نماینده مجلس از تسلیم شکایتنامه علیه موسوی خبر داد

نماینده مجلس از تسلیم شکایتنامه علیه موسوی خبر داد

برخی محافظه کاران ظاهرا برگزاری این دادگاه را زمینه مناسبی برای محاکمه موسوی می دانند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از اصفهان گفته است که گروهی از نمایندگان شکایتنامه ای علیه میرحسین موسوی، نامزد معترض انتخابات، تسلیم قوه قضاییه کرده اند تا به خاطر آنچه وی "اقدامات افراطی و ساختار شکنانه" توصیف کرد تحت محاکمه قرار گیرد.

"محمد تقی رهبر" که در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار نظر می کرد از دیگر نمایندگانی که در تنظیم این شکایتنامه نقش داشته اند نام نبرد و حتی زمان دقیق تسلیم آن را نیز اعلام نکرد. او فقط گفت که شکایتنامه "چند هفته قبل" تسلیم شده است.

قوه قضاییه تاکنون از قرار گرفتن چنین پرونده ای در دستور کار این قوه و محاکمه میرحسین موسوی، رهبر مخالفان، خبر نداده است با این حال برخی محافظه کاران تندرو قبلا او را تهدید به محاکمه کرده بودند.

با این حال سکوت قوه قضاییه تا این لحظه در این زمینه می تواند ناشی از نگرانی محافظه کاران در تحریک بیشتر مخالفانی باشد که انتخابات را آمیخته به تقلب می دانند.

اما به نظر می رسد که برخی از نزدیکان دولت با شروع محاکمه گروهی از اصلاح طلبان در هفته جاری، آن را زمینه خوبی برای قدم برداشتن در جهت محاکمه آقای موسوی می دانند.

محمد تقی رهبر نماینده اصفهان در مجلس روز یکشنبه در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار امیدواری کرد که قوه قضاییه "هرچه سریعتر" رسیدگی به این شکایت را آغاز کند.

به نوشته خبرگزاری فارس این نماینده مجلس آقای موسوی و محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق، را "متهمان اصلی هدایت اغتشاشات اخیر" نامید.

آقای رهبر با اشاره به آغاز محاکمه گروهی از اصلاح طلبان در روز شنبه در ارتباط با ناآرامی های پس از انتخابات، محاکمه آقای موسوی را برای پایان دادن به این بحران ضروری دانست.

وی گفت "کسانی که مردم را به خیابان ها دعوت کردند، همواره بر طبل انتخابات کوبیدند و ادعای خود را در میان مردم گسترش دادند، ریشه فتنه ها و آشوب های اخیر هستند" و بعد از قوه قضاییه خواست با خشکاندن "منشاء فتنه ها" نقطه پایانی بر "وقایع اخیر" بگذارد.

محمد تقی رهبر در اشاره به آقای موسوی و تظاهرات پنجشنبه گذشته در بهشت زهرا و خیابان های اطراف مصلی تهران به مناسبت چهلم برخی از قربانیان خشونت های پس از انتخابات گفت: "این افراد که بیانیه می دهند و اخیرا برخی از طرفداران خود را به اطراف مصلی و بهشت زهرا کشاندند، باید پاسخگوی اقدامات خود باشند و سوال از این افراد این است که این آقایان چه کاره کشته شدگان وقایع اخیر هستند که اینگونه سنگ آنها را به سینه می زنند؟".

او جای دیگری افزود: "آنهایی که بیانیه دادند و اغتشاشات اخیر را هدایت کردند حتما باید پاسخگوی خون های ریخته شده باشند و باید به پای میز محاکمه کشیده شوند."

این اتهامات درحالی مطرح می شود که آقای موسوی گفته است که عوامل "تقلب" در انتخابات را از جمله عوامل "بر زمین ریخته شدن خون" معترضان می داند.

روز یکشنبه همچنین روزنامه کیهان برای گزارش خود درباره محاکمه روز شنبه اصلاح طلبان عنوان "اسناد خیانت خاتمی و موسوی فاش شد" را انتخاب کرده است که حاکی از افزایش حملات محافظه کاران علیه میرحسین موسوی و وفاداران اوست.

احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران نیز در نماز جمعه 10 روز پیش کسانی را که خواستار ابطال انتخابات هستند "سران اغتشاشگران" توصیف کرده بود. آقای موسوی مهمترین چهره مخالفان است که خواستار ابطال انتخابات شده است.

اما آقای موسوی در برابر فشارها کوتاه نیامده و روز یکشنبه بار دیگر به انتقاد از رفتار حکومت با مخالفان پرداخت و محاکمه روز شنبه اصلاح طلبان را تدارکی "ناشیانه برای شروع به کار دولت دهم" توصیف کرد.

در جلسه روز شنبه، محاکمه نزدیک به 100 نفر از افرادی که در جریان وقایع بعد از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شده بودند، آغاز شد.

در این جلسه معاون دادستان تهران در کیفرخواست خود آنها را به تلاش برای سازماندهی و اجرای طرحی برای کودتای مخملی متهم کرد.

babaktoronto - کانادا - تورنتو
قسمت اول. یکی از ابزار و ترفندهای سگ واق واق کردنه حتی اگه زورش به طرف مقابل هم نرسه سعی میکنه با ایجاد سرو صدا اونو بترسونه. حالا شده حکایت جناح تمامیت خواه با اینکه میدونن نمیتونن حریف موسوی بشن از تریبونهای مختلف غیر مستقیم اونو میکوبند اما جرات نمیکنند که با اون مستقیم طرف بشن چون میدونند که موسوی بیدی نیست که با این بادها بلرزه جون میدونند که موسوی دیگه این دفعه برخلاف مناظره ها که بهش توصیه شده بود از مرز خاصی فراتر نره ایندفعه خیلی چیزها رو در صورت مهیا شدن زمینه دفاع از خود مانند ایجاد یک دادگاه البته اگر بصورت علنی باشه بیان میکنه. چون میدونند که موسوی در این نظام تنها کسیه که گربه سیاه خامنه ایه چون میدونند که وزن سیاسی موسوی اینقدر بالاست که تنها در سپاه و . ادامه:
دوشنبه 12 مرداد 1388

babaktoronto - کانادا - تورنتو
قسمت دوم . ....وزارت اطلاعات طبق گزارش محرمانه ای که محسنی اژه ای به ثمره هاشمی داده بود (همین گزارش بود که با ارسال یک نسخه به بیت رهبری و ریاست جمهوری باعث عصبانیت احمدی نژاد و برکناری وزیر اطلاعات شد ) بیش از نیمی از پرسنل پشت موسوی میایستند تا خامنه ای. مطمین باشید که اینها اگر قدرت برخورد با موسوی رو در خودشون احساس میکردند کوچکترین تعللی رو در خودشون راه نمیدادند
دوشنبه 12 مرداد 1388

tara555 - ایران - تهران
لطفا تو یکی خفه . تا حالا هم به اندازه کافی گند زدین.علی گدا و اون بوزینه انتری نژاد نمی تونن موسوی و خاتمی رو محاکمه کنن . جرات دارن این کارو بکنن تا ببینن ما چیکار می کنیم. مرگ بر علی گدای یه دست. مرگ بر دیکتاتور.
دوشنبه 12 مرداد 1388

aghakian - ایران - تهران
دمشون گرم اینکارو باید روز اول می کردند نه حالا
دوشنبه 12 مرداد 1388

elinaa - ایران - تهران
خاک بر سر این مزدوری که بخواد نماینده ی مردم باشه . هر کاری دلتون می خواد بکنین . مردم دیگه بیدار شدند . موسوی رو تیکه تیکه هم بکنید فقط خشم مردم رو بیشتر کردین . به زور اسلحه می خواهید برای خودتون مشروعیت کسب کنین. کسانی که به خاطر دو ریال مواجبی که از شما می گیرند حمایتتون میکنند هم فردا اگه ببینند کفه ی ترازو یه ذره به طرف مقابل داره سنگینی میکنه ولتون میکنند و دشمنتون می شن .. با اینکه این چیزها رو می دونید ولی ...
دوشنبه 12 مرداد 1388

kiya - آمریکا - نیویورک
من به چشم های بی قرار تو قول میدهم:. ریشه های ما به آب،. شاخه های ما به آفتاب میرسد. ما دوباره سبز میشویم. مراسم تحلیف یادتون نره.همین دوشنبه تظاهرات تو کل شهرهای ایران علی الخصوص آذربایجان عزیز چشم ایران.(همزمانی تحلیف با سالگرد مشروطه فرصت خوبی است تا نشان دهیم ما آذری ها خون بابک در رگ هایمان است،از ستارخان و باقرخان فقط نام دلاوری را به دوش نمیکشیم.12 مرداد روز برخاستن آذربایجان و روز لرزاندن بیت رهبری ضحاک میباشد)
دوشنبه 12 مرداد 1388

ghorghoroo - ایران - تهران
اگر دست به موسوی بزنند.روزگارشونو سیاه میکنیم.اینا تا حالا سی ملیون نفر توی خیابون ندیدند.با به دادگاه کشیدن موسوی همه میریزیم توی خیابان همه ایران میریزیم توی خیابون.
دوشنبه 12 مرداد 1388

mahdinagash - ایران - مشهد
شما نماینده های مجلس خواهشن خفه. یک عده ادم مفت خور و کلاش که جز دستمالچینی مقامهای بالا ... کاره دیگری بلد نیستید. به حساب شما نماینده مردم هستید ارواح عمه تون. ما جنبش سبز 20 میلیون نفریم و قبول کنید که روزی حکومت برگرده همه شما لاشخور های شکم گنده رو همه تون رو تک تک به حسابتون خواهیم رسید
دوشنبه 12 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
آره خوب پله پله به موسویم میرسید نمیشه که همشون و باهم بگیرید کم کم تصمیم میگیرید خاتمیم بگیرید سرکوبگری دیکتاتور مداری یعنی همین دیگه ولی کور خوندین ملت پشت موسویه از این غلطا نمی تونید بکنید
دوشنبه 12 مرداد 1388

pouriya - ایران - رودسر
به نقل از سایت قلم نیوز موسوی مینویسد: میرحسین موسوی تاکید کرد: شعار کلیدی مردم در راه سبزی که برگزیده‌اند، "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر" است.(آقای موسوی جوانان جانشان را از دست ندادند برای رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی).از این قرار ایشان شعار (استقلال آزادی جمهوری ایرانی) مردم را کاملا نشنیده گرفته اند.
دوشنبه 12 مرداد 1388

hajimakkar2000 - انگلستان - لندن
خفه شو اشغال ای دزدان کثیف
دوشنبه 12 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
کل این دم ودستگاه دزد و قاتل هستند و باید جواب خون عزیزان رو بدن وگرنه با صحنه های بدتر که باعث به درک واصل شدن خودشان و رژیم کثیفشان است روبرو می شوند مردم اعتمادو غرورشون رو می خوان حالا شماها اینقدر از هم شکایت کنید تا ...پاره شه
دوشنبه 12 مرداد 1388

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
من لجوج تر از این موسوی تا به حال ندیدم. ایشان روی ابولهب- ابوجهل و کلا بنی امیه را سفید کرده است. من ابتدا با نامزدی ایشان موافق بودم چون خودم حقیقتا با احمدی نژاد موافق نبوده و نیستم. اما هر روز که می گذشت و تغییر چهره ای که ایشان می داد و نشان می داد که عملا از خودش هیچ اراده ای ندارد و تبدیل به مترسک بقیه شده است جای هیچ گونه شبه ای باقی نگذاشت که ایشان لایق ریاست جمهوری نیست. مسلما ریخته شدن خون بیگناهان بیشتر به دلیل لجاجتهای این آقا و تحمل شکست نداشتن ایشان بود.
دوشنبه 12 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
آتقی رهبر!. تو خاک پای مردم شریف اصفهان هم نیستی چه برسد به نمایندگی از آنان بخواهی اظهار فضله کنی. تو بی مقدار که با رای 10 درصدی به مجلس فرمایشی رفته ای اصلا نماینده ما نیستی که بخواهی موضع گیری کنی.نماینده ما آن شیر زن 65 ساله ایست که روز 5 شنبه چهلم ندا در مقابل 33 پل از سردار ظلم نیروی انتظامی کتک خورد و فحش شنید
دوشنبه 12 مرداد 1388

90min - ایران - ابادان
بله ما دنبال انقلاب هستی م دروغم نیست حالا شما اسنشو مئخوین مخملی بزارین مخواین جیر بزارین میخواین ساتن بزارین/حکومت ظلم باید محو بشه/گور بابای همتون/جرات دارین موسویو بگیرین یه بهونه خوب برای ریختن تو خیابون/راستی بعداز 40 روز بنظر شما موسوی و خاتمی در زندان چی میگن/خیلی با حال میشه موسوی بگه هیچ تقلبی صورت نگرفته/بعد از این همه حوادث تلخ چند تا فیلم کمدی جدید دارن میذارن یکم بخندیم
دوشنبه 12 مرداد 1388

hamed-irooni - ایران - زابل
این خبرگزاری هارس هم عجب اعجوبه ایه. از اخبار اجتماعی خودش هم داره برداشت سیاسی میکنه. به تیتر این خبر دقت کنید. نفر اول کنکور علوم انسانی در گفت‌وگو با فارس:. دنیا برایم تمام نمی‌شد اگر قبول نمی‌شدم
دوشنبه 12 مرداد 1388

saaami - سوپد - استکهلم
بابا شماها دیگه روی هیتلرو سفید کردین. شما بیناموسا مردمو کشتین اون وقت خونشون به گردن موسویه؟ دست خوش بابا الحق که آخوندینو پر رو...
دوشنبه 12 مرداد 1388

sh_s - ایران - تهران
هشدار،هشدار. وای به حال این نماینده ها که خود را نماینده مردم می دانند اما براستی که فقط نماینده خود و جناح قدرت حال حاظر احمدی نژاد و سران قاتل می باشند من بعنوان یک شهروند که نماینده استان خودم را قبول نداشته و ندارم چون مدافع جنایت بوده حال چگونه است که رییس جمهور سابقمان جناب آقای خاتمی و رییس جمهور عزیزمان جناب آقای موسوی را اغتشاشگر می نامند ما ملت ایران به این افراد افتخار می نماییم و اگر رژیم کار را به جای ببرد که باعث شود حق ها و خونها پایمال شود مطمئنند....جایگزین تظاهرات مدنی خواهد شد ومطمئن باشند جان من بی ارزشتر از آنست که بخواهم این دنیا ی وانفسا را بچسبم و از حقمون دفاع نکنیم مطمئن باشید .. و از جانمان بخاطر عزیزانمان می گذریم و سران رژیم را نابود می کنیم. یک جوان تحصیل کرده کارمند و متاهل در ایران
دوشنبه 12 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
در همه جای جهان نمایندگان مجلس منتخبین مردم هستند و برای احقاق حقوق مردم در مجالس ملی حضور می یابند و حق ملت را از دولتمردان طلب میکنند و انحرافات و تقلبات و کاستی های دولت را به بحث و مذاکره گذاشته و ناظر کارها و تصمیمات آنها هستند اما در ایران کشور ویران گشته و دربند و اسلامگزیده ما همه چیز از جمله وظایف نمایندگان مجلس برعکس سایر کشورهای جهان است. اولان دولتمردان نامرد منتخب واقعی مردم نبوده و همگی منتصبینی مزدور بیش نیستند دوما نمایندگان فرمایشی مجلس آخوندی بجای رسیدگب یه حقوق موکلینشان به طور دربست خویشتن مزدورشان را در اختیار سران نامشروع حکومت کثیف اسلامی قرار داده و بر علیه مردم موضع گرفته اند. مرگ بر جمهوری اسلامی
دوشنبه 12 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
دیوونه های روانی مگه ادمهایی که کشته شدن باید حتما یه کاره ادم باشند تا سنگشونو به سینه بزنند!اینها سنگه کشته شدگان رو به سینه نزنند کی میخواد بزنه؟کی میخوادپاسخ همه خونهای ریخته شده بشه؟شما؟شماهای خونخواری که جز به مقام وثروت به هیچ چیزه دیگه ای اهمیت نمیدید؟اره موسوی سنگه اینهارو به سینه میزنه چون اگه سنگه اینهارو به سینه نزنه شما های مزدور هر غ..طی دلتون خواست با مردم میکنین. راستی بچه ها اگر این فریادهامون امروز بلند نشه وخاموش بشه صد در صد اینها کاره خودشونو میکنن وموسوی رو هم بازداشت میکنند نباید الله اکبرهایپشته بوم فرام وش بشه..وای از اون روزی که فریادهامون برای همیشه خاموش بشه..دیگه معلوم نیست چه بسرمون خواهد اومد.
دوشنبه 12 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . آره جون خودت این خونریزیا اصلا بخاطر بد ذاتی و دیکتاتوریه اربابات نیست فقط مقصرش موسوی که داره از رای مردم صیانت میکنه. از ته قلب از خدا می خوام که یا شماها رو از این وضعیت نکبت بار نجات بده یا وجود فرومایه اتون رو از این خاک پاک برداره
دوشنبه 12 مرداد 1388

mazany - ایران - آمل
ای رهبر آزاده لطفا نوع حکومت و ولایت فقیه را به رفراندوم عمومی بگذارید تا حقیقت روشن و صهیونیزم کور شود
دوشنبه 12 مرداد 1388

azadii - ایران - تهران
این نماینده های مجلس هم خوب خودشونو لو دادند. با رای مردم و مالیات مردم گردنشون کلفت شده و حالا زبون درازی می کنند. ولی کور خوندین همتون. موسوی حالا دیگه نه تنها به خاطر شخص خودش بلکه به این خاطر که نماد آزادی خواهی مردم شده تو مردم اینقدر هوادار داره که اینا نتونن همچین غلطی بکنند. مرگ بر این رژیم دد منش فاسد
دوشنبه 12 مرداد 1388

chkavak - ایران - تهران
پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران . مرتیکه تو خفه شو بسیجی مزدور
دوشنبه 12 مرداد 1388

ساعت 12 - ایران - تهران
خاک عالم بر سر محمد تقی رهبر و رهبر چلاقش.
دوشنبه 12 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.