تقلب در هویت جودوکاران نوجوان

تقلب در هویت جودوکاران نوجوان

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد پس از بررسی های انجام گرفته سه نفر از افرادی که با عنوان اعضای تیم ملی جودو در حادثه سقوط هواپیمای توپولف از آنان به عنوان جانباخته نام برده شده بود، عضو این تیم نبوده و زنده هستند. معاون فرهنگی - اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور با اعلام این خبر در مورد جزییات تحقیقات این سازمان می گوید؛ «هیات های بازرسی سازمان، تحقیقات و کار بازرسی خود را انجام داده و کامل کرده اند. این گروه هم در استان لرستان و هم در تهران به این نتیجه رسیده اند که سه تن از افرادی که از آنها به عنوان قربانی حادثه اخیر نام برده شده در قید حیات هستند.» دکتر حجت الله ایوبی ضمن اشاره به منتشر شدن جزییات بیشتر این مساله پس از تکمیل پرونده، در ادامه می گوید؛ «متاسفانه مدیران سازمان تربیت بدنی در سطح ملی و استان هم در جریان این تخلف بوده اند و بررسی های ما نشان می دهد در این زمینه یک تخلف مدیریتی صورت گرفته است.» ایوبی در پایان از احتمال وقوع یک مورد مشابه در یکی از استان ها خبر می دهد و اعلام می کند این موضوع نیز در دست بررسی است. پس از سقوط هواپیمای توپولف روسی در قزوین که منجر به کشته شدن 168 نفر از جمله اعضای تیم ملی جودو نوجوانان کشورمان شد، برخی از رسانه ها از تناقض اسامی جودوکاران کشته شده و اطلاعیه های ترحیم آنان خبر دادند. پس از این مساله سازمان بازرسی کل کشور هیاتی را مامور بررسی موضوع کرد که سرانجام پس از مدتی گزارش این هیات وقوع تخلف در فدراسیون جودو را قطعی دانست.

یحیی زاده: گزارش سازمان بازرسی حجت است

پس از اعلام نتایج تحقیقات سازمان بازرسی کل کشور و محرز شدن وقوع تخلف در فدراسیون جودو، سیدجلال یحیی زاده رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس شورای اسلامی در مورد این مساله واکنش نشان داد. یحیی زاده در این باره می گوید؛ «سازمان بازرسی کل کشور باید این گزارش را در اختیار ما قرار دهد و با دقت زیاد دنبال کار هستیم. سازمان بازرسی کل کشور با توجه به نوع کارش به خوبی می تواند این مساله را تشخیص دهد. قطعاً گزارش آنها برای ما حجت است و حساب ویژه یی روی آن باز کرده و به عنوان سندی معتبر استفاده خواهیم کرد.» رئیس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس شورای اسلامی در مورد چگونگی برخورد با متخلفان می گوید؛ «مجلس فقط می تواند گزارش تهیه شده را به متولیان و مسوولان مرتبط کند. منتها سازمان بازرسی می تواند به طور مستقیم گزارش خود را به قوه قضائیه ارجاع دهد تا بررسی قضایی از طریق سند ارائه شده صورت گیرد.» سیدجلال یحیی زاده ضمن اشاره به وجود احتمال صغر سنی در رشته های ورزشی دیگر می گوید؛ «در این خصوص قرار شد سازمان تربیت بدنی نامه یی به تمام فدراسیون ها ارسال کند تا با توجه به حساسیت های موجود نهایت دقت و احتیاط را در رده سنی نوجوانان و جوانان داشته باشند و در سطح بین المللی متهم به دروغگویی نشویم. البته در این جلسه مشخص شد در برخی کشورها مساله صغر سنی به شکل شایع وجود دارد، اما ایران یک کشور اسلامی است و نباید جعل و دروغ در کارها وجود داشته باشد.» یحیی زاده با بیان اینکه در ارتباط با جودو کمیته تربیت بدنی مجلس همچنان پیگیر موضوع خواهد بود، می گوید؛ «همه مدارک از جمله ویزا و شناسنامه ها موجود است و تصاویر گویای این بود که در فدراسیون جعلی صورت نگرفته است اما باید نسبت به برخی از مدارک دقت بیشتری می شد. اگر از طرق و راه های دیگر هم اتفاقی افتاده بود، توقع می رفت فدراسیون بهتر و دقیق تر نسبت به آن برخورد کند. حتی اگر در حد حدس و گمان بود فدراسیون نباید با این بهانه که متولی نیست، آن را رها می کرد.»
black chador - امریکا - ولدن
این اخوندهای متقلب مخواستن مثل چین تقلب کنند ولی این سقوط هواپیما مچشون را باز کرد.
یکشنبه 11 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
نزدیک به ۳۰ ساله که در سپاه ۴پا و بسیجی تازی زاده این ریاکاری ها هست، بیشتر آنها از شناسنامه های جانبازان و یا هتا کسانی که در زندانهای حکومتی کشته شدند، برای جاسوسی بکار میبرند. یکی از همسایه های ما که در بسیج بود همیشه ۳ یا ۴ تا کارت شناسایی در جیبش بود با نامهای دیگران ولی عکس خودش. نام خودش که علی بود از هویت کسانی که نام علی داشتن سو استفاده میکرد. اسلام همه ریا و نیرنگ و فریب است چون از فرهنگ بی فرهنگ تازی آمده است.
یکشنبه 11 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
آقا بالاخره تکلیف این عزراییل ننه مرده رو مشخص کنید درست جون طرف رو گرفته یا باید با پرواز بعدی بره لرستان. اینا سر عزراییل رو هم کلاه گذاشتند!؟
یکشنبه 11 مرداد 1388

131313 - ایران - یزد
متاسفانه این اتفاق باعث شد عمق فساد را در کشور ببینیم همان چیزی که جناب میر حسین موسوی بر روی منحنی برایمان نشان داد
یکشنبه 11 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
واقعا که بجز ابروریزی کار دیگه ای بلد نیستن این بیچاره ها که مردن ولی فکر کنید می رفتن اونجا و این قضیه یا کاملا فهمیده می شد یا با شکست همشون مسابقات به پایان می رسید یا نه اصلا می بردند بعد پاره شدن مال این بیچاره ها بود به اسم دیگران تا آخر دوران کارایشون اینقدر خرن که نمی فهمندکه سن و وزن مهمترین اصل این ورزشهاست
یکشنبه 11 مرداد 1388

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
چقدر این جمهوری اسهالی بدبخت است.علی گدا ان زمان می رسد که خودم ان دست سالم اسلامت را از کار بیندازم.
یکشنبه 11 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
به جای این 3 نفر سه تن از برادران سپاهی که قرار بود محموله را تحویل رابطین بدهند سوار شده بودند. همان محموله ای که محتوی مواد منفجره و چاشنی های انفجاری بود و می بایست به لبنان می رفت و بر اثر انفجار آنها هواپیما سقوط کرد
یکشنبه 11 مرداد 1388

punisher - ایران - شیراز
(( اما ایران یک کشور اسلامی است و نباید جعل و دروغ در کارها وجود داشته باشد)).
----------
. ارواح پدرت .......!!!!. 32-33 ساله که با تقلب همه چیز رو به این ملت میگین...
یکشنبه 11 مرداد 1388

غریب بن غریب - ایران - تهران
چقدر تو مملکت خرتوخره..... خدا عاقبتمونو ختم به خیر کنه
یکشنبه 11 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.