شورای عالی امنیت ملی: مسئولان خاطی بازداشتگاه کهریزک تحت تعقیب قرار می‌گیرند

شورای عالی امنیت ملی:

مسئولان خاطی بازداشتگاه کهریزک تحت تعقیب قرار می‌گیرند

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرده است که با پیشنهاد این شورا افراد و "مسئولان خاطی" مرتبط با بازداشتگاه کهریزک از سمت خود برکنار می شوند و تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند .

این دبیرخانه در نوشته ای که به خبرگزاری ها ایران فرستاده، اعلام کرده است که هیئت ویژه دبیرخانه این شورا "در بازدید از بازداشتگاه تعطیل شده کهریزک و تحقیق از مسئولان بازدشتگاه، مقامات و ماموران انتظامی و قضایی و نیز دیدار با بازداشت شدگان و خانواده های افراد آسیب دیده در اغتشاشات اخیر و بررسی گزارشهای بیمارستانی و پزشکی قانونی به پیشنهاد این هیئت تمامی افراد خاطی اعم از مسئولان و ماموران انتظامی و قضایی مربوطه از مسئولیت های خود برکنار و پرونده های انتظامی و قضائی آنان برای رسیدگی به تخلفات و اتهامات تشکیل می شود ."

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مسئولان ذیربط را مکلف کرد "علاوه بر جبران زیان های وارد شده به افرادی که نسبت به حقوق آنان تعدی صورت گرفته، تسهیلات لازم را برای رسیدگی به شکایات آنان فراهم کنند ."

بازداشتگاه کهریزک که در جنوب تهران واقع است، در جریان اعتراضات اخیر به عنوان یکی از محل های احتمالی نگهداری و بازجویی از بازداشت شدگان وقایع بعد از انتخابات در خبرها انعکاس یافت .

به گفته خانواده برخی از قربانیان اعتراضات اخیر در ایران، فرزندان آنان پس از دستگیری به کهریزک انتقال یافته بودند. برخی می گویند کشته شدن چند نفر از بازداشت شدگان، باعث شد تا دستور تعطیلی آن صادر شود .

روز سه شنبه، 28 ژوئیه (6 مرداد)، اعلام شد که دستور تعطیل بازداشتگاه کهریزک در جنوب تهران صادر شده است .

یک روز پیش از آن، آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، دستور تعطیل یک بازداشتگاه در تهران را به دلیل "غیر استاندارد بودن" شرایط آن صادر کرده اما نام این محل فاش نشده بود .

یک هفته پس از تعطیل این بازداشتگاه، سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کرد که نیروی انتظامی تا یک ماه دیگر در محل بازداشتگاه کهریزک یک بازداشتگاه جدید می سازد که تحت نظارت سازمان زندان ها اداره خواهد شد .

به گفته آقای احمدی مقدم، "بازداشتگاه کهریزک متعلق به نیروی انتظامی است و این بازداشتگاه موقت و فوری برای نگهداری مجرمان خطرناک و اراذل و اوباش دستگیر شده در طرح امنیت اجتماعی ساخته شده بود ."

او علت تعطیل بازداشتگاه کهریزک را که متعلق به نیروی انتظامی ایران است، افزایش بیش از حد مجاز دستگیرشدگان پس از 18 تیرماه در این بازداشتگاه که باعث به وجود آمدن شرایطی نامناسب در آن شده بود، دانست .

آقای احمدی مقدم همچنین گفت که همه کسانی که در این بازداشتگاه نگهداری می شدند به زندان اوین منتقل شده اند .

baran shomal - نروژ - اسلو
خیلی اشغالید.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
بسه دیگه از بس جوک می گید مردیم از خنده.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
خاطی بزرگ را تحت تعقیب قرار دهید. همان پدرسوخته ای که در جلوی چشم هفتاد میلیون ایرانی دستور قتل عام مردم را صادر کرد.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

قازقلنگ - ایران - تهران
18 تیر 78 هم همین ادعا رو کردید اما اخر سر یه سرباز محکوم به دزدی یه ریش تراش شد اخر حکم همین بود حالا هم باز مردم رو هالو فرض کردید
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
آره جون عمت . اگه کسی قرار باشه تحت تعقیب قرار بگیره که بایس از خامنه ای و محمود بی مخ شروع کرد
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
مسئولان خاطی بازداشتگاه کهریزک شناسایی شدند:علی.خ از خامنه و محمود.ان ، از یکی از دهات سمنان.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
فعلا برای دستگرمی از چلاقعلی و محمود ان شروع کنید تا عبرتی برای خاطیان دیگر شود!
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

سنجاقک - امریکا - ا......
میخواهید بدانید مسئولان خاطی بازداشتگاه کی یا هستند. خامنه ای الاغ و احمدی نژاد قاتل و دیگر آخوندها
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

Sam-Antwerpen - بلژیک - انتورپن
لعنت بر پدر و مادر دروغگوووووووووووو.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
چهارشنبه روز تحلیفه. روز تحلیف رییس جمهور موسوی.اگر میخواهیم ثمره همه تلاشهای چند ماهه گذشته خودمون و آزادیخواهان را ببینیم باید در این روز حتما در این تجمع بزرگ شرکت کنیم.دیگه بهانه ای نیست. حداقل اینه که کسایی که به موسوی رای دادند برای رایشون در مراسم تحلیف رییس جمهور موسوی شرکت کنند.خود دولت که میگه نزدیک دو میلیون توی تهران به موسوی رای دادند.اگه این دومیلیون و حتی بیشتر هم در این مراسم شرکت کنند و با فریادهاشون مراسم تحلیف دولت کودتا رو با توجه به پخش زنده تلویزیونی رسوا کنند بزرگترین پیروزی خواهد بود و خون شهیدان هم به ثمر خواهد نشست.اگر در تجمعات بعد از تنفیذ یا روزهای بعد از فرمان کشتار 30 خرداد توسط خامنه ای به هر دلیلی ترس از باطوم و یا مایوس شدن و یا . شرکت نکردیم حداقل برای رایی که به موسوی دادیم شرکت کنیم. وعده ما چهارشنبه برای تحلیف رییس جمهور موسوی همزمان با تحلیف دروغین ان، بهارستان من از تمامی اعضای خانواده ام تقاضا میکنم که حتما شرکت کنند وامیدوارم که نیروی انتظامی بخاطر انبوه جمعیت با همشهریان و برادران و خواهرانشان برخوردی نداشته باشند.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
تحت تعقیب یعنی چه .......؟؟؟؟؟. بروید بیت رهبری و اون خونخوار رو بگیرید.......
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

aidin_karaj - ایران - کرج
خیلی آشغال و کثیف هستید که به خودتان هم رحم نمی کنید و برای بقای خودتان و ان روسای آشغال تر از خودتان یک عده از خودتان را محاکمه می کنید ننگ بر همه شما باد که با این کارهایتان می خواهید سرژوش روی کارهای کثیفتان بگذارید ولی خر خودتان هستید و هفت جد و آبادتان ملت دیگر فریب این چرندیات مسپولین نظام کوفتی را نمی خورد . زنده باد ایرانی غیور
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ADNAN SHENSES - ترکیه - ایستانبول
لعنت به جمهوری اسلامی
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

poriyaye_vali - ق - دوحه
بله تحت تعقیب قرار میگیرن شما بگید هر چی دلتون خواست. کثافتا دارید به شعور یه ملت توهین میکنید...شما استاد دروغ پردازی هستید اما ملت دستتونو خونده. شک نکنید این حکومت رفتنیست کی اونو فقط خدا میدونه
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.