کشف یک جسد داخل مخزن آب شرب پونک در تهران

کشف یک جسد داخل مخزن آب شرب پونک در تهران

ایسنا : در پی کشف یک جسد متلاشی شده داخل مخزن آب شرب پونک، بازپرس ویژه قتل تهران دستور تخلیه، گندزدایی و ضد عفونی 17 میلیون متر مکعب آب این مخزن را صادر کرد.

به گزارش ایسنا، ساعت 22 شب گذشته (دوشنبه) زمانی که کارشناسان سازمان آب جهت نمونه برداری از آب موجود در مخزن آب شرب پونک مراجعه کرده‌اند، پس از برداشتن درب مخزن بوی تعفنی را احساس کرده و مشاهده کردند که یک جسد متلاشی شده داخل مخزن وجود دارد.

در پی اعلام موضوع به مرجع انتظامی، قاضی محمدحسین شاملو بازپرس کشیک قتل پایتخت از این موضوع باخبر شد و دستورات قضایی لازم را در این زمینه صادر کرد.

بازپرس شعبه اول بازپرسی(ویژه قتل) دادسرای امور جنایی تهران در این زمینه به ایسنا گفت: دستوراتی که در این زمینه صادر شده مبنی بر این است که اولا چرا منطقه مذکور حفاظت شده نبوده و درب مخزن نیز قفل نبوده است.

وی با بیان این‌که مشخص نیست جنسیت جسد مرد است یا زن؟ اظهار کرد: حدود یک ماه از مرگ صاحب جسد گذشته و جسد در داخل آب دچار فشار شدید نئشی شده است.

بازپرس جنایی تهران افزود: مشخص نیست که متوفی دست به خودکشی زده و یا پس از قتل، جسدش به داخل مخزن انتقال یافته است.

شاملو در پایان به ایسنا گفت: در حال حاضر دستور تخلیه، گندزدایی و ضدعفونی کردن 17 میلیون متر مکعب آب موجود در مخزن را صادر کرده‌ایم و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

پس از انتشار خبر وجود یک جسد در مخزن آب منطقه کن، اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت نیز موضوع را از طریق دانشگاه علوم پزشکی ایران که مسئولیت بهداشت و درمان این منطقه را دارد، پیگیری کرد. غلامرضا شقاقی رئیس اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت درباره نتایج این پیگیری‌ها به فارس گفت: سازمان آب و فاضلاب باید پاسخگوی وجود جسد در مخزن آب منطقه کن تهران باشد، زیرا مخزن آب یک منطقه امنیتی است و هر کسی اجازه ورود ندارد. کنترل مخازن آب به عهده وزارت نیرو و سازمان آب و فاضلاب هر منطقه است و مسئولان این دستگاه هر روز منابع و مخازن آب شرب را کنترل می‌کنند، مخازن آب جزو مناطق خاص امنیتی است و هر کسی اجازه ورود و خروج به این مخازن را ندارد، حتی مأموران بهداشت محیط نیز با هماهنگی‌های خاصی برای بازدید از این مخازن وارد آن می‌شوند.

شقاقی اعلام کرده در صورتی که کلرزنی آب به درستی انجام شده باشد، اغلب آلودگی‌های میکروبی احتمالی جسد از بین می‌رود با این حال باید بررسی شود که آیا جسد آلوده به میکروب یا انگل بیماری خاصی بوده است یا نه اما تاکنون هیچ گزارشی دال بر انتشار بیماری خاصی در محدوده منطقه‌ای که از آب این مخزن استفاده می‌کنند، نداشته‌ایم.

براساس اظهارات رئیس اداره آب و فاضلاب وزارت بهداشت، بیماری‌هایی که ممکن است از طریق آب منتقل شوند، بیشتر بیماری‌های روده‌ای، اسهالی یا حتی وباست که در صورت بیماری فرد متوفی ممکن است منتقل شود، بنابراین مأموران بهداشت محیط نظارت مستمری بر مخازن آب ندارند و فقط به صورت تصادفی آب شرب مناطق مختلف را کنترل و آزمایش می‌کنند، اما این موضوع در حال بررسی است و گزارش آن پس از بررسی دقیق اعلام می‌شود.

مردم پونک تهران در خطر نیستند
در پی انتشار خبری درباره کشف یک جسد در مخزن آب منطقه پونک، یک منبع مطلع در آب و فاضلاب تهران جزئیات مهمی را در اختیار خبرنگار بولتن قرار داد.

این منبع مطلع به خبرنگار بولتن گفت: منطقه پونک دارای دو مخزن آب بزرگ است که مخزن شماره یک برای استفاده مشترکان منطقه و مخرن شماره 2 برای طرح توسعه منطقه استفاده می شود.

مخزن شماره یک که برای مشترکان منطقه استفاده می شود به طور روزانه و با دقت مورد بررسی قرار گرفته و هرگونه بروز مشکل نیز به سرعت مرتفع می گردد اما مخزن شماره طبق برنامه به تناوب 30 و 45 روزه مورد بازرسی قرار می گیرد آن هم فقط به خاطر احتمال بروز نشتی و گفتنی است که جسد مذکور در مخزن شماره 2 کشف شده است، لذا هیچ گونه خطری درباره آلودگی مردم منطقه غرب تهران را تهدید نمی کند.

این منبع مطلع ادامه داد: این مخزن برخلاف آنچه در رسانه ها منتشر شده، 17 هزار متر مکعب گنجایش داشته و 17 میلیون متر مکعبی که در رسانه انتشار یافته ظرفیت یک سد می باشد.

وی در پایان یادآور شد، هیچ گونه خطری ساکنین منطقه را تهدید نمی کند و حتی برای اطمینان خاطر مردم منطقه، مخزن شماره 2 کاملا تخلیه و شستشو و ضدعفونی دقیقتری در مخزن صورت گرفته است.


rashin - ایران - ایران
باور کردن حرف این دولت از اون کارهای خنده داره. مردم یک ماه از آبی استفاده می کردند که توش یه جسد بوده. یک ماه به این مخزن سرکشی نشده بود. وقتی رهبر و رییس جمهور مثل آب خوردن دروغ می گن دیگه از کارمندان سازمان آب چه انتظاری دارید. بابا مملکت رو کثافت برداشته. به قیافه هایی که توی تنفیذ شرکت کرده بودند اگه به دقت نگاه می کردید می دید که به ندرت یه آدم حسابی توشون پیدا می کردید. کشور مارو دارند اینجور آدمها اداره می کنن اونوقت می خواهید که مردم در فشار نباشند.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
ای ی ی ی ی ی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

mohsenmohsen - ایران - تهران
باور کنید خیلی وقتها از این اتفاق ها رخ میده و هیچ کی هم با خبر نمیشه . حفره هایی که در درون این نظام وجود داره و همه ضرر اون به مردم مملکت بر میگرده قابل شمارش نیست
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

mosud - ایران - تهران
غیر قابل باوره .هر کی عفونت و ...گرفت بره وکیل بگیره از سازمان اب شکایت کنه پدرشون دربیاره
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
وای بنده خدا همکارم وقتی فهمید نزدیک بود بالا بیاره آخه سمت پونک میشینه
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

fereshteh nejat - امارات - دبی
نچ نچ نچ
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

paradisemail - ایران - کرمان
قطعا اینهم یکی از کشته شدگان حوادث اخیره و این نیروها نیازی به کلید و این جور چیزها برای باز کردن در ب یک منبع ندارند
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

عاشقخاک وطن - ایران - تهران
اول باید برن ببینن که اون جسد به کی رای داده.اگه به احمدی نژاد رای داده که اگه ملت بمیرن که به بهشت میرن پس مشکلی نیست.اگه به موسوی رای داده که همه مردم منطقه آلوده شدن و باید همشون بیان تو تلویزیون و اعتراف کنن که چیز خورشون کرده بودن و مسئولیت قتل همه جوونای پرپرشده رو به عهده بگیرن. ضمنا" باید بگن که موسوی گولشون زده بود که برن ملت رو بکشن، لباسهای شخصی خورشون رو هم بپوشن تا بشن لباس شخصی. اینجوری شکر خدا معضل لباس شخصی هم حل میشه. حال میکننین پروژه اعتراف گیری رو؟ همه اونهایی که اعتراف میگیرن با یه همچین برهان ها و دلایلی اعتراف میگیرن دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
حال تهوع بهم دست داد. ولی دلم واسه اون بیچاره سوخت. باور نمیکنم اگه اخرش علت قتل این بیچاره به حوادث اخیر ختم نشه. ببین مردم بدبخت ما گیر کیا افتادن
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
اینهم یه بدبخت بیچاره دیگه خدایش بیامرزد و خدایش لعنت کند باعث و بانیشو. چه جنایتهای که نمی کنن بابا دست طالبانو پشت بستن حالا کجاشو دیدی اینابه خواهر برادر خودشون رحم نمیکنن بخاطر حفظ نظام دیگه. خیلی دردناک و ناراحت کننده است.امیدوارم یه روزی برسه که حقشون به کف دستشون بزاریم. لعنت بکسانی که از رهبر قاتل و جانی حمایت کنند. درود بر روح همه از دست رفتگان در راه ازادی پس همه با هم استقلال ازادی جمهوری ایرانی مردمی.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

artosh - ایران - تهران
mosud - ایران - تهران . دلت خوشه..!! جوونای مردم رو دونه دونه سلاخی میکنن تو بازداشتگاهها هیچکس هیچ کاری نمیتونه بکنه...انتظار داری به این مسئلهء کوچک توجه کنن؟(البته منظورم از مسئلهء کوچک/ از دید این نظام کثیف و خونخوار هست وگرنه این یک مسئلهء حاد و بزرگ هست که مستقیماْ با سلامتیه مردم سر و کار داره)
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

رحیمه - ایران - ماکو
حالا در پی این هستن که آنفولانزا و این همه مریضی از خارج میاد بسی خیال باطل. منبع آب شرب ایران شاید به جرات بگو همشون آشیلنه ی جک و جونوره شما را به خدا ای مسئولان به جای افتادن به جون هم خودتونو با مسائل بهداشتی خودمون سرگرم کنید!!!!!!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
میخوان با یه تیر چند نشون بزنن .چه تصادف جالبی چرا این اتفاق دقیقا تو پونک افتاد؟؟؟؟؟ میدونی چرا؟ بخاطر اینکه این مردم اون مناطق اند که بشتر فعالنند می خوان از این راههم ذهر بریزند تا مردممو مسموم کنند چون زیر بد فشاریند چون نفسهای اخرشونه .لطفا کسانی که میتونن اطاع رسانی بکنند به هموطننانمون در پونک هر چه سریعتر انکارو بکنند.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

shiva_v - ایران - شیراز
اینها یکی یکی جسد کسانی رو که در اعتراضات اخیر کشتن و به خانواده هاشون ندادن این و ر اون ور میندازن و یه طوری که غیر قابل شناسایی نباشن تا دستشون بیشتر از این رو نشه بیچاره خانواده هاشون که تا آخر عمر منتظر برگشتن فرزندانشون میشینن.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

piki82 - ایتالیا - تورین
h1978 - سوید - گوتنبرگ. :)))))) مردم پونک بیشتر از جاهای دیگه فعال هستن ؟!؟!؟؟؟؟(: . ای که گفتی یعنی چه ؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

3.pehr - ایران - ایران
والا آدم میمونه قبول دارین از بعد انتخابات چه اتفاقای عجیب و خطرناک زیادی افتادن:2تا هواپیما اومدن آنفولانزا خوکی کشتن مردم در تظاهرات کشتن ایرانی ها در عراق(مجاهدین و زائران)و...
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
با سلام خدمت هموطن عزیزم. منظورم اینه که ما داریم میبینم بیشتر تجمعات در مناطق بالای شهر تهران رخ میده به این دلیل گفتم دلیل دیگه ای نداشتم. در جواب به دوست گرامی از ایتالیا تورین
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ADNAN SHENSES - ترکیه - ایستانبول
سلام دوستان بیاین همه با هم روز 20 مرداد پولامونو از بانکای دولتی خارج کنیم . به همه بگید . طبق تحقیقات من حدود 45 درصد موجودی بانک های دولتی غیر از بانک ملی دست مردمه یعنی جاری و قرض الحسنه و .. ما اگه بتونیم 20 درصد سرمایه رو یه روزه خارج کنیم شوک حسابی میشه .اونایی که بانک ملی هستن هم پولاشونو بکشن حتما .
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

lionking - انگلیس - لندن
در یک کلام باید گفت مرگ بر اسلام ناب محمدی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

lvlarkez - لبنان - بیروت
مگه فاجعه شاخ و دم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
اونجا که درش بازه این جسد گنده بوده بعد 1 ماه چشمای کورشونو باز کزدن دیدن اففففف ببینی چقدر ... توش بابا اعتراض کنید همتون مریض می شیدااااااا / ببینی جسد کدوم بدبختی بوده زن یا مرد ؟
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
دلتون برای اون مردم بدبخت بسوزه که دارن از این اب مصرف مکنن.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

دربه در - ایران - تهران
وقتی کارمندان ادارات تا ساعت 9 صبح صرف صبحانه میفرمایند و ساعت 12 تا پایان وقت اداری ناهار و عبادت مشغولند و برای انجام دادن کوچکترین کار مردم رشوه درخواست میکنند و این امر را حق قانونی خود میدانند . وقتی در ادارت کارمندان به 2 قشر تقسیم میشوند رسمی شامل پاچه خارها و بشیجی ها و نور چشمی ها و قراردادی که 3 ماه 3 ماه حقوق میگیرند و صدایشان به هیچ جا نمیرسد و حرفی بزنند اخراج میشوند . وقتی عامل پیشرفت در ادارت چاپلوسی و مقدار ریش و کثیف بودن ملاک باشد وقتی اربا رجوع جهت کارش مراجعه میکند با غرور و از سر تکبر کار مردم را انجام میدهند وقتی کارمندان مجبورند 2 شیفت کارکنند تا اجاره و خرج خوراک بدهند و فقط به حداقل ها برسندوقتی کارمندان در ساعات اداری به هزار کلک مرخصی ساعتی یا ماموریت میگیرند و مردم معطل یه امضا میشوند چه انتظاری بیش از این است
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
ای خدا کم کم دارم بهت شک میکنم مملکتمو نکبت گرفته اخه کجای دنیا شنیدید که جسدی یک ماه بیفته تو مخزنه اب نوشیدنی مردم و شما مسئو لین گاو نفهمید البته که حقم دارید نفهمید بسکه سرتون گرمه کشتار مردمه بیچاره است که یادتون رفته مراقبه بهداشت مملکت باشید.ننگ بر رژیم فاشستیی اسلامی.
شنبه 17 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.