مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری در غیاب اصلاح‌طلبان

مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری در غیاب اصلاح‌طلبان

آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم تنفیذ بار دیگر بر پیروزی احمدی‌نژاد صحه گذاشت

رادیو دویچه وله : مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری احمدی‌نژاد در حالی برگزار شد که سایه‌ی اتهام "تقلب" در انتخابات ریاست جمهوری، بر فضای سیاسی ایران سنگینی می‌کند و علیرغم گذشت ۵۰ روز، اعتراض‌های شهروندان به نتایج انتخابات، به اشکال مختلف همچنان ادامه دارد.

به گفته خبرگزاری‌های داخلی، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در مراسم تنفیذ باردیگر انتخاب مجدد محمود احمدی‌نژاد را تایید کرد. مراسم تنفیذ ریاست‌جمهوری در حسینیه امام خمینی در تهران برگزار شد. سران دو قوه، دبیر شورای نگهبان، برخی از اعضای مجلس خبرگان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت دولت و برخی سفرای خارجی در این مراسم شرکت داشتند.

مراسم ادای سوگند وتحلیف رئیس‌جمهوری در روز چهارشنبه ۱۴ مرداد در صحن مجلس شورای اسلامی صورت خواهد گرفت.

هاشمی رفسنجانی،محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی در مراسم تنفیذ محمود احمدی‌نژاد شرکت نکردند.

محسن رضایی، یکی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، در مراسم تنفیذ شرکت داشت. به گفته امیدوار رضایی نماینده مسجد سلیمان در مجلس، شرکت محسن رضایی «به این معنا نیست، که رضایی نسبت به انتخابات اعتراضی نداشته وبه حوادث پس از انتخابات نقدی نداشته است.»

به گفته پایگاه خبری تابناک، وی حضور رضایی در مراسم تنفیذ را احترام به رهبری دانست، و نه تایید کامل احمدی‌نژاد.

در این مراسم آیت‌الله خامنه‌ای و احمدی‌نژاد سخنانی ایراد کردند و صادق محصولی، وزیر کشور، نیز گزارشی از روند انتخابات ارائه کرد.

به گفته شبکه تلویزیونی العام، آیت‌الله خامنه‌ای شرکت مردم در انتخابات و پیروزی احمدی‌نژاد، را نشانه‌ای از مبارزه علیه تکبر و نخوت و برای بسط عدالت خوانده است.

آیت‌الله خامنه‌ای نتایج انتخابات را پیش از این، با عجله و حتی قبل از اتمام زمان قانونی رسیدگی به شکایات دیگر نامزدها تایید کرده بود. وی از همان آغاز با اطمینان از رای ۲۴ میلیونی محمود احمدی‌نژاد سخن ‌گفت و اجازه‌نداد هیچ‌گونه اقدام جدی برای بررسی و بازبینی آرا و جلب نظر و اعتماد معترضان صورت گیرد.

اما اصرار آقای خامنه‌ای و مجریان انتخابات بر درستی نتایج اعلام شده، رای‌دهندگان معترض را قانع نکرد. اعتراض‌ها به خیابان‌ها کشیده شد و در روز دوشنبه ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) بنا بر ارزیابی منابع مستقل، بزرگترین راهپیمایی اعتراضی در تاریخ کشور برگزار شد. ادامه‌ی این تظاهرات‌ها و دستور آیت‌الله خامنه‌ای در نماز جمعه (۲۹ خرداد) به سرکوب آن، نتایج خونباری در پی داشت؛ دهها نفر کشته شده و صدها نفر نیز سر از زندان‌ها درآوردند. مقام‌های دولتی از بیش از ۳۰ کشته می‌گویند، اما منابع غیررسمی تعداد قربانیان را بسیار بیشتر و حتی تا ۳۶۰ نفر برآورد می‌کنند. دست‌کم چهار نفر از این قربانیان در زندان‌ها و زیر شکنجه، جان خود را از دست داده‌اند. شمار بازداشت‌ها در شش هفته‌ی گذشته بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.

خودداری هاشمی رفسنجانی از شرکت در مراسم تنفیذ

در مراسم تنفیذ، روسای سه قوه و برخی فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی شرکت داشتند. اما اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس دو نهاد مهم مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، غایب بزرگ این مراسم بود. هاشمی رفسنجانی از پایه‌گذاران نظام جمهوری اسلامی است و در زمان حیات آیت‌الله خمینی، موقعیت و مرتبتی بالاتر از آیت‌الله خامنه‌ای در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های جمهوری اسلامی داشت. وی به مدت ۸ سال نیز رئیس‌جمهور بود، با این‌حال احمدی‌نژاد در مناظره‌های تلویزیونی پیش از انتخابات، او و خانواده‌اش را هدف حملات و اتهام‌های سنگینی قرار داد. هاشمی رفسنجانی به‌رغم سکوت طولانی، در نهایت در کنار متعرضان قرار گرفت و سلامت انتخابات را تایید نکرد.

محل مراسم تنفیذ تنها یک روز قبل "حسینیه امام خمینی" تهران اعلام شده است در حالی که تاریخ تنفیذ از یک هفته پیش اعلام شده بود. گفته می‌شود علت تاخیر در اعلام محل مراسم، نگرانی‌نهادهای قدرت از تجمع و تظاهرات معترضان بوده است. دو روز پس از تنفیذ، مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.


مراسم تنفیذ احمدی نژاد برگزار شد

مراسم تنفیذ احمدی نژاد بدون حضور رفسنجانی و خاتمی برگزار شد

بی بی سی : رهبر جمهوری اسلامی دومین دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد را تنفیذ کرده است.

روز دوشنبه، 3 اوت (12 مرداد)، مراسم تنفیذ دوره دوم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با حضور مقامات جمهوری اسلامی و نمایندگان سفارتخانه های خارجی در تهران در حسینه امام خمینی، محل ملاقات های عمومی آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، برگزار شد

در این مراسم علی لاریجانی، رئیس مجلس، محمود شاهرودی، رئیس قوه قضائیه، احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و آقای احمدی نژاد در جایگاه مخصوص در کنار آیت الله خامنه ای حضور داشتند.

برخلاف مراسم تنفیذ در دوره های قبل، اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت، از این مراسم غایب بود و در جایگاه دیده نمی شد و در غیاب محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق، حکم تنفیذ توسط رئیس دفتر آیت الله خامنه ای قرائت شد.

در سه دوره قبل، احکام تنفیذ حتی در دومین دوره ریاست جمهوری، توسط رئیس جمهوری قبلی قرائت می شد اما در مراسم روز دوشنبه، محمد خاتمی مانند تعدادی دیگری از شخصیت های جمهوری اسلامی در میان حاضران دیده نمی شدند.

گزارش تصویری این مراسم محمود احمدی نژاد را نشان می دهد که شانه آیت الله خامنه ای را می بوسد.

هنوز رسانه های خبری ایران جزئیات برگزاری این مراسم و سخنرانی های احتمالی آقایان خامنه ای و احمدی نژاد را منتشر نکرده اند.

پیش از این، مهدی کروبی از عدم حضور خود در مراسم تنفیذ و تحلیف خبر داده بود و احتمال حضور میرحسین موسوی در این مراسم نمی رفت و گفته شده است که سید حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی نیز به خارج سفر کرده و در مراسم روز دوشنبه شرکت نمی کند.

شبکه تلویزیونی عرب زبان العالم، متعلق به جمهوری اسلامی، غیبت آقایان رفسنجانی، خاتمی، کروبی و موسوی را تایید کرده است.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، محسن رضایی، دیگر نامزد معترض انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، در میان حاضران مراسم روز دوشنبه بود.

قرار است مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد هم روز چهارشنبه در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شود.


تنفیذ احمدی نژاد در غیاب گروهی از شخصیت های مهم سیاسی

آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، صبح روز دوشنبه  حکم دومین دوره چهار ساله ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد را در غیاب گروهی از شخصیت های مهم سیاسی تنفیذ کرد.

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، در حضور رؤسای قوای مقننه و قضائیه، دبیر شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیران و اعضاء دولت برگزار شد.

بنا به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی ایلنا، در این مراسم برخی از اعضاء مجلس خبرگان رهبری و نیز برخی سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران نیز حضور داشتند.

در گزارش‌های ارسالی خبرگزاری‌های ایران هیچ اشاره‌ای به حضور اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان رهبری نشده است.

علاوه بر این، بر پایه گزارش‌های مخابره شده، محمد خاتمی نیز از جمله غیبان شاخص این مراسم بوده است. در میان نامزدهای رقیب آقای احمدی‌نژاد در دهمین انتخابات ریاست جمهوری تنها محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم شرکت داشت.

پیشتر امیدوار رضائی، برادر آقای رضائی و نماینده مسجد سلیمان در مجلس،از حضور وی در این مراسم خبر داده و گفته بود: «شرکت در مراسم تنفیذ، احترام به رهبری است، نه تأیید کامل احمدینژاد».

وی همچنین تصریح کرده بود که حضور آقای رضائی در مراسم به دلیل میزبانی رهبر و نیز توصیه مراجع تقلید به تقویت رابطه با رهبری، صورت می‌گیرد و به این معنا نیست که وی نسبت به انتخابات و حوادث پس از آن نقدی نداشته باشد.

در مراسم تنفیذ، صادق محصولی، وزیر کشور، گزارشی در مورد انتخابات ارائه کرد و آیت‌الله خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد هم سخنرانی کردند.
خبرگزاری فرانسه به نقل از شبکه دولتی العالم از قول رهبر  جمهوری اسلامی گفته است که «مردم در این انتخابات به مبارزه با استکبار، مقابله با فقر و گسترش عدالت رأی دادند.»

زمان دقیق انجام مراسم تنفیذ از پیش اعلام نشده بود و در گزارش‌های خبری پس از آن هم اشاره‌ای به زمان انجام آن نشده است. بر طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی آغاز دوره ریاست جمهوری با تنفیذ رهبری آغاز خواهد شد.

محمود احمدی‌نژاد روز جمعه گذشته «از آغاز دوره ای جدید بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری» خبر داده بود وی همچنین در مورد کسانی که در صحت و سلامت انتخابات تشکیک کرده‌اند گفت «بگذارید مراسم تحلیف برگزار شود ودولت کارش را شروع کند، یقه شان را می گیریم و سرشان را می چسبانیم به سقف».

در مراسم تنفیذ، محمد محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر رهبری ایران، متن حکم تنفیذ را قرائت کرد.

bij - المان - المان
فرصت کم است وقتی می بینی بهشت برای متمدنین و جهنم برای مکتبیان است. فردا می تواند دیر باشد اگر این دولت ٤ سال دیگر و باز ٤ سال دیگر . حکو مت ضد بشری(اعدام-فساد جنسی-اعتیاد-رشوه خواری-زندان-فرار مغزها- کودکان خیابانی- دزدیهای کلان دولتی و حکومتی- سرمایه گذاری های کلان در کشورهای فقیر منطقه مدیریت های بسیار غلط هم در دوره اصلاحات!...) را ادامه حیات ببخشد. زندانیان در زندان با روشهای اسلامی در حال تواب سازی هستند!!!!! چی بر انها می گذرد برای عامه غیر قابل تصور است...
دوشنبه 12 مرداد 1388

bij - المان - المان
...فرصت کم است وقتی می بینی بهشت برای متمدنین و جهنم برای مکتبیان است. فردا می تواند دیر باشد امروز باید مقاومت کرد و قربانی داد قربانی با حداقلها چون نماز و روزه برپا نداشتن!!! اگر مسلمانی؟ پیامبرت هم در تنگنا با دشمن از شعارش و نام بردن خدایش گذشت...
دوشنبه 12 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
قیافه هارو داشتیننننننننن فلاکت و قباحت ازشون می بارید ؟ وقتی مموتی و خان ممه ای رو نشون داد خیلی خودمو نگه داشتم بالا نیارم ولی دیگه وقتی قیافه محصولی رو دیدم گلاب به روتون هر چی خورده بودم آوردم بالا شرمنده از دوستان
دوشنبه 12 مرداد 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
مرگ بر هر چی حرامزاده مستبد.
دوشنبه 12 مرداد 1388

sangdel - انگلستان - لندن
افشین قطبی به همراه احمد نجفی و حسین رضازاده در مراسم تنفیذ حضور داشت
دوشنبه 12 مرداد 1388

bij - المان - المان
.. فرصت کم است وقتی می بینی بهشت برای متمدنین و جهنم برای مکتبیان است. فردا می تواند دیر باشد اگر منتظر بمانی از حداقلها استفاده کن در خانه فروع دین را بجا نیاور و برای نزدیکان تبلیغ کن! این کمترین و بی خطرترین کاریست که شما برای همنوع و ایران به عهده میگیرید! این مقاومت رادست کم نگیرید که قبل از شما و ما، گاندی و ماندلا و مصدق و یارانشا ن رفته اند!!! به امید روزی که ایران با کاردانان مجرب، فرهنگ مدارا و اخلاق انسانی برامده از خردورزی بدور از بیماریهای وحشتناک مکتبی، *رفاه* را برای تمام ایرانیان(= عرب و غیر عرب) به چشم ببیند!
دوشنبه 12 مرداد 1388

abiabi - انگلستان - لندن
وای خدای من چقدر بخندم وقتی شپشها را از تو سر احمدی نژاد و خامنه ای میکشن بیرون . و اون حرامزاده پسر خامنه ای . واقعا خنده داره اون موقع . بیچاره ها خودشان با دست خودشان گورشان را کندن
دوشنبه 12 مرداد 1388

atashh - ایران - تهران
شیطان شانه ضحاک را بوسید
دوشنبه 12 مرداد 1388

atashh - تهران - ایران
. شیطان شانه ضحاک را بوسید
دوشنبه 12 مرداد 1388

bij - المان - المان
هر مشکلی پیش می اید مینالند که اسلام در خطر است! اسلام برای عموم یعنی نماز و روزه! بگذاریم با بجا نیاوردن این اعمال حتی برای چند ماه دولت خودکامه را با کمک بسیاری از ایرانیان که جان و مالشان را به قربانگاه فرستاده اند بزیر کشیم. ما و انها یک هدف را دنبال می کنید. *کشورداری غیر مکتبی(سکولار) و رفاه برای همه*
دوشنبه 12 مرداد 1388

778899 - ایران - شیراز
انا لله وانا الیه راجعون-. با نهایت تاثر و تاسف؛در گذشت جمهوریت را به همه ایرانیان تسلیت میگویم. امروز ، روز دفن جمهوریت نظام بود.امروز روز دفن انسانیت بود. واز این طرف امروز، روز بیرون امدن جهل و جور و ارتجاع از زیرخاک بود. به مجلس امروز نگاه کنید،تداعی کننده کدام مجلس است، به تاریخ رجوع کنید.ایا چهرها اشنا نیستند،ایا شما معاویه را نمی بیبید،عمروعاص انجا نیست، ابن سعدها را دیدید، انها که به وعده پست و مقامی همه انسانیت و شرافت خود را فروختند ودر صف یزیدیان زمان قرار گرفتن.تاریخ تکرا شد
دوشنبه 12 مرداد 1388

MAZANY - ایران - آمل
ای رهبر آزاده لطفا نوع حکومت و ولایت فقیه را به رفراندوم عمومی بگذارید تا حقیقت روشن و بیگانگان و استکبار جهانی و............................
دوشنبه 12 مرداد 1388

afshin7174 - هند - بنگالور
بیچاره ها فکر میکنن که با این مراسمها به خودشون مشروعیت میدن. آقایون دیگه واسه ما مهم نیست که شما صدای اعتراض رو شنیدین یا نه!!!! شما باید بروید و میروید. لووووول
دوشنبه 12 مرداد 1388

dokhtare iran - ایران - تهران
خب از اون رضایی بی غیرت جز این هم انتظار نمی رفت.از قماش خودشونه دیگه نکبت.احمد نجفی هنرپیشه سینما و تلویزیون هم هست. تف به ذاتش که آبروی هرچی هنرمنده برد. عوضی
دوشنبه 12 مرداد 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
انتری نژاد که از لحاظ قیافه به اورانگوتانها شباهت فوق العاده ای دارد و از لحاظ عقلی کمتر از حلزون تکامل یافته، لیاقت نشستن بر کرسی ریاست سرویسهای بهداشتی را هم ندارد چه برسد به این حرفها.. خامنه ای شغال صفت چلاغ شده کدو کله هم که نیاز به توصیف ندارد. لجن تو روح پدر مادرتون که همچین نطفه های کثیفی دادن بیرون.
دوشنبه 12 مرداد 1388

kafar - المان - اخن
چی میشد اگه سقف اونجا خراب میشد تو سر اون فرعون زمان و بقیه کاسه لیسان ؟؟؟؟؟؟ . مرگ بر جمهوری اسهالی .
دوشنبه 12 مرداد 1388

peran33_mar - انگلیس - لستر
اخی پدر ژپتو کنار پینوکیو نشسته.
دوشنبه 12 مرداد 1388

milad bandar - ایران - بندرعباس
انشاا.. مراسم به دار آویختنشونو برگزار کنیم...اون روز اصلا دور نیست. ترسوها موبایلا رو قطع کردن.میبینین چقدر ذلیل شدن!!!
دوشنبه 12 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
خاک بر سر همشون از دم.
دوشنبه 12 مرداد 1388

xabrisham - ایران - اسلو
سرتو خدا میزنه به سقف .صبر داشته باش
دوشنبه 12 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
بدون جمهوریت چگونه میتوان رئیس جمهور بود. بدون انسانیت چگونه میتوان رهبر بود. بهتر بود مینوشتند شعبان بی مخ با حمایت هزاردستان به قدرت رسید. مرگ بر حکومت اسلامی علی گدای رذل.
دوشنبه 12 مرداد 1388

pesareirani - نروژ - اسلو
ملت ایران هم در اینده ای نزدیک تمام منافذ این چند حیوان کثیف را با سرب مذاب پر (به اصطلاح خودشون تنفیذ) میکنند.به امید انروز. دلم میخواد زنده باشم و اعترافات این کثافتها را ببینم.
دوشنبه 12 مرداد 1388

Gharibeh-Ashena - المان - هانوفر
خاک بر سرشان کنند که مثل گداها روی زمین نشسته اند .بابا شما ها مثلا سران کشور هستید اگر صندلی بد است چرا علی گدا داره استفاده میکنه ؟. از کوزه همان تراود که در اوست. خلایق را هرچه لایق. همه اش تظاهر همش فریب. مرگ بر همه شما جانیان.
دوشنبه 12 مرداد 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
بهتر بود می نوشتند برگزاری مراسم تنفیذ در غیاب آشوب طلبان و اغتشاش گران
دوشنبه 12 مرداد 1388

mahnadi - هلند - هارلم
مراسم ختم نظام وکلیه دارودسته دزدان وقاتلان به هیمن زودی در همین سایت به اطلاع عموم خواهدرسید منتظر خبرهای بعدی باشید . اعتراضات در همه ایران وتهران درتمام شریانهای اصلی شهر هرچه با شکوهتر برارخواهدشدساعت 6بعدازظهردوشنبه و14مردادفراموشمان نشود. زندانیان سیاسی دربند نافرمانی مدنی -اعتصابات سراسری -تحریم نطفه دورغ صداوسیمای ننگین-تحریک کالاهای چینی ودولت روسیه روسیاه
دوشنبه 12 مرداد 1388

مهرتابان - ایران - تهران
گفت :بارالها تو به حق حکم کن.پروردگار ماهمان خدای مهربان است و برابطال آنچه شما خلاف حق میگوییداز او یاری باید خواست.(آیه 112 سوره انبیا). خون به ناحق ریخته شده نداها و سهرابها و اشک مادران و پدران و هر ایرانی باغیرتی در این روزها عرش را به لرزه در می آورد و فرشتگان آسمانی برای پیروزی حقیقت طلبان سبز پوش دعا گویند .بعد از مدتها ایرانیهای داخل و خارج از کشور برای سبز کردن و از نو ساختن وطنشان دست به دست هم دادند.به امید زندگی در ایرانی آزاد و آباد .اندکی صبر سحر نزدیک است.
دوشنبه 12 مرداد 1388

amir-amir - کانادا - تورنتو
هیچوقت این بابا ( ا.ن. ) صورتش رو نمى شوره نمى دونم چه رازى تو این کار هست
دوشنبه 12 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
((لطفا درست در عکس ها توجه کنید: علی خامنه ای در حالیکه بر سر یک توالت فرنگی نشسته و غذای مدعوین را درست میکنه مراسم تحلیف از احمدی نژاد را هم می خواهد انجام دهد واقعا چه فعاله!!!))
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

ضد ولایت وقیح - ایران - تهران
مراسم بیشتر شبیه افتتاحیه جام ملتهای آفریقایی بود..........
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

armita.m - ایران/تهران - تهران
مهم-مهم. از میدان ونک بسمت میدان ولیعصر که پایین میاییم تقریبا روبروی خیابا دهم و نرسیده به پل همت یک ساختمان نوساز با شیشه های رفلکس بدون تابلو هست که دیروز از جلوی آن که رد میشدیم صداهای دلخراشی بگوش میرسید و یک مامور لباس شخصی بمحض اینکه توجه کسی جلب و متوقف نشود فورا دستور حرکت میداد. ضمنا کرکره های ساختمان بسته بود. اطلاع رسانی کنید...
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
به زودی از شانه های بوسیده شده ضحاک که به لبان ابلیس آلوده شده اند دو مار هولناک ظهور خواهد کرد که مغز این تهی مغز را می خورد و به درک واصلش می کند
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

آسید مهدی - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . . تو چقدر باحالی دمت گرم خیلی ازت خوشم میاد عزت زیاد
چهار‌شنبه 14 مرداد 1388

azadii - ایران - تهران
اصلاح خبر: مراسم تنظیف حکم ریاست‌جمهوری به دست پدر نامشروعش علی یه دست.
پنج‌شنبه 15 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.