اعترافات مشکوک سید محمد علی ابطحی در دادگاه

اعترافات مشکوک سید محمد علی ابطحی در دادگاه

ابطحی قبل و بعد از بازداشت

گزارش خبرگزاری دولتی فارس از متن اعترافات ابطحی

ابطحی عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون: تقلب اسم رمز آشوب بود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز که اخیرا بازداشت شده بود در اولین جلسه رسیدگی به جرائم متهمان سیاسی حوادث بعد از انتخابات که صبح امروز شنبه برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به کیفر خواستی که از سوی معاون دادستان تهران در ابتدای جلسه بیان شد، گفت: همه صحبت‌هایی که معاون دادستان مطرح کرد، بنده قبول داشتم اما مسائلی را باید مطرح کنم.
وی افزود: چند نفر از دوستان مسائلی را در خصوص اصل مسئله انتخابات مطرح کردند، انتخابات واقعا فوق‌العاده بود 40 میلیون نفر مسئله‌ای نبود که بتوان از کنار آن به راحتی گذشت.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: بنده شخصا از معدود کسانی بودم که در موضوع انتخابات با حضور موسوی موافق نبودم. سال 84 که وی برای حضور در انتخابات مطرح شده بود، بنده مخالفت کردم چرا که این مقطعی که وی در سیستم حکومتی حضور نداشت، می‌توانست توهماتی برای موسوی ایجاد کند که این توهمات به کشور آسیب می‌زد.
ابطحی ادامه داد: انتخابات دور دهم، انتخابات متفاوتی بود و شاید انتخاباتی بود که دو تا سه سال برای آن کار شده بود و تصور می‌کنم که اصلاح‌طلبان پس از شکست در سه انتخابات برای به نوعی محدود کردن مقام معظم رهبری و اعتقادات مردم حرکت کردند.
وی خاطرنشان کرد: بنده اعتراف می‌کنم که بخش عمده‌ای از سفرهای خاتمی به عنوان سفرهای تبلیغی بود که این سفرها بتواند توجهات را معطوف به وی کرده و خاتمی را تنها شانس پیروزی در انتخابات ایران مطرح کنند.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه تاکید کرد: اصلی‌ترین اتفاقی که در این انتخابات افتاد و البته در طول برگزاری، قبل و بعد از انتخابات هم مطرح بود، مسئله تقلب است. بنده البته جایی مطرح کردم که تقلب یک اسم رمز آشوب شده است که در آن لشکرسازی برای تقلب وجود داشت و تمرین پهن شدن مردم هم در خیابان‌ها هم در آن موجود بود.
وی افزود:‌ تمرین نگه داشتن گسترده مردم در خیابان‌ها در چارچوب تقلب بود که می‌توانست معنا پیدا کند.
ابطحی اظهار داشت: آنچه که معاون دادستان به عنوان انقلاب رنگی یا مخملی عنوان کردند بنده فکر می‌کنم ظرفیت آن در کشور وجود داشت البته نمی‌دانم که نیت آن واقعا وجود داشته یا نه ولی اگر این ظرفیت در کشور ضعیف‌تری موجود بود، موفق می‌شد و در خصوص رسانه هم باید گفت که رنگ سبز بیشتر تبدیل به یک رسانه شده بود.
وی گفت: اینکه هنوز نتایج انتخابات مشخص نشده و موسوی خود را به عنوان رئیس‌جمهور ایران معرفی میکند و البته خاتمی هم در این بین به وی تبریک می‌گوید نشاندهنده نوعی تفاوت دیدگاه در بحث تقلب است.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه افزود: تقلب واقعا در ایران وجود نداشت چرا که در انتخابات سال 84 وقتی فاصله کروبی و احمدی‌نژاد کمتر از نیم میلیون بود، وزارت کشور خاتمی نپذیرفت که کلمه تقلب مطرح شود لذا کروبی تخلف در انتخابات را مطرح می‌کرد و بنده تعجب می‌کنم که در این انتخابات با وجود اختلاف 11 میلیونی چگونه بحث تقلب پذیرفته می شود.
این در حالی است که همانهایی که 500 هزار اختلاف را تقلب نمی‌خواندند،‌امروز 11 میلیون فاصله را تقلب می‌خوانند.
ابطحی اضافه کرد: همه ما در مصاحبه‌های مختلفی گفته بودیم که در بدترین شرایط بین یک تا دو میلیون بیشتر امکان تقلب وجود ندارد.فلذا می‌گفتیم که اگر بتوانیم از این میزان عبور کنیم کاندیدای ما در انتخابات پیروز می‌شود؛ واقعا ما اصلاح‌طلبان در بسیاری از موارد صداهایی را که باید می‌شنیدیم، نمی‌شنیدیم یا صدای همه را نمی‌شنیدیم و در واقع صداهای جامعه متوسط به بالا را می‌شنیدیم و در واقع این توهم،‌توهم بزرگی بود که موسوی پیدا کرده و احساس می‌کرد که تقلب 11 میلیونی امکان پذیر است.

ابطحی: هاشمی رفسنجانی، موسوی و خاتمی قسم خورده بودند یکدیگر را تنها نگذارند

محمد علی ابطحی با در درست داشتن برگه اعترافات در دادگاه

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه سخنان خود در جلسه علنی دادگاه رسیدگی به جرایم پس از انتخابات گفت: زمانی که قرار بود موسوی مدارک مربوط به بحث تقلب در انتخابات را مطرح کند به خاطر دارم در جلسه مجمع روحانیون مبارز وقتی بحث ارائه مدارک تقلب در انتخابات مطرح شد یکی از دوستان که قبلا وزیر کشور هم بود گفت‌ همه این مدارک اگر جمع شود و درست باشد 700 هزار رای بیشتر نمی‌شود. بنده وقتی از موسوی به عنوان هندوانه سربسته یاد کردم به خاطر همین توهمات بود که در موسوی وجود داشت که وی امکان تقلب 11 میلیونی را امکان پذیر می‌دانست.
وی افزود: پس از انتخابات در جلسه مشترکی هاشمی رفسنجانی، موسوی و خاتمی با هم قسم شدند که پشت یکدیگر را خالی نکنند و بنده نمی‌دانم که این تنها نگذاشتن و یاری کردن یکدیگر پس از 11 میلیون فاصله برای چه بود.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: شاید خاتمی دلیل خود را داشت، موسوی شاید کشور را نمی‌شناخت ولی خاتمی با همه ارادتی که به وی دارم اتفاقا برعکس همه مسائل را می‌دانست، توانایی و اقتدار مقام معظم رهبری را می‌شناخت اما به خاطر اتفاقات موسوی را همراهی کرد که این همراهی خائنانه بود.
ابطحی اضافه کرد: هاشمی در ذهن خود قصد انتقام از احمدی‌نژاد و مقام معظم رهبری را داشت؛ این‌ها همه مسائلی بود که در ذهن موسوی به عنوان توهم همراهی شکل گرفته بود.
وی با اشاره به نقش مجمع روحانیون مبارز خاطرنشان کرد: واقعا مجمع روحانیون منتسب به امام و انقلاب بود لذا حداقل باید این انتصاب را نگه می‌داشت.
عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: بنده خودم را نیروی اصلاح‌طلب می‌دانم؛ لذا می‌گویم که خاتمی حق نداشت ظرفیت اصلاحات را به پای موسوی بریزد حتی موسوی هم این ظرفیت را نداشت. البته بنده طرفدار ریاست جمهوری احمدی‌نژاد نبودم ولی زمانی که 11 میلیون در انتخابات فاصله ایجاد شد به عنوان کسی که طرفدار مردم‌سالاری هستم این مسئله را نپذیرفتم و با این موضوع جلوی فضای رشد مدنی را گرفته و به فرهنگ و تاریخ ایران خیانت کرده‌ام. ولی اگر به جای پیام به موسوی به احمدی‌نژاد تبریک می‌گفتیم بهترین وضعیت را امروز در تاریخ ایران دارا بودیم.
ابطحی با اشاره به حضور خود در برخی راهپیمایی‌های غیرقانونی خیابانی تاکید کرد: کار بدی کردم که در راه‌پیمایی‌ها شرکت کردم ولی کروبی به بنده گفت که ما با این رای کم نمی‌توانیم مردم را به خیابان‌ها دعوت کنیم. ولی خود برویم تا به نوعی اعتراضمان را نشان بدهیم.
وی اظهار داشت: موسوی به کروبی پیغام داده بود که من چیزی برای از دست دادن ندارم، موسوی اگرچه چیزی برای از دست دادن نداشت ولی با توجه به رای 13 میلیونی با این پیگیری آشوب‌ها خیلی‌ چیزها را از دست داد و ما افتخار این حضور 40 میلیونی را از دست داده و آنرا خدشه‌دار کردیم ما می‌توانستیم در دنیا بهتر از این باشیم.
عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: موسوی در بسیاری از موارد می‌گفت ما طرفدار مردم مسلمان هستم. این درحالی است که این آشوب‌ها دلبستگی‌های مردمان مسلمان را نسبت به ایران قطع کرد، موسوی می‌گفت که من طرفدار خط امام هستم و همیشه روی نظام و امام تاکید می‌کرد، بنده می‌گویم که هیچکس نمی‌تواند روی امام و نظام تاکید کند ولی در عین حال کوچکترین عملی انجام دهد که نظام را هم به خطر بیندازد. چرا که امام فرموده‌اند حفظ نظام از اوجب واجبات است.
ابطحی اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری نبودند و یا اگر ایشان یک قدم به عقب می‌نشستند امروز هلال ناامنی ایران، افغانستان و پاکستان شکل می‌گرفت و درصورتی که این هلال تشکیل می‌شد دیگر هیچ جا و آثاری از انقلاب نمی‌ماند. از این رو ملت ایران باید از تیزهوشی مقام معظم رهبری و سربازان با نام و بی نام ایران که این کشور را از این مسئله نجات دادند تشکر کند.
وی با بیان اینکه معمولا ما نیمی از شجاعت را تعریف کرده‌ایم اظهار داشت: شجاعت بزرگتری هم وجود دارد که بنده از آن استفاده می‌کنم لذا اگر انسانی احساس کند که به دیدگاهی رسیده و این دیدگاه به نفع نظام است بیان آن شجاعانه‌تر است از بیان دیدگاه و نظر اپوزیسیون در مقابل حکومت و نظام.
عضو مجمع روحانیون مبارز در ادامه تاکید کرد: به همه دوستان می‌گویم و همه دوستانی که صدای ما را می‌شنوند بدانند که موضوع تقلب در ایران دروغ بود و در واقع تقلب موضوعی بود تا آشوب‌ها شکل بگیرد تا ایران همانند افغانستان و عراق بشود، تا جایی که کشور دچار آسیب و سختی بشود.

میهن در بهت و حیرت، ملت در خشم و نفرت

صبح امروز در حالی که به افکار عمومی، نمایندگان مجلس و حتی مقامات عالی قضایی اعلام شده بود که تنها به اتهامات تعدادی از دستیرشدگان درگیری‌های خیابانی رسیدگی می‌شود، ناگهان چندین چهره سیاسی و مطبوعاتی در سالن اجتماعات دادگستری استان تهران حاضر شدند؛ بهزاد نبوی، محسن میردامادی، محمدعلی ابطحی، محسن امین‌زاده، عبدالله رمضان‌زاده، محمد عطریانفر، محسن صفایی فراهانی و ...

به گزارش «موج سبز آزادی» این محاکمه ناگهانی در شرایطی که بین بخش‌های مهم قوه قضائیه منازعاتی در حد بیانیه‌پراکنی علیه یکدیگر در جریان است، نمایندگان مجلس از قصد چنین محاکمه‌ای بی‌خبر بوده‌اند، حتی متهمان امکان مشورت با وکلایشان و اندیشیدن دقیق و به‌دور از شرایط بسته‌ی زندان به اتهاماتشان را نداشته‌اند و وکلای متهمان نیز خبری از برگزاری دادگاه نداشته‌اند، از نمونه‌های نادری است که فقط در قرون وسطای فراموش شده و نیز جمهوری اسلامی بعد از کودتای 22 خرداد یافت می‌شده و می‌شود.

جالب اینجاست متن کامل کیفرخواست این فعالان سیاسی که حاوی دهها اتهامات بی‌دلیل و پراکنده‌گویی‌های بی‌ربط به اتهامات و حاوی الفاظ عجیب و غریب غیر حقوقی و ژورنالیستی از قبیل کودتای مخملی و انقلاب نرم و براندازی مدنی و ... است، تنها دقایقی پس از قرائت در دادگاه (یا به عبارت دقیق‌تر: بیدادگاه) در خبرگزاری فارس منتشر شد تا مشخص شود که چه کسی پروژه طراحی کرده و قصد اقدام علیه امنیت ملی از طریق ایراد اتهامات واهی به فرزندان ملت و محبوب‌ترین چهره‌های سیاسی کشور دارد.


این متن چنان با سرمقاله‌های کیهان شبیه و به ادبیات ستون نیمه‌ی پنهان نزدیک است که نیاز به هوش سیاسی چندانی نیست تا کسی درک کند که این نه یک دادخواست واقعی، بلکه تنها تکه‌پاره‌هایی از همان اتهاماتی است که سال‌ها و بارها حسین شریعتمداری و حسن شایانفر در روزنامه‌ی کیهان تکرار کرده‌اند و حالا به برکت قدرت برآمده از کودتای سیاسی، امنیتی، نظامی و قضایی اخیر، به عنوان کیفرخواست از نماینده‌ی سعید مرتضوی شنیده می‌شود.

بامزه‌گی ماجرا آنجاست که جدا از اعترافات تحت فشار و شکنجه، بخشی از آنچه به نام اعترافات به نقل از فعالان سیاسی نقل شده، مواردی است که آنها شاید در بیرون از زندان و در تحلیل‌های سیاسی هم مطرح می‌کردند و تنها نماینده‌ی دادستان (یا احتمالا کیهانیان، با توجه تجربه‌های قبلی) با انتخاب گزینشی و بریده‌ی آنها، به این اظهارات رنگ و بوی سیاسی داده است و خبرگزاری فارس هم با انتخاب تیترهای بی‌ربط به متن، سعی کرده آنها را یکسری اعترافات مهم جلوه دهد.


و بامزه‌تر اینجاست که آنها نیازی نمی‌بینند برای این دادگاه نمایشی، حتی به مراعات ظواهر قانونی هم پایبند باشند. به همین خاطر است که برای محاکمه‌ی ابطحی نیازی به دادگاه ویژه‌ی روحانیت نیست، یا نیازی به قرائت پرونده توسط وکلا نیست، یا با وجود سیاسی بودن اتهامات و تصریح قانون اساسی، هیچ نیازی به حضور هیات منصفه نیست و یا ...
حال باید پرسید آیا همان‌طور که قطار اتهامات در کیفرخواست چند ساعته مطرح شد، حاضرند به همین شکل در شرایط آزاد و دادگاه علنی و بدون تحدید و تهدید به متهمان اجازه‌ی دفاع از خود را بدهند؟ آیا خواهند گذاشت آنها فاش کنند که در زندان تحت چه شرایطی قرار داشته‌اند و سخنان مذکور را با چه شیوه‌های از آنها اخذ کرده‌اند؟
ببینید کار تا کجا خراب شده که حجت‌لاسلام دعاگو هم که در تمام دوران دولت خاتمی همیشه فریادش علیه اصلاحات و اصلاح‌طلبان بلند بود، این بار از دست جائران امروز به فریاد آمده و می‌گوید: برای وفاداران به نظام دینی، قانون اساسی و خط امام و رهبری انگیزه براندازی می‌تراشند.


آنها که امروز این دادگاه نمایشی را برپا کردند، آیا فکر می‌کنند ملت ساکت خواهند نشست تا بهترین‌ها را با بی عدالتی به مسلخ ببرند؟ و آیا تصور می‌کنند مردم این‌قدر بی‌تفاوت شده‌اند که نماینده‌ی بی‌شرم دادستان، موج سبز آزادی‌خواهی ایرانیان را متهم به وابستگی به خارج کند و آنها بنشینند و کاری نکنند؟

منبع : سایت جنبش سبز

محمد رضا تابش:نمی‌توانیم نگرانی خود را از این نحوه محاکمه اعلام نکنیم

 ابطحی ‌گفت قرصی به من می‌دهند که من را از هیاهوی این دنیا فارغ کرده است

پارلمان‌نیوز: دبیر کل فراکسیون خط امام(ره) مجلس گفت:« نحوه محاکمه بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات همه را بهت زده کرد.»

محمد رضا تابش در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس،«پارلمان نیوز»،در خصوص محاکمه بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات در مجتمع امام خمینی که از صبح امروز آغاز شده است، گفت:« اراده ای فراتر از قانون و خواست مقام معظم رهبری نمی خواهد تا محاکمه دستگیرشدگان حوادث پس از انتخابات بصورت قانونی و با کمال عدل و انصاف برگزار شود.»

وی تاکید کرد:«ما مطمئن هستیم اگر مقام معظم رهبری از وضعیت نامناسب زندان‌ها ،نحوه برخورد با بازداشت شدگان و خانواده های آنان و عدم رعایت قانون در مواجه با آنها مطلع شوند،همچون دستور اکید برای تعطیلی بازداشتگاه" کهریزک"دستور رعایت عدل، انصاف و قانون را در مورد محاکمه بازداشت شدگان حوادث اخیر و برخورد با ناقضان قانون در زندان‌ها را صادر خواهند کرد.»

وی ادامه داد:«نحوه محاکمه دستگیرشدگان که در آن نه به وکلا دسترسی است و نه خانواده و حتی خود زندانی‌ها از اتهام‌ها مطلع نیستند، همه را بهت زده کرده است.»

تابش تاکید کرد:«ما نمی‌توانیم نگرانی خود را از این نحوه محاکمه اعلام نکنیم و امیدوار هستیم که این روش تکمیل سناریویی از پیش تدوین شده که همراه با نگهداری در خلاء و اعتراف‌گیری‌ها بوده، نباشد.»

وی یاد آور شد:«بعد از مدت‌ها بی‌خبری خانواده‌ها زمانی که اجازه تماس تلفنی کوتاه یا دیدار کوتاه داده شده بود تاکید شده بود هیچگونه اطلاعی از فضای بیرونی دادگاه به آنها منتقل نکنند.»

دبیر کل فراکسیون خط امام (ره)در خصوص پیگیری‌های فراکسیون و تعامل آن با رییس قوه قضائیه و هیات ویژه سه نفره دستگاه قضایی گفت:«فراکسیون تاکنون جلسات متعددی با رئیس مجلس، هیات سه نفره دستگاه قضایی و دادستان کل کشور و تهران داشته و مجموعه دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود و خانواده‌های زندانیان را انتقال داده است.»

تابش ابراز امیدواری کرد:«با تدبیر و  درایت کافی فضای کدورت زدوده شود و غبار از چهره نظام پاک گردد.»

نماینده اردکان در خصوص وضعیت حجاریان و اخبار ضد و نقیض در خصوص آزادی او گفت:«با پیگیری‌های فراکسیون قرار بود که ایشان از زندان به منزل استیجاری تحت نظر دادستانی منتقل شود که تلاش خانواده برای تهیه منزل بواسطه مخالفت موجرین با حضور دائم ماموران دادستانی به نتیجه نرسید.»

وی ادامه داد:«بر اساس اخبار واصله هم اینک دادستانی ایشان را در حصر خانگی قرار داده است.»

تابش تصریح کرد:«برخی از بازداشت شدگان خارج از زندان اوین نگهداری می‌شوند و با توجه به قضایای پیش آمده در بازداشتگاه" کهریزک"، امیدواریم با دستور مقام معظم رهبری این دسته از بازداشت شدگان به بازداشتگاههای قانونی انتقال یافته و امکان تماس آزادانه آنها با خانواده هایشان و ارتباط با وکلا و محاکمه آزاد و قانونی آنها فراهم شود.»

وی تاکید کرد:«در حال حاضر بازداشت شدگان در شرایط بسیار بدی قرار دارند و بسیاری از آنها مورد ضرب و شتم و اذیت و آزار قرار گرفته‌اند و اخبار نگران کننده‌ای از طریق خانواده های آنان اعلام شده است که بواسطه التهاب جامعه بنا ندارند آن را عمومی کنند.»

تابش در خصوص وضعیت محمد علی ابطحی به نقل از همسر ابطحی که اخیرا به ملاقات او رفته بود، اظهار داشت:« بعد از 43 روز که همسرم را دیدم حدود 18 کیلو وزن کم کرده‌بود و آقای ابطحی می‌گفت که چند روزی است که قرصی را به من می‌دهند که من را از جار و جنجال و هیاهوی این دنیا فارغ کرده است.»

وی خاطر نشان کرد:«ابطحی به همسرش گفته بود این قرص من را بسیار آرام می‌کند.»


اگر گلسرخی در “بیدادگاه” محاکمه شد پس نام این را چه بگذاریم؟

چه بگویم؟ بدنم درد می کند. بغضی عجیب گلویم را می فشارد که یقینا با گریه بیرون نخواهدریخت. گریه عجز است ولی ما عاجز نیستیم. آنها عاجزند. آن که ظلم می کند بیچاره است. اگر چاره ای داشت که ظلم نمی کرد.

سالها فیلم محاکمه سانسور شده خسرو گلسرخی را به نام بیدادگاه شاه به ما نشان داده اند. چه بگویم؟

آنچه در فیلم محاکمه او واضح است این است که او هرچه دلش خواست گفت. اجازه داشت حداقل در دادگاه از عقایدش بگوید. راست بگوید.

امروز چه کرده اند با محمدعلی ابطحی که در نوجوانی در زندانهای شاه لب به اعتراف نگشود ولی امروز در زندانهای نظام جمهوری اسلامی که سالها برایش جنگیده است، چنین مجبور به اعتراف می شود؟ ترس از جان؟ ترس از خانواده؟ یا…

نمی دانم. نمی دانم. باید باور کنیم که یکی از نزدیکترین دوستان سیداحمد خمینی، معاون و رئیس دفتر محبوبترین رئیس جمهور ایران، رئیس موسسه گفتگوی ادیان، کسی که محبوبترین چهره را از یک روحانی میان جوانان ساخت، خائن است؟ واقعا توقع دارند باور کنیم؟

نه! این دست و پا زدنهای قبل از غرق شدن است. چقدر تلخ است تکرار تاریخ و چه شیرین است نوید پیروزی که از همین تکرار شنیده می شود.

ابطحی عزیز، میردامادی گرامی، رمضانزاده دوست داشتنی، عطریانفر مقتدر، صفایی فراهانی مدبر و دیگر عزیزان در بند ما! تا جایی که می خواهند اعتراف کنید، مردم آن چیزی را می شنوند که از چشمان شما به گوش می رسد.

منبع  : روز نوشت های آخرین رئیس جمهورsskk - اسپانیا - م
درود بر ابطحی مبارز. مرگ و صد ننگ بر رژیم دژخیم آخوندی که با این اعترافات میخواد صدای آزادی مردم را خفه کنه
شنبه 10 مرداد 1388

zheneral - ایران - اصفهان
درود بر شرافت محمد علی ابطحی نظریه پرداز بزرگ اصلاحات. کدوم ادم با شرفی و عاقل این اعترافات را باور میکنه. یکی از دلایلی که من به کروبی رای دادم فقط حمایت تو از کروبی بود.
شنبه 10 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ابطحیه خاین این . چرندیات چیه تحویل مردم دادی؟
شنبه 10 مرداد 1388

$persian$ - ایران - تهران
مرگ بر این دولت مردم فریب . معلوم نیست این بنده خدا رو چه بلایی سرش آوردن که به این روز افتاده . این حرفا رو فقط خودتون باور می کنید هم پلاکیایه جیره خورتون. بابا کسی نیست داد ما رو بشنوه
شنبه 10 مرداد 1388

آناهید - ایران - ایران
انقدر اعتراف بگیرند که بمیرند، چه کسی این صحبت های را باور خواهد کرد.آقای ابطحی کاملا" مشخصه از روی اجبار و تحت فشار این صحبت ها رو می کنه.
شنبه 10 مرداد 1388

wine leaves - انگلستان - لندن
ای رهبر بی عزت جانت فدای ملت. احمدی بی غیرت جانت فدای ملت
شنبه 10 مرداد 1388

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
دست این بیشرفها رو شده و حالا با گرفتن اعترافات دروغین از چهر های سر شناس میخواهند افکار عمومی را منحرف کنند صد رحمت به شرف چوپان دروغگو حداقل او سه با دروغ گفت این پدر سوخته ها از صبح تا شب دروغ میگو یند و فکر می کنند مردم حرفشان را باور می کنند
شنبه 10 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
ابطحی و سایر عزیزان در بند!. واگویه های دژخیمان شب پرست کیهانی نشین را نه تنها باور نمی کنیم که هر آنچه را از زبان تان بازگو کنند وارونه می کنیم و خشم خود را عمیقتر و پر صلابت تر بر سر کاخ نشینان بیت رهبری و گوسفندان دنباله روشان خواهیم کوبید.اگر اینگونه دست از سرتان بر می دارند پس بیشتر بگویید و خود را برهانید چرا که بیرون بیشتر به شما نیاز داریم. این اعترافات لکه ننگی دیگر دامان این آدمکشان را خواهد گرفت و ار ارادت ما به شماها چیزی نمی کاهد. اعضای محترم از این پس سرفصل مبارزه جدید بر ضد این فرزندان ریا و ریاست آغاز گردید. روشنگری کنید
شنبه 10 مرداد 1388

778899 - ایران - شیراز
انچنان شوک زده شدم که تحلیل این شو اعتراف کنی را برای بعد می گزارم راستی چرا ابطحی کشتن امام حسین را به گردن نگرفت؟؟
شنبه 10 مرداد 1388

edalatkhaah - سوپد - هلسینبوری
معجزه اتاق شکنجه .
شنبه 10 مرداد 1388

BEHNAM... - ایران - تهران
این کار هم مثل تقلب در انتخابات خیلی ناشیانه بود...دقیقا حرفای که تو زندان گوشزد کردن بهش رو داره تکرار میکنه...
شنبه 10 مرداد 1388

darius mis - انکلستان - لندن
قرصهای روانگردان ساخت روسیه که قبل از اغاز جنگ جهانی دوم برای اعتراف گیری و ارام کردن جاسوسان از ان استفاده میشد . .مرگ بر جمهوری ننگین اسلامی .زنه باد ایران و ایرانی .
شنبه 10 مرداد 1388

p.h - هند - پونه
شکنجه های امروزی زندانیان سیاسی ، شکنجه فیزیکی نیست بلکه روحی و روانیست .. به زندانیان قرص های روان گردان همانند lsd تجویز میکنند و بعد از با شکنجه روحی و روانی از جمله تهدید به ازار و اذیت خانواده و غیره میپردازند ... چرا دولت خود را کوچک میکند ؟؟؟ مثل روز مشخصه که با چند روز زندان رفتن ، زندانی 360 درجه عقایدش برمیگرده ؟؟؟ این مشخصه رفتار غیر انسانی انهاست
شنبه 10 مرداد 1388

parviz1 - انگلستان - کترینگ
. اقای ابطهی مقاومت کن و بدان خون بیگناهان بسیاری را گدا علی چلاق و دکی ریختن و بناموس ملت این بیناموسان تجاوز کردن.بهر حال یک فرقی بین ملاهای دزد و بیشعور و جنایتکار و بیناموس و. با روحانیون متعهد و متدین و ...است.شما تنها نیستید و ملت ایران حامی تمام مبارزان با رژیم اسهال است. مرگ بر رژیم اسهالی با اون رهبر چلاق جنایتکار بیناموس دزد و.....و دکی حرامزاده و مزدوران انگل اسهال.زنده باد مبارزان راه آزادی و درود بروان شهدای راه آزادی.
شنبه 10 مرداد 1388

mehrab fallah - کانادا - تورنتو
خیلی عجیبه.یعنی ابطحی نمیتونست مثل عطا الله مهاجرانی و عبدالله نوری که به مراتب بیشتر سختی کشیدند طاقت بیاره؟البته همانجوری که اشاره شد متن اعتراف دقیقا مثل تحلیلهای حکومتی از جبهه ی اصلاحات بود که من تا کنون اعترافی تا این حد ناشیانه ندییده بودم.برخی از جاها دقیقا سخنان مصباح و محمد یزدی و اون جنازه لش متحرک جنتی بود.
شنبه 10 مرداد 1388

aryapirouzfar - ایران - تهران
ابطحی درود بر تو .اعترافات با دادن مواد مخدر به بیگناهان باطل است. خامنه ای ذلتت نزدیک است ببین چقدر بدبخت شدی که برای حذف حکومت کثیف خود به چه کارهائی دست میزنی این بیچارهگیت را نشان میدهد تو به دلیل اعتیاد صلاحیت رهبری نداری این از قوانین خودتان است. ولی بدان به اهورامزدا قسم که تا زمستان 88 رژیمت را سرنگون خواهیم کرد.
شنبه 10 مرداد 1388

iranie hamishe sarboland - امارات متحده عربی - دبی
nazanin 2009 - ایران - ارومیه . سلام عزیزم زود تصیم نگیر ابطحی مرد روشن فکریه شما موقعیتشنو در نظر بگیر بعد بگو.....
شنبه 10 مرداد 1388

ARASHK_97 - اتریش - اتریش
درست است که این اعترافات با زور گرفته شده ولی باز هم در اینجا ترسو بودن و مفت خوری آخوندها را می توان دید.چه بسیار افرادیکه این شکنجه ها هم تحمل میکنند ولی خود و میهن خود را نمی فروشند.شاید لب گود نشسته باشم ولی کسیکه در این سطح اقدام کرده باید شجاعتشم در همان سطح باشد.ننگ بر تمام اخوندها که هر چه میکشیم از آنهاست
شنبه 10 مرداد 1388

dokhtare iran - ایران - تهران
دروغه دروغ محض . دوستان باور نکنید. از چهره آقای ابطحی کاملا پیداست که حال و هوش درست و حسابی نداره. این چهره بیشتر شبیه یک روحه که از سرزمین کابوس اومده باشه تا یک انسان عاقل و هوشیار!! اینهم یکی دیگه از صحنه پردازیهای دولت ننگین و سراسر دروغ و افتضاح احمدی نژاده! مطمئنم اگه آقای ابطحی در حالت طبیعی متن اعترافات خودش رو بخونه محاله باور کنه که اینها رو خودش گفته . خدا لعنتشون کنه که دیگه کارهاشون تهوع آور شده.
شنبه 10 مرداد 1388

ایران از آن ایرانیان - ایران - جیرفت
زنده باد ازادی. زنده باد استقلال. زنده باد ایران. زنده باد . پاینده باد جمهوری اسلامی ایران. دوستان فرنگ رفته ...شما رو ارجاع میدم به کلام خدا. قل موتو بغیظکم ان الله علیم بذات الصدور
شنبه 10 مرداد 1388

Man-ariyamehr - ایران - تهران
درور بر ابطحی و تمامی زندانیان در بند این رژیم دژخیم. ولعنت و مرک بر این یزیدیان زمانه که فکر میکنن مردم اینقدر احمقند که این سیاه بازیها رو باور میکنن. مرگ بر دولت احمقی نژاد. وعده همه ما 12 مرداد میدان انقلاب
شنبه 10 مرداد 1388

baran shomal - نروژ - اسلو
ای کثافتا چه کردید با این بنده خدا که در این مدت کوتاه سالها پیرش کردید. ننگ بر شما
شنبه 10 مرداد 1388

m_r - المان - اخن
ائن ....و فاشیت هائ زمان هر کارئ بگئ ازشان بر مئاد از رهبر قاتل و جانئشان تا ریسجمهور دزدشان به امئد روزئ که ئکائک ائنها به درک و دردئ بگئرنئد که درمان نداشته باشد ائ قاتلئن مرگ بر شماها
شنبه 10 مرداد 1388

brit - انگلیس - لندن
دوستان عزیز لطفا روی این لینک کلیک کنین و صفحه رو باز نگاه دارین تا سایت دروغ پرداز فارس نیوز رو پائین بکشیم. https://www.webrefreshing.com/?url=https://www.farsnews.com/refresh=1
شنبه 10 مرداد 1388

yazeinab - ایران - تهران
شکنجه و تهدید خانواده ایشان به مرگ باعث اعترافات دروغ بوده .جلوی چشم این آقا به دخترانی که بازداشت کرده بودند به طرز وحشیانه ای تجاوز میکردند تقریبا 50 تا 60 مرتبه در روز و آنها را میکشتند و میگفتند همین کار را بدتر با زن وبچه هایت می کنیم .
شنبه 10 مرداد 1388

msforugh - ایران - تهران
ARASHK_97 - اتریش - اتریش . به عکس قبل و بعد نگاه کن . عکس خودش گویا است. اگر کسی روشنفکر باشه میدونه حقیقت چیه
شنبه 10 مرداد 1388

karl marx - انگلیس - لندن
وقتی با خودشان این کار را میکنند با مردم عادی چکار میکنند.سال 60 یادمان نرفته که چه طور اعتراف میگرفتند.خامنه ای این روزها یادت باشد٫اعدامت نمیکنیم ولی یه جای دنج برای خودت و تمام گله های حزب اللهی پیدا میکنیم تو کویر لوت میتوانید انجا حسابی لذت ببرید.البته باید قول بدن که انجا رو هم به لجن نکشند
شنبه 10 مرداد 1388

آرسام - ایران - تهران
nazanin 2009 - ایران - ارومیه . دوست من آیا شما اینقدر ساده هستید نمیدانید این ترفند اعترافگیری رژیم سالهاست که بدین شکل عمل میکنند. اول روحیه طرف را از بین میبرند نقطه ضعف او را پیدا کرده بعد بهش میگن جهت آزادی این کاغذ را بخوان تا آزاد بشوی
شنبه 10 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
معلومه چقدر تحت فشار بود ما ایرانیان واقعیت رو می دونیم و درکت می کنیم سید خدایی نکرده پس فردا اتفاقی واسه خودت می افتاد یا به زن و بچت آسیب می رسوندن 50 روز مقاومت ببینین با این سید چی کرده ماهیت جمهوری اسلامی از تفاوت دو عکس قابل فهم
شنبه 10 مرداد 1388

vahid964 - ایران - تهران
من تو دانشگاه سال 85 با ابطحی صحبت کردم اون خیلی روشن فکرتر از این حرفاست و دنباله رو خاتمی به هیچ عنوان در حالت نرمال نمی تونه به خاتمی بگه خائن من حرفاشو تو دادگاه(بیدادگاه) تو چشاش دیدم نه تو زبانش
شنبه 10 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
ما همه از پوست و استخوان و گوشت ساخته شدیم اگه یه نفر پیدا بشه و بگه تحمل سیخ یا چوب داغ رو در تحتانی ترین قسمت بدنش داره اونوقت میتونیم به بچه های نازنینی که زیر شکنجه به حرف اومدن حمله کنیم . همتون رو دوست دارم حتی اگه به همه در اعترافاتتون توهین کنید .جمهوری اسلامی داره دست و پاهای آخرشو میزنه .
شنبه 10 مرداد 1388

zane rooz - ایران - تهران
کی میتونه این اعترافات رو باور کنه؟ اینها مردم رو از خر هم پایینتر فکر میکنن؟
شنبه 10 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
ارشک 79 اتریش . دوست عزیز اگه تعصبت رو بزاری کنار می بینی که ما ها حتی کنار گود نیستیم که ببینیم توی گود چی میگذره .ما فرسنگها از کنار گود فاصله داریم .ولی میتونیم بدون توجه به لباس آدما ازشون به خاطر ایستادگی در برابر ظلم حمایت کنیم .ابطحی میتونست توی خونش بشینه و مثل خیلی ها به مسایل بی اعتنا باشه تا اینکه اینجوری بیافته دست این جنایتکارا .اینا سنگ رو به زبون میارن . بچه ها من اگه ایران بودم میرفتم دم اوین دست و پای هرکدوم از معترفین که آزاد میشدن رو میبوسیدم .
شنبه 10 مرداد 1388

fafali - ایران - تهران
همه می دونن دیگه این مسخره بازیها کهنه شده معلومه که شکنجه شده تهدید شده و....
شنبه 10 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
از دور داد میزنه زیر شکنجه بوده .این الان حاضره بگه من امام زمان را ترور کردم بیچاره
شنبه 10 مرداد 1388

dannni - سوئد - استکهلم
ARASHK_97 - اتریش - اتریش..مسعود بهنود . علی افشاری . گنجی اینها اخوند نبودن . وقتی قرص مخصوص به شخص میدن تا 7 ساعت هرچه از طرف بخاهند طوطی وار میگه
شنبه 10 مرداد 1388

you39 - بلژیک - هاسلت
اعترافات آقای ابطحی و دیگر دربندان چیز عجیب و غریبی نیست. کم آدمی پیدامی شه کرد که زیر شکنجهای رژیم دوام بیاره. ناکرده گنه در این جهان کیست بگو آنکس که گنه نکرد و چون زیست بگو . من بد کنم تو بد مکافات کنی پس فرق میان من تو چیست بگو
شنبه 10 مرداد 1388

Mr.Honest - انگلستان - لندن
خوهشا در رابطه با اینکه ابطحی خوبه یا بده بحث نکنید چون این دقیقا همون هدفیه که این دجالان از این اعترافات میخوان ، موضوع فعلا ادامه راه ازادی هست. ما با هوشیاری خودمون باید این سناریو هم بی نتیجه بزاریم
شنبه 10 مرداد 1388

mn4434 - انگلیس - لندن
کمی دیگه نگهش دارن مانکن می یاد بیرون
شنبه 10 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
iranie hamishe sarboland - امارات متحده عربی - دبی . دوست عزیز در مورده روشنفکریه ایشون شکی نیست اما این رو هم بدونید که خیلی ها هستند این حرفهای بی اعتبار را باور میکنندواین اعترافات ممکنه باعث منزوی شدن جنبش بشه..چرا باید ابطحی به خاطر خودش سرنوشت ملتی رو رو به نابودی بکشونه! من شرایط ایشون رو هم در ک میکنم اما نمیتونم به سرنوشت کشوری که شاید با این اعترافات رو به نابودی کشونده بشه به این اعترافات واکنش نشون ندم..ای کاش اقای ابطحی فقط یه ذره یه ذره تجمل میکردی.. که نکردی . الان از دستت خیلی عصبانیم..خیلی .
شنبه 10 مرداد 1388

ali.kuwait - کویت - کویت
ایمیل سفارتخانه های خارجی برای دعوت به عدم شرکت در مراسم تحلیف محمود. 31/07/2009 23:31 بالاترین . تو این مطلب آدرس ایمیل سفارت خانه کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، هلند، سوئد و .. در تهران گذاشته شده که میشه حتی بهشون ایمیل فارسی زد و خواست که در مراسم تحلیف محمود شرکت نکنند. من متن رو اینجا کپی می کنم هر چند ممکنه درست جواب نده /// با کمک شما برخی ایمیل های سفارت کشورهای خارجی در ایران را جمع آوری کردیم تا به آن ها ایمیل بزنیم و دعوت کنیم که در تحلیف محمود شرکت نکنند. به ما کمک کنید و در این حرکت شریک شوید. فرصت کمی داریم. اگر سفارت دیگری را پیشنهاد دارید به ما خبر بدهید. آدرس ها به شرح ذیل است. نیازی به یک ایمیل خیلی دقیق و کامل نیست. فقط به هر صورتی حتی فارسی برایشان بنویسید که شرکت آن ها در این مراسم تایید یک دولت غیرقانونی است و باعث آزردگی ایرانیان خواهد شد. چون در این سفارت ها مترجم هست نوشتن ایمیل به فارسی مشکلی ندارد. سفارت ایتالیا: segreteria.teheran@esteri.it /// سفارت فرانسه در تهران: https://www.ambafrance-ir.org/auteur.php3?id_rubrique=124id_auteur=12 سفارت آلمان در تهران: https://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/de/Kontakt.html دو ایمیل از سفارت انگلیسی در تهران: BritishEmbassyTehran@fco.gov.uk /// Tehran.Consular@fco.gov.uk /// سفارت سوییس در تهران: teh.vertretung@eda.admin.ch /// سفارت استرالیا در تهران: dfat-tehran@dfat.gov.au /// immigration.tehran@dfat.gov.au /// سفارت هلند در تهران: teh@minbuza.nl /// سفارت سوئد در تهران: /// ambassaden.teheran@foreign.ministry.se /// ambassaden.teheran-visum@foreign.ministry.se . .
شنبه 10 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
ARASHK_97 - اتریش - اتریش . شرافت هم خوب چیزیه که بویی از آن نبردی. فرار کردی رفتی حالا مبارزان ما رو مسخره میکنی؟ اگه تو هم جای ابطحی بودی که با انواع روشهای روحی و جسمی شکنجه شده با همون چماق اول بابای خودت رو هم زیر سوال میبردی.ننگ بر تو که انقدر مطلق فکر میکنی و همه رو جمع می بندی.
شنبه 10 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
بابا این اخبار رو خبر گزاریه خائن نیوز منتشر کرده بعد چرا هی در اخبار مختلف وزنش تغیر می کنه می ترسم تا آخرین دادگاه به روح تبدیل شه ؟؟؟ با این حال که ضد آخوند قارچ سمی هستم ولی اصلا موافق این رفتار که نشات گرفته از ضعف نظام است نیستم دادن قرص روان گردان و دیگه کسی این روزا کو.. این اعترافات نمی ذاره خر خودتونید و اون جد خائنتون
شنبه 10 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
کثافتها باز ساواک ساواک کنید ای لاشخورها چه به سر این بینوا اورده اید؟؟؟؟وقتی با یک فرد شناخته شده این می کنید وای به حال جوانان در زندان...مرگ بر شما دینتان خدایتان. nazanin 2009 - ایران - ارومیه . شما در سویس زندگی می کنید؟؟؟؟؟مگر نمی دانید این پست فطرتها چه بروز زندانیان می اورند دقت کنید اگر جای این بودید بعید نیست که می گفتید ندا را من کشتم. این است حکومت ملایان.
شنبه 10 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
بشتابید؛ با آخرین متد وزارت اطلاعات ظرف یک ماه 20 کیلو وزن کم کنید تحت لیسانس کا گ ب روسیه - محل ثبت نام: راهپیمایی های سراسر کشور - محل تشکیل کلاسها : کمپ کهریزک
شنبه 10 مرداد 1388

بهرام راشاد - ایران - تهران
خدا یا چه میبینیم و چه میشنویم؟!!!! جز آنان که خود به این سخنان معتقدند کسانی دیگر نیز این اعترافات را باور میکنند؟!!!! خدایا اگر از غصه بمیریم بیراه نرفته ایم
شنبه 10 مرداد 1388

avare - انگلیس - لندن
پدر این سیاست بسوزه.ادم نمیدونه حرف کیو باور کنه....البته این ...مزاده که از حیون درنده وحشی ترند.
شنبه 10 مرداد 1388

p.h - هند - پونه
این اعترافات ننگ این حکومت و ذلت و پستی ان را به نمایش میگذلرد ... درورد بر تمام ایرانیان که با روشنفکری و از دید اگاهانه خودشان این مسیله را درک میکنند
شنبه 10 مرداد 1388

نازی -تهران - ایران - تهران
دوستان چرا زود قضاوت می کنیدایا خودتان سخنانش را شنیدید یا انچه دیگران گفتند باور کردیداینها میخواهند ارزش واعتبار این افراد را در نزد مردم کم کنند در ضمن اگر شما را هم شکنجه کنند ایا برای فرار اعتراف الکی نمیکردید همچنان که خیلی ها در سال 78اعتراف کردند وحالا در کشورهای دیگر میگویند مجبور شدن دوستان سعی کنید موقعیت انها رادرک وحرفهای این دولت را باور نکنیدونگذارید اعتبار انها کم شود اگر باور کنید انچه که این دولت خواسته را دارید انجام میدهید
شنبه 10 مرداد 1388

varishi - ایران - تهران
پول در صندوق صدقه نریزید!. با سلام- خسته نباشید .میخواستم اطلاع رسانی کنم در مورد کمیته امداد امام خمینی. مردم پول های خودشان را می ریزند در صندوق صدقات و بعد دولت این پولها را می برد و به اسم کمیته امداد در کشورهائی مثل کومور و .. خرج می کند. حتی با این پول در این کشورها کازینو تاسیس می کند. از شما تمنا دارم این پیام را در سایت خودتان منعکس کنید تا مردم دیگر پولشان را در صندوق صدقات نریزند.
شنبه 10 مرداد 1388

fanishal - آمریکا - سنفرانسیسکو
دوستان برای حفظ جان تمام زندانیها، در حال حاضر هر اعترافی جایز است. این اعترافات فقط از اعتبار این حکومت کم می‌کند چون تحت شرایط قانونی نبوده است. به این نکته توجه کنید که این حکومت چقدر از حرکت مردم ترسیده و داره چه تلاشی میکنه که افکار عمومی را همراه خودش بکنه. اما اینها باز هم سطح شعور مردم را دست کم گرفتن. این حرکت دیگه به موسوی یا ابطحی و... ربط نداره که با اعتراف اینها ضعیف بشه. چطور میتونیم این چرتو پرت‌ها را باور کنیم وقتی‌ مرگ ندا، سهراب، کیانوش، ترانه،.. را دیدیم. دوستان، اینها همه ترفندهای قدیمی‌ برای سرکوب کردن حرکت مردمی است که دیگه خریداری نداره.
شنبه 10 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو . دوست عزیز من میدونم اینها چه بر سر ایشون اوردند از سرو وضعش هم کاملا ملومه اصلا در حالت طبیعی نیست یک لحظه هم عصبی شدم والان هم نگرانم ..نگرانه اینده مبهمی که در انتظارمونه ..با این کارهایی که اینها میکنند واز هیچ کس وهیچ چیزی ابایی ندارند. معلوم نیست دیگه چی برسره همه ما خواهد اومد..
شنبه 10 مرداد 1388

alberto1330 - انگلستان - لندن
این آدمهای ترسو و بزدل که وقتی پایشان به زندان رژیم می رسد غالب تهی کرده و فکر و زبانشان دربست در اختیار این کلاشان اسلامی قرار می گیرد. مگر اینها چقدر می خواهند عمر کنند که این همه خواری و ذلت را به جانشان می خرند و کلماتی عنوان می کنند که با افکارشان مغایرت داشته باشد و تازه به خود لقب مبارز هم می دهند. بهتر است ایشان و امثال او بروند توی سوراخ موش مخفی شوند (کاری که صدام کرد) و صدایشان در نیاید. چه خوب شد ماهیت این شارلاتانها رو شد. اگر اینها مبارز هستند من بر این کلمه فاتحه می خوانم. فکر می کنید وقتی رژیم عوض شد این آقا و امثال او به مردم چه جوابی خواهند داد؟ حدسش خیلی آسان است.
شنبه 10 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
ایران آزاد ایران تهران . خیلی باحال گفتی . اما خودمونیم اینا به کا گ ب سور زدن .موفق باشی دوست من و به امید آزادی
شنبه 10 مرداد 1388

hany - ایران - یزد
nazanin 2009 - ایران - ارومیه. عزیزم آخه اون بدبخت چه میدونه که بیرون چه خبره تو تمام این مدت تو انفرادی بوده از هیچی خبر نداره.ما حتی نمیدونیم چی به اونا گذشته که حالا بخوایم قضاوتشون کنیم.عزیز زمان ثابت میکنه که چه خبره و اما مردم اینا رو میشناسن و حناشون بین مردم رنگی نداره.درست نیست یه این زودی قضاوت کرد این بدبختا حتی وکیلاشونم تا حالا ندیدن.
شنبه 10 مرداد 1388

nazanin 2009 - ایران - ارومیه
hany - ایران - یزد . عزیز موافقم..اون حرفهارو فقط از روی نگرانی و از روی عصبانیت گفتم..واما متاسفانه چه بسا بسیارند کسانی که این سناریو را باور میکنند!
شنبه 10 مرداد 1388

Tumba - سو ئد - استکهلم
خامنه ایی بی شرف قرص روسی روانگردان داده مرگ بر جمهوری کثیف اسلام
شنبه 10 مرداد 1388

mohsen_raja - ایران - تهران
امان از رافت اسلامی،امان از ارشاد اسلامی،امان از بازجو حسین ،امان از بازجو حسن؛ فقط یکشب و یکروز، دوباره به اغوش اسلام بر می گردید!
شنبه 10 مرداد 1388

iranie sabz - ایران - کرج
ابطحی ننگ بر تو ما اینجا داریم با جونمون بازی میکنیم ولی تو همه ی ما را فروختی مرگ با عزت بهتر از این ننگ نبود واسه تو حالا اومدی بیرون روت میشه تو صورت مردمی که از جون خودشون و بچه هاشون گذشتن نگاه کنی منم میدونم شکنجه شده بچه ها ولی دارم دیوونه می شم به خدا
شنبه 10 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
مهم توجه. فراخوان به تجمع فردا در مقابل دفتر رئیس قوه قضائیه. خانواده های زندانیان قصد دارند فردا (یکشنبه) ساعت 11 جلوی دفتر آیت‌الله هاشمی شاهرودی جمع شوند و اعتراض خود را به این دادگاه فرمایشی و اعتراف‌گیری زیر شکنجه اعلام کنند. خانواده‌های زندانیان از آحاد مردم نیز خواسته‌اند که آنها را در این حرکت حق‌طلبانه تنها نگذارند. دفتر رئیس قوه قضائیه در این آدرس قرار دارد: خیابان ولیعصر، روبه‌روی خیابان جامی، خیابان پاستور شرقی، روبه‌روی مجمع تشخیص مصلحت نظام
شنبه 10 مرداد 1388

arash1984 - ایران - گرگان
https://www.webrefreshing.com/ie/?url=https://www.farsnews.com/refresh=1. همه رو لینک کلیک کنن تا فارس نیوز بیاد پایین فقط صفحه ی باز شده رو نبندید برای دوستانتون ارسال کنید این لینک و .
شنبه 10 مرداد 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
1). بخشی از دیوان شعر احمدی نژاد. اهل تهرانم. ‫روزگارم بد نیست. ‫چاه نفتی دارم. ‫پول گازی. ‫سر سوزن عقلی. ‫رهبری دارم. ‫بهتر از گاو دوان. ‫دوستانی ،دستشان داغ ودرفش. و سخنگویی که همین نزدیکیست. ‫لای این شب بوها. ‫گوییا می {…}. ‫پای آن کاج بلند . ادامه دارد...
شنبه 10 مرداد 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
2). ا‫اهل تهرانم. ازهمان روزکه خوردم پپسی. ‫توی میدان ولیعصر شدم تهرانی. ‫………… ……… ……… …….. ‫اهل تهرانم. ‫پیشه ام حرافیست. ‫گاه گاهی قفسی میسازم توی اوین. ‫تا به آواز جوانی که در آن. زندانیست. ‫غم بدبختیتان تازه شود. ‫چه خیالی،،،،چه خیالی میدانم. ‫همشون بیجانند. ‫خوب میدانم. ‫حاصل دولت من بی نانیست. ادامه دارد...
شنبه 10 مرداد 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
3). ‫من مسلمانم. ‫برسرم هالهءنور. ‫جانمازم پرچم. ‫مهرم زور. ‫قصر سجاده من. ‫من وضو باخون. ‫مردم پیروجوان میگیرم. ‫من نمازم را پی تکبیرةالحرام. فقیه. ‫پی قدقامت شورای نگهبان خواندم. کعبه ام بر لب چاه. ‫کعبه ام درتوی. ‫جمکران افتادست. ‫کعبه من مث یک زندانی. ‫میرود راه براه. ‫میرود بند ببند. ‫حجرالاسود من. ‫کلهء تاروسیاه اوباماست. ادامه دارد...
شنبه 10 مرداد 1388

Nedaye Melate Mazlum Iran - آلمان - دوسلدورف
4) قسمت آخر. ‫‫اهل تهرانم. ‫نسبم شاید. برسد. ‫ به یه هندونهءکالی در چین. ‫نسب من شاید. ‫ به پسر عمه چاوز برسد. ‫رهبرم بیخبر از خواب پرید. ‫‫جنّتی زیبا شد. ‫مرد بقال از من پرسید. ‫چند مثقال کراک میخواهی. ‫من ازاو پرسیدم. ‫رأی مفت سیری چند؟
شنبه 10 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
مصاحبه امروزدختر ابطحی با بی بی سی فارسی. https://elections.7rooz.com/link/1588/ خانوادش کف کردن از این اعترافات چه برسه به ملت
شنبه 10 مرداد 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
به چشمان ابطحی نگاه کنید. وحشت در آن موج میزند. چه چیزی از یک روحانی مبارز انسانی چنین ترسو میسازد که با یک ماه زندان چنین قالب تهی کند؟ بنظر من به او دارو خورانده اند. همان دارویی که از یک بوزینه لرزان چهار سال پیش امروز یک عربده کش تمام عیار ساخته که برای رهبر خودش هم یاغی گری میکند پادزهری دارد که با ابطحی میتواند چنین کند.
شنبه 10 مرداد 1388

great dariush - ایران - تهران
brit - انگلیس - لندن . با درود هم میهن گرامی میشه بگی این لینک کاراییش چیه؟
شنبه 10 مرداد 1388

غریب بن غریب - ایران - تهران
ابطحی تو تلویزیون میگفت: زندانبانان و بازپرسها خیلی ادمای خوب ومهربون باادب وفهیم بودن-. از قیافش میشه فهمید که راست میگه -. یه روزی هم این احمدی رو پشت قاطر تو خیابون میچرخونیم و وادارش میکنیم. که اعتراف بکنه و بگه که از کدوم باغ وحشی فرار کرده.
شنبه 10 مرداد 1388

yasi_sh - ایران - اصفهان
درود بر آقای ابطحی و تمام کسانی که تا به امروز تونستن شکنجه ها رو تاب بیارن. اگر بیان بیرون حالا به هر وسیله ایی خیلی بهتراز اینه که توی زندان زیر شکنجه های جسمی و روحی باشن. چون به هر حال اونها که حرف و منطق حالیشون نیست فقط میزنن و میکشن.
شنبه 10 مرداد 1388

گاگولی - مالزی - سایبر
من شنیدم رهبر هم از همین قرصها می خوره که توهم رهبر بودن میگیرتش
شنبه 10 مرداد 1388

ARASHK_97 - اتریش - اتریش
ستاره ابی ایران و همفکران ایشان دوست عزیز در همین زندانها کسانی هستند که راضی به اعتراف نمی شوند و یا اصلا" کار به اعتراف نمی کشد و جان صد مرتبه با ارزشتر از این آخوند را به راحتی فدا میکنند.یه ذره چشمان خود را باز کن تا اینقدر راحت به هموطن خودت و بدون شناخت ننگ نفرستی و از یک آخوند حمایت نکنی.من نمیدونم شما ها کی میخواهید بفهمید.
شنبه 10 مرداد 1388

آرسام - ایران - تهران
iranie sabz - ایران - کرج . دوست من پوزش میخوام ازت اگر تورا بگیرن ودر گرمای ظهر بندازنت داخل سوله یک متری جای کثیفی که توالت نداره وهمانجا ادرار میکنی بهت میگن لیس بزن همانجا رو نمیکنی به اجبار آبی که داخلش ادراراست میدن بخوری میبرنت داخل توالت داخل کاسه توالت را کرفته مدفوع زده بالا سرت را میکنند تو داری خفه میشی .کثافت وارد دهنت میشه ونمیگذارند حمام کنی چهار شب بیخوابی .دوست من بخاطر ادب چیزهای خانوادگی را نمیگم آیا باز هم میگی ابطحی طاقت بیار. .
شنبه 10 مرداد 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
یک سوال ساده:ابطحی در سلول انفرادی چگونه فهمید که مقام معظم رهبری فرموده اند من یک قدم عقب نمی نشینم؟ و ساده تر از این آقای ابطحی از پشت میله های انفرادی چگونه در راهپیمایی ها شرکت کردند
شنبه 10 مرداد 1388

dreamcatcher - ترکیه - استانبول
. nazanin 2009 - ایران - ارومیه . اگه تو هم دیابت داشتی اگه تو هم 40 و خورده ای روز در زندان بودی اگر شکنجه هایی شبیه به او داشتی اعتراف می کردی و قطعا ابطحی رو از دسترسی به انسولین بازداشتند و ظاهر ابطحی عزیز نشان دهنده این هستش که چقدر تحت فشار بوده و کم شدن وزن او و... باعث اعتراف این مرد شده
شنبه 10 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
nazanin 2009 - ایران - ارومیه . قسمت 1----عزیز من سپاس از پاسخ.. من خود به شدت ضد اسلام و ملا هستم و از نظر تجربی اینرا می گویم علت قدرت گرفتن و این جنایات ملا دقیقا اسلحه ی دین بوده و اینکه با در ست داشتن قران بعنوان دستورالعمل و با اتکا بر خرافات مذهبی عامه مردم توانسته هر غلطی راخواسته کرده.
شنبه 10 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
قسمت 2.. با اتکا به قوانین ننگین اسلام در جائی اساس خانواده را با تسهیل در تعدد زوجات و با توجه به قانون کثیف صیغه مردان شهوتران را بخود جلب کرد و همزمان!!!!!با کوچکترین اشتباهی زن بینوا را سنگسار کرد و هزاران جنایت دیگر من همه ی ملایان و ملایان بی عمامه را یکی می دانم اما.!!!!!. در مواردی شبیه ابطحی که با رذالت و کثافت او را شکنجه می کنند تا جنایات خود در این 40 روز را کمرنگ کنند از حق او دفاع می کنم بیاد داشته باشید سوزاندن 400 نفر در سینما رکس که همین خامنه ای کرد و به گردن ساواک انداخت.
شنبه 10 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
ایرانی سبز ایران کرج . ناامید کننده هست که آدم این اعترافات رو بشنوه . اما این دقیقا همون چیزیه که رژیم میخواد و همه امیدش اینه که ما این اعترافات رو باور کنیم و یا لحظه ای تحت تاثیر قرار بگیریم هدف این جنایتکارا همینه که مردم از رهبران و نخبگاه جنبش دلسرد بشن . اما در مبارزه حرفه ای مهم ضد حمله است .ما باید با قبول واقعیتی تلخ که پذیرفتن تاثیر شکنجه بر روی زندانیان هست این حملات رو خنثی کنیم .تو وقتی حرفه ای میشی که با احساس به مبارزه نگاه نکنی و الا میشکنی مبارزینی بزرگ مجبور شدن تیر خلاص به هم سلولی خودشون بزنن . ش
شنبه 10 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
دوست عزیز ایران سبز ایران کرج . در ادامه باید اضافه کنم هیچ موجودی تحمل خوردن فضولات خودش رو نداره یا شنیدن صدای جیغ یک زن که دارن بهش تجاوز میکنن و یا فرو کردن جسمی داغ به ما تحتش. ظرفیت آدما هم با هم فرق میکنه و با همه اینها بیاید ستونی باشیم برای کسانی که زیر وحشیانه ترین شکنجه ها شکستن و از صمیم قلب بگیم همچنان با ما هستن و ما بهشون احتیاج داریم . دوست عزیزم نازنین 2009 ایران ارومیه ممنون از شهامتت در پذیرفتن واقعیت
شنبه 10 مرداد 1388

hany - ایران - یزد
nazanin 2009 - ایران - ارومیه. من مطمئنم که همینطوریه.همه ی ما نگرانیم.و اما اون مردمی که شماازشون صحبت میکنید به مرور متوجه میشن.خب اونا یا زود باورن یا از قماش خودشونن یا شستشوی مغزی.فقط یه چیزی که این اعتراف گیریا داره ترس و وحشتیه که بین مردم میوفته.همه میگن ببین چه بلایی سر اینا آوردن که اینجوری دارن میگن. به امید پیروزی دوست عزیزم...
شنبه 10 مرداد 1388

rashin - ایران - ایران
این بازی ها برای ما تمامی ندارد. معلوم نیست مملکت دست کیه؟ عجب خر توی خریه. یک مشت احمق نفهم بی شعور دارند با شرف و عزت ایران بازی می کنند. بهترین نتیجه این انتخابات این بود که حالا کاملا همه احساس می کنیم که توی چه لجنزاری داشتیم نفس می کشیدیم. نظامی بر ما حاکمه که یه آدم سالم توش پیدا نمی شه. روی هر کی انگشت می ذاری می بینی کثافت داره از سرتاپاش می ریزه. به هر حال تاریخ مصرف اینجور اعتراف گیری ها خیلی وقته که تمام شده و از آنجا که دولتمردان ما کلا عقب مانده هستند هنوز این موضوع رو درک نکردند.
شنبه 10 مرداد 1388

masih - ایران - تهران
روز محاکمه خامنه ای آن هم در حال خماری چه حالی میده .مرگ بر شیره ای
شنبه 10 مرداد 1388

khan baba - انگلیس - نیوکاسل
alberto1330 - انگلستان - لندن . تو خائنی که تا به حال فکری برای مغز معیوبت نکردی و معلوم ه رو از ب تشخیص نمیدی برو تیله بازی کن
شنبه 10 مرداد 1388

sare galin - انگلیس - لندن
Mr.Honest - انگلستان - لندن. با سلام.با نظرتان کاملا موافقم.هم صحنه سازیهای دولت هست.
شنبه 10 مرداد 1388

khosro009 - سوئد - گتنبرگ
مرگ بر خامنه ای و پسرش و جمهوری اسلامی . سوئد گتنبرگ
شنبه 10 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
رنگ رخسار گواهی دهد از سر ضمیر. بیچاره ابطحی صورتش پکیده. رنگ چهره بیچاره گویای همه مسایل پس برده است.
شنبه 10 مرداد 1388

irani bidar ast - هلند - اترخت
مرگ بر خامنه ای و جمهوری اسهال واسلام عقب افتاده که ادم و یاد قرون وسطی میاندازه. بنظر من این اخوندهای حرامزاده هندی تبار سر خدا را هم زیر اب کردند که ازه ش خبری نیست. زنده باد موج سبز و مردم شجاع ایران وسلام بر شهیدان راه ازادی
شنبه 10 مرداد 1388

sare galin - انگلیس - لندن
ali.kuwait - کویت - کویت . سلام.مرسی.ادرسها درسته.ایمیل کار میکنه
شنبه 10 مرداد 1388

zemestaneh - انگلستان - لندن
یه بیدادگاه دیگه بذارند حتما ابطحی قتل های زنجیره ای هم بعهده میگیره !. درود بر محمد علی ابطحی عزیز. ننگ بر خامنه ای قاتل
شنبه 10 مرداد 1388

IranBozorgMehr - ایران - اهواز
درود هم میهنان. بیشتر شما میدانید که من با اسلام ننگین و آخوند و تازی و تازی پرستی در ستیز هستم و آنها رو سبب همه ی سیه روزی های ایران و ایرانی میدونم، ولی کسانی را که در زندان حکومت اند به دور از اعتقاداتشان با آنان مدارا کنیم و بدانیم زیر شکنجه هر بلایی میتوان بر سر آنان آمده باشد. گرامیان، همه ی خشم و نفرت خود را به حکومتیان و اسلام ننگین محمد تازی بکوبید. من به این باورم که بسیاری از مسلمانان امروزه فهمیده اند که اسلام چیست هتا گروهی از آخوندها. اگر میتوانستند یا آموخته بودند امروز با دلیری میگفتند که اسلام بزرگترین ننگ در جهان است.
شنبه 10 مرداد 1388

bahram_uk - انگلستان - منچستر
لطفا فقط عکسهای قبلا و جدید آقای ابطهی رو با هم مقایسه کنید.معلوم نیست چه بلایی سر این بدبخت آوردن؟!
شنبه 10 مرداد 1388

irani1 - المان - هسن
خاک بر سرت برو وردل علی گدای رذل منتظر باش که نوبت تو و علی گدا هم میرسد که مثل سگ زوزه بکشید. مرگ بر اسلامی که علی گدای رذل مرجعش باشد.
شنبه 10 مرداد 1388

javid.ur - ایران - ارومیه
سلام همشهریم nazanin 2009 - ایران - ارومیه. زیاد ناراحت نشو مهم اونه که وقتی ابطحی اومد بیرون چی بگه و چی کار ها کنه.الان ابطحی به خاطر ما این همه شکنجه شده و شاید ما جای اون بودیم همون روز اول .........!!؟؟در ضمن الان احمدی و نوچه هاش خیلی احساس قدری می کنند که ما اعتراف گرفتیم ولی به قول وزیر اطلاعات آقای اژه ای اعتراف گرفتن فقط تو روز قیامت توسط خدا انجام میشه و ما هیچ کاره نیستیم که بر سره همین موضوع احمدی نژاد بر کنارش کرد. همگی باید شروع کنیم فقط تهران نمیشه باید این موج سراسری بشه.
شنبه 10 مرداد 1388

shahin 12 - انگلیس - یوکی
اگر در عکس سومی به دستهاش نگاه بکنید مخصوصا دست چپش متوجه میشید که بزور ان کاغذ ها رو نگاه داشته دقیقا به مریضی می مونه که ساعتها زیر عمل جراحی بوده و تازه بهوش امده.بنظرم بهش خیلی مرفین تزریق کردند اینقدر ضعیف شده یا شاید هم چیزهایی صد برابر بدتر از مرفین بهر حال اینو با مواد به این روز انداختند.
شنبه 10 مرداد 1388

SIAVASHOMA - انکلستان - منچستر
هر انسان منزوی وشکنجه شده خود یک بیمار است که معالجه ان ماهها و شاید سالها طول میکشد.انها حتی به با خود صحبت کردن و هزیان گویی میرسندوشاید خیلی چیزهای غیر واقعی هم ببینند. اعترافات انها چگونه میتواند واقعی باشد .انها شاید پس از گذشت زمان حتی به یاد نخواهند اورد چه گفته اند و دوران گذشته را با وحشت یاد می کنند. زندانی سیاسی ا ز ا د باید گردد
شنبه 10 مرداد 1388

778899 - ایران - شیراز
در این مملکت همه چیز فله ای است .توقیف فله ای مطبوعات.دستگیری فله ای فعالان سیاسی.تقلب فله ای در انتخابات.محاکمه فله ای.اعتراف گیری فله ای.کیفر خواست خیلی فله ای.آبروریزی فله ای. چهره ابطحی نشان می دهد در چه شرایطی مجبور به اعتراف شده. رنگ رخساره نشان دهد از سّر درون-. این کیفر خواست انقدر با مزه نوشته شده بود؛که قابلیت تبدیل شدن به یک. سریال طنز 1000 قسمتی را داشت؛ انقدر بی سروته و بی منطق بودکه ادم. فکرمیکرد،سناریو چند فیلم درام واکشن وجاسوسی وپلیسی را به هم وصل کردند واسمش را گذاشتن کیفر خواست،باید بگویم کوه، موش زائید
شنبه 10 مرداد 1388

monarchy - نروژ - اسلو
اخه اگه این بابا روشن فکر بود میرفت اخوند بشه؟
شنبه 10 مرداد 1388

bluestar - ایران - تهران
ARASHK_97 - اتریش - اتریش . اصلا دوست ندارم تو این شرایط یه هموطن روبرنجونم. امیدوارم دلگیر نشوید. ولی آخه جمع بستن و متهم کردن یک صنف فقط طرز تفکر دیکتاتورهاست. اعترافات(زوری) کسانی مثل ابطحی خیلی بیشتر از دیگران براشون اهمیت داره. در زندانهای رژیم به کسانی مثل ابطحی فشار خیلی بیشتری میارن. امیدوارم متوجه بشید که آخوند بودن جرم نیست.
شنبه 10 مرداد 1388

ARASHK_97 - اتریش - اتریش
ستاره آبی ایران ممنونم از لطفت ! من واقعا" از تمام این آخوندها متنفرم ولی کسانی مثل تو آنقدر برام محترمند که هیچوقت ازشون نمی رنجم تو این موقعیت دیدن نقاط مشترک همدیگه ارزشمندتره! به امید نابودی این رژیم ستمگر آخوندی
یکشنبه 11 مرداد 1388

azadi - ایران - کرج
ARASHK_97 - اتریش - اتریش. iranie sabz - ایران - کرج. احسان طبری ایدئولوگ حزب توده ایران بعد از 60 سال که تئوریهای حزب توده را تنظیم میکرده در چند سال اخر عمر خود تفسیر قران مینوشته نمیدانم شما چگونه میتوانید این را باور کنید. چند سال پیش برنامه ای در تلویزیون پخش شد که از اعتراف بی چون وچرای مخالفان استالین توسط داروهای روان گردانی که به انها داده میشد پرده برمی داشت. البته درست به خاطر ندارم که جایی این مطلب را خواندم یا در تلویزیون دیدم ولی کلیت مطلب همین بود. و همینطور فراموش نکنیم گالیله تحت فشار و شکنجه کلیسا اعتراف کرد که زمین گرد نیست و مسطح است ولی بعد از اینکه از در دادگاه بیرون امد با پا به زمین اشاره کرد و گفت من گفتم تو مسطحی ولی تو گردی و باید به کارت ادامه بدهی. الغرض این نوکران سر سپرده چین و روسیه از اربابان خود همه نوع وسیله ای برای کار خویش میگیرند من اتنظار از این بدتر را هم دارم.
یکشنبه 11 مرداد 1388

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
ندای ملت مظلوم ایران آلمان دوسلدروف . دوست من از انتخاب اسمت و کامنت خیلی با حالت میشه فهمید بچه با استعدادی هستی . پیروز باشی
یکشنبه 11 مرداد 1388

a352784 - ایران - ایران
اگر بلاهایی که به سر بدبخت آورده اند( از قیافه اش پیداست ) به سر من می آوردند خدا را هم منکر می شدم تا کجا مانده به این اعتراف ها
یکشنبه 11 مرداد 1388

javaad - ایران - تهران
یه روز بین سازمان اطلاعات روسیه سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و سازمان اطلاعات ایران مسابقه میزارن به اینصورت که سه تا خرگوش رو تو یه جنگل بزرگ رها می کنن و میگن هرکی تونست این خرگوش رو زودتر بگیره برنده میشه. آمریکایی ها بعد از نیم ساعت با استفاده از تجهیزات ماهواره ای خرگوش رو پیدا می کنن. روس ها بعد از دو ساعت خرگوش رو پیدا می کنن. ایرانی ها بعد از ده دقیقه میگن که ما خرگوش رو پیدا کردیم. بعدش یه خرس رو میارن. بیچاره خرسه اونقدر کتک خورده بود و شکنجه شده بود میگفت من خرگوشم.
یکشنبه 11 مرداد 1388

vahid22 - ایرلند - دوبلین
ایران از آن ایرانیان - ایران - جیرفت. ای خاک بر اون سرت!شاشیدم به اسلام و جمهوری اسلامی!!
یکشنبه 11 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
اینها همه گزارش های خبرگزاری های دولتی از دادگاه است تا وقتی خوتان با گوش های خودتان نشنیده اید باور نکنید
یکشنبه 11 مرداد 1388

90min - ایران - ابادان
ARASHK_97 - اتریش - اتریش. مبارزان هیچوقت به فکر خودشون نیستند و پی همچیز رو به تنشون میمالند ولی در این رژیم نه تنها مبارزان تحت فشارند که پای خانواده هاشون و بیگناهان دیگه هم به میان میاد.بنابر این این اعترافات طبیعیست.این ما مردم هستیم که باید چشمامونو باز کنیم و منسجم تر بشیم.
یکشنبه 11 مرداد 1388

سپیده صبح - ایران - تهران
nazanin 2009 - ایران - ارومیه . حساب اونکه این حرفها رو باور می کنه جداست اون کسی که این حرفها رو باور می کنه دستش با بازجوها تو یک کاسست. تا جای این عزیزان نباشی نمی تونی قضاوت کنی این جلادها از هیچ جنایتی رو گردون نیستند
یکشنبه 11 مرداد 1388

h1978 - سوید - گوتنبرگ
چوبان دروغگو. اینا فکر کردن با این نمایش بازئ کردن میتونن مردممو دلسرد کنن کور خوندن. اصلا به ما ارتباطی نداره اینا هر بلایی سرهمدیگه میارن این یه جنبش کاملا مردومیه. ما باید اتحاد خودمون رو حفظ کونیم.در دارن این حنا دیگه رنگی نداره. همه با هم استقلال ازادی جمهوری ایرانی. جانم فدای ایران.
یکشنبه 11 مرداد 1388

shahsavar - ایران - تهران
اگر این اعترافات درست باشد به این نتیجه می‌رسیم که خون این همه جوان به هدر رفته و جوانان بازی خوردند.
یکشنبه 11 مرداد 1388

mahdinagash - ایران - مشهد
p.h - هند - پونه متاسفم از سطح سواد شما نوشتید ( زندانی 360 درجه عقایدش برمیگرده ؟؟؟ این مشخصه رفتار غیر انسانی انهاست ) تو قانون ریاضی 360 یعنی چرخش کامل وبرگشتن سر جای خود ومعنی دیگرش یعنی در جا زدن
یکشنبه 11 مرداد 1388

barbud_daneshmand - بلزیک - گنت
دوستان عزیزم شما نمیدونید که این کثافتا از چه داروهایی استفاده میکنند؟!!. باور نمیکنید اگر بگم..و فقط جاسوسان بسیار حرفه ایی اموزش مبارزه با این داروها را میدانند.
یکشنبه 11 مرداد 1388

abtin_beo - ایران - اصفهان
دوستان عزیز!. برای درک بهتر شکنجه و شکنجه گران شما را جدا به دیدن فیلم اشباح گویا دعوت می کنم
یکشنبه 11 مرداد 1388

manenarenji - المان - اسن
تاثیر اتاق شکنجه مرگ بر اسلام وجمهوری اسلامی.
یکشنبه 11 مرداد 1388

alitoday - ایران - تهران
در اینکه مجبوری اسلامی با بیرحمانه ترین ابزارها زندانیان را شکنجه می کند شکی نیست ولی باید قبول کنیم که اظهارات آقای ابطحی در هر شرایطی مقداری غیر قابل توجیح است. چرا شیر مردی مثل اکبر گنجی 5 سال فشارها را تحمل کرد. کارای سیاسی کردن که بچه بازی نیست وقتی ابطحی توی وب نوشته هاش لم داده بود و هارت و پورت می کرد فکر اینجاهاش رو نمی کرد مردم از بالادستیاشان انتظار دارن که خیلی مقاوم تر از اینا باشن. پس چرا حجاریان و رمضان زاده چیزی نگفتن. خوشحالم که ابطحی از طرفدارای موسوی نبود. خیلی از دوستان اصرار دارن که ابطحی تحت شرایط فشار این مطالب رو گفته درسته ولی جواب اون همه خونی که مردم دادن چی شد. برادر من اگه شما می دونی که مرد این جور روزا نیستی پس چرا با کلی ادعا جلو میاید و بعدش با مقداری فشار ( و یا حتی کوهی از شکنجه) جا می زنی پس تکلیف بقیه چیه ؟. چهره همیشه خندان ابطحی به چه دردی میخورد. کاش اون همیشه جدی بود. این بشر هشت سال دست راست خاتمی بود و اگه استقامتی داشت همون زمان با خاتمی پای مطالبات مردم وای میستادن. در هر صورت ...ادامه داره...
یکشنبه 11 مرداد 1388

alitoday - ایران - تهران
.. ادامه.. در هر صورت در شرایط کنونی باید پشت تمامی زندانیان سیاسی( حتی ابطحی و عطریانفر) بایستیم و بیشتر رو کسایی که تحت هر شرایطی به عقیدشون پایبندن حساب کنیم و از اونا الگو بگیریم و خودمون رو برای روزای سخت آماده کنیم. زنده باد اکبر گنجیُ زنده باد حجاریان زنده باد رمضان زاده نده باد گاندی .... درود بر موسوی که با غسل شهادت از خانه بیرون می رفت .....
یکشنبه 11 مرداد 1388

azadi - ایران - کرج
این چیزهایی که ابطحی گفته همه از معجزات اتاق های شکنجه و رفتارهای دار ودسته اسید مهدی ونیمرخ وابوذر زمان و دیگر هم فکران این عده میباشد.
یکشنبه 11 مرداد 1388

alitoday - ایران - تهران
خلاصه امیدوارم وقتی آقای ابطحی بیرون آمد بگه که چرا اون حرفارو زده (واقعیت رو بگه). شاید قرص خیلی عجیبی بهش دادن؟؟؟
یکشنبه 11 مرداد 1388

جزیره مجنون - ایران - تهران
ARASHK_97 - اتریش - اتریش بالای گود نشستی می گویی لنگش کن. مرد حسابی تا حالا رفتی تو زندان اینها؟ بلایی به سرت می آورند که وقتی بهت بگویند تو کی هستی با صدای رسا می گویی منم شاه شاهان ابوعلی سینا مرد شماره یک دستگاه خلافت بنی امیه پسر انوشیران عادل و... بی خیال باباااااا
یکشنبه 11 مرداد 1388

Kämpfer - آلمان - کرفلد
اکنون فرض می کنیم که متهمان تحت فشار وادار به اعتراف شده اند - فرض محال که محال نیست- خب! حالا باید از سران اصلاح طلبان پرسید، وقتی «ژنرال» های شما تحمل چند روز زندانی کشیدن را ندارند و بلافاصله بعد از جدا شدن از زندگی مرفه خویش، به هر چه که از آنها خواسته شود تن می دهند؟!. اولا؛ چرا بچه های مردم را فریب داده و آنان را با سوءاستفاده از اعتمادی که به شما کرده اند، با چماق و کوکتل مولوتوف به میدان می فرستید؟ و خودتان در حلقه های فشرده محافظان و فقط برای خالی نبودن عریضه به صحنه سرک می کشید و فرزندانتان را نیز در ناز و نعمت برای تحصیل به آمریکا و انگلیس می فرستید و یا در خانه های اشرافی نوازش می دهید؟!. ثانیاً؛ چرا وقتی ژنرال های شما با حرارت دیگران را به آشوب و بلوا دعوت می کردند، آنها را دروغگو! نمی دانستید و به عنوان قهرمان! از آنان یاد می کردید؟! اگر ادعای شما را بپذیریم که افراد یاد شده تحت فشار وادار به اعتراف شده اند؟! چگونه ادعای دیگرتان قابل پذیرش خواهد بود که از مقاومت تا پای جان! و.. حرف می زدید؟!.
دوشنبه 12 مرداد 1388

Kämpfer - آلمان - کرفلد
اکنون فرض می کنیم که متهمان تحت فشار وادار به اعتراف شده اند - فرض محال که محال نیست- خب! حالا باید از سران اصلاح طلبان پرسید، وقتی «ژنرال» های شما تحمل چند روز زندانی کشیدن را ندارند و بلافاصله بعد از جدا شدن از زندگی مرفه خویش، به هر چه که از آنها خواسته شود تن می دهند؟!. اولا؛ چرا بچه های مردم را فریب داده و آنان را با سوءاستفاده از اعتمادی که به شما کرده اند، با چماق و کوکتل مولوتوف به میدان می فرستید؟ و خودتان در حلقه های فشرده محافظان و فقط برای خالی نبودن عریضه به صحنه سرک می کشید و فرزندانتان را نیز در ناز و نعمت برای تحصیل به آمریکا و انگلیس می فرستید و یا در خانه های اشرافی نوازش می دهید؟!. ثانیاً؛ چرا وقتی ژنرال های شما با حرارت دیگران را به آشوب و بلوا دعوت می کردند، آنها را دروغگو! نمی دانستید و به عنوان قهرمان! از آنان یاد می کردید؟! اگر ادعای شما را بپذیریم که افراد یاد شده تحت فشار وادار به اعتراف شده اند؟! چگونه ادعای دیگرتان قابل پذیرش خواهد بود که از مقاومت تا پای جان! و.. حرف می زدید؟!
دوشنبه 12 مرداد 1388

+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.