شرکت آلمانی تهدید کارکنان ایرانی را پس گرفت

شرکت آلمانی تهدید کارکنان ایرانی را پس گرفت

مدیر دفتر کناف در ایران در ناآرامی های اخیر تهران بازداشت شده بود

یک شرکت آلمانی که به کارکنان ایرانی خود هشدار داده بود در صورت شرکت در تظاهرات ضد دولتی اخراج خواهند شد، تهدید خود را پس گرفته است.

این تصمیم در پی انتشار گزارشی در روزنامه وال استریت ژورنال درباره نامه تهدید آمیز شرکت کناف گیپس به کارکنان ایرانی خود اتخاذ شد.

یکی از مدیران ارشد شرکت کناف گیپس که یک شرکت آلمانی فعال در زمینه تولید مصالح ساختمانی است، در بیست و یکم ژوئیه در نامه ای خطاب به کارکنان دفتر خود در ایران نوشته بود هر کدام از آنها به علت شرکت در تظاهرات ضد دولتی بازداشت شود، بلافاصله اخراج خواهد شد.

در پی اصلاح تصمیم شرکت کناف گیپس، مانفرد گرونکه، رئیس هیات مدیره این شرکت در بیانیه ای لحن به کارگرفته شده در نامه پیشین این شرکت را مناسب ندانست.

بر اساس بیانیه آقای گرونکه، این شرکت از دخالت مسائل سیاسی کشورهای محل فعالیت خود پرهیز می کند ولی این سیاست شامل فعالیت های شخصی کارکنانش نمی شود.

آقای گرونکه گفت: "به طور طبیعی کارکنان ما می توانند بدون نگرانی از تنبیه کاری در تظاهرات سیاسی شرکت کنند."

شرکت کناف به طور گسترده ای در ایران فعالیت دارد و چند صد کارمند ایرانی دارد. این شرکت با درآمد سالانه پنج و نیم میلیارد یورو در ۴۰ کشور جهان ۲۲ هزار کارمند دارد.

وال استریت ژورنال روز جمعه در گزارشی نوشته بود در پی بازداشت یکی از کارکنان ارشد کناف گیپس در تظاهرات ضد دولتی در ایران، این شرکت از طرف مقام های امنیتی این کشور برای منع کارکنانش در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری تحت فشار قرار گرفته بود.

کارمند بازداشت شده، فردی ۳۴ ساله با تابعیت دوگانه ایرانی-آلمانی است و مدیر دفتر کناف گیپس در ایران است.

این فرد در ناآرامی های حاشیه نمازجمعه بیست و ششم تیر که به امامت علی اکبر هاشمی رفسنجانی برگزار شد، بازداشت شده بود.

انتشار گزارش تهدید کارکنان ایرانی کناف گیپس به اخراج واکنش گسترده ای را در آلمان به همراه داشت و وزیر امور خارجه این کشور تاکید کرد مخالف هرگونه اقدام تلافی جویانه علیه صاحب کاران آلمانی علیه کارکنان ایرانی خود است.

آلمان پس از چین و امارات متحده عربی سومین شریک تجاری ایران است و حدود ۸۵ شرکت آلمانی در این کشور فعال هستند.

raana8888 - ایران - تهران
به جهنم.. اصلا حقش بود تمام کارکنان ایرانیش با هم استعفا می دادن حالش می اومد سر جاش..
شنبه 10 مرداد 1388

ballotak - انگلستان - لندن
سلام. دوستان کسی از برنامه های جلوی سفارت لندن اطلاع داره؟ چرا دیگه جمعیت جلوی سفارت نیست؟ لطفا اگه برنامه ای هست یه جوری اطلاع رسانی کنید. ممنون میشم اگه جواب بدین.
شنبه 10 مرداد 1388

garfild - ایران - تهران
بازم خوب که پس گرفت جرات و قدرت برای همین روزاست ایرانی و آلمانی نداره / خوبه که یک بار خودشونو جای ماها بگذارن
شنبه 10 مرداد 1388

shalizar - انگلستان - لندن
ballotak-انگلستان-لندن. دوست عزیز منو ببخش یک اشتباه کوچک کردم اینکه تجمع روزهای دوشنبه سه شنبه چهارشنبه جمعه شنبه روبروی سفارت روسیه از ساعت 6تا9 وروزهای پنجشنبه از ساعت 6تا9روبروی سفارت ایران وروزای یکشنبه از ساعت 4تا7 جلوی سفارت ایران
شنبه 10 مرداد 1388

hami10019 - ایران - تهران
هر ادرس- سایت یا اطلاعی از این شرکت دارید لطفا خبر رسانی کنید
شنبه 10 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.