مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری ساعاتی دیگر برگزار می شود

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری ساعاتی دیگر برگزار می شود

آقای احمدی نژاد با ادامه اعتراضات نسبت به آنچه "تقلب" در انتخابات تلقی می شود روبروست

مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد صبح روز دوشنبه برگزار خواهد شد. محل برگزاری این مراسم همچون دوره های قبل "حسینیه امام خمینی" تهران اعلام شده است.

تاریخ برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری نیز پنج روز قبل اعلام شده بود. این حکم را آیت الله خامنه ای رهبر ایران تنفیذ خواهد کرد.

مخالفان معتقدند که "تاخیر" در اعلام زمان این مراسم ناشی از نگرانی دولت از برگزاری تظاهرات تازه از سوی معترضان به نتایج انتخابات است که آن را آمیخته به تقلب می دانند. دولت اتهام تقلب در انتخابات را رد کرده است.

همزمان درخواست های زیادی از سوی وبلاگ نویسان مخالف و برخی دیگر از مخالفان برای برگزاری تجمعات اعتراضی در روزهای دوشنبه - روز تنفیذ - و روز چهارشنبه - مراسم تحلیف - منتشر شده است.

مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان انجام خواهد شد و محمدرضا میرتاج الدینی یک نماینده مجلس نسبت به هرگونه تجمعی در این روز به معترضان هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس که به محافظه کاران و دولت نزدیک است، رؤسای سه قوه جمهوری اسلامی - محمود احمدی نژاد، علی لاریجانی و محمود هاشمی شاهرودی - اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندهان قوای نظامی و انتظامی در این مراسم حضور خواهند داشت.

اما بعید به نظر می رسد اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم شرکت کند.

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی که برای چند سال رئیس دفتر هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری وی بود و از بستگان او نیز هست، روز یکشنبه گفت که اگر محمود احمدی نژاد در فرصت باقی مانده اظهاراتش در خصوص آقای هاشمی را اصلاح نکند، او در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

آقای احمدی نژاد در جریان مبارزات انتخاباتی در مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی، آقای هاشمی رفسنجانی را "صحنه گردان اصلی" مخالفان دولت نامید و او را متهم کرد در اوایل کار دولت نهم به "پادشاه یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس" پیغام داده است که این دولت به زودی سقوط خواهد کرد.

آقای احمدی نژاد همچنین گفت که "بی قانونی" و "قانون گریزی" را در ثروتمند شدن فرزندان کسانی چون آقای هاشمی رفسنجانی و علی اکبر ناطق نوری می داند.

این اتهامات واکنش تند آقای هاشمی را به دنبال داشت و او تلویحا از رهبر ایران خواست در ماجرا مداخله کند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، حسین مرعشی گفت: "من سخنگوی آقای هاشمی نیستم ولی تا آنجا که مطلع هستم ایشان از باب علاقه و احترامی که به رهبر انقلاب دارند این تمایل وجود دارد که در این مراسم شرکت کنند."

او افزود: "از آنجا که مراسم فردا مربوط به آقای احمدی نژاد است و ایشان در مناظره با آقای موسوی سخنان بی اساسی نسبت به آقای هاشمی مطرح کردند و حتی بعد از تذکر خصوصی رهبری به احمدی نژاد و موضع گیری صریح در نماز جمعه 29 خرداد حاضر به اصلاح مواضع خود نشدند به نظر می رسد اگر در فرصت باقی مانده اظهارات را در خصوص آقای هاشمی اصلاح نکند، ایشان در مراسم تنفیذ شرکت نخواهد کرد."

بر اساس گزارش وزارت کشور ایران، محمود احمدی نژاد در انتخاباتی که ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ برگزار شد، به عنوان برنده ۲۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۱۶ رای (۶۲.۶۳ در صد آرا) را کسب کرد.

اما اعلام پیروزی آقای احمدی نژاد در انتخابات اتهام تخلف و تقلب گسترده از سوی مخالفان را درپی داشت و به تظاهرات گسترده خیابانی منجر شد.

آخرین اعتراضات و تظاهرات در روز پنجشنبه گذشته - 8 مرداد - مصادف با چهلم برخی از قربانیان خشونت های پس از انتخابات در تهران، رشت، اصفهان و چند شهر دیگر برگزار شد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دیگر نامزدهای انتخابات از جناح اصلاح طلب می گویند که دولت تازه تحت هدایت آقای احمدی نژاد مشروعیت نخواهد داشت.

رئیس جمهور منتخب کار خود را پس از مراسم تحلیف در مجلس شورای اسلامی آغاز می کند. به این ترتیب دوره جدید ریاست جمهوری در ایران به مدت چهار سال از نیمه مرداد ماه امسال آغاز می شود.

dokhtarakeiran - مالزی - کوالالامپور
https://www.youtube.com/watch?v=kNoDfPUMhmY. احمدی نژاد اعتراف میکند!
دوشنبه 12 مرداد 1388

آناهید - ایران - ایران
چه با تنفیذ ، چه با تحلیف این دولت نزد مردم مشروعیت ندارد. ما تحت هیچ شرایطی احمدی نژاد را به عنوان رئیس جمهور قبول نداریم و نخواهیم داشت.
دوشنبه 12 مرداد 1388

ayate_sheitani_hamburg - المان - هامبورگ
امیدوارم مراسم تنفیذ رو سر قبرت برگذار کنیم
دوشنبه 12 مرداد 1388

Parnian-e-Eshgh - ایران - تهران
بمیری
دوشنبه 12 مرداد 1388

محمود احمدی نژاد - چین - پکن
با عرض سلام خدمت امام زمان و خودم و آقا سید مهدی (ملیجکم) و پسرکرد ( قند عسل بابا) حضور خودم را به خودم و شما تبریک می فرمایم
دوشنبه 12 مرداد 1388

armita100 - ایران - تهران
این حکم تنفیذ مشروعیت نداره حالا ببین.
دوشنبه 12 مرداد 1388

aghakian - ایران - تهران
زنده باد دکترجان خیالت راحت کودتای سبز مخملی بر علیه شما داره نفس آخرشو میکشه ماهستیم حامی شما گرچه به شما رای ندادیم ولی حمایتت میکنیم تو با خدایی خدا هم یارته
دوشنبه 12 مرداد 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
من به چشم های بی قرار تو قول میدهم:. ریشه های ما به آب،. شاخه های ما به آفتاب میرسد. ما دوباره سبز میشویم. مراسم تحلیف یادتون نره.همین دوشنبه تظاهرات تو کل شهرهای ایران علی الخصوص آذربایجان عزیز چشم ایران.(همزمانی تحلیف با سالگرد مشروطه فرصت خوبی است تا نشان دهیم ما آذری ها خون بابک در رگ هایمان است،از ستارخان و باقرخان فقط نام دلاوری را به دوش نمیکشیم.12 مرداد روز برخاستن آذربایجان و روز لرزاندن بیت رهبری ضحاک میباشد)
دوشنبه 12 مرداد 1388

hawe - ایران - ثهران
همشون دروغ میگن کسی به فکر مردم نیست
دوشنبه 12 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
جالبه خودش مشروعیت نداره این و اونم تنفیذ میکنه
دوشنبه 12 مرداد 1388

amishka - اذربایجان - با کو
امیدوارم بزودی شاهد مراسم تدفینش باشم
دوشنبه 12 مرداد 1388

sorlila - ایران - تهران
امیدوارم روزی برسه که حکم اعدام همه این بی وجدانها که بخاطر تخت و حکومت کثیفشون بچه های مردم را زیر خاک فرستادن و با زندگی این همه آدم بازی کردند و بعد همه را به باد تمسخر گرفتن امضا بشه ُ خیلی زودتر از اون چیزی که تصورش را داریم . و من به عنوان یک ایرانی مسلمان ُ مسلمانی که به اعتقادات خودم احترام می زارم و به اون چیزی که تو وجود و قلب خودم ایمان دارم نه به اون مزخرفاتی که این از خدا بی خبران پست دین اسلام می نامندُ اعتقاد دارم که روزی می رسه که همه مردم چه امثال مادرندا یا سهراب و.. و چه کسانی که بدون اینکه شهیدی داده باشندُ دلشون شکسته از شدت شوق رفتن این همه سیاهی تا سالهای سال جشن و شادی به پا خواهند کرد.
دوشنبه 12 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
او سقوط رسوایش را از 22 خرداد اغاز کرده بود و در نماز جمعه هفته بعد توسط باباش تنفیذ شده بود.ولی فقط همان باباش و سایر اراذل و اوباش تنفیذش خواهند کرد. حساب قاطبه ملت جداست
دوشنبه 12 مرداد 1388

elinaa - ایران - تهران
بنویس بابا مثل هر شب نان ندارد. سارا به سین سفره مان ایمان ندارد. بعد از همان تصمیم کبری ابرها هم. یا سیل می بارد و یا باران ندارد. بابا انار و سیب و نان را می نویسد. حتی برای خواندنش دندان ندارد. انگار بابا همکلاس اولی هاست. هی می نویسد این ندارد آن ندارد. بنویس کی آن مرد در باران می آید. این انتظار خیسمان پایان ندارد. ایمان برادر گوش کن نقطه سر خط. بنویس بابا مثل هر شب نان ندارد.
دوشنبه 12 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
امروز روز تدفین خودش رو هم هدیه می گیره به امید نابودی رژیم دجال و قاتل و دزد
دوشنبه 12 مرداد 1388

90min - ایران - ابادان
بابا یه کشتئ صورت وارد کشور شده چرا نمیری صورتتو عوض کنی از اوجب واجباته ای اهی اون حکم بخوره تو سرت /اینجور شاید امام زمان نترسه تو همین ماه شعبان ظهور کنه/
دوشنبه 12 مرداد 1388

jakjak - ایران - ایران
سلام ای ایران . سلام ای ایرانی . من ندای آقا سلطان هستم . ندای آزادی ایران و ایرانی از چنگال خامنه ای دجال . ندای جاودانگی انسانیت و ایرانی بودن در تمامی عرصه گیتی . ندای مرگ بر دیکتاتور . ندای مرگ بر خامنه ای دجال . ندای مرگ بر احمدی نژاد. ندای پینوشه بیاد بره پینوشه یه قاتله . ندای استقلال ایران از دست آخوند فاشیست . بیائید دست در دست زنیم فریاد ای ایران ای مرز پر گوهر . خون من اگر چه به ناحق ریخته شد ولی با فدای خون خود نهال پیروزی و آزادی را در تمامی ایران زمین کاشته شد و روئید و به امید خدا بعد از این هیچ کوهی بی آتش نمی ماند . نام من می ماند من می مانم تا نجات دهم ایران عزیزم را دست کفار تازی و از دست شیعه اسلام نمای ولایت آدمکشی خامنه ای چلاق و شیره ای افلیج !!. نداهای همیشه زنده در سرتاسر گیتی
دوشنبه 12 مرداد 1388

قازقلنگ - ایران - تهران
برای تعیین رئیس، اعضاء بد ن گرد هم آمدند. مغز بگفت که مراست این مقام که همه دستورات از من است. سلسله اعصاب شایستگی ریاست، از آن خود خواند. که منم پیام رسان به شما ، که بی من پیامی نیاید. .ریه بانگ بر آورد:هوا، که رساند؟ .. من، بی هوا دمی نمانید، پس ریاست مراست و هر عضوی به نحوی مدعی تا به آخر که سوراخ مقعد دعوی ریاست کرد اعضاء بنای خنده و تمسخرنهادند و مقعد برفت و شش روز بسته ماند. .اختلال در کار اعضاء پدیدار گشت روز هفتم، زین انسداد جان ها به لب رسید و سوراخ مقعد با اتفاق آراء به ریاست رسید . نتیجه اخلاقی:. .چون لازمه ی ریاست علم و تخصص نباشد، هر سوراخ مقعدی ریاست کند مخصوصا از نوع ریاست جمهوریش.
دوشنبه 12 مرداد 1388

mamalporru - ایران - شیراز
امروز؛ «روز نکبت» است! سیاه بپوشیم! زیرا کودتا توسط رهبر «تنفیذ» می شود! . امروز رهبری، خون فرزندان ملت را زیر پا می گذارد! و«رأی مردم» را قربانی کودتاچیان می کند!..امروز ایران به «سراشیبی ویرانی» می رود! پس آن را«روز نکبت» بنامیم و «سیاه» بپوشیم!.....اگر سکوت کنیم، فردا جای پشیمانی نیست! و خون به ناحق ریخته شده شهیدان جنبش سبز، دامان ما را هم می گیرد! ...روز نکبت را به کام رهبر و کودتاچیان تلخ کنیم! امروز «روز سیاه» تاریخ معاصر ماست«سیاه» بپوشیم! ( بابک داد).
دوشنبه 12 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
این خبرگزاری هارس هم عجب اعجوبه ایه. از اخبار اجتماعی خودش هم داره برداشت سیاسی میکنه. به تیتر این خبر دقت کنید. نفر اول کنکور علوم انسانی در گفت‌وگو با فارس:. دنیا برایم تمام نمی‌شد اگر قبول نمی‌شدم
دوشنبه 12 مرداد 1388

mazany - ایران - آمل
از رهبر عدل میخواهیم تا نوع حکومت و ولایت فقیه را به رفراندوم بگذارد تا حقیقت روشن و استکبار جهانی کور گردد
دوشنبه 12 مرداد 1388

hamed_58 - سوئد - گوتنبرگ
بخوانید و در مورد حقیقتش خودتان قضاوت کنید. https://balatarin.com/permlink/2009/8/2/1685217.
دوشنبه 12 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
انهای که به احمقی رای دادند و خودشونو براش میکشتند امروز به ارزوشون میرسند.ببینیم زندگیتون بهتر میشه یا بدتر !؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
آیا بهتر نیست بجای کلمه تنفیذ از کلمه تنقیه برای احمدی نژاد استفاده شود؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
کاش شخص بهتری بر این کرسی تکیه می زد. اما به خاطر حفظ امنیت کشور و جلوگیری از ایجاد اختلاف و تفرقه ما باید وی را ریس جمهور خود بنامیم و فقط به اعتلای نام ا یران بیاندیشیم. ...
دوشنبه 12 مرداد 1388

***mehregan*** - ایران - تهران
mazany - ایران - آمل.خوب تو اون رفراندوم هم مثل انتخابات اخیر تقلب میکنند. براشون کاری نداره که! اعلام میکنند 150 % مردم به ولایت وقیح رای مثبت داداند!!!
دوشنبه 12 مرداد 1388

azadii - ایران - تهران
آخه حیف از این مردم با شعور و با فرهنگ ایرانی نیست که تو ایکبیری دروغگو فاسد رییس جمهورشون بشی. آخه تویی که بدون استفاده از الفاظ بد نمی شه حق مطلبو در موردت ادا کرد لیاقت مردنم نداری. باید تقاص خون تک تک عزیازامونو پس بدی و بعد با خفت به درک واصل شی.
دوشنبه 12 مرداد 1388

Mehriran - سوپد - مالمو
mazany - ایران - آمل . اخه بیچاره جرئتش رو نداره. چون نتیجه رو از قبل میدونه هر چند براشون کارینداره با یک تقلب 99درصدی بگن 100درصد به ما رای دادن.
دوشنبه 12 مرداد 1388

borj - ایران - بوشهر
حسین رضازاده - محمد مایلی کهن - حبیب کاشانی ووووووووو افشین قطبی ورزشی هایی بودن که توی این مراسم حضور داشتند. اقای odin - اقای علیرضا پرسپولیسی و .. حالا قطبی رو شناختید؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

90min - ایران - ابادان
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . هرگز هرگز هرگز. ایا اگر کسی پولهای شما را بدزدد شما برای حفظ وحدت بیخیال میشی؟
دوشنبه 12 مرداد 1388

amidjan - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران. هزار بار بهت گفتم که بخواب معامله باز هم لازمه بهت بگم . این اسم ایران رو از روی نام کاربری خودت بردار و اونو کثیفش نکن . دجال
دوشنبه 12 مرداد 1388

ایران از آن ایرانیان - ایران - جیرفت
درود به نظام پایدار اسامی. شروع به کار دولت دهم را به همه جهانیان تبریک عرض مکنیم. به کوری چشم همه دشمنان ایران عزیز
دوشنبه 12 مرداد 1388

ایران از آن ایرانیان - ایران - جیرفت
درود به نظام پایدار اسامی. شروع به کار دولت دهم را به همه جهانیان تبریک عرض مکنیم. به کوری چشم همه دشمنان ایران عزیز
دوشنبه 12 مرداد 1388

azadii - ایران - تهران
ایران از آن ایرانیان - ایران - جیرفت -چیه سهام عدالت گرفتی اینقدر خوشحالی ؟ زیاد طول نمی کشه . این حکومت پاشو رو جنازه و خون جوونای این مملکت گذاشته که به زودی تقاصشو پس میده.
سه‌شنبه 13 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.