سیب های آمریکایی پس از پرتقال های اسرائیلی در بازار ایران

سیب های آمریکایی پس از پرتقال های اسرائیلی در بازار ایران

سیب های وارداتی از طریق دوبی به ایران رسیده است

رسانه ای ایران از ورود ۱۵۰ تن سیب آمریکایی به این کشور خبر داده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، یک کشتی متعلق به خطوط کشتیرانی سوئیس پس از بارگیری در بندر دبی، دو هفته پیش در بندر شهید رجایی ایران لنگر انداخت و سیب های آمریکایی را در ایران تخلیه کرد.

این گزارش ها می گویند سیب‌های وارد شده از نوع قرمز و مرغوب هستند و روی برچسب آن بارکد و نشان ایالات متحده آمریکا چاپ شده است.

روزنامه "خبر" که در تهران منتشر می شود در شماره روز چهارشنبه هفتم مرداد خود گزارش داده که ثبت سفارش واردات سیب‌های آمریکایی از سوی یکی از شرکت‌های خصوصی وارد‌ کننده میوه انجام گرفته و وزارت بازرگانی و گمرک نیز با آن موافقت کرده‌اند.

این در حالی است که حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه فروشان تهران به خبرگزاری فارس گفته است واردات سیب آمریکایی برای کشوری که تولیدکننده انواع مختلف سیب است، "ننگ" محسوب می‌شود.

به گفته رئیس اتحادیه میوه فروشان تهران، ایران در حال حاضر تولیدکننده انواع مختلف سیب با بهترین طمع‌هاست که از آن جمله می‌ توان به سیب گلاب، کهنزی، شفیع آبادی و نعمتی اشاره کرد.

ایران از جمله واردکنندگان گندم از آمریکا محسوب می شود اما در تابستان امسال سیب قرمز هم به آن اضافه شده است.

هر چند ایران اعلام کرده است که به جز اسرائیل مراوده اقتصادی با هیچ کشوری منع ندارد، اما وارادت سیب آمریکایی همچون "پرتقال اسرائیلی" که چندی پیش صورت گرفته بود، به عرصه رسانه ها کشیده شده است.

واردات سیب آمریکایی برای کشوری که تولیدکننده انواع مختلف سیب است، "ننگ" محسوب می‌شود.

حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه فروشان تهران

اواسط بهار امسال، رسانه های ایرانی خبر از ورود پرتقال های اسرائیلی دادند که در تهران، کرج و سایر شهرهای استان تهران توزیع شده بود.

بر اساس تصاویر منتشر شده در خبرگزاری های ایران، روی برچسب این پرتقال ها نام اسرائیل نوشته شده اما روی جعبه های حاوی آن اسم کشور چین چاپ شده بود.

محمدرضا نادری، معاون گمرک ایران در این باره گفته بود "از آنجا که معامله تجاری با اسرائیل ممنوع است و مردم هم کالاهای اسرائیلی را مصرف نمی کنند، اگر هم پرتقال هایی از اسرائیل به داخل کشور وارد شده باشد، از مبادی رسمی نبوده است."

اسرائیل تنها کشوری است که جمهوری اسلامی ایران آن را به رسمیت نمی شناسد اما ایران با امریکا هم روابط سیاسی ندارد.

در ماه های اخیر به خصوص پس از پیروزی باراک اوباما به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، دو کشور پس از ۳۰ سال دوری نشانه هایی مبنی بر تمایل به عادی سازی روابط از خود نشان داده اند.

روابط پرفراز و نشیب ایران با آمریکا، بر سایر مراوردات این دو کشور از جمله روابط تجاری و اقتصادی آن دو تاثیر گذاشته و مسائلی روزمره ای همچون واردات کالادر میان این دو کشور به سرعت به موضوعات جنجالی و خبرساز بدل می شود.

majid63 - فرانسه - پاریس
فراموش نکنید قرار هست شاخ بز بیاورند برای بسیجیها!!! خیلی باهاش حال میکنند.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

haghighatgo - آلمان - برلین
سیب و پرتقال گناهکار نیستند که چرا در اسرائیل و یا امریکا چشم به جهان گشوده اند ودولت جمهوری اسلامی آن ها را بابت کشاورزانشان که امریکائی و یا اسرائیلی هستند دوست ندارد ولی اگر از فرانسه و چین بودند حاج آقا ها و آقازاده های ریشی و عمامه دار وارد کننده مورد خشم واقع نمیشدند این جانوران اسلامی خبر ندارند که ایران 4 میلیون تن گندم از امریکا کشور کفر ودوست اسرائیل وارد کرد و حتی لباس شخصی ها و بسیجیان و خامنه ای و دیگر ارتجاعیان دو آتشه اسلامی نانش را به خانه بردند و زهر مار کردند – جناب حاج آقا شما که سیب اسرائیلی وارد میکنید لاقل روی جعبه شون مینوشتید از لبنان است دیگر یادتان باشه
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

yool - انگلستان - لندن
واقعا برا این دولت بی عرضه متاسفم که کار به واردات سیب هم رسیده.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

avare - اتگلیس - لندن
مملکت به گند کشیدن ....زاده ها.امیدوارم روز خوش نبینید تو زندگی کثیفتون.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

Goşa Çay - ایران - قوشاچای
خاک بر سرت انترخان. کشاورزی ساده ترین کارهاست و میشد براحتی با اندکی سرمایه گذاری در آن خودکفا بود این فرصت رو هم از کشاورزان ایرانی گزفتی و زمین گیرشان کردی. چون فک و فامیلات تو کار واردات میوه هستند و برات اصلا ایران و ایرانی مهم نیست. بزودی سرت رو بالای چوبه دار خواهیم دید.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

hirowa - ایران - هیرو
مبارکه ایشاللا
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

bashoma - هلند - دلفت
دوستان نگران نباشید تا چند وقت دیگه چیزهای جالب دیگه ایی هم وارد می کند .مثلا خانمهای مانکن مو بور چشم ابی امریکائی رو وارد می کنند برای......خودشون و بعد برای اینکه ضایع نشن میگن اینها رو از چین وارد کردیم.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

nooshin tehrani - ایتالیا - رم
اقتصاد در دنیا باید بگرده. مهم نیست چی از کجا میاد. مهم اینه که بیاد. شما فکرش رو بکنید که مثلا ایتالیا گوجه فرنگی وسبزیجات از اسپانیا. هلند و تا حتی المان وارد میکنه. در حالیکه رب گوجه فرنگی به امریکا صادر میکنه. تعویض اقتصادی بی نهایت در اقتصاد کشورها تاثیر مثبت داره. ولی مشکل ایران در این است که نفت صادر کرده و از شیر مرغ تا جون سگ رو وارد میکنه و باعث شکست اقتصادی و نابودی تولیدات داخلی شده. چه صنعتی چه کشاورزی.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

parastoo06 - استرالیا - سیدنی
پسته امریکائی هم حرف نداره تا تمام نشده عجله کنید.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

نازی -تهران - ایران - تهران
دوستان بهترین تحریم نخریدن میوه وارداتی است بجای این حرفها از خرید انها خودداری کنید مجبور میشوند از کشاورزان ایران استفاده کنند ااتتتتاب
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

hamesheh bahar - انگلستان - لندن
از سیب شروع میشه به امید خدا به هواپیما ختم میشه.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

iran-azad - ایران - تهران
اولا: این آقایی که می گه ما چند نوع سیب تولید می کنیم ظاهر تمیز و بی عیب یکی از همین سیب ها رو ببینه خودش شرمنده می شه دوما: من از این سیب ها خریدم وقتی گاز می زنی انگار پلاستیک گاز زدی تا کسی سیب مرغوب با طعم طبیعی ایران رو نخورده باشه نمی فهمه من چی می گم سیب های پلاستیکی اصلاح نژاد شده خارجی فقط ظاهر زیبا دارند.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

فراز_نروژ - نروژ - تونسبر
سیب لبنان از رونق افتاد!
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

بابک - ایران - سبزوار
اگر این احمقی باشد چند وقت دیگر شلغم هم را باید از امریکا وارد کنیم کیلویی 8000 تومان
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

Avareh1353 - سوییس - ژنو
این یعنی خامنه ای زیر عبایی به اوباما ماچ داده.مردم ایران هم که خوراکشون جنس غیر وطنی که به هم فخر بفروشن.
پنج‌شنبه 8 مرداد 1388

aghozdar - ایران - تهران
طعم شیرین پرتقال به دهان برادران حزب ا....دو اتشه گوارا باد. از قدیم و ندیم امریکاییها میگفتن که مصرف روزانه یک سیب در روز سبب میشه دکتر از خونه تون دور بشه دولتمردان ما بعد از سی سال به فکرش افتادن
جمعه 9 مرداد 1388

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.