آلمان: ارسال تبریک برای محمود احمدی نژاد قابل تصور نیست

آلمان: ارسال تبریک برای محمود احمدی نژاد قابل تصور نیست

سخنگوی دولت آلمان: تبریک گفتن به احمدی نژاد برای آنگلا مرکل قابل تصور نیست

همزمان با برگزاری مراسم تنفیذ حکم محمود احمدی‌نژاد، یک سخنگوی دولت آلمان گفت: آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور، قصد ندارد به مناسبت «انتخاب دوباره» احمدی‌نژاد به وی تبریک بگوید.

کلاوس فاتر، معاون سخنگوی دولت آلمان روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: «با توجه به رویدادهای پس از انتخابات جنجال‌آمیز ریاست جمهوری در ایران، ارسال پیام تبریک برای صدر اعظم آلمان غیر قابل تصور است.»

تاکنون سران هیچ یک از کشورهای غربی به محمود احمدی‌نژاد تبریک نگفته‌اند.

حدود یک ماه و نیم پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ایران روز دوشنبه حکم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از سوی علی خامنه‌ای تنفیذ شد.

مراسم سوگند رسمی احمدی‌نژاد در مجلس شورای اسلامی قرار است روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

این در حالی است که به دنبال اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری موجی از اعتراض‌های مردمی نسبت به تقلب در انتخابات، ایران را فرا گرفته و همچنان ادامه دارد.

مخالفان از جمله میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مقام‌های جمهوری اسلامی را به تقلب سازمان یافته در انتخابات متهم کرده‌اند.

در اعتراض به نتایج این انتخابات چند تن از برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی ایران از جمله آیت الله رفسنجانی و محمد خاتمی در مراسم تنفیذ حکم احمدی نژاد حضور نداشتند.

آقای کلاوس فاتر یک بار دیگر از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست زندانیان سیاسی را در ایران آزاد کنند.

پیشتر نیز فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان، با انتشار بیانیه‌ای خواسته مشابهی را از حکومت ایران مطرح کرده بود.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین با اشاره به نامشحص بودن شمار زندانیان سیاسی در ایران، از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته بود، «لیست کاملی» از افراد بازداشت شده در جریان اعتراض‌ها به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران را منتشر کنند.

وی ضمن انتقاد شدید از نحوه برگزاری دادگاه حدود یکصد تن از معترضان به نتایج انتخابات در ایران و ابراز نگرانی نسبت به آن اظهار داشت: « ایران باید به تعهدات بین‌المللی خود برای حفاظت از حقوق مدنی و سیاسی شهروندانش پایبند باشد.»

حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه در واکنش به این موضعگیری از دولت آلمان خواست در مسائل قضایی ایران دخالت نکند.


مرکل به احمدی نژاد تبریک نمی‌گوید

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد را به ریاست جمهوری ایران تبریک نخواهد گفت. کلاوس فاتر معاون سخنگوی رسمی دولت آلمان امروز دوشنبه در برلین گفت: «به خاطر تردیدهایی که در شفافیت انتخابات اقامه شده است، خانم صدراعظم موردی برای تبریک گفتن نمی‌بیند.» آقای فاتر بار دیگر از سران جمهوری اسلامی درخواست کرد که تمام زندانیان سیاسی جنبش اعتراضات را آزاد کنند.

 

با گذشت یک ماه و نیم از انتخابات ریاست جمهوری، آقای احمدی‌نژاد امروز در تهران رسما برنده انتخابات شناخته شد. مراسم تحلیف رئیس جمهور قرار است روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شود. طبق قانون اساسی رئیس جمهور تا دو هفته بعد باید اعضای دولت خود را معرفی کند.

 

انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری که ۲۲ خرداد انجام شد، با اعتراضات بزرگی همراه شد. هیئت نظارت بر انتخابات وزارت کشور محمود احمدی‌نژاد را در دور اول انتخابات برنده شناخت، درحالیکه سه نامزد دیگر یعنی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و محسن رضایی نحوه شمارش آرا و اعلام نتایج را با تقلبات فراوانی همراه دانستند. این سرآغاز اعتراضات گسترده به نتایج انتخابات بود که طی آن دهها نفر کشته و زخمی شدند.

 

در تهران محاکمۀ عده‌ای از فعالان سیاسی و مدنی به اتهام تحریک اعتراضات و "اقدام علیه امنیت ملی" جریان دارد. سران اصلاح‌طلب مانند سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی این محاکمات را "نمایشی" خوانده‌اند. بسیاری از مراجع دینی و چهره‌های حقوقی نیز دادگاه‌ها را با قوانین جاری ایران مغایر دانسته‌اند.

anikalak - ایران - تهران
خوبه فقط تبریک گفتن واسشون قابل تصور نیست.واسه ما از هاله نور گرفته تا رابطه اش با خامنه ای(پدر و فرزندی یا زن و شوهری)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

bij - المان - المان
رو چه حساب تبریک؟ ا.ن. با سیاست مکتبیش توانست بهتر از گذشتگانش بر مشگلات داخلی و خارجی همزمان بیافزاید و این *حق مسلم* اوست تا موقعی که ما بی تفاوت مشاهده گر بودیم!
دوشنبه 12 مرداد 1388

TAAT - ایران - اردبیل
در ادوار گذشته همواره بیشترین حجم مبادلات تجاری ایران در اروپا با آلمان بوده است.ولی این کشور در مورد منافعش با ایران یکی به میخ زده یکی به نعل.با دیدن جانبازان شیمیائی که زندگی سختی را میگذرانند بویژه دردمندان مظلوم خطه کردستان،می اندیشم آیا بهتر نیست همیشه به قول رانندگان جاده،در اینمورد هم فاصله مطمئنه با ماشین آلمان را حفظ کنیم؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

مبین.رشت - ایران - رشت
مرگ بر دولت مردم فریب که سرکرده اش احمدی نژاد حیله گر و دروغگو است،تف به شرفت احمدی بیشرف،تف بر گور پدرت و اجدادت،مرگ بر شما مظلوم کشان،مرگ بر شما متقلبین،مرگ بر تو ای هیتلر ایران و ننگ بر تو که برای حفظ قدرتت از ریختن خون جوانان بیگناه دریغ نکردی
دوشنبه 12 مرداد 1388

Aydak - سوئد - مالمو
حتی نباید او را به رسمیت بشناسند...تبریک که جنایت است. . به احمدی نژاد جنایتکار هرگز نباید گفت رئیس جمهور باید گفت نماینده ولی وقیح در هیئت دولت
دوشنبه 12 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
زنده باد مرکل,, رائ من ماله تو, حداقل شما تقلب نمئ کنین..خوشگل نیستئ ولئ یه تاره موت همه سران اسلامئ میون نما رو میارزه
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

xabrisham - ایران - اسلو
دمش گرم .اسمه خودش و کشورشو توی ذهنمون پایدار و زنده کرد
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

n.shina - المان - المان
. احمدی نژاد برنده جایزه شیمی نوبل میشه.میگن اخه چرا؟ . میگن چون تنها کسیه که تونسته ریال رو به پهن تبدیل کنه.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

masooleh - ایران - تهران
دنیامیترسید احمدنزادحکم رئیس جمهوری ایران شد دنیاخیلی نامرد....انشالله مردم ایران کوشش وتلاش کنیدیک میلیون نفرراهبیمائی کنیدوهم محکم مردم به بسیج وغیره میزندمردم وطن ما ایران هستید دنیاتوجه نکنید متشکرم
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
افرین بر آنگلا مرکل . ای کاش به رسمیت هم نشناسد.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
TAAT - ایران - اردبیل. از کامنت شما تعجب می کنم وقتی ایرانی در ایران این چنین ایرانی را می کشد شکنجه می کشد از غرب چه انتظاری؟؟؟؟. غرب بر طبق منافع خود قدم بر میدارد چون خارجی است و نهایت شرم جانوران اسلامی ایران که می کشد و می دزدد.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

Anti_diktator - ایران - گرگان
آخ جان .... دوست دارم ببینم این چی توز نژاد این چهار سال چجوری میخواد کشور رو بگردونه!!!!. هر چند چهار سال پیش که ..... البته قدرتی که ا.ن داره به ملت قول داده جوری برینه رو ایران که هیچ باستانشناسی نتونه تشخیص بده این---ان مال چه دوره ایه... لعنت بر انتر زمانه...ملیجک بیت حرام خور رهبری
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

pokalu - المان - دورتموند
ای ول آنجی :))
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
اولین د...سی که بهش تبریک گفت طوله شیخ زائد آل نهیان بود مردک کلفت بی خاصیت باباتم یه روز دست شاه بوسید
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

man45 - هلند - هلند
مرگ بر جمهوری اسلامی از اون رهبر فا....تا کمترینی که این رژیم را قبول داره. بخصوص این ادمهای که با لباس شخصی به جان و مال مردم دستدرازی می کنند. بهتر بجه گروهای فقط برای شناسای این افراد بگذارندو بعد اسم وادرس منزل شخصی این افراد را در اینترت وبه صورت اعلامیه درمحله که زندگی می کنندو دربقیه جاها هم همینطور این ها باید زندگی داخلیشان نا امن شود. مگر همین کار را با خود ما نکردن . مرگ بر جمهوری اسلامی . زنده باد ایرانی ازاد
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

Nim Rokh - ایران - تهران
ظاهرا به مرکل خیلی فشار اومده از بست که تحت فشار همه جانبه!؟ صهیونیستها است عقل از سرشان رفته فردا را باید دید خانم بی سیاست!
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

Ezhaq - ایران - تهران
زنده باد مرکل خیلی خانمی
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
نه جان من بیا تبریک بگو اصلا این حکومت از سر تا پا دیگه مشروعیت نداره
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
مرسی خانم مرکل.رایمو اگه بتونم پس بگیرم میدمش به تو.کلی خوشحالم کردی که این جنایتکارو به رسمیت نشناختی.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
کسی که تبریک برای این جنایت کارا بفرسته از نظر ما خودشم جنایت کاره وسلام. زنده باد ایران و ایرانی الخصوص مردم با شهامت وغیور که با تمام جرات و توان هنوز برای حق خودشان به خیابان مرند. همه با هم استقلال ازادی جمهوری ایرانی.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
احمقی نژاد برنده ی جایزه ی نوبل ((دیکی)) شده است. دیکتاتور ....
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

dama200108001 - ایران - تهران
یکی نیست یه این زنیکه پیرسگ پیهودی پست بگه تو اول برو دادگاهاتو درست کن که توش با هیجده ضربه چاقو و سر فرصت آدم نکشند کسی به تبریک گفتن تو پیرزن نیاز نداره گرچه چند وقت دیگه خودتون سرتونو میزارین جای ... و میاین عذر خواهی.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
به خواطر انفلونزای خوکی یا بخواطر اینگه خوکه؟البته به خامنه ای مه که تازگی پسر دار شده یک چیزی بگو انجی جان. ما که میگیم خامنه ای قاتله ولایتش باطله. پسرهاشم چه مجتبی چه محمود ک .....مونم نیستن.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

bij - المان - المان
dama200108001 خوب تو گفتی ان هم با فحش و دریبری! که چی؟! در کشورت نابینای نادانی مثل تو کم نیست(یک یا دو میلیون) برو بیرون و مشاهده کن واقعیاتی چون اعدام-فساد جنسی-اعتیاد-رشوه خواری-زندان-فرار مغزها- کودکان خیابانی- دزدیهای کلان دولتی و حکومتی- سرمایه گذاری های کلان در کشورهای فقیر منطقه مدیریت های غلط و و و .. که معنویات توست!!!
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

Iraj Berlin - المان - ‌برلین
صدر اعظم المان خانم مرکل و کابینه او از حرکت ازادی خواهاته ایرانیان تا حالا پشتیبانی کرده. واقعا که خانمی انجی. درد و بلات بخوره تو دست چپ علی چلاق .
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

mike_small_11 - ایران - ری
چقدر حیف شد عمه مرکل شما بهتر به حزب نازی خود برسئد
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

kamia1 - المان - کلن
mike_small_11 - ایران - ری. مگه دولت اسلامئ تو با نازئ ها فرق داره.? چرا یه فرقئ داره ,اون خارجئ کشت, ماله تو خودئ رو.. حالا خودت قضاوت کن اگه وجدان دارئ ?
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
دمت گرم خانم مرکل.
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

Kämpfer - آلمان - کرفلد
با درود به دوستان. فراموش نکنیم که المان بزرگترین شریک تجاری ملایان است. المانیها حسابی از پول ملایان دنبه کلفت کرده و گول این شعارهای تبلیغاتی و سیاسی دولت المان را نخورید. معلوم نیست که ادم دم خروس را باور کند(زیمنس و فروش تکنولوژی پیشرفته جهت سرکوب) ویا قسم حضرت عباس انگلا مرکل!!!!(تردیدها در شفافیت انتخابات). اینها از اخوند ها خطرناکترند .صدام هم مشتری خوبی برای غربی ها بود و بمبهای شیمیایی وتکنولوژی شیمیایی را کشورهای هلند و المان و فرانسه و چک و اسلواکی در اختیار صدام گذاشتند. اینها همه نان به نرخ روز میخورند . گرهارد شرودر صدر اعظم قبلی المان الان فعال در کنسرسیوم های گازی است ویکی از جمله کسانی است که به دستبوسی ملایان اشتهار دارد!!!. برای المانی ها اخلاق و شعار انساندوستی در معامله در پایین تر درجه ارزش ها قرار دارد.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

Kämpfer - آلمان - کرفلد
کشور المان در سال 2008 رقمی معادل 1470 میلیارد دلار صادرات داشته و مقام اول درصادرات دنیا را کسب کرد. درصد بالایی از این مبلغ از کشورهایی تامین میشود که در انجا حقوق بشر رعایت نمیشود ولی تا زمانی کسی از عدم رعایت حقوق بشر در فلان کشور حرفی نزند المان ها طوری وانمود میکنند که انگار نه انگار که خبر داشتند!!!. کلا اروپایی ها و امریکا به منابع سر شار در خاورمیانه و به ویژه در ایران چشم امیددارند و در کنار رژیمهای مثل رژیم تهران میتوانند به این منابع دست. بیابند.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.