘﻨﺎهی، حسن ﺻﺪر، ص 199)
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
ﻋﻠﯽ و ﻳﺎراﻧﺶ در ﻳﮏ روز، 2500 ﻧﻔﺮ از ﺧﺎﻧﺪان » ازد« را ﺳﺮ ﺑﺮﻳﺪﻧﺪ، ﺑﻪ ﻧﺤﻮی ﮐﻪ ﮐﺴﯽ زﻧﺪﻩ‬ ‫ﻧﻤﺎﻧﺪ ﺗﺎ دﻳﮕﺮی را دﻟﺪاری دهد. (ﻣﺮوج اﻟﺬهب، ﺟﻠﺪ اول، ص 729)
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
ﻣﺤﻤﺪ ﺧﺸﻤﮕﻴﻦ ﻣﯽ ﺷﻮد و ﺑﻪ اﻣﺎم ﻋﻠﯽ دﺳﺘﻮر‬ ‫ﻣﯽ دهد ﮐﻪ در راس ﻟﺸﮑﺮی ﺑﻪ ﺁﻧﺠﺎ رﻓﺘﻪ و ﺁﻧﻬﺎ را ﺣﺴﺎﺑﯽ ﮔﻮﺷﻤﺎﻟﯽ دهد. اﻣﺎم ﻋﻠﯽ ﻧﻴﺰ ﭘﺲ از ﻓﺘﺢ ﻗﺒﻴﻠﻪ » ﺑﻨﯽ‬ ‫ﻗﺮﻳﻈﻪ « ﺑﻪ همراﻩ ﺳﺎﻳﺮ ﻟﺸﮑﺮیان اﺳﻼم ﺑﻴﺶ از 700 ﻧﻔﺮ ﺗﺎ 900 ﻧﻔﺮ از ﻣﺮدان ﻗﺒﻴﻠﻪ را در ﻣﻘﺎﺑﻞ ﮔﻮداﻟﻬﺎی ﮐﻪ‬ ‫از ﭘﻴﺶ ﮐﻨﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺑﻮد ﺳﺮ ﻣﯽ زﻧﻨﺪ.. * 400 نفر در این فاجعه فاکتیست که خمینی برای دفاع از خلخالی استفاده برده.. خب bluestar این در مورد امام اول شیعیان که به اطلاعتان رساندیم...در ضمن علی را با معاویه مقایسه نکن انگار محمد رضا را با خمینی مقایسه کنی که غیر قابل قیاسند!!! روش فکری مرا در کامنتهای مختلف دیده ای ولی چون احتیاج به چند کلمه داری تا بالاخره اخر از همه متوجه بشی.. اخ بماند...
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران ((فقط یک مورد از این وفور را که نشان دهد قرآن دستور شکنجه کسی را به جرم دگراندیشی صادر کرده است)) سورهُ الحاقه آیه 30-37: او را بگیرید و به غل و زنجیر بکشید. تا بازش در دوزخ بیفکنید. و آنگاه به زنجیری که طولش 70 ذراع است درکشید. که او به خدای بزرگ ایمان نیاورده. و هرگز مستمندی را با رغبت به سفرهُ طعام خویش نخوانده. بدین سبب امروز هیچ خویشاوند و دوستداری که در اینجا به فریادش رسد ندارد و طعامی غیر از غسلین(چرک و پلیدی دوزخیان) نصیبش نیست. و کسی جز اهل دوزخ این طعام را نمی خورد. * این هم یک مورد! کلکسیونر ایات جنایی نیستی؟! :-)
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
bij - المان - المان. ((ﻋﻠﯽ در ﻧﺒﺮدی ﺑﻨﺎم » ﻟﻴﻠﻪ اﻟﺤﺮﻳﺮ« ﭼﻴﺰی ﺑﺎﻟﻎ ﺑﺮ ﺗﻦ 500 ﺗﺎ 900 ﻧﻔﺮ ﮐﺸﺖ. ‬(ﻣﻨﺘﻬﯽ اﻻﻣﺎل ، ﺟﻠﺪ اول، ص 351))). 1 اشتباه یادتان دادند. لیله الحریر(شب ابریشم) نه ((لیله الهریر))(شب غوغا و فریاد) معلوم است مطلب را از منبع مورد نظر مطالعه نکردید و در دام سایتها و وبلاگهای تحریفی افتادید. 2 کتاب منتهی الآمال را دانلود و مطالعه کردم چنین مطلبی در صفحه 351 کتاب وجود نداشت. بعید میدان شما این مطلب را از کتاب خوانده باشید ولی اگر بر فرض محال خودتان کتاب را خوانده باشید دوباره بخوانید و در شماره صفحه دقت کنید. 3 قبل از تقلید کورکورانه و بیان طوطی وار مطالب سایتهای مغرض و تحریف کننده از عقلتان استفاده کنید. چگونه ممکن است یک نفر در یک شب که کمتر از 10 ساعت است حداقل 500 نفر را با شمشیر یا نیزه یا تیروکمان بکشد؟ یعنی 10 ساعت بدون وقفه بجنگد و ساعتی 50 نفر را بکشد؟. 4 لیله الهریر آخرین شب نبرد صفین بود. در آن شب هزاران کشته از دو طرف بر زمین افتادند. بر فرض محال یک نفر به تنهایی بتواند 500 نفر را بکشد. در جنگ که نان و حلوا خیرات نمیکنند.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
((...(ﻋﻠﯽ ﻣﺮزی ﻧﺎﻣﺘﻨﺎهی، حسن ﺻﺪر، ص 199))). این منبع معتبرت بود؟ خودت را مسخره کرده ای؟؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
((ﻋﻠﯽ و ﻳﺎراﻧﺶ در ﻳﮏ روز، 2500 ﻧﻔﺮ از ﺧﺎﻧﺪان » ازد« را ﺳﺮ ﺑﺮﻳﺪﻧﺪ، ﺑﻪ ﻧﺤﻮی ﮐﻪ ﮐﺴﯽ زﻧﺪﻩ‬ ‫ﻧﻤﺎﻧﺪ ﺗﺎ دﻳﮕﺮی را دﻟﺪاری دهد. (ﻣﺮوج اﻟﺬهب، ﺟﻠﺪ اول، ص 729))). نخیر. در مروج الذهب اینگونه ننوشته. وبلاگ مورد استناد شما مطلب را دستکاری کرده. من کتاب مروج الذهب را دانلود کردم در صفحه مذکور اینطور نوشته:. ((به ابی لبید جهضمی که از قوم ازد بود گفتند علی را دوست داری؟ گفت چگونه کسی را که در یک قسمت روز دوهزار وپانصد تن از قوم مرا کشته است دوست داشته باشم؟)). در این منبعی که گفتی کجا حرف از سربریدن زده؟ سپاهیان علی این تعداد از قوم ازد را در صحنه جنگ جمل و در نبرد روبرو که حلوا خیرات نمیکنند کشتند نه اینکه سربریده باشند.
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
((ﻣﺤﻤﺪ ﺧﺸﻤﮕﻴﻦ ﻣﯽ ﺷﻮد و ...)). منبع؟؟؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
سوال من این بود:((فقط یک مورد از این وفور را که نشان دهد قرآن دستور شکنجه کسی را به جرم دگراندیشی صادر کرده است بنویسید)). جواب شما:((سورهُ الحاقه آیه 30-37:....)). اینها آیاتی هستند که از عذاب بیم میدهند. خطاب آن نیز به ملائکه جهنم است در روز قیامت (که شما اصلا نه به قیامت اعتقاد دارید نه به جهنم) نه به انسانها و در دنیا. این در آیه صراحتا ذکر شده. خودتان را به ..زده اید یا واقعا اینگونه تشریف دارید؟؟
جمعه 16 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
نصیحت من به شما اینست که قبل از اینکه مطالب سایتهای تحریفی را طوطی وار تکرار کنید خودتان به منابع مذکور مراجعه کنید تا اطلاعاتتان زیاد شود و حرف ناسنجیده نزنید
جمعه 16 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، عزیز دین وحشت! کتب میتوانند از انتشاراتیهای مختلف در اندازه های گوناگون منتشر شوند. مسئله تو چیست می خواهی تحقیق کنی خب خمینی را که قبول داری رجوع کن به ادرس: https://rastaakhiz.blogspot.com/2009/07/blog-post_19.html. جنگ به اتمام رسیده بود و محمد بدنبال بهانه شکست، قبیله بنی قریظه را به گودال اطراف مدینه اورده و توسط مردانی چون علی و زبیر سر زده می شوند!!! ارام باش عصبی نشو می دانم که قبول این جنایات برای تو و باور مقدست سخت است! به قول المانی: So ist das leben
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، فراافکنی کارته، الله (خدای وحشت) نگهدارته!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
bluestar - ایران - تهران، نه عزیز دل وحشت تو یک عمر است که خودت را با دینت، اسلام مسخره کرده ای! برو که خدایت جای دیگر روزیت را بدهد!
شنبه 17 مرداد 1388

bij - المان - المان
مسلمانان مقدس ماب چون bluestar و دوستانش معتقدن: ((در جنگ داخلی با غیر خودی(محمد در حجاز با قبایل داخلی در جنگ بود!) هر فضاحت و جنایتی که در قران امده قابل اجراست! خمینی و خامنه ای و دار و دسته شان زندان اوین را جهنمی ساختند برای غیرخودیها در جنگ داخلی با دگراندیشان. الله، خدای وحشت، جهنمش را سرمشق زندانهایی چون اوین قرارداد تا اعمال ضد انسانی را در کمال برای ان زندانها نشان داده باشد!)) ننگت باد دین وحشت!
شنبه 17 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.