زن شوهرکش به دار آویخته شد

زن شوهرکش به دار آویخته شد

حکم اعدام یک زن و مرد که به اتهام قتل عمدی به مرگ محکوم شده بودند سحرگاه چهارشنبه در شیراز اجرا شد.

اولین محکوم در پشتیبانی از پسرخاله اش مرتکب قتل شده و دومین نفر زنی بود که در پی بروز اختلافات با شوهرش وی را در خواب به آتش کشیده و باعث مرگش شده بود.

به گزارش خبرنگار ما عصر روز 15 اردیبهشت ماه سال 84 ماموران پلیس آگاهی شیراز با اطلاع از وقوع یک درگیری خونین در یکی از خیابان های شهر به محل حادثه رفتند و با جسد جوانی حدوداً 19 ساله مواجه شدند. شواهد حاکی از آن بود که مقتول به نام قاسم ساعتی قبل با جوان دیگری به نام فراز درگیر شده و با ضربات چاقوی او به قتل رسیده است. در اولین اقدام جنازه مقتول برای انجام معاینه های دقیق و بررسی علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت و سپس تلاش ها برای دستگیری قاتل فراری آغاز شد. در حالی که کارشناسان پزشکی قانونی علت مرگ قاسم را ضربات پی درپی چاقو و خونریزی شدید اعلام کرده بودند کارآگاهان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد فراز در خانه یی در یکی از مناطق مرکزی شهر مخفی شده است. بنابراین طی عملیاتی ضربتی متهم دستگیر شد.فراز در بازجویی ها با پذیرش اتهام قتل گفت اختلافات قبلی باعث شد قاسم را بکشد. او گفت؛ قاسم از مدت ها پیش با پسرخاله ام اختلاف و کشمکش داشت و هرازگاهی پسرخاله ام از درگیری هایش با این جوان برایم تعریف می کرد تا اینکه روز حادثه وقتی قاسم را دیدم به خاطر حرف های پسرخاله ام با او درگیر شدم و به روی وی چاقو کشیدم و با چند ضربه او را مجروح کردم. من فکر نمی کردم ضربات من باعث مرگ او شود اما وقتی از محل حادثه فرار کردم فهمیدم او فوت شده است.

در پی اعترافات متهم پرونده با صدور کیفرخواست برای صدور حکم به شعبه 5 دادگاه کیفری استان فارس ارجاع شد. در جلسه محاکمه پس از قرائت کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، اولیای دم در جایگاه حاضر شدند و برای قاتل پسرشان تقاضای اشد مجازات کردند. قاضی رضائیان در پایان این جلسه همراه با چهار مستشار شعبه وارد شور شدند و به اتفاق آرا، فراز را گناهکار تشخیص دادند و او را به قصاص محکوم کردند. این حکم پس از تایید از سوی قضات شعبه 16 دیوان عالی کشور و تنفیذ از سوی ریاست قوه قضائیه سحرگاه چهارشنبه در محوطه زندان عادل آباد شیراز به اجرا درآمد.

دومین نفری که با پاهای لرزان پای چوبه دار منتقل شد زنی به نام جمیله بود. او به اتهام همسرکشی بازداشت و پس از محاکمه در شعبه 34 دادگاه عمومی شیراز به مرگ محکوم شده بود. ماجرای این جنایت روز 5 اردیبهشت سال 83 و با گزارش وقوع حریق در خانه یی واقع در یکی از روستاهای اطراف شیراز کلید خورد. آتش نشانان پس از مهار آتش مردی 29ساله به نام حمید را که به شدت مجروح شده بود از داخل خانه نیمه سوخته بیرون کشیدند و او را به بیمارستان منتقل کردند. شدت جراحات و سوختگی حمید به حدی بود که وی پنج روز روی تخت بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم کرد و پزشکان تلاش های زیادی برای نجات او انجام دادند اما عاقبت وی جان باخت. گزارش کارشناسان آتش نشانی که وقوع حریق را مشکوک ارزیابی کرده بودند باعث تشکیل پرونده یی برای بررسی این ماجرا شد. کارآگاهان پلیس با بررسی روابط خصوصی متوفی دریافتند او با همسرش اختلاف داشته است. بنابراین همسر وی به نام جمیله تحت نظر گرفته شد و پس از آنکه رفتار مرموز وی احتمال دست داشتن او در این آتش سوزی را قوت بخشید، وی بازداشت شد. زن 25ساله در حالی که سعی در کتمان واقعیت داشت سرانجام عمدی بودن آتش سوزی را تایید کرد و گفت او شوهرش را کشته است.

جمیله ادامه داد؛ از مدت ها قبل با حمید اختلاف داشتم و مصمم شده بودم او را بکشم. روز حادثه بالاخره تصمیمم را گرفتم .مقداری بنزین از موتورسیکلت شوهرم کشیدم و در حالی که وی در اتاقش خواب بود روی او ریختم و یک کپسول گاز نیز به آنجا بردم. تصمیمم را گرفته بودم و در یک لحظه با روشن کردن کبریت آن را عملی کردم. هر چه حمید فریاد می زد و به من التماس می کرد من به او توجهی نمی کردم تا اینکه ماموران سر رسیدند و آتش مهار شد ولی نقاط مختلف بدن حمید سوخته بود. این اعترافات هولناک جای هیچ تردیدی در گناهکار بودن جمیله باقی نگذاشت و سرانجام پس از طی شدن مراحل قانونی او به دار آویخته شد.

garfild - ایران - تهران
مردممممممممممممممممممممممممم روانی شدن
شنبه 10 مرداد 1388

بچه شمرون - هلند - روتردام
هر چه حمید فریاد می زد و به من التماس می کرد من به او توجهی نمی کردم تا اینکه ماموران سر رسیدند و آتش مهار شد. یعنی از پلیس و اتش نشانی های تهران و تمام شهرای دنیا سریعتر عمل کردن تازه در خانه ا یی واقع در یکی از روستاهای اطراف شیراز این اتفاق افتاده ا
شنبه 10 مرداد 1388

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
مرگ بر جمهوری اسلامی که ملت را روانی کرده و جنایات عجیب غریب. ملا به گوررررررر با اسلام ننگینش.
شنبه 10 مرداد 1388

poriyaye_vali - قطر - دوحه
تعجب میکنم چرا بعضیا اینقدر احمقن که جون یه انسانو میگیرن. اخه مگه نمیدونن با کشتن کسی یعنی خودت را کشته ای
شنبه 10 مرداد 1388

atena10 - ایران - تهران
حتما حقش بوده زن بدبخت که دیوانه نیست
یکشنبه 11 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.