انتخاب کریم باقری به عنوان بازیکن اخلاق لیگ هشتم و حذف مشکوک کریمی از فهرست برترین ها

انتخاب کریم باقری به عنوان بازیکن اخلاق لیگ هشتم و حذف مشکوک کریمی از فهرست برترین ها

شنبه شب در شرایطی برترین های اخلاق لیگ گذشته (لیگ نهم) در مشهد معرفی شدند که حضور نداشتن علی کریمی در بین این برترین ها عجیب ترین اتفاق این مراسم بود. درست است که این بازیکن گهگاه در خارج از زمین و مصاحبه هایش جنجال هایی به وجود می آورد، اما معمولاً داخل زمین بازیکن خوش اخلاقی است و رفتاری جوانمردانه با بازیکنان و طرفداران حریف دارد. همین اخلاق ستاره سابق پرسپولیس موجب شد او در فصل گذشته بیش از هر بازیکنی به عنوان مرد اخلاق هفته از سوی سازمان لیگ معرفی شود. در فصل گذشته در پایان بازی های هر هفته سازمان لیگ بهترین های اخلاق را معرفی کرد. با اینکه علی کریمی از هفته هشتم به جمع بازیکنان پرسپولیس اضافه شد اما توانست چندین مرتبه به عنوان بازیکن اخلاق برگزیده شود و همین انتخاب ها موجب شد نام این بازیکن محبوب در بین چهار نامزد اصلی تصاحب عنوان مرد اخلاق لیگ نهم قرار بگیرد. اما شنبه شب در مراسمی که کریم باقری به عنوان مرد اخلاق لیگ هشتم معرفی شد نام علی کریمی حتی در بین 10 بازیکن برتر هم وجود نداشت. چطور می شود یکی از نامزدهای مرد اخلاق در جمع 10 بازیکن برتر هم جایی نداشته باشد؟ این سوالی بود که پس از برگزاری مراسم شنبه شب مطرح شد و به نظر می رسد جواب آن را باید در اختلاف های اخیر کریمی با مدیرعامل پرسپولیس و حتی اتفاقات بازی ایران و کره جنوبی پیدا کرد. به نظر می رسد کریمی در حال حاضر جایگاه مطلوبی در بین دست اندرکاران ورزش و فوتبال ایران ندارد و به همین دلیل نتوانست به پرسپولیس راه پیدا کند و در جمع برترین های اخلاق جای بگیرد. گفته می شود با توجه به عملکرد کریمی در فصل قبل، چند روز قبل از سوی کمیته انضباطی با او تماس گرفتند و به او گفتند به عنوان مرد اخلاق برگزیده شده و به مشهد دعوتش کرده بودند، اما بنا بر دلایلی نامعلوم این اتفاق رخ نداد و اثری از کریمی و نامش در مشهد دیده نشد.

10 بازیکن بااخلاق

در مراسم تقدیر از برترین های اخلاق لیگ گذشته که شنبه در تالار همایش های نور سازمان اوقاف در مشهد مقدس برگزار شد کریم باقری کاپیتان پرسپولیس به عنوان بااخلاق ترین بازیکن لیگ هشتم این عنوان را از آن خود کرد. در این مراسم 10 بازیکن بااخلاق لیگ برتر معرفی شدند که به غیر از باقری از میثم بائو (ابومسلم)، علی ممبینی (مقاومت سپاسی)، علیرضا محمد (پرسپولیس)، بهمن طهماسبی (سپاهان)، محمود کریمی (سپاهان)، وحید طالب لو (استقلال)، مهدی رحمتی (مس کرمان)، فرشید طالبی (مقاومت سپاسی) و محسن میثمی (مقاومت سپاسی) تقدیر صورت گرفت. کریم باقری پس از انتخاب به عنوان برترین بازیکن اخلاق در فصل هشتم رقابت های لیگ برتر گفت؛ «انتخابم به عنوان بهترین بازیکن اخلاق، انگیزه خوبی برایم شد. این انتخاب برای اولین بار رخ داد و امیدوارم هرساله ادامه پیدا کند. این حرکتی که آغاز شده حرکت بسیار خوبی است زیرا همه بازیکنان می دانند زیر نظر هستند و طوری رفتار خواهند کرد که دیگر اتفاقات غیراخلاقی در فوتبال رخ ندهد.»

پیروانی و ترکی، بااخلاق ترین مربی و داور

در بخش معرفی مربی اخلاق این عنوان به غلامحسین پیروانی رسید. همچنین از سیدکاظم غیاثیان سرمربی سابق تیم فوتبال پیام، منصور ابراهیم زاده سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان، محمد عباسی سرمربی سابق تیم برق شیراز، بیژن ذوالفقارنسب، حسین عبدی، پرویز مظلومی، محمود یاوری، محمد مایلی کهن و مجید جلالی به عنوان مربیان برتر اخلاق تجلیل شد. محسن ترکی هم عنوان بهترین داور اخلاق لیگ هشتم را به خود اختصاص داد. این مراسم تنها به معرفی بااخلاق ترین مربی، داور و بازیکن محدود نشد. تیم مقاومت سپاسی به عنوان تیم اخلاق و باشگاه سپاهان به عنوان باشگاه برتر اخلاق معرفی شدند. در بخش سرپرست برتر اخلاق نیز از مجتبی پیمبری سرپرست تیم فوتبال صبای قم، محسن قانع سرپرست تیم فوتبال مقاومت سپاسی و منصور پورحیدری سرپرست پاس همدان تقدیر به عمل آمد.

کفاشیان؛ این مراسم ادامه پیدا می کند

در ادامه مراسم کریم ملاحی مدیرعامل باشگاه صبای قم، جعفر جعفری مدیرعامل باشگاه مقاومت سپاسی، برهانی نژاد مدیرعامل تیم فوتبال مس کرمان، محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و سعید آذری مدیرعامل سابق تیم فوتبال ذوب آهن به عنوان برترین مدیران عامل اخلاق لیگ هشتم انتخاب شدند و از مسوولان فوتبال ایران نشان اخلاق دریافت کردند. علی کفاشیان، حبیب کاشانی، مصطفی آجورلو، سیدجلال یحیی زاده، امیررضا خادم، افشین داوری، قهرمان رشید و... از جمله اهداکنندگان جوایز برترین های اخلاق لیگ هشتم فوتبال ایران بودند. علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال درباره مراسم شنبه گفت؛ «آنچه در فوتبال اتفاق می افتد پرچمدارش سازمان لیگ و باشگاه های فوتبال هستند. هم اکنون نزدیک به دو هزار مسابقه در یک سال در کل لیگ های کشور برگزار می شود اما تمام مردم فعالیت های ما را تنها در لیگ برتر می بینند و توجه به مسائل اخلاقی در این لیگ از اهمیت بیشتری برخوردار است. کریم باقری که امروز به عنوان برترین بازیکن اخلاق شناخته شد روزی از همین لیگ های دسته پایین شروع کرد و تا به امروز با اخلاق کارش را ادامه داد و فدراسیون از او و تمام بازیکنان بااخلاق فوتبال حمایت خواهد کرد.» کفاشیان تاکید کرد این مراسم در سال های آینده هم ادامه پیدا می کند؛ «این کار که نمونه اش در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم انجام می شود، امروز شروع شد و در سال های آینده هم ادامه خواهد یافت و از رسانه ها می خواهم از این قبیل حرکات حمایت کنند.»

garfild - ایران - تهران
کریمی همیشه بهترین حتی بدون تقدیر تمجید
دوشنبه 12 مرداد 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
علی کریمی در یادو قلب ملت ایران همیشه برترین است.
دوشنبه 12 مرداد 1388

LARA_87 - امریکا - کالیفرنیا
کریمی دوست داریممممممممممم ، حتی اگر تو لیست تاپ تن این اقایان بی اخلاق ، اسمت نباشه...
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
واقعا باید فرق قهرمان واقعی اینجا تشخیص داد یک زمانی بود دلی خوش از کریمی شجاعی مهدویکیا نداشتم وقتی اون حرکت جانانه جلوی چشم ملیونها نشون دادن همیشه اسم این 6 نفر تو دل مردم میمونه نه مانند رضا زاده قطبی ووو اینها خرجشون از مردم جدا کردن اقای رضازاده قهرمان با وزنه بالا و زور داشتن نیست قهرمان با کنار مردم بودن است
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.