هوای تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت

هوای تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت

از مردم خواسته شده تا در صورت امکان از تردد در هوای آزاد خودداری کنند.

برای دومین بار در سال هوای شهر تهران به دلیل ورود موج جدید گرد و خاک به حالت هشدار رسیده و از مردم خواسته شده که از تردد در هوای آزاد جدا خودداری کنند.

یوسف رشیدی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفته است: شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط هشدار است و بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان و خردسالان از تردد در هوای آزاد جدا خودداری کنند.

در حالی که توصیه می شود شهروندان برای در امان ماندن از آلودگی هوا، از ماسک استفاده کنند اما خبرگزاری مهر به نقل از آقای رشیدی می نویسد: حتی زدن ماسک هم کمکی به حفظ سلامتی شهروندان از آثار سوء ناشی از ورود این مهمان ناخوانده عربی نمی کند."

برخی کارشناسان معتقدند استفاده از ماسک های معمولی کافی نیست چون امکان فیلتر کردن کامل هوا به وسیله این ماسک ها وجود ندارد

با این حال پزشکان توصیه می کنند در صورت خروج از خانه، سالمندان و بیماران قلبی و کودکان حتما از ماسک استفاده کنند چون با تنفس این هوا، خاک وارد ریه می شود و امکان خارج کردن این خاک از ریه وجود ندارد.

منشا این گرد و خاک، کشور عراق و عربستان است. گسترش بیابانها و بی توجهی به طرح های بیابان زدایی در کشورهای عراق، عربستان، اردن و سوریه یکی از دلایل این آلودگی است اما بخشی از این آلودگی به همسایه غربی ایران یعنی عراق بر می گردد.

کارشناسان می گویند خشکسالی و سدهایی که در سرچشمه رودخانه های دجله و فرات ساخته شده عامل اصلی این گرد و غبار است. زیرا ساخته شدن سد باعث شده تا آب به مناطق پائین دست این رودخانه ها در عراق نرسد و بسیاری از باتلاق ها و تالاب های منطقه خشک شود.

بخشی هم مربوط به تالاب هور العظیم است که در سالهای اخیر به خصوص در هنگام جنگ هشت ساله عراق و ایران از سوی صدام حسین خشک شد.

خاک این مناطق رسی با دانه های ریز است و با فشار باد جابه جا می شود و به دلیل ریز بودن، در هوا معلق می ماند.

در چند سال اخیر استانهای جنوبی ایران به خصوص خوزستان گرفتار چنین هوایی بوده است. نمونه های مشابه آن نیز در مناطق سیستان و بلوچستان وجود دارد و آسمان مناطقی نظیر زابل هر ساله گرفتار گرد و خاک است.

این دومین بار در سال جاری است که گرد و خاک مناطق غربی به پایتخت رسیده است. در نیمه تیرماه آلودگی باعث تعطیلی گسترده در تهران و برخی شهرهای بزرگ شد.

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
هر چه میکشیم از این کشورهای عربی است.
یکشنبه 11 مرداد 1388

سیاوش ایرانی - ایران - ایران
عجیب نیست که هر دفعه موقع تجمعات بزرگ مردم و مهم مردم که میشه این اتفاق میافته؟؟ فردا هم که مراسم یاصطلاح تحلیف هست و اینها میگن از هونه بیرون بیایید که خطر داره. چقدر اینها مردم رو دوست دارن. آقا بیرون نرید که براتون خطر داره ام اگر گوش کردید و بیرون اومدید اگر گرد و خاک دخلتون رو نیاره ما به برادران اراذل و اوباش بسیجی ماموریت میدیم که دخلتون رو بیارن
یکشنبه 11 مرداد 1388

borj - ایران - بوشهر
خوبه! شاید یه کم مسئولان اح..مق به فکر جنوب بیفتن.البته اگر کاری هم بکنن به خاطر جنوب نیست.در روز پیش الودگی هوا تو بوشهر 15 برابر حد مجاز شده بود. دید افقی هم به کمتر از 100 متر رسیده بود ولی خبری از تعطیلی نبود.ای ول مملکت.
یکشنبه 11 مرداد 1388

rezanl - هلند - امستردام
hamesheh bahar - انگلستان - لندن . بهتره بگیم از کشورهای اسلامی که اونا هم از ویروس اسلام رنج میبرند
یکشنبه 11 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
مسئولان کشور اسلامی ایران که سطح درک وفهمشان بطور اتوماتیک وخدادادی. از دیگر بندگان کافر و ضد اسلامی فوق العاده زیادتر است چرا پیشبینی این حادثه آلودگی هوا و خشکسالی را نتوانستند بکنند این مطلب که در اینترنت و یا مجلات بطور دائم منتشر میشود و یا اینکه وقت تفکر نداشتند و میبایستی پول ها رو برای فلسطینی ها و روس ها بشمارند و کیسه کنند - مراتع کشاورزی و باغات را خشک کردند که آنهاررا قطه قطه کنند و برای خانه سازی و انبوه سازی استفاده کنند -کشور ترکیه آب را بروی عراق وسوریه بست و برای ارسال آب از این دو کشور باج میخواهد زیرا که در دنیای اسلامی پول در آوردن به این طریق آزاد است - بالای کشور دریا است پائین کشور هم خلیج پر آب است و 30 سال که از قدمت این حکومت ارتجائی میگذرد علمای عمامه دار و متفکران دانشگاهی ریشی بسیجی بفکر نیفتادند که بی آبی ایران را در آینده تحدید میکند و دستگاه آب شیرین کن بسازند و یا بخرند
یکشنبه 11 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
خدا لعنت کنه این کشورهای عربیو که دینشون کمه مون بود هوای الودشونم دست از سرمون بر نمی داره. واقعا که هر چه بدبختی داریم از دست عربها وعرب زاده هاست.
یکشنبه 11 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
سد سازی های بی رویه / همین عاقبت رو هم داره دیگه ......
یکشنبه 11 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
سیاوش ایرانی - ایران - ایران عزیز با تو موافقم
یکشنبه 11 مرداد 1388

mahnadi - هلند ه - ارلم
دوشنبه (12 مرداد) از خانه هایمان بیرون بیاییم و خیابانهای تهران و سایر شهرهای ایران را فتح کنیم . بگذار آنها نمایش مسخره و مذبوحانه خود را با ترس و لرز در سوراخهایشان برگزار کنند. مهم اینست که ما بیرون باشیم ، با هم باشیم و شهررا در اختیار بگیریم . ما دیگر یاد گرفته ایم چه بکنیم . میدانیم که باید در خیابانها و میادین اصلی شهر مانند ولی عصر و انقلاب و بهارستان و غیره تجمع کنیم . میدانیم که باید همراه و هماهنگ با هم شعار دهیم و تظاهرات کنیم . میدانیم که مانند 8 مرداد ماه باید با تجمعا ت گسترده و پراکنده چماقداران بسیچ را درمانده کنیدسیاهبپوشیم و14مرداد
یکشنبه 11 مرداد 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
هوای تهران مدتهاست که پس است!
یکشنبه 11 مرداد 1388

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
خوبه دیگه . هوا شده گرد و خاک ، مردم هم خس و خاشاک . عجب خاک بازی راه افتاده ! فقط نمیدونم هوا چرا وقتی آخوندها یه برنامه ای ، تنفیذی چیزی دارن خاکی میشه . احتمالا خدا هم به این شکل داره نفرتش رو از آخوندها بیان می کنه . طوفان طبس هم از یه خاک بازی ساده شروع شد .
یکشنبه 11 مرداد 1388

you39 - بلژیک - هاسلت
این رژیم اینقدر بی رحمه و هر کاری برای دوام خودش می کنه . و من بر این باورم که تمامش کشک و تمام این داستانها هم نمی تونه بی ربط با شرایط کنونی ایران باشه.... آینده مشخص می کنه.....
یکشنبه 11 مرداد 1388

elektris - فرانسه - پا ر یس
فردا می روم برای کشته شدن. فردا روزانتقام من است. روزرهایی از چنگال این دیو مردم گریز. فرداروز بزرگ تاریخ من است. ساعت 6 عصر میدان ولی عصر
یکشنبه 11 مرداد 1388

گروهبان قندلی - ایران - تهران
بابا شماها چقدر ساده هستین این قضیه الودگی هوا خیال میکنین از تغیرات جوی است؟ نه عزیز این کاره رژیمه و یک سری عملیات در نزدیکی شهرهای مهم ایران انجام میدن بعد شهر برای مدتی غبار الود میشه حالا بشینین ببینین گندش کی در میاد.
دوشنبه 12 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
دوستان عزیز: از این پس در تمام مناسبتها و مراسمی که مستقیم از صدا و سیمای دیکتاتوری پخش می شود شرکت نموده و فریاد مخالفت خود را اعلام نماییم این اقدام هزینه های بسیارهنگفتی برای رژیم در برداشته و آنها را شدیدا" مستاصل خواهد نمود و نقشه ها و برنامه های آنان در صدا و سیما و نقشه های عوامفریبی آنان را نقش بر آب و نمی توانند بسیاری از این برنامه ها را پخش رادیویی و تلویزیونی نمایند، علاوه بر آن با حضور در این تجمعات فریاد اعتراضات به تمام نقاط کشور خواهد رسید. این برنامه می توانند شامل:1- حضور در تمام ورزشگاهها بخصوص آنها که پخش مستقیم تلویزیونی دارند. نتیجه این اقدام علاوه بر تعطیلی ورزشگاهها می توانند محل تجمع قانونی و بسیار مناسبی برای اعتراضات باشند تمام مسابقات به تعطیلی کشیده و دیدارهای ملی و بین المللی ورزشی نیز لغو خواهد شد. 2- در تمام مراسمهای مذهبی از جمله نماز جمعه ، عزاداریها و جشنهای مذهبی با پوشش مورد قبول آنان شرکت کرده ولی اقدامات خود را انجام می دهیم.3- تمام اجتماعات و مراسمهای بزرگی که توسط رژیم آخوندی انجام شده و بخصوص از صدا و سیما پخش می گردد
دوشنبه 12 مرداد 1388

hawe - ایران - ثهران
گردوخاک چیه؟بچهادروغ میگن میخوان هیچکی برامراسم ثحلیف بیرون نیاد
دوشنبه 12 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.